70% rabatu na roaming międzynarodowy w Play

Udostępnij

Od 21 lipca 2011 klienci Play będą mogli skorzystać z 70% rabatu na połączenia, SMSy, MMSy oraz transmisję danych w roamingu międzynarodowym.
Rabat dotyczy zarówno połączeń wychodzących do Polski jaki przychodzących.
Usługi Roaming na 7 dni oraz Roaming na 14 dni pozwolą znacznie obniżyć koszty wyjeżdżającym na wakacje oraz podróże służbowe w strefie EURO.

Koszt usługi to odpowiednio:
? Usługa Roaming na 7 dni ? 5 zł (brutto),
? Usługa Roaming na 14 dni ? 10 zł (brutto).

Usługę można włączyć za pomocą krótkich kodów oraz Play24.
Krótkie kody dla ofert na kartę (zarówno głosowe jak i internetowe) oraz mix:
         Usługa na 7 dni: *111*228*1#,
         Usługa na 14 dni:  *111*229*1#.
W przypadku ofert na abonament (głosowe oraz internetowe) oraz biznesowych:
         Usługa na 7 dni: *111*230*1#,
         Usługa na 14 dni: *111*231*1#.

Usługi są dostępne dla ofert: Play Fresh, Play MIXtura (Plan cenowy III), LongPlay, LongPlay (Plan Cenowy II), Play Premium, Play Online, Play Online II, Play Online 2GB, Play Online Box, Play Online na kartę, Nowy Play Online na kartę, Firma oraz Biznes. Wszelkie szczegóły dotyczące działania usług zawarte są w regulaminach konkretnych ofert.

Skorzystanie z krótkich kodów jest możliwa u większości partnerów roamingowych P4. Odpowiednia lista znajduje się na stronie www.play.pl.
                                           
W przypadku obydwu usług po osiągnięciu limitu rabat zostanie wyłączony.  W przypadku Usługi Roaming na 7 dni będzie to 30 (bez rabatu, wydacie 100 zł)  zł zliczane po stawkach rabatowanych, a w przypadku Usługi Roaming na 14 dni ? 60 (bez rabatu 200 zł) zł. Zatem jeżeli chcecie korzystać z roamingu bardziej intensywnie, szczerze polecam większy pakiet, nawet jeżeli jedziecie na krócej niż 14 dni.

Zobacz więcej

105 KOMENTARZE

 1. Świetna rzecz, ale jak jest liczona "strefa EURO", bo trochę nie rozumiem – jest to UE, miejsca gdzie jest waluta Euro czy strefa Schengen? Pytam bo te miejsca się nie pokrywają.

  • polecam lekturę linku https://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/mapa-roamin

   a kraje to Austria, Azory, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania,
   Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Grenlandia, Gujana Francuska,
   Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa,
   Luksemburg, Łotwa, Madera, Malta, Martynika, Monako, Niemcy,
   Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia,
   Szwajcaria, Szwecja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Owcze

    • qper się bardzo dobrze sprawił, ale ten link to powinien być we wpisie a nie w komentarzach.
     Coraz częściej spotykam się z tym, że firmy o czymś piszą po czym dają linka do strony głównej.
     Chyba tylko po to, żeby zniechęcić potencjalnych klientów do sprawdzenia i szukania.

 2. Panie Marcinie, super sprawa! Ale chcecie zaplusować u wszystkich i żeby naprawdę było głośno w lecie o Play. Włączcie Chrowację i Czarnogóre do strefy Euro!
  Tam jest teraz najwięcej Polaków i wszyscy by o tym mówili:)

   • Bardziej interesuje mnie stawka na dane,
    A jeszcze bardziej czy jest to tylko oferta na lato czy na stałe (niektórzy wyjeżdżają jesienią)

   • Do tego trzeba doliczyć jeszcze abo na 14dni – 10zł czyli jak ktoś wykonuje połączeń wychodzących około 30minut to minuta wyjdzie go 81gr. Jeżeli ktoś wyśle np tylko 30smsów to szt wyjdzie 49gr.
    Usługa dobra ale trzeba dużo dzwonić albo pisać żeby się opłacało…

  • Warunki skorzystania z Usług
   1. Z usługi „Roaming na 7 dni” oraz usługi „Roaming na 14 dni” („usługi”) mogą skorzystać Abonenci, którzy zawarli z P4 Umowę o świadczenie Usług Telekomunikacyjnych w ramach Oferty Firma lub Oferty Biznes.
   2. W celu skorzystania z jednej z ww. usług należy w okresie od 21.07.2011 r. do odwołania aktywować wybraną usługę na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.

   Także musisz wstrzymać się do jutra.

 3. W przypadku oferty na kartę dużo taniej jest przenieść numer do T-mobile i dzwonić po 30 gr za minutę (w Play z 70% rabatem płacimy 48 gr/min), a potem wrócić do Play i jeszcze 60 zł bonusu odebrać :-).

  • 30 gr ale jesli chwicisz sieć t-mobile np w niemczech uk belgi czy w innym kraju jak nie to normalnie bulisz :)

   • miju, niestety mylisz się. Promocja T-Mobile "Wszędzie rozmawiaj" działa na obszarze całej Unii Europejskiej – we wszystkich sieciach komórkowych, mających podpisane stosowne umowy roamingowe z PTC. ;-)

  • Jakis ty glupi i zaloze sie ze na dodatek za granica nigdy nie byles, ale specem od omijania wszystkiego stales sie juz w dziecinstwie.
   Porazajace :<

   A jak byles za granica to ile Ci z roamingu przyszlo ? 10 zł a moze 20 zł ?

   Nawicej wypowiadaja sie ludzi, ktorzy zaraz za granica polski komorki wylaczaja w cholere.

  • Jednak już w przypadku połączań odebranych ZNACZNIE bardziej opłaca korzystać się z ofert Play, gdzie masz AŻ o połowę niższą stawkę za minutę połączenia – 0,16 zł, przy naliczaniu sekundowym – 1/1, już od pierwszej sekundy połączenia. ;-)

 4. Czyli 1MB będzie zamiast za 20 PLN kosztował tylko 6PLN? A jak ma się to do usługi "Tania transmisja danych w roamingu" gdzie 1MB np. w sieciach Vodafone kosztuje tylko 5 PLN? Ta opłata będzie wtedy obniżona do 1,50 PLN, czy będzie naliczane 5PLN, a może 6PLN?

 5. Pytam się kiedy play skończy okradac mnie i innych w Nowy PO na kartę ?

  transfer danych oszukuje notorycznie zgłosiłem reklamacje w tej sprawie ale znów play okradł mnie teraz na zawyżonej opłacie za połączenia z BOK. jest to skandal !!!

 6. Ja nie wiem po co on dalej korzysta z usług tej sieci ciągle coś nie pasuje prawie ciągle jakieś głupie komentarze ,idź do w3,.skoro wcześniej nie działało ci 1 mb/s stabilnie to jak teraz może być ponad

  • w miarę działao mi stabilnie 1mb/s a gdy włączyłem nocny transfer prędkośc spadła. potem wykupiłem wyzsza prędkość i nic to nie dało. ja okradac sie nie dam
   zadzwoniłem do BOK z reklamacją i zjadło mi więcej kasy niż w cenniku za połączenie z BOK

    • oszustwo ze strony playa ta wyzsza predkość, nocny transfer też oszukuje bo gdy sesje rozpoczniesz przed północą to wtedy mimo ze minie północ nadal będzie ci naliczać dane mimo darmowych nocek warunek żeby było bezpłatnie musisz rozłączyć sesje po północy.

     oszukuje też na naliczaniu danych i to perfidnie. Sprawdzajcie biling

     • Dziwne to co piszesz . Ja testuje play on line na karte i jest tak: Wyzsza predkosc caly dzien i w nocy srednio 3,5 mb/s. Sesje rozpoczete przed polnoca przy aktywnej usludze nocny transfer wygladaja tak : sciagam dane poczatek np.23:55 ogladam YT do np.2:00 -w billingu widoczne jest to u mnie od 23:55 iles tam kb potem nastepna pozycja 00:01 polaczenie bezplatne . Polaczenie nie jest rozlaczane przeze mni9e o polnocy wiec skoro jestes znany dla playa to pewnie sie uwzieli bo tak im psujesz opinie . Mam huawei 1820 ale nie jest on z playa.Zmien numer nie rejestruj go(POnK) i wtedy pewnie bedzie dzialac normalnie. Co do naliczania danych wszystko u mnie ok . Pamietaj ze 10x15kb zuzyje wiecej niz 150 kb z limitu bo nalicza za 300 kb powinno wtedy zuzyc jakies 4,5 MB. Tak tak policz sobie.

 7. @play1foryou w jaki sposob rozliczane sa te rozmowy w roamingu? Wiem ze poza pakietem zlotowek w abonamencie ale czy poza abo liczy najpirw np 53 gr za min przychodzacego a pod koniec cyklu dokonuje system korekty czy tez w ogole to nie jest widoczne w systemie ?czy koszt ten jest widoczny w stanie konta?

  • W sieciach telekomunikacyjnych niektórych Operatorów Zagranicznych mogą wystąpić opóźnienia w naliczaniu opłat za połączenia inicjowane przez Abonenta (połączenia wychodzące) i w związku z tym rabat o którym mowa w niniejszym regulaminie może nie zostać uwzględniony na najbliższym Rachunku Telekomunikacyjnym. Wszelkie nieprawidłowości z tym związane będą korygowane przez P4 na żądanie Użytkownika.

   A jeśli chodzi o Regulamin Oferty będzie dostepny w dniu jutrzejszym :)

   • Przecież już napisaliście, ze będzie nowa oferta i wszyscy, którzy się tym interesują (czytają bloga/telepolis) już wiedza o ofercie.
    Uważacie, ze świat się zawali jeśli Kowalski przeczyta sobie regulamin już dziś?

   • dzień dzisiejszy nastał, regulaminu na stronie PLAY nie ma albo jest BARDZO dokładnie ukryty – zresztą jak cała oferta – na stronie PLAY śladu nie ma

 8. DZIĘKUJE PANIE MARCINIE. Proszę tylko aby pakiet stał się stanie się stałym elementem oferty albo będzie cyklicznie odnawiany w przyszłości np. dl klientów biznesowych. BRAWO !!!

 9. Fajnie : ) Właśnie na to czekałem! Tylko zupełnie nie rozumiem ile zapłacę i jak sprawdzić co ile kosztuje. np ile kosztuje internet w roamingu? i jak ta usługa ma się do opcji "tani roaming"

 10. Przekombinowaliście ze złożonością tej ofert, przeciętny klient jej nie ogarnie.
  Moim zdaniem nadal T-Mobile w roamingu wypada lepiej, ale pewnie mnie tu zaraz fanboje zjedzą.

 11. Pytam się dlaczego play pobiera wyższa cenę za połączenie z BOK gdy w cenniku jest 1zł !!!

  O to dowód

  • a kto powiedział ze zrobili błąd ? ja mogę powiedzieć ze błednie nalicza na bilingu bo w cenniku jest 1zł.
   Play wiedział ze jest 1zł w cenniku i tego nie zmienili wobec tego uważam że 1zł jest wartością prawidłową

   Inna sprawa że cała oferta jest błędna nic nie działa prawidłowo

   • zgodnie z prawem masz racje albowiem informacja podana do publicznej wiadomosci ,w tym rowniez na witrynie inernetowej http://www.play.pl, jest dla obu stron wiazaca. Operator oglasza publicznie cene za jaka sprzedaje usluge a Ty ja akceptujesz poprzez jej nabycie co ewidentnie mialo miejsce(polaczenie widoczne w billingu). Wszelkie niezgodnosci co do innej wyskosci oplaty innej niz ukazana na witrynie http://www.play.pl stanowia podstawe do wniesienia reklamacji . JEDNAK TO NIE WSZYSTKO!!!! Nasz play zabezpieczyl sie i umescil na koncu cennika informacje ze: PRAWO DO BLEDOW W DRUKU ZASTRZEZONE. Szans na uznanie reklamacji nie ma. DURA LEX SED LEX> Smutna prawda.

    • Tylko PRAWO DO BLEDOW W DRUKU ZASTRZEŻONE jest zgodne z prawem, w tym telekomunikacyjnym? Co na to UOKiK i UKE? Umowa to umowa, regulamin to regulamin. Takim regulaminem można się podetrzeć, bo jest on nic nie wart, skoro autor zastrzega sobie prawo do błędów w drugu.

 12. Marcinie ! oco chodzi!! czy już całkowicie zapominacie i olewacie klientów taryfy FIRMOWA nie możemy mieć pakietów internetowych z lejkiem tylko badziebne pakiety w sieci play i osobne na plusa teraz nie możemy mieć roamingu w promocji to po kiego wała promowaliście te taryfy przez tyle czasu żeby teraz olać tych klientów czy to było celowe dawać rabaty bo taryfa szła do odszczału a teraz niech klient zmienia na taryfy tracąc zniżki np 20% w firmowej 75 bo jak teraz przejde na firma 75 i tam jest zniżka ale dla nowych a ja zmieniam taryfę więc niech ktoś wreszcie odpowie czy całkowicie zlewacie tych klientów czy będą jakieś zmainy!
  Mam nadzieję Marcinie że jakoś się wypowiesz w tym temacie bo wbrew pozorom sprawa dotyczy sporej liczby użytkowników!

 13. Usługa jest automatycznie wyłączana po osiągnięciu przez Użytkownika progu, obliczanego z uwzględnieniem rabatu, o którym mowa w pkt 3 niniejszego regulaminu, który wynosi:

  To jest słabe, bo jak będą opóźnienia to nie zostanę jako klient o tym poinformowany, że pakiet dobiegł końca i teraz będzie naliczanie z cennika.

  Wiem, czepiam się. Ale moją rolą jest dbanie o moje finanse a nie Play. Zmieńcie to !!!!!!!!!!!!!

 14. Czy ja jako osoba, klient korzystająca z tańszego roamingu na 7 bądź 14 dni zostanę jakoś poinformowany o tym, że mój limit na tańszy roaming dobiega, bądź dobiegł końca? Mogę oczywiście 14 albo 7 dnia dokupić kolejny, ale o to się nie pytam.

  W jaki sposób mam liczyć koszty skoro będą opóźnienia i wiemy jak to działa w praktyce. Nawet do kilku dni potrafią się nie pokazać w bilingu połączenia roamingowe?

  Z regulaminów to bezpośrednio nie wynika, poza tym że zmieni mi się stawka.

 15. Ponawiam pytanie:

  Jak ma się to do promocji "Tania transmisja danych w roamingu" gdzie 1MB m.in. w sieciach Vodafone kosztuje tylko 5 PLN? Podłączam się pod sieć Vodafone i ile zapłacę za 1MB – 5PLN czy 6PLN, a może 1,50 PLN? Żaden z regulaminów obu tych promocji nie wyklucza drugiej, a jednocześnie nie wskazuje, która ma pierwszeństwo w przypadku zbieżności.

  • Dołączam się do pytania. Jak te dwie promocje mają się do siebie. Na str. promocji rabatowej Play jest link do regulaminu "Taniej transmisji…" ale w obu regulaminach ani słowa o drugiej promocji. Czy "Tania transmisja…" wciąż obowiązuje? Czy te promocje się wykluczają? Czy ktoś z Play mogłby odpowiedzieć?

   • Może nie odpowiadają bo sami nie wiedzą ? ;) a okaże się dopiero jak pierwsi klienci przetestują na własnej skórze?

   • Zagadka chyba jest rozwiązana.
    W promocji rabatów jest napisane, ze obniżka 70% liczona jest w odniesieniu do tabeli 12 cennika Play Fresh.
    Wygląda więc na to, ze oferta "Rabaty…" i "Tania transmisja…" po prostu się wykluczają, nawet jeśli nie ma o tym nic napisane w regulaminie.

    • Wynika z tego też, że nie ma już "taniej transmisji w roamingu" skoro po wyłączeniu "rabatów"
     obowiązują stawki z tabeli 12.

 16. Firma nie dbająca o swoich klientów, mało tego to naciągających posiadaczy telefonów zasilanych stałym doładowaniem telefonu na kartę od lipca 2007r. , fakturami za abonament /Nr F/10026739/10/10. Mało tego to jeszcze przekazują dane do firmy windykacyjnej INFOS celem ściągnięcia należności za abonament na drodze sądowej. Mimo licznych interwencji telefonicznych oraz przekazanych FAX-em, nic nie skutkuje, nic ich nie rusza. Konto telefonu regularnie zasilane co dwa miesiące kwotą 60,00zł. Ostatnie zasilenie konta telefonu na kartę 20.07.2011r. I jak być Waszym klientem?

 17. czyli jak mam ofertę Play MIXtura bez żadnych planów cenowych II ani III to nie mogę skorzystać z tej oferty? Dziś przy okazji byłem w punkcie play i babka dała mi wydruk tej oferty ale nie pytała mi się jaki mam plan cenowy w tej ofercie Mixtury.

  Za 2 dni wyjeżdżam za granice i szukam jakiś tanich pakietów. HELP

 18. No to jak to wygląda z kosztem transmisji danych w strefie EURO? Załóżmy, że mam Play FRESH, jadę do Danii i tam łączę się z siecią H3G. Rozumiem, że "tania transmisja danych w roamingu" jest załączona od kopa czyli teoretycznie powinienem płacić w obrębie w/w sieci po 5gr/10kB danych. Poza tą siecią 20zł/1MB. Czy jeśli uruchomię usługę "Roaming na 7 dni" to dostanę rabat 70% od tych kwot czyli teoretycznie za każde 10kB zapłacę 1,5gr (niech będzie 2gr/10kB) i 6zł/1MB poza siecią H3G? Dobrze rozumuję? Tak, to pytanie głównie do Pana Rzecznika jako osoby najbardziej kompetentnej w tej sprawie :)

 19. mam wrazenie, ze nie dziala i bede reklamowal. jestem w Anglii. Korzystam z Vodafona, ale nie ciągnie z tego 60 (na razie ubylo raptem do 59,5), tylko dobija do ,,poza-abonementem''. To jednak roznica – dac 10 zl i nadal placic normalnie. Czuje sie troche nabity w butelke, no chyba, ze cos robię zle. Tylko co?

 20. jest wpis na blogu o wprowadzeniu usługi to teraz poprosimy o wpis o przyczynie jej wyłączenia.
  Czy może klienta po prostu mamy… gdzieś?

 21. Czy ta oferta zostanie włączona na okres ferii zimowych? Nie ukrywam że liczę na pozytywną odpowiedz od rzecznika :)

 22. Dlaczego mi sie wysw komunikat „kod nie dostepny dla Ciebie”, skoro wpisuje dobry (dla klienta biznesowego) ?

 23. u mnie jest to samo, kolo z biura obsługi powiedział że to dlatego iż mam ofertę firmowa75,
  tylko że mam również ofertę play fresh na której próbowałem włączyć a także ofertę long play żony na każdym z tych telefonów pojawia sie ten właśnie komunikat. Myślę, że oferta jest po prostu nieaktualna albo bardzo mocno ograniczona tylko do najświeższych ofert a jak jesteś w play dłużej i masz starą ofertę to mają na ciebie w y j e b a n e…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości