Telekonferencja w wersji BETA w Play

Udostępnij

Nasi Klienci mogą testować tę usługę od poczatku tego tygodnia.

Usługa pozwala łatwo zorganizować i przeprowadzić telefoniczne połączenie konferencyjne dla kilku lub kilkunastu osób, które mogą wspólnie, równocześnie rozmawiać. Teraz łatwo zorganizujesz spotkanie biznesowe przez telefon i zaoszczędzisz swojej firmie kosztów związanych z podróżami służbowymi!

KORZYŚCI:

? brak opłat abonamentowych (jedynym dodatkowym kosztem jest SMS),
? oszczędność czasu i pieniędzy, zamiast kilku kolejnych połączeń wykonujesz tylko jedno,
? wystarczy jedynie telefon (komórkowy w przypadku rezerwacji), korzystanie z usługi nie wymaga posiadania dodatkowego wyposażenia.
? szybka i wygodna rezerwacja SMS,
? uzupełniając datę i godzinę konferencji w prosty sposób można przesłać SMS?a z danymi dostępowymi do osób zaproszonych na telekonferencję,
? możliwe jest równoczesne połączenie z osobami ze wszystkich sieci stacjonarnych i komórkowych (do 20 osób).

 
JAK KORZYSTAĆ Z USŁUGI:
Rezerwacja
Wystarczy, że osoba organizująca telekonferencję wyśle SMS o treści TK na numer 790 700 900 rezerwując pokój konferencyjny. Rezerwacja jest dokonywana na 7 dni. Organizator otrzymuje SMSa potwierdzającego rezerwację oraz SMSa z numerem telekonferencji, numerem pokoju konferencyjnego oraz PINem. Następnie należy przesłać tą informacje do pozostałych uczestników konferencji, dodając wybraną przez Ciebie datę i godzinę telekonferencji.
Rezerwacji Telekonferencji mogą dokonać klienci wszystkich sieci komórkowych oraz stacjonarnych (jeśli posiadają możliwość wysyłania SMS-ów).

Udział w Telekonferencji
Wystarczy zadzwonić pod numer 790 700 900 oraz postępować zgodnie z instrukcją (należy podać numer pokoju oraz PIN a następnie poczekać na połączenie).
Udział w Telekonferencji mogą wziąć klienci wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych.

 
KOSZTY:
Opłata abonamentowa nie występuje.
Jedyne koszty, jakie ponosisz to:
? opłata za rezerwację pokoju telekonferencyjnego: SMS na zwykły numer według Twojej taryfy,
? opłata za połączenie z numerem telekonferencji: połączenie według Twojej taryfy jak za połączeniem ze zwykłym numerem komórkowym

Zobacz więcej

90 KOMENTARZE

 1. Ciekawa usługa. Super by było, gdyby konferencja była nagrywana i wysyłana na maila organizatora.

  • mało wykonalne, bo za dużo byłoby MB. Wyobraź sobie zapis godzinnej rozmowy jako załącznik.
   Dodatkowo nie wszystkie poczty mail przyjmują takie duże załączniki, a w szczególności firmowe serwery.

   Prędzej nagranie mogłoby być udostępniona w jakimś panelu

   • Do zapisu głosu wystarczająca jest jakość 16kbs a może i nawet mniej. Do tego kompresja i nawet godzinna rozmowa, to nie aż tak wiele MB.

 2. Wojtek, to numer w Play, tak więc Stan Darmowy obowiązuje – w abo za SMSa zapłacisz normalną stawkę, we Freshu z opcjami bonusowymi do Play, nie zapłacisz ani grosza.

 3. Bardzo fajne ! Nysle ze bie tylko biznesowe rozwiazanie ale tez fajna sprawa do transmisji kobcertow ;) jak ktos nue moze byc na nim ;) pozatym ogolnie fajna sprawa

   • Marzenia czasami sie spelniaja. Mam male doswiadczenie konferansierskie i moge Tobie powiedziec ze naprawde milo jest widziec ze to co sie robi wzbudza emocje widzow czy sluchaczy. A jak nie mozemy byc osobiscie na takim wydarzeniu to nawet to jest fajne.

 4. Nie prościej w telefonie uruchomić połączenie konferencyjne a i uczestnicy nie poniasą wtedy dodatkowych kosztow?

  • no chyba, że robisz konferencję np z zagranicznymi numerami albo z numerami w innych sieciach. Wtedy ty jeden ponosisz koszty wszystkich rozmów. W tym przypadku każdy łączy się indywidualnie i sam płaci za połączenie.

  • najciekawsze wpisy są te które dotyczą technicznie sieci i nowych usług.

   Inne wpisy to takie małe przerywniki. Bardzo dobrze, że Marcin pisze – przynajmniej można coś poczytać ;)

 5. Usługa fajna, przetestowałem i wszystko działa miło.

  Fajny pomysł tego szablonu, który otrzymujemy SMSem.

 6. Szkoda że usługa jest płatna i ograniczona. Ja chcę wszystko za DARMO tak jak mój kolega DanielR i Hotelarz.

  • Szczególnie BIS w play za 10zł za którego i tak się zapłaci 20. Zrywa połączenie z serwerem BB tel próbuje ponownie połączyć i tak naliczone potem po zwykłym apn parę MB. CHoć teoretycznie mam wyłączone. Operator cały czas rozpatrzą sprawę, jak nie prościej byłoby po prostu wyłączenia zwykłego APN w całości. Wtedy nie było by takich "kwiatków"

 7. Nasz serwis TELEPOLIS jest bardzo związany z wsią Qssa 60 km od Warszawy nie zamierzamy tracić z tą wsią kontaktu i jej mieszkańcami gdzie zasięgu jest brak dosłownie.

  • Nie tylko tam. Play dosłownie schodzi na psy, inwestycje które zaszły to tylko pic na wodę. Jak całość działa na zasadzie, żeby działało. Nie ważne jak

    • U mnie zasięg plusa na edge potrafi być szybszy i stabilniejszy od super hiper 4g playa.
     Ale to rzadkość, czasem nic nie działa. A bok już mnie dosłownie denerwuje

     • U mnie w Qssa koło Rawy Maz. zasięgu brak jest Play pisałem wszędzie do BOK, UKE, Rzecznika zero odpowiedzi.

      • a u mnie Play uruchomił w przeciągu kilku miesięcy kolejne dwa BTSy i w ogóle nie mam pojęcia o jakim braku zasięgu piszecie :)))

   • Widziałem niedawno nadajnik u900 play który nadawał tylko jednym sektorem na pół wsi a druga połowa musiała się obejść smakiem. A wystarczyło troszkę pomyśleć i uruchomić co najmniej dwa sektory umts albo najlepiej 3 sektory tak jak to zrobili e-gsm900. Jak się ogląda takie cuda inżynierii to ręce opadają. Czy co technicy tego nie widzą? Nie monitorują pracy sieci? U mnie w mieście jak zrobili nadajnik to po 4 miesiącach od odpalenia i wielokrotnych zgłoszeniach dołożyli sektorów w umts-ie. Jedno takie cudo stoi na górze i nikt z panów techników nie pofatygował się skonfigurować dla, niego sąsiadów i będąc pod nim łapiemy sygnał z innych nadajników a rzadko z niego.

    • Jak tak cała sieć jest skonfigurowana, to Play przepłaca nie wykorzystując swoich możliwości.

    • W sprawach sieci najlepiej kontaktować się bezpośrednio z 3GNS (spółka z grupy P4 zarządzająca siecią). Wtedy jest większa szansa, że coś zostanie zrobione niż, gdy kontaktujemy się poprzez BOK Play.

    • zanim uruchomiono 4g playa, częściej siedziałem na edgu bo był lepszy zasięg (1km od nadajnika potrafiło zgubić 3g). Odkąd włączono te 4G to edge działa tragicznie :/ Jestem zmuszony męczyć się z 3G.

    • Sektory U900 nie mogą nadawać w stronę innych stacji GSM Playa (szczególnie w kierunku większych miast, albo centrum miejscowości) – U900 zajmuje prawie całe pasmo 900 które ma Play. Dlatego powstają takie szczerbate stacje, z sektorami U900 tyko w kierunku gdzie nic dalej nie ma.
     Czasem to wygląda na wciskanie systemuw UMTS900 na siłę.
     Pewnie lepiej było by wybudować niwą stację, ale …

      • Najbliższe sąsiedztwo dla stacji GSM to może być i 30km. Co ciekawe to stacja GSM (jeśli nie nadaje na tych kilku kanałach "wykrojonych" z brzegu pasma UMTS900, ale w mieście tak się używać GSM nie da) bardziej przeszkadza U900 niż odwrotnie. Jak cela U900 jest zakłócana jej zasięg maleje i U900 ma mniejszy zasięg niż U2100 – a przecież całe zamieszanie z U900 ma właśnie powiększać zasięg.
       Natomiast w takich miejscach napewmo powinien być 3 sektorowy U2100.

 8. Zbanowaliśmy użytkownika o nazwie PLAY bo tak nam kazał PLANET żałujemy tej decyzji i przywrócimy konto PLAY-a w przeciągu kilku dni. Przepraszamy za nie porozumienie z naszej strony.

 9. Przepraszamy was że spamujemy na Forum Telepolis wymyślając nowe problemy w Play w wątku play4you2.

  • Bardzo ciekawe bo jakoś za nic nie przepraszam. A z tego co pamiętam to wątek chyba temu służy. Gdyby problemów nie było nikt by o nich nie pisał.

 10. Pytanie co oznacza błąd na wyświetlaczu:
  Karta sim odrzucona {0}
  W bok nic się nie dowiedziałem, przy okazji względem BB i naliczania opłat powiedziano mi, że usługa nie działa w roamingu plusa i w apn mam sobie wpisac blackberry.net. Przecież to w rejestrach usług jest. Czemu nikogo od BB u was nie ma? Ciekawe jak to będzie jak RedBull wam dojdzie :/

 11. Jaki to ma sens skoro do tej pory moglem rowniez to robic, polaczyc sie z kilkoma numerami na raz i rozmawiac. Opcja konferencji, chyba kazdy telefon ja ma

 12. Co tu się dzieje?? Jedna osoba mój dotychczasowy nick sobie teraz używa (Karlos20) – dobrze, że się zarejestrowałem…
  Cała brygada z Telepolis się tutaj zebrała?? Jakoś mi się w to niechcę wierzyć…
  Oj ktoś tu dawno nie robił porządków z postami, tak jak kiedyś… Szkoda

 13. Czy ktoś mi jest wstanie wytłumaczyć może rzecznik bo BOK nie ma pojęcia dlaczego dzwoniąc na numer 500500500 pokazuje mi na telefonie że dzwonie do OBSŁUGA KLIENTA a numer Obsługi klienta to 790500500 dlaczego te numery się nakładają. W nieodebranych połączeniach pokazuje mi że dzwonił OBSŁUGA KLIENTA a dzwonił gość z numeru 500500500. Proszę samemu sprawdzić wybierając numer 500500500 ja sprawdzałem na noki.

 14. Może krótkie odpowiedzi na dwa pytania:
  a) komunikat "Karta SIM odrzucona" oznacza albo simlock w telefonie, założony przez innego operatora, albo uszkodzenia samej karty, ewentualnie również telefonu
  b) dzwoniąc na nr 500500500 otrzymujesz informację, że dzwonisz do BOK Play, ponieważ większość telefonów, w tym bodaj wszystkie Nokie identyfikują nr i nazwę w książce według klucza sześciu ostatnich numerów. Nie jest to więc wina Play, a jeśli ktokolwiek ponosi winę, to oprogramowanie telefonu

 15. w zasadzie masz racje linuksik nokia identyfikuje faktycznie numer w książce telefonicznej po ostatnich siedmiu cyfrach. dzięki pozdrawiam

 16. jahu@ U nas nie ma serwerowni w Qssa. Zasięgu Play brak żadnego a nie mieszkam gdzieś daleko ale w centrum Polski koło Rawy Maz. gdzie Ośrodek **** Congress & SPA. Nawet na mapie Play jest plama UMTS 2100 na moją wieś Qssa, tylko co z tego jak tego zasięgu w ogóle nie ma.
  Karlos20@ Pobawić się Twoim nickiem nie można? ;)

  • jest pakiet 30 minut za 6 zł czyli minuta wychodzi po 20 gr

   Możesz też wykupić pakiet 30 zł za 10 zł – wtedy za 10 zł masz aż ponad 100 minut – koszt minuty to 9 gr.

   Wszystko ważne 30 dni.

   Czego chcieć więcej?

  • A Witucki nawet coś bredził o zastanawianiu się nad kupnem Play i tyle bredził, że czas minął i już się nie opłaca. Był o tym artykuł, już nie pamiętam, czy na telix.pl, telepolis.pl czy innym portalu telekomunikacyjnym.

 17. Panie Marcinie a ja mam pytanie właśnie sprawdzałem cennik w ofercie RePlay MIXtura i Play MIXtura ponieważ niedługo będę dokonywał ostatniego doładowania . Zauważyłem że dla przedłużających umowę cenny telefonów są takie same jak dla nowych . Czy to ma być pokazanie nam że nie jesteśmy ważni dla Play bo już jesteśmy w sieci ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości