Testerzy RAZR rekomendują aplikacje na Androida

Poniżej znajdują się opisy aplikacji od testerów Motoroli RAZR. Przypomnę, że zadanie polegało na poleceniu 5 płatnych i 5 bezpłatnych aplikacji dla systemu Android z myślą o użytkowniku początkującym. Odpowiedzi przyjmowaliśmy przez 24h.

Która rekomendacja najbardziej się Wam podoba?

 

Mikołaj S.

Darmowe:
 • Wireless File Transfer Pro – często się zdarza, że kabel jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, ewentualnie nie ma go wcale w pobliżu, a trzeba zgrać pliki. Tym programem można zrobić to w obie strony  po Wi-Fi, dodatkowo można przesłać plik APK (instalator aplikacji) i zdalnie zainstalować program. Dostęp z komputera jest realizowany przez dowolną przeglądarkę www.
 • Tłumacz Google – niby prosta aplikacja, jednak bardzo przydatna – szczególnie na lekcji angielskiego w szkole albo gdy nagle potrzeba znaleźć jakieś obce słowo. Co prawda tłumaczenie całych fraz przez Google to katastrofa, jednak jako słownik jest bardzo dobry. Obsługuje bardzo wiele języków. Największa wada – brak trybu offline, przez co za granicą jest bezużyteczny, jeśli nie mamy pakietu danych lub wifi.
 • ES File Explorer – Android nie ma wbudowanej tak błahej funkcji, jak menedżer plików (wydaje mi się to dziwne, bo nawet telefony sprzed paru lat ją miały). Na szczęście jest na to rozwiązanie – ES File Explorer jest szybki i wygodny, a w dodatku ma zintegrowaną obsługę archiwów ZIP, RAR itp., a także potrafi robić kopię zapasową zainstalowanych aplikacji.
 • Google Sky Map – na dłuższą metę użytek z tego jest dość niewielki, jednak okazyjnie robi wrażenie. Szczególnie poza miastem, gdzie widać dużo gwiazd. Wystarczy skierować telefon na gwiazdę i już wiemy co na nas świeci.
 • Opera Mobile – zdecydowanie najlepsza przeglądarka na Androida, jednak nie na powolne telefony. Jest szybka i stabilna, obsługuje synchronizację w komputerową wersją Opery, a w dodatku animacje Flash wyświetla domyślnie jako nieaktywne, pobierając je dopiero po kliknięciu. Ma też możliwość szybkiej zmiany useragenta na desktopową przeglądarkę, jeśli nie chcemy korzystać z mobilnej wersji strony.
Płatne (ceny zaokrąglone, bo zależą od kursu walut, Market wyświetla przeliczone):
 • Shazam Encore (15zł) – chyba każdemu zdarza się usłyszeć piosenkę, nie znając tytułu – Shazam rozwiązuje ten problem, radzi sobie ze zdecydowaną większością piosenek, jest to moim zdaniem najlepsza tego typu aplikacja na Androida. Wystarczy kilkanaście sekund, by mieć tytuł i wykonawcę. Obecnie program jest dość drogi – kosztuje 15zł, ja jednak zdarzają się duże obniżki. W Markecie jest także darmowa wersja, jednak ma dość mały limit tagów.
 • SwitchPro Widget (3zł) – jeden z najlepszych widgetów do zarządzania funkcjami telefonu (wifi, bluetooth, gps itp.). Umożliwia bardzo fajną personalizację i pozwala efektywniej wykorzystać miejsce na ekranie, niż wbudowane widgety tego typu. Dodatkowo ma możliwość włączania/wyłączania funkcji o określonej godzinie.
 • 4 Player Reactor (10zł) – łatwy i przyjemny multiplayer do 4 graczy. Sprawdza refleks – punkt dostaje ten, kto pierwszy dotknie ekranu, gdy wyświetlona łamigłówka jest prawdziwa. Ma ponad 20 różnych rodzajów gry, świetnie się sprawdza w towarzystwie w nudnych miejscach.
 • Transportoid (pełna wersja 10zł/rok) – miałem problem z zaklasyfikowaniem tego programu, bo podstawowa wersja jest za darmo, ja jednak mam wykupiony abonament. Jest to niezbędna rzecz dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. Obsługuje większość miast w Polsce i ma przyjazny interfejs. Wersja płatna dodatkowo wyświetla przystanki na mapie, potrafi je także lokalizować i kierować do nich używając GPS – przydatne w obcych miejscach. Rozkład działa offline, więc odpadają koszty transmisji, jest aktualizowany na bieżąco – nowe dane można pobrać np. korzystając z wifi w domu.
 • Beautiful Widgets (8zł) – widgetu pogodowego z HTC Sense nie zastąpi nic, jednak korzystając z innych telefonów trzeba sobie jakoś radzić. Beautiful Widgets imituje produkt HTC dość dobrze, obsługuje geolokalizację i jest po prostu ładny. Wyświetla duży zegar z pogodą, a obie informacje są dość istotne – tutaj podane w bardzo przyjemny sposób. Tak właściwie jest to zestaw widgetów, jednak ja korzystam tylko z tego jednego, najbardziej reprezentatywnego.

 

Radek M.

Współczesne smartfony rywalizują technologicznie między sobą, zaczynają też konkurować z tradycyjnymi rozwiązaniami stacjonarnymi. Wszystko zmierza ku temu, aby użytkownik miał jedno urządzenie ?do wszystkiego?. Każda proponowana przeze mnie aplikacja musi odznaczać się realną użytecznością.
BEZPŁATNE

Tutaj spróbuję wskazać po 1 aplikacji z Android Marketu reprezentującej każdą ze sfer, o którą walczą smartfony.
? WIEDZA: Wikipedia (by Wikimedia Foundation). W jakich latach produkowali moją Hondę? Czy Einstein miał rodzeństwo? Pytania do ?cioci Wiki? nie mają końca. Są zamienniki tej aplikacji, ale moim zdaniem oryginalna wtyczka działa najlepiej i najwygodniej. To właśnie przy uŻyciu oryginalnej aplikacji nie odczuwam natarczywości reklam. Ponadto wtyczka ta najlepiej ze wszystkich integruje się z bazą Wikipedii (jej działanie jest najprostsze, najbardziej intuicyjne). Wiedza w zasięgu ręki.
? SIECI SPOŁECZNOŚCIOWE: Facebook (by Facebook). Przez jednych uwielbiany, przez innych nienawidzony ? niezaprzeczalnie święci dziś triumfy. Korzystają z niego nie tylko osoby prywatne, jest on równie chętnie wykorzystywanym przez firmy (m.in. PLAY) kanałem komunikacji social media. Obsługa jest łatwa, a powiadomienia z aplikacji można zsynchronizować z powiadomieniami systemowymi (dzwonek wiadomości, dioda sygnalizacyjna, wibracja). Czasami opłaca się być na bieżąco.
? NARZĘDZIE: StopWatch & Timer (by sportstracklive.com). Trudno wybrać konkretną aplikację spośród tysięcy możliwych: latarki, widgety o stanie pamięci lub baterii, czytniki kodów, etc.? Mnie (i przypuszczam, Że ?przeciętnemu użytkownikowi? również) często brakuje w telefonie stopera i minutnika (w Motoroli RAZR domyślnie minutnik jest zintegrowany z aplikacją budzika ? i dobrze; ale stopera brak). Ta aplikacja jest schludna i oferuje to, czego od niej oczekiwałem: start, stop, czasy okrążeń, reset. Prawdziwe piękno prostoty.
? CZAS WOLNY: Aldiko Book Reader (by Aldiko Limited). Dużo czytam, lubię czytać. Spośród kilku czytników e-booków ten działał najlepiej. Najważniejszą zaletą jest to, że bez problemu dodałem w nim do swojej biblioteki książki już posiadane (pliki .EPUB wrzucone z komputera) ? w innych aplikacjach bywały z tym kłopoty. Wprawdzie nie obsługuje pinch zoom-u (?szczypania?) i rozmiar czcionki trzeba regulować w ustawieniach, jednak jest to niewielka wada i nie wpływa znacząco na komfort obsługi.
? ROZRYWKA: Air Control Lite (by Four Pixels). Gry w Android Markecie można liczyć w tysiącach. Proponowana gra musi być zarówno wciągająca, jak i prosta w obsłudze. Istnym ?pożeraczem czasu? jest Air Control Lite, gdzie wcielamy się w kontrolera lotów. Zadanie, z pozoru banalne, polega na planowaniu bezpiecznych ścieżek podejścia dla wielu obiektów latających jednocześnie: śmigłowców, małych samolotów czarterowych, dużych samolotów towarowych i odrzutowców. Samolotów przybywa i po chwili robi się naprawdę gorąco.
Pominąłem tu aplikację QuickOffice (otwierającą pliki Worda, Excella i PowerPointa, a także .PDF), gdyŻ coraz częściej jej darmowa wersja jest przeinstalowana w nowych telefonach z robocikiem na pokładzie i nie ma potrzeby doinstalowywania jej własnym nakładem pracy. Pominąłem też grę Angry Birds, której wybór zdaje się być najbardziej oczywisty (choć wcale nie najlepszy).

PŁATNE
Tutaj dominować będą różnego rodzaju ulepszenia ? w zasadzie dla ?usera?, nie dla ?admina?.
? OCHRONA: Kaspersky Mobile Security (by Kaspersky Lab). Wiedzeni doświadczeniami z komputerów stacjonarnych, użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę z czyhających na nich zagrożeń i z tego, jaką wartość stanowi własne bezpieczeństwo cyfrowe. Podobno żadne nakłady na ochronę bezpieczeństwa nie są za wysokie, ale niespełna 32 zł zakrawa Radosław Miszak Aplikacje dla systemu Android 2.3.5. w Motoroli RAZR już trochę na haracz. Jednak Kaspersky to dla mnie od lat sprawdzona marka i dlatego również tu jej ufam ? zwłaszcza Że konkurencja nie odstaje znacznie pod względem ceny.
? NARZĘDZIE: RealCalc Plus (by Quartic Software). Dla niektórych 4 podstawowe działania arytmetyczne to zdecydowanie za mało i nawet kilka dodatkowych funkcji domyślnego kalkulatora nie załatwia sprawy. RealCalc to najlepszy rozbudowany kalkulator naukowy jaki znalazłem! Gdyby jeszcze oferował rysowanie wykresów funkcji, byłby ideałem. Cena 10 zł nie należy do ?symbolicznych?, ale myślę, Że to uczciwa kwota. Aplikacja ta ma też swoją darmową ? równie znakomitą ? wersję: RealCalc Scientific Calculator (by Quartic Software).
? CZAS WOLNY: SketchBook Mobile (by Autodesk Inc.). Znakomita aplikacja do rysowania. Pełnię swoich możliwości osiąga, jeśli zaopatrzymy się w rysik pojemnościowy, lecz jego brak nie przeszkadza cieszyć się z używania tego programu również przy pomocy palców. 6 zł z groszami to, w mojej ocenie, odpowiednio skalkulowana cena. Dla oszczędnych (czytaj: skąpych) jest darmowa, całkiem przyjemna, ale znacznie bardziej ?zabawkowa? alternatywa ? Sketch n Draw (by Newappgen).
? ROZRYWKA: TuneIn Radio Pro (by TuneIn). 3 zł z małym ogonkiem to nie majątek, a program naprawdę daje czadu. W Motoroli RAZR nie poszalejemy na falach eteru ? pozostaje radio internetowe (np. przez WiFi). Jeżeli ktoś jest amatorem radia, musi się zaopatrzyć w tę aplikację i wydaje mi się, Że nie będzie Żałował. Dla hiperoszczędnych jest darmowa wersja: TuneIn Radio (by TuneIn Inc.).
? ROZRYWKA: SKOKI 2012 (by Vivid Games). Może to właśnie Ty zostaniesz kolejnym polskim orłem? Zaskakująca grafika, dopracowane szczegóły, ciekawe sterowanie (dotyk lub akcelerometr). Szybki samouczek, potem pierwsza próba z ciekawości, a później budzi się dzika bestia zwana ambicją: ?no dalej, dalej? albo ?leć, Adaś, leć!?. Cena niewygórowana ? 7,50 zł. Darmowa wersja: SKOKI 2012 Free (by Vivid Games)

 

Krzysztof Ch.

Aplikacje bezpłatne:

Barcode Scanner
Jest to ciekawa i bardzo funkcjonalna aplikacja pozwalająca na skanowanie kodów kreskowych, QR oraz kodów matrycowych. Program pomocny jest przy wyszukiwaniu cen artykułów, pobieraniu aplikacji z marketu czy dokonywaniu przelewów w banku.
W ustawieniach możemy zdefiniować własną stronę internetową dzięki której przeanalizujemy zeskanowany kod.
Aplikacja posiada również ciekawą możliwość udostępniania kontaktów, aplikacji, zakładek czy wpisanego  tekstu w postaci wygenerowanego kodu QR,  który możemy zeskanować przy pomocy drugiego telefonu lub przesłać go e-mailem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.zxing.client.android&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nb29nbGUuenhpbmcuY2xpZW50LmFuZHJvaWQiXQ..

Latarka – Tiny Flashlight
Za oknem mamy zimę która chociaż potrafi pięknie udekorować krajobraz to również lubi płatać różne figle. Dzięki aplikacji Tiny Flashlight nie straszne będą nam chwilowe blackouty.
Autorzy udostępnili spora możliwość konfiguracji tego użytecznego narzędzia. Za ?latarkę? posłużyć nam może wbudowana w telefon lampa błyskowa, a jeżeli takiej nie posiadamy możemy wykorzystać nasz wyświetlacz. Mamy również możliwość nadania sygnału w alfabecie morsa (lampa błyskowa).
Niestety aplikacja potrafi się zawiesić i musimy odczekać kilkanaście sekund aby móc wykonać jakąkolwiek operację.

https://market.android.com/details?id=com.devuni.flashlight

FxCamera
Interesujący symulator efektów z dużą możliwością konfiguracji. Dostępnych jest 6 trybów:
Toy Cam, Polandroid, Fisheye, SymmetriCam, Warhol oraz Normal.
W prosty sposób możemy stworzyć małe arcydzieło, wykonanie zdjęcia zajmuje nie więcej niż 3 kliknięcia. Brakuje jednak możliwości podglądu ?na żywo?.

Fruit Ninja
Gra dostępna na wielu platformach w wersji darmowej jak również płatnej. Wcielamy się w niej w rolę siekacza owoców. Dostępne są trzy tryby rozgrywki:
Normalny ? uzależniony jedynie on naszej zręczności
Tryb Zen ? mamy 90 sekund na wygenerowanie najwyższego wyniku
Tryb Arkadowy ? 60 sekund, pojawiają się w nim różnego rodzaju ?umilacze?
Zdobywając doświadczenie możemy odblokować nowe tła czy wygląd naszego ciosu. Gra stanowi dobry sposób na rozgrzanie ramion ponieważ wymaga sporego zaangażowania.
Niestety w wersji darmowej nękają nas różnego rodzaju reklamy ? szkoda.

https://market.android.com/details?id=com.halfbrick.fruitninjafree&feature=search_result

Foursquare
Dzięki tej aplikacji możemy informować swoich znajomych o ciekawych miejscach dostępnych w naszej okolicy (tych jeszcze nie odkrytych), promocjach i okazjach oraz wydarzeniach które mają miejsce w danej chwili. Aplikacja umożliwia wyszukanie lokalizacji dzięki dostępowi do map oraz umieszczenie zdjęcia które może w tym pomóc.
Jest to dobra opcja dla osób które żyją w ciągłym ruchu.
Minusem może być brak wsparcia dla języka polskiego.

https://market.android.com/details?id=com.joelapenna.foursquared&feature=editorial-apps_editors_choice

Aplikacje płatne:

Apparatus
Ta gra zasługuje na pierwsze miejsce w Top 5 płatnych aplikacji. Rozwija ona logiczne myślenie i zapewnia sporą dawkę rozrywki. Naszym zadaniem jest skonstruować maszyny które posłużą do wykonania poszczególnych misji. Dzięki symulacji fizyki gra nabiera barw i pozwala niemal na nieskończone możliwości modyfikacji naszych pomysłów.

Cena to 9,09 zł

.

Endomondo Sports Tracker PRO
Osobisty trener, tak należało by skwitować tą aplikację. Długo można by wymieniać dostępne opcje ponieważ jest ich naprawdę wiele. Możemy wyznaczyć sobie trasę treningu (bieg, przejazd rowerem, spaceru nordic i wielu innych dyscyplin) sprawdzić nasze osiągnięcia na danym odcinku, obliczyć ilość spalonych kalorii lub co ciekawe sprawdzić tętno dzięki synchronizacji z urządzeniami Bluetooth. Wszystkie informacje możemy otrzymać w postaci wykresów. Możemy również rywalizować ze znajomymi lub starać się pobić własny rekord na wybranej trasi.

Cena to 12,47 zł

WolframAlpha
Niezastąpione narzędzie matematyczne i nie tylko. Program cechuje możliwość prowadzania zapytania w języku naturalnym (angielski) co znacznie ułatwia pracę. Jest to idealna aplikacja dla inżynierów, studentów oraz wszystkich osób które potrzebują szybko przeanalizować skomplikowane obliczenia matematyczne. Dostępne są formy wizualizacji w postaci wykresów 2D , 3D, liczbowej, zapisu naturalnego i wielu innych pozwalających nie tylko rozwiązać ale i zrozumieć problem.
Cena jest śmiesznie niska jak na tak duże możliwości.

Cena to 9,53 zł

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wolfram.android.alpha&feature=apps_topselling_paid

Car Locator
Ile razy zdarzyło Ci się zgubić na wielkim marketowym parkingu ? Wiele osób pewnie powie, że od tego jest numer i kod aby trafić na miejsce. Jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.
Aplikacja Car Locator umożliwia szybkie i bezproblemowe odszukanie swojego pojazdu. Dzięki mapom google możemy zobaczy zdjęcie satelitarne danej lokacji co ułatwi dotarcie do celu.

Cena to 12,72 zł

Magic Butt – Interactive ass!
Na koniec bardzo niecodzienna aplikacja jednak wykonana z humorem i smakiem. Dla wszystkich osób które znudzone są już czytaniem wypocin (moich i reszty) testerów.
Możemy szczypać, klepać, rozciągać i roooozciągać do woli i nikt nie będzie na nas oburzony ;)
Aplikacja obsługuje różne orientacje ekranu i uwaga wciąga ! :)

Cena to 2,52 zł

 

Jan A.

Aplikacje Płatne:
1. Virtual Roaming Control ? jest to obowiązkowa aplikacja dla każdego użytkownika systemu Android w sieci Play. W związku z tym, że Play korzysta z roamingu krajowego Polkomtela i Centertela osoby chcące korzystać z Internetu w telefonie są zmuszone na wyłączenie domyślnej funkcji systemowej czyli blokady połączeń internetowych w roamingu. Przez co jesteśmy narażeni na to, że gdy wyjedziemy za granicę możemy skorzystać z Internetu i zapłacić wysokie rachunki. Aplikacja ta pozwala na ustawienie operatorów roamingowych którzy są dla nas dostępni a nie wpuszcza innych. Koszt aplikacji w android markecie to tylko 5,90 zł. Podaję link do aplikacji markecie: link.
2. Grand Theft Auto III ? jest to kultowa gra w którą myślę, że każdy grał wiele godzin na komputerze. W grze poruszamy się naszym bohaterem czarnym charakterem w mieście o nazwie ?Liberty City? możemy wykonywać misje, jeździć samochodem po całym mieście, biegać itp. Bardzo realistyczna grafika. Koszt aplikacji to tylko 15,91 zł. Podaję link do aplikacji w markecie: link.
3. Dead Space ? bardzo fajna gra umiejscowiona w realiach kosmicznych. Jest to typowa strzelanka z dobrych źródeł wiem, że bardzo płynnie działa na Motoroli Razr. Grafika w grze jest na bardzo wysokim poziomie. W grze poruszamy się kosmitą, po statku kosmicznym i zabijamy przeciwników. Aplikacja w android markecie kosztuje 23,14 zł. Podaje link do aplikacji w markecie: link.
4. Titanium Backup PRO ? bardzo przydatna aplikacja. Zalecana szczególnie osobom które często zmieniają wersje systemu w swoich smartfonach. Pozwala na zrobienie kompletnej kopii zapasowej wszystkich aplikacji zainstalowanych na smart fonie i przekształca jest w pliki .apk z których później możemy zainstalować program od nowa. Aplikacja pozwala także, że kopie zapasową danych które zbierają nasze aplikacje. Jest jedną z najlepszych aplikacji do tworzenia kopii zapasowej. Aplikacja w android markecie kosztuje 18,81 zł. Podaję link do aplikacji w markecie: link.
5. Sygic GPS Navigation for Android ? chciałem w swoim zestawieniu umieścić aplikację służąca do nawigacji satelitarnej. Obecnie praktycznie w każdym smart fonie jest zamontowany odbiornik GPS. Jest to bardzo fajna i przydatna funkcja, dzięki której nie musimy już kupować dodatkowych zewnętrznych urządzeń GPS. Aplikacja posiada najnowsze mapy Polski. Z tą aplikacją nigdy się nie zgubimy. Aplikacja w pełnej wersji znajduje się w android markecie jednak jest to wersja testowa na 7 dni. Można ją jednak zakupić na stronie producenta cena dla Map Polski wynosi jednie 11,99 Euro. Podaję link do strony: link.

Aplikacje Bezpłatne:
1. Phono ? bardzo przydatna aplikacja działa cały czas w tle pokazuje ikonkę operatora z którego sieci w danym momencie korzystamy. Szczególnie przydaje się dla klientów sieci Play gdyż posiadają oni dostęp do trzech sieci Plus, Orange i macierzysta Play. Gdy telefon wchodzi w roaming aplikacja sygnalizuje to dodatkową ikonką na pasku powiadomień. Gdy wejdziemy w aplikacje pokazuje ona wiele ciekawy informacji o telefonie takich jak np. stopień naładowania baterii, IMEI, wersję Androida itp. Podaję link do aplikacji w markecie: link.
2. Netmonitor ? typowo sieciowa aplikacja pokazuje z jakiego nadajnika telefon korzysta w danym momencie ja nie mogę się bez niej obejść. Jest to bardzo przydatna aplikacja pokazuje wszystkie dane nadajnika. Szczególnie pomocna przy zgłaszaniu problemów z zasięgiem lub innymi problemami z siecią do BOK możemy od razu podać konsultantowi z którym nadajnikiem mamy problem pozwala to na szybsze zlokalizowanie usterki. Podaje link do aplikacji w markecie: link.
3. Angry Birds ? każdy telefon z androidem powinien mieć tę grę. To kultowa gra w której zadanie polega na strzelaniu różnymi rodzajami ptaków do świnek które chronią się w różnych budowlach. Gra posiada bardzo dużo poziomów ciągle przybywają nowe. Są trzy wersje gry Angry Birds, Angry Birds Seasons i Angry Birds Rio. Ta gra zapewni dobrą zabawę przez wiele godzin. Podaję link do aplikacji w markecie: link.
4. Frontline Commando ? ta gra to typowa strzelanka. W grze zastosowano bardzo dobrej jakości grafikę i realistykę, gra działa płynnie. Myślę, że nie jest to bardzo dobra propozycja dla ludzi którzy nie chcą wydawać pieniędzy na płatne gry. Podaje link do aplikacji w markecie: link.
5. Kolor latarki HD Flashlight ? ta aplikacja jest wykorzystywana przeze mnie częściej niż inne, pozwala na uruchomienie diody doświetlającej umiejscowionej przy aparacie cyfrowym tak, że służy ona jako bardzo wydajna latarka. Aplikacja umożliwia także zmianę wyświetlacza naszej Motoroli w bardzo jasno świecącą latarkę. Możemy wybrać także kolor na jaki ma świeci wyświetlacz a także intensywność jego świecenia. Za pomocą aplikacji możemy także wyświetlać różne efekty np. stroboskopowy, policyjne, awaryjne itp. Polecam wszystkim. Podaję link do aplikacji w markecie: link.

 

Adam K.

Aplikacje darmowe:
SMS Backup&Restore – program do tworzenia kopi zapasowej i przywracania smsów. Bardzo przydatne i pomocne narzędzie dla osób, które nie wyobrażają sobie straty jakiegokolwiek smsa. Dzięki tej aplikacji udało mi się skopiować 6000smsów z dotychczasowego telefonu. Gdy tylko posiadamy plik csv z wiadomościami wystarczy go wgrać na telefon, wybrać go w programie i reszta będzie działa się automatycznie. Tworzenie kopii zapasowej wiadomości jest przydatne, gdyż w przypadku jakiejś awarii będziemy posiadać bazę swoich starych smsów.
https://play.google.com/storedetails?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore

GO SMS PRO – wielka aplikacja do pisania, odczytywania i zarządzania smsami. Nie posiada limitu pojemności skrzynki, z czym mamy do czynienia w standardowej aplikacji. Dla osób ceniących prywatność istnieje możliwość ustawienia hasła do pojedynczych wątków lub przeniesienia konwersacji do skrzynki prywatnej (wtedy nie będzie widoczna nawet na liście wątków). Aplikacja posiada bardzo dużo opcji, które pozwalają dostosować  wszystko do naszych potrzeb. Standardowo posiadamy do wyboru 5skórek, a z marketu możemy ściągnąć mnóstwo innych. Jest też możliwość edycji skórki, co jeszcze lepiej pozwoli spersonalizować wygląd. Program posiada wsparcie językowe dla polski co oznacza, że możemy pisać smsy z polskimi ogonkami, a w momencie wysłania zostają one usunięte z wiadomości (nie ma dzięki temu problemu z małą ilością znaków w jednej wiadomości). Mamy też kilka możliwości konfiguracji powiadomień o przychodzącej wiadomości. Możemy stawić czy na ekranie zostanie od razu wyświetlona wiadomość wraz z jej autorem i możliwością natychmiastowego odpisania. Można wyświetlić tylko informacje o autorze, a resztę przeczytać dopiero po otwarciu aplikacji. Jeśli nie lubimy, gdy takie informacje pojawiają się na głównym ekranie możemy nakazać, żeby informacja o wiadomości znajdowała się tylko w pasku powiadomień. Jest to o wiele bardziej złożony program niż standardowa aplikacja, ale daje nam o wiele większe możliwości.
https://play.google.com/storedetails?id=com.jb.gosms

GO Launcher EX – aplikacja, która pozwala nam na zarządzanie pulpitami, zmianę liczby pulpitów (bez tego mamy na stałe 5), do wyboru mamy mnóstwo rodzajów przejść między nimi. Launcher dodaje nam też możliwość przesuwania ikonek w widoku aplikacji…wystarczy dłużej przytrzymać ikonkę i możemy zmienić jej położenie. Mnogość motywów i możliwości konfiguracji pozwala nam na dostosowanie wyglądu tak jak nam się podoba. Po zainstalowaniu tej aplikacji możemy zmieniać prawie każdy element wizualny w interfejsie. W pierwszych chwilach można się pogubić, ale po pewnym czasie mamy wszystko tam, gdzie chcemy i użytkowanie telefonu sprawi nam jeszcze większą przyjemność.
https://play.google.com/storedetails?id=com.gau.go.launcherex

My tracks (moje trasy) – bardzo fajna aplikacja dla osób, które podróżują. Aplikacja ta przy pomocy wbudowanego w telefon gps zapisuje przebytą trasę. Prócz samego zapisywania trasy, wyświetla prędkość z jaką się poruszamy, przebytą odległość, prędkość maksymalną, czas podróży, średnią prędkość i inne statystyki. Podczas wycieczki, która zapisujemy mam możliwość dodawania dwa typy znaczników do trasy. Pierwszy z nich to statystyki dodające 2takie znaczniki, program wyświetli nam później statystyki dotyczące przebytego odcinka między tymi znacznikami. Drugi typ znacznika to punkt pośredni przydatny do znakowania ciekawych miejsc np. punkty widokowe lub zabytki odwiedzone na trasie. Zapisaną trasę w łatwy sposób można nanieść na Google Maps i następnie przeglądanie jej na komputerze. Taką mapę później możemy udostępnić naszym znajomym. Plusem tej aplikacji jest to, że nie potrzebujemy mieć stale połączenia z internetem, żeby zapisywało naszą trasę. Jeśli nie mamy połączenia z internetem program zapisze naszą trasę, ale będziemy widzieć tylko kreski bez nałożenia ich na mapę. W momencie gdy uzyskamy dostęp do sieci, zobaczymy mapy. Jest to przydatna opcja dla osób, które nie posiadają w telefonach pakietu internetowego. Aplikacja nie narazi ich na dodatkowe koszty. Osoby, które często podróżują dzięki tej aplikacji mogą w łatwy sposób pokazywać rodzinie jakie miejsca odwiedziły oraz gdzie teraz się znajdują. Użytkownik za to ma zapisaną przebytą trasę i nie będzie w przyszłości przypadku, że zapomniał położenia jakiegoś miejsca, które odwiedził. Odbytą trasę może także polecić swoim znajomym jeśli oni zapragną gdzieś wyjechać.
https://play.google.com/storedetails?id=com.google.android.maps.mytracks

Latarka Tiny Flashlight – bardzo prosta ale przydatna aplikacja zmieniająca nasz telefon w latarkę (i nie tylko). Po jej włączeniu lampa błyskowa świeci ciągłym światłem jak zwyczajna latarka. Bardzo przydatna sprawa w przypadku nocnych powrotów do domu, gdy trzeba szukać na ulicy kluczy do domu lub gdy coś upadnie nam na ziemię i nie widać w ciemności. Prócz zwykłego trybu latarki mamy do wyboru jeszcze inne. Do oświetlenia pomieszczeń możemy wykorzystać także świecący na biało ekran, a gdy znudzi nam się biały kolor możemy dowolny inny kolor. Gdy chcemy zrobić w mieszkaniu dyskotekę możemy włączyć stroboskop, który ma regulacje częstotliwości i długości świecenia. Do dyskoteki możemy wykorzystać też imitacje świateł policyjnych. Światła policyjne teoretycznie można też wykorzystać na ulicy robiąc znajomemu dowcip w nocy. Jeśli jesteśmy już przy temacie drogowym to ostatnią możliwą opcją jest możliwość wyświetlania żółtych świateł ostrzegawczych. To czy te dodatkowe tryby świecenia się przydadzą zależy już od własnej inwencji i pomysłowości.
https://play.google.com/storedetails?id=com.devuni.flashlight

Aplikacje płatne:
HDR Camera+ – Osoby, które podróżują na pewno chciałyby mieć ładne zdjęcia z wyjazdów. Aplikacja ta pozwala w prosty sposób zrobić nam zdjęcia HDR, zdjęcia te charakteryzują się wysokim nasyceniem barw i wyglądają jak zrobione przez profesjonalnego fotografa. Oczywiście nie uzyskamy tutaj efektu jak przy lustrzance z osprzętem za 20-30tys zł, ale na pewno wyjdą nam o wiele lepsze zdjęcia niż standardowe. Aplikacja robi naraz 3 fotografie, które następnie łączy w jedno wyciągając z każdego to co najlepsze (najprościej mówiąc tak to można opisać). W ustawieniach możemy wybrać jeszcze, żeby po każdej wykonanej fotografii pojawiły nam się dodatkowe opcje, które pozwolą nam jeszcze trochę poprawić wygląd wykonanego zdjęcia. Dzięki temu będziemy bez wstydu chwalić się zdjęciami jakie wykonał nasz telefon.
https://play.google.com/storedetails?id=com.almalence.hdr_plus

Call Filter Pro – Jest to aplikacja dla osób, które cenią sobie prywatność. Dzięki niej możemy wrzucić wybrane przez nas numery na czarną listę co skutkuje, że dane osoby nie będą mogły się do nas dodzwonić ani przysłać smsa, a my będziemy mieli święty spokój. Możemy także zablokować połączenia ze wszystkich prywatnych numerów. Osoby, które są nękane telefonicznie lub smsowo mogą dzięki tej aplikacji spać spokojnie. Bardzo prosta w obsłudze, działa w tle i gdy niepożądana osoba zadzwoni to użytkownik nawet się o tym nie dowie.
https://play.google.com/storedetails?id=jp.co.telemarks.callfilterpro

PC Remote Controller (ml) – aplikacja pozwala nam przejęcie kontroli nad naszym komputerem. Do jej działania niezbędne jest zainstalowanie dodatkowej małej aplikacji na komputerze, która musi być później uruchomiona w tle. Po uruchomieniu aplikacji w telefonie i połączeniu się z komputerem na wyświetlaczu widzimy dokładnie to samo co w monitorze. Przydaje się tutaj połączenie wifi,ponieważ przesyłany obraz pożera dużo transferu danych. W opcjach można ustawić, że gdy nie jesteśmy połączeniu przy użyciu wifi to nie widzimy ekranu, ale mamy kontrole nad myszką i klawiatura w komputerze. Aplikacja jest przydatna, gdy uruchamiamy sobie jakiś film na laptopie, który następnie zostaje podpięty do telewizora, żeby mieć obraz na większym ekranie, a my kładziemy się na łóżku w drugim końcu pokoju. Dzięki zdalnej kontroli nad komputerem, bez podnoszenia się możemy zatrzymać film, przewinąć w przód/tył i wiele innych opcji. Wszystko możemy robić przy pomocy dotykania tylko ekranu. Tam gdzie dotkniemy, tam zostanie przemieszczony kursor myszki. Jest to aplikacja dla leniwych i wygodnych.
https://play.google.com/storedetails?id=com.silicmobile.pcremotecontrollerml

mVideoPlayer Pro – Jak sama nazwa wskazuje aplikacja ta pozwala nam oglądać filmy. Obsługuje wszystko możliwie dostępne formaty video. Ważną opcją jest jednak to, że obsługuje prawidłowo różne formaty napisów w różnych typach wideo. Testowałem na plikach avi, mkv i mp4. Aplikacja radziła sobie lepiej z napisami niż program, którego używam na komputerze. Do plików mkv nie musiałem specjalnie poprawiać napisów, program prawidłowo je wyświetlał. Z dodatkowych opcji jakie mamy to dostosowanie przybliżenia obrazu, położenia napisów, zmiana koloru i wielkości czcionki oraz przydatna zmiana jasności wyświetlanego filmu. Dzięki zmianie jasności spokojnie można obejrzeć film na dużym słońcu. Dużym plusem jest też to, że program sam potrafi wyszukać napisy do filmu w internecie. Przy pierwszym odpaleniu programu trzeba pamiętać, żeby ustawić prawidłowo kodowanie napisów. W ustawieniach dotyczących napisów zmieniamy kodowanie na „Cental Europe” i dzięki temu mamy prawidłowo wyświetlane ogonki w polskich znakach.
https://play.google.com/storedetails?id=afzkl.development.mVideoPlayer.pro

Skoki 2012 – Małyszomania już się skończyła, ale jak jesteśmy już prawie przy Stochomani (tak, wiem… jeden Stoch wiosny nie czyni) to może warto pobawić się w małe skoki narciarskie? O co chodzi w grze, chyba nie muszę mówić, każdy wie przecież, że trzeba jak najdalej wylądować. Trzeba trochę się nagimnastykować, aby osiągnąć wyniki godne Małysza. Grając w tę grę, jadąc autobusem na pewno zwrócicie na siebie uwagę machając telefonem, na lewo i prawo, do przodu i w tył. Czasem machanie rękoma przekłada się na ruszanie cały tułowiem i człowiek wygląda jakby miał chorobę sierocą. Samo opanowanie skoków zajmuje nie zajmuje sporo czasu. Na ekranie pojawiają się zielone wskaźniki, które muszą być w odpowiednim położeniu żeby wykonać dobry skok. Do tego trzeba jeszcze odpowiednio trafić w wiatr i wyjście z progu (co robimy poprzez dotknięcie ekranu) i możemy daleko szybować. Możliwość rozegrania pełnego sezonu, tworzenie swoich pucharów, dodawania pojedynczych skoków i widok poprawiających się statystyk naszego skoczka powoduje, że gra strasznie mocno wciąga. Pewnego razu rozegrałem 2 sezonu za jednym zamachem. Nawet jak jakiś skok nie wyjdzie to człowiek chce grać dalej po to żeby oddać dobry, daleki skok. Polecam, naprawdę przyjemna zabawa.
https://play.google.com/storedetails?id=com.vividgames.skoki2012

 

Michał L.

Wikipedia

Wikipedia czyli wolna encyklopedia. Zawiera ponad 20 milionów artykułów w 280 językach. Jest najpełniejszym i najczęściej wykorzystywanym źródłem wiedzy. Twórcą Wikipedii może być każdy użytkownik odwiedzający stronę.
Aplikacja Wikipedii dla systemu Android. Dostępne funkcje: zapisywanie artykułu do późniejszego odczytu w trybie offline, wyszukiwanie artykułów poświęconych miejscom znajdującym się w pobliżu, udostępnianie artykułów za pomocą funkcji ?Udostępnij? systemu Android, artykuły dostępne w wielu językach, łatwe wyszukiwanie i przejrzysty układ wyników wyszukiwania
Wyślij nam swoją opinię na Twitter @ WikimediaMobile.

TŁUMACZ GOOGLE
Tłumacz tekst w ponad 60 językach.
Tłumacz słowa i frazy w ponad 60 językach przy użyciu Tłumacza Google dla Androida. W większości języków możesz wymówić szukaną frazę i usłyszeć odpowiednie tłumaczenie.
Tłumacz Google umożliwia:
* Tłumaczenie tekstu w 63 językach.
* Tłumaczenie przez głosowe wprowadzanie tekstu zamiast wpisywania (w 17 językach).
* Odsłuchiwanie tłumaczeń czytanych na głos (w 24 językach).
* Komunikowanie się z innymi osobami przy użyciu tłumaczeń w trybie konwersacji (wersja ALPHA, w 14 językach).
* Wyświetlanie tłumaczeń w trybie pełnego ekranu, aby ułatwiać ich odczytanie osobom wokół Ciebie.
* Oznaczanie ulubionych tłumaczeń gwiazdką, aby szybko przechodzić do nich nawet w trybie offline.
* Przechodzenie do historii tłumaczeń nawet w trybie offline.
* Wyświetlanie tłumaczeń w językach z zapisem innym niż łaciński (np. chińskim, japońskim itp.) przy użyciu znaków łacińskich, aby móc odczytywać je fonetycznie (np. Pinyin, Romaji).
* Wyświetlanie dodatkowych wyników ze słownika dla pojedynczych słów lub krótkich fraz.
Obsługiwane są tłumaczenia między następującymi językami:
afrikaans, albańskim, angielskim, arabskim, azerskim, baskijskim, bengalskim, białoruskim, bułgarskim, chińskim (uproszczonym), chińskim (tradycyjnym), chorwackim, czeskim, duńskim, estońskim, filipińskim, fińskim, francuskim, galicyjskim, greckim, gruzińskim, gudżarati, haitańskim kreolskim, hebrajskim, hindi, hiszpańskim, holenderskim, indonezyjskim, irlandzkim, islandzkim, japońskim, jidysz, kannada, katalońskim, koreańskim, litewskim, łacińskim, łotewskim, macedońskim, malajskim, maltańskim, niemieckim, norweskim, ormiańskim, perskim, polskim, portugalskim, rosyjskim, rumuńskim, serbskim, słowackim, słoweńskim, suahili, szwedzkim, tajskim, tamilskim, telugu, tureckim, ukraińskim, urdu, walijskim, węgierskim, wietnamskim, włoskim.

 

ANGRY BIRDS

Użyj niesamowitych mocy Angry Birds by zniszczyć umocnienia zachłannych świń! Angry Birds oferuje wymagający, oparty na fizyce gameplay and godziny zabawy. Każdy z 300 poziomów wymaga zręczności, logicznego myślenia i siły, by doprowadzić do szczęśliwego końca.

gReader

gReader to nieoficjalny czytnik Google dla Androida. Pozwala przeglądać RSS/newsy w jednym miejscu. Bycie na bieżąco z Twoimi ulubionymi stronami w sieci stało się tak łatwe, jak sprawdzanie poczty e-mail. Program oferuje m. in. intuicyjny i szybki interfejs, wsparcie dla tabletów i podcastów czy dzielenie się przez Facebook?a lub Tweetera.

RealCalc Scientific Calculator
Nr jeden pośród naukowych kalkulatorów na Androida. w pełni funkcjonalny kalkulator naukowy, wyglądem i działaniem przypominający prawdziwy sprzęt.
Pośród jego licznych funkcji możemy znaleźć m.in. :
* historię wyników
* tabelę stałych fizycznych
* procenty
* pamięć do 10 wyników
* funkcje trygonometryczne
* i co dla niektórych jest najważniejsze – całkowity brak reklam.

Sygic profesjonalny nawigator GPS typu ?krok po kroku?.
Sygic to aplikacja nawigacyjna GPS z komunikatami głosowymi. Posiada wiele map TomTom oraz ogromny zestaw funkcji nawigacyjnych. Aktualizacja aplikacji i map jest wykonywana za darmo. Mapy przechowywane są w telefonie, aby można było z nich korzystać bez połączenia z internetem.
Aplikacji Sygic zaufały miliony klientów na całym świecie.
* DOSKONAŁE FUNKCJE NAWIGACJI GPS
* MAKSYMALNIE KOMPATYBILNY
* WARTOŚCIOWA ZAWARTOŚĆ I INTELIGENTNE WYSZUKIWANIE
* W PEŁNI ZINTEGROWANY RUCH ULICZNY
* BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT UŻYTKOWNIKA

Evernote zamienia Twój aparat z Androidem w rozszerzenie twojego umysłu.
Evernote to łatwy program, który pomaga zapamiętać wszystko co dotyczy Ciebie. Evernote pozwala sporządzać notatki, robić zdjęcia, tworzyć listy zadań, nagrywać przypomnienia głosowe i przeszukiwać je w domu czy pracy.

Zabezpiecz swoje dane z MyBackup Pro.
Aplikacja obsługuje wszystkie urządzenia przenośne i telefony z Androidem. Oferuje ona backup (z opcją harmonogramu) do własnego, bezpiecznego serwera lub karty SD, aplikacji, zdjęć, kontaktów, rejestru połączeń, zakładek przeglądarki, SMS, MMS, kalendarza, ustawień systemu, ekranu domowego (w tym pozycje skrótów), alarmów, słownika, odtwarzania muzyki, i więcej … Przywracanie kopii zapasowych telefonu z istniejących lub nowych. MyBackup Pro będzie działać na wszystkich urządzeniach mobilnych Android, niezależnie od tego czy mają one dostępu do konta roota, czy nie.

 

Launcher PRO

Proste. Potężne. Szybkie. Dostosowujące się do użytkownika.
– super-płynne przewijanie.
– animowany podglą ekranu.
– do 7 ekranów domowych
– wybierak aplikacji (2D/3D!) w locie i z płynnym przewijaniem.
-jeśli komuś nie odpowiada standardowy launcher, zawsze może go zmienić. Jest prosty, funkcjonalny, działa na każdym sprzęcie z Androidem.

GTAAutGTAGII

Epicka gra kryminalna, która zmieniła świat gier na zawsze.
Witajcie w Liberty City. Gdzie się wszystko zaczęło.

Doceniony przez krytyków hit Grand Theft Auto III doczekał się wersji mobilnej. Ogromny i zróżnicowany teren, przeolbrzymi wybór postaci z różnych zakamarków świata i dowolność w eksplorowaniu lokacji, powodują iż Grand Theft Auto III oddaje w Twoje ręce mroczny, intrygujący i bezwzględny przestępczy półświatek. Poprzez dobrą grę aktorską, mroczny, komiksowy styl narracji, oszałamiający soundtrack i rewolucyjny otwarty świat, Grand Theft Auto IIIjest grą która zdefiniowała na nowo gatunek gier przyodowych.

Ponadto:
? oszałamiające efekty wizualne (grafika, postaci czy modele pojazdów)
? rozdzielczość HD
? gameplay stworzony pod kątem ekranów dotykowych.

 

Łukasz T.

Aplikacje  Płatne:

1.Trial Xtreme 2 Free- ta gierka jest przeznaczona dla  miłośników sportów motokrosowych. tak jak cześć bardzo wciąga.

2.ICE: w nagłym wypadku – polecam tą aplikacje ze względów bezpieczeństwa.Nigdy nie wiadomo co może się nam przytrafić, a dzięki niej służby medyczne szybciej mogą nam pomoc w sytuacji zagrożenia życia  bądź skontaktować  się z najblizszymi

3.NavDroyd- jesli chodzi o nawigacje poleciłbym własnie ta.mamy tu mapy prawie całego świata.Działa sprawnie i stabilnie.

4.Air Control- super gierka dla miłośników samolotów.Bardzo wciągająca i nie sposób się oderwać.Grafika w ten grze jest świetna

5.Shazam Encore – według mnie jest to najlepsza płatna aplikacja do rozpoznawania muzyki.Pozwala na kupowanie  muzyki na Amazonie, dzielenie sie ciekawa piosenka na Facebook i Twitter

Aplikacje Bezpłatne:

1.Transportoid – aplikacja w sam raz dla podróżujących po polskich miastach potrzebujący dostać się do celowego punktu komunikacja miejsca. mamy tu aż rozkłady jazd z 51 miast.Jest prosta w obsłudze i nieraz bardziej aktualna od ten oficjalnej danej spółki komunikacyjnej

2. SoundHound – prosta  ale święta na  aplikacja dal miłośników muzyki. Dzięki niej można zawsze dowiedzieć się co za kawałek leci w radiu lub w innym nośniku muzyki. a zarazem znaleźć go na YT

3.Sense Analog Clock Widget – ta aplikacja pozwala na bycie an bieżąco z pogoda a dzięki dużemu wyraźnemu zegarkowi nie spóźnić się.Posiada dużo motywów wiec każdy dobie ze do siebie odpowiedni 

4.Raging Thunder Free – jedna z lepszych gier o wyścigach na Androida. jest dość trudna ale zarazem wciągająca.

5.Iplatv – jesli ktoś lubi seriale,sport czy być na bieżąco z informacjami dzięki kanała informacyjnym to teraz może dzięki Ipli bo to najlepsza telewizja internetowa jak do tej pory .Równeiz miłośnicy filmów znajda tu coś dla siebie.

Komentarze

 1. Prowokator pisze:

  Nie ważne która, Apparatus jak nic polecam. Jak ktoś ma zmysł inżyniera to zabawa murowana ;)
  Wziąłem telefon do poduszki i odkładając go na biurko stwierdziłem, że nie ma sensu iść spać bo już było rano, a udało mi się w sumie stworzyć jedną sensowniejszą maszynę (od taki łazik). Raportuj

 2. Konrad604 pisze:

  Dużo tego, powoli to strawię :)
  Raportuj

 3. lukasz pisze:

  Musze przyznac ze nie kazdy wysilil sie aby opisac program swoimi slowami.
  Opis Michala L wyglada jak zywcem skopiowany ze strony z apkami. Raportuj

 4. mirekb pisze:

  obszerny material..Panie Marcinie/Play4you.3 dni temu zaladowalem sim rbm za 10zl.do dzis nie doszlo.w banu ok,w blue ok w ok nie ok bo brak rejestracji wiec probowalem przez play24,zakladam konto..od 20min 3 proby otrzymania hasla i 0 (słownie:zero)reakcji..to chyba jasno pokazuje jak p4 podchodzi miejscami do sprawy.promujcie Motki i dzialajcie marketingowo ale troche moglibyscie sie w prostych sprawach bardziej postarac Raportuj

 5. pkrr pisze:

  "1. Virtual Roaming Control – jest to obowiązkowa aplikacja dla każdego użytkownika systemu Android w sieci Play. W związku z tym, że Play korzysta z roamingu krajowego Polkomtela i Centertela osoby chcące korzystać z Internetu w telefonie są zmuszone na wyłączenie domyślnej funkcji systemowej czyli blokady połączeń internetowych w roamingu. "

  ke? Raportuj

  • wissy pisze:

   ke?? Możesz jaśniej ? Raportuj

   • krzysiek_kili pisze:

    Znaczy, że pyta się o co chodzi ;)

    pkrr – nie wiem jak u innych, ale ja na Desire Z normalnie łączę się z netem nawet w roamingu Plusa czy Orange. Raportuj

    • jahu pisze:

     Kolego dociekliwy chodzi normalnie roaming bez tej aplikacji. Ona służy do kontroli z której sieci możemy bez obaw korzystać z internetu. W przypadku osób mieszkających na terenach przygranicznych mających czasami lepszy sygnał sieci operatora zagranicznego mogą się bez tej aplikacji narazić ma dodatkowe koszty w przypadku gdy telefon połączyłby się z takową siecią z internetem. Definiujemy w niej roaming krajowy rozumiesz już? Raportuj

     • krzysiek_kili pisze:

      W takim razie to nie jest aplikacja dla "każdego użytkownika systemu Android w sieci Play" a tylko tych, którzy mieszkają / często znajdują się na terenach granicznych. Raportuj

  • pkrr pisze:

   no własnie o to chodzi ze na lajcie mozna się z netem łaczyć czy to orangutan czy plus :) ale o przygranicznych nie pomyślałem :) Raportuj

   • jahu pisze:

    Przygraniczni lub Ci co często wyjeżdżają za granice. Raportuj

    • Adam Kruszewski pisze:

     Przygraniczni mogą mieć faktycznie problem z obcymi operatorami ale osoby wyjeżdżający zagranicę wystarczy, że w ustawieniach systemu wyłączą roaming. Raportuj

     • jahu pisze:

      Prosta sprawa jedziesz w góry masz w telefonie włączony cały czas net telefon przez przypadek złapie zasięg zagranicznego opa a w górach to nie jest trudne w cale. I potem przychodzi rachunek. Taka aplikacja chroni nas i myśli za nas, żebyśmy się nieświadomie nie narażali na koszty. Raportuj

      • Adam Kruszewski pisze:

       No przy granicy to ja się przecież zgodziłem, że to może być przydatna aplikacja. Z drugiej strony zawsze w systemie można wyłączyć roaming i korzystać tylko z sieci macierzystej :) Raportuj

  • pkrr pisze:

   aa i jeszcze pomijając że od androida 2.0+ taka jest taka opcja systemowa :P Raportuj

   • jahu pisze:

    Jaka opcja systemowa ? Blokowanie połączeń z internetem w roamingu. Kilku kolegów będąc w roamingu Plusa nie mogli korzystać z internetu a mieli taryfy All Inclusive pytali się mnie co się dzieje. Ja im na to czy mają wyłączoną opcje w ustawieniach dotycząca blokady w roamingu i miałem rację. Raportuj

 6. Ej no bez żartów . Wysłałem godzinę później i już nie przyjmujecie ??:-/
  Szkoda ,że wobec siebie nie jesteście tacy rygorystyczni…

  Chętnym mogę wysłać listę rekomendowanych aplikacji na maila. Raportuj

 7. Adam Kruszewski pisze:

  Chyba trochę się rozpisałem :D Raportuj

 8. matiplay pisze:

  Sprawiedliwie trzeba powiedzieć że testerzy wykazali się pełnym profesjonalizmem .Bardzo trudno ocenić który tester wykonał zadanie najlepiej .Mimo aby 24 h na wykonanie zadania każdy tester sprostał zadaniu na piątkę Mi najbardziej podoba się recenzja Jana A rzeczowa i na temat ;) aplikacje dobrał jahu bardzo trafnie kawał dobrej roboty testerzy Gratuluje Raportuj

  • Adam Kruszewski pisze:

   Myślę, że przeciętnego użytkownika nie interesuje to z jakim nadajnikiem jest połączony lub informacja z jakiego operatora korzysta. Aplikacje z informacją o operatorze lub do kontroli roamingu jest skierowana bardziej do userów z Play, a mieliśmy skupić się ogólnie na userach Androida. Raportuj

   • Konrad Osman pisze:

    Też tak myślę. Kliencie innych sieci zapewne opcję danych w roamingu mają odznaczoną, bo jest im niepotrzebna, więc systemowo mają zablokowany roaming, więc ta aplikacja, owszem, fajna, ale trafia TYLKO do userów Play, a nie do każdego Raportuj

  • marcu$ pisze:

   Może i tak – kwestia gustu… Zależy czego się szuka. Mnie najbardziej przekonuje wybór i opisy Radka. Pozdrawiam wszystkich bezsennych. Raportuj

  • krzysiek_kili pisze:

   Nie powiedziałbym, żeby "Jan A." wykonał to zadanie najlepiej.
   Wielokrotnie powtarzające się "Podaję link do aplikacji markecie" można było zastąpić innym wyrażeniem.
   Wybór aplikacji też nie jest zbyt trafny – dużo technicznych "specjalistycznych" appek, a Angry Birds jest tak oczywiste, że aż boli. Co więcej – nie mogę się zgodzić z SMM (Sygic Mobile Maps). Są zdecydowanie ciekawsze rozwiązania a w epoce Google Maps (a zwłaszcza Navigation) lepiej wydać 10 zł miesięcznie na pakiet internetowy, żeby być non-stop online niż na zewnętrzne abonamenty ;)

   W mojej ocenie Radek M. wykonał najciekawiej zadanie. Nie dość, że podzielił aplikacje wg kategorii to jeszcze jako jedyny wymienił aplikację do e-booków ;) Raportuj

   • jahu pisze:

    Kolega ma widzę, bardzo ciekawy pogląd na świat. Po to jest 9-ciu testerów, żeby każdy mógł swoje zdanie wypowiedzieć. Na blogu znajdują się ludzie z różnych środowisk prezentujących różne zainteresowania. Zapewniam Cię, że nie jednego takie aplikacje interesują! Skoro już tak piszesz to moim skromnym zdaniem aplikacja facebook jest zbędna bo w pełni funkcjonalna jest wersja mobilna dostępna przez przeglądarkę, czytnik e-book może i ciekawa sprawa w Samsungu dostępny w standardzie nie trzeba instalować, wikipedia również z poziomu przeglądarki strona działa bardzo dobrze, aplikacja do słuchania radia internetowego jest jako widget zainstalowana na motoroli. Jeśli już mówisz o powtarzaniu sformułowania to przynajmniej jest to zrobione w sposób przejrzysty a co Ty o tym sądzisz mało mnie interesuje. Raportuj

    • marcu$ pisze:

     Jahu, weź się tak nie spinaj, bo sam w tym bierzesz udział i przez to nie do końca jesteś obiektywny. Warto tak się spinać? Każdy ma prawo mieć własne zdanie. :-) Raportuj

    • krzysiek_kili pisze:

     Tak i ja mogę wyrazić swoją opinię o tym, kto wykonał zadanie najlepiej. Sam napisałeś "Każdy wypowiada swoje zdanie wolny kraj".
     W poleceniu było napisane – "pomyślcie o zupełnie nowym, uniwersalnym użytkowniku Androida". Wątpię, żeby taka osoba zainstalowała z marszu Phono, Netmonitor czy TB.
     Z Facebooka w przeglądarce mobilnej chyba w życiu nie korzystałeś, skoro piszesz, że jest to wersja "w pełni funkcjonalna".
     A wyrażenie "dostępny w standardzie nie trzeba instalować" na upartego można by podciągnąć do wszystkich odtwarzaczy multimediów, kalkulatorów, aplikacji do obsługi aparatu, innych przeglądarek, budzików, launcherów czy choćby widgetów.

     Jeżeli mało Cię interesuje to, co ja sądzę to po co czytasz moje wypowiedzi i jeszcze na nie odpowiadasz? o.O Raportuj

     • jahu pisze:

      Ja korzystam tylko z fb w przeglądarce. Oświeć mnie kolego co ma więcej oprócz wbudowanego czatu aplikacja fb ?
      Zadanie polegało na poleceniu nowemu użytkownikowi androida jakiś fajnych aplikacji. A nie na wczuciu się w rolę nowego użytkownika i przedstawieniu co on może zainstalować. Jak nie wiesz, że taka aplikacja jest to jej nie zainstalujesz proste ja z tego korzystam i jestem zadowolony dlatego to poleciłem. Swoją pracę kreowałem pod względem poszerzenia świadomości użytkowników systemu android o pewne bardzo fajne i przydatne aplikacje. Wcale nie twierdzę, że jest najlepsza mi osobiście bardzo podoba się recenzja Adama K. i Krzysztofa Ch. jeśli już chodzi o moją opinie. Raportuj

      • krzysiek_kili pisze:

       W poleceniu do zadania chciałbym podkreślić słowo "UNIWERSALNYM" (użytkowniku Androida). Podałeś właściwie 4 aplikacje, które są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

       Teraz jeszcze zauważyłem – brawa dla Mikołaja S. za 4 Player Reactor. Sam korzystam z bezpłatnej wersji na dwóch graczy i trzeba przyznać, że to świetna rozrywka, a rywalizacja między graczem a osobą na przeciwko dodatkowo podnosi emocje ;) Raportuj

       • jahu pisze:

        W dalszym ciągu nie udzieliłeś mi informacji na temat w czym lepsza jest aplikacja fb od strony fb w przeglądarce poza funkcją czatu ?
        Powiedz mi jak bardzo zaawansowanym użytkownikiem trzeba być, żeby korzystać np. z Phono ? Żadna aplikacja z podanych przeze mnie nie jest skomplikowana na tyle, żeby trzeba bylo mieć jakieś specjalne umiejętności do korzystania. Raportuj

        • krzysiek_kili pisze:

         A Ty mi nie udzieliłeś odpowiedzi na pytanie "po co czytasz moje wypowiedzi i jeszcze na nie odpowiadasz" skoro Cię mało interesują. Jesteśmy kwita.
         Chodzi o to, że informacje uzyskane od Phono czy Netmonitora są kompletnie bezużyteczne dla początkującego użytkownika. Raportuj

         • jahu pisze:

          Co do Netmonitora to jeszcze mógłbym się zgodzić co prawda przy problemach z zasięgiem przydaje się, żeby wiedzieć który nadajnik zgłosić do poprawy. Tak Phono jest programem bardzo prostym pokazuje Ci logo sieci, gdy wejdziesz w programik możesz szybko i łatwo odczytać imei, sprawdzić ile procent baterii Ci zostało, jaką wersję androida masz zainstalowaną, jaki czas telefon jest użytkowany od włączenia i jaki w tym jest czas w którym realnie korzystasz z telefonu czyli czas aktywności. W prosty i łatwy sposób sprawdzisz ile zostało Ci wolnej pamięci w telefonie, ile Mb na wbudowanym w telefon karcie pamięci oraz ile na zewnętrznej karcie itp. Raportuj

          • Adam Kruszewski pisze:

           w sumie te wszystkie informacje, które masz w Phono znajdziesz w Androidzie tyle, że nie w jednym miejscu :) Raportuj

          • krzysiek_kili pisze:

           Phono używam od SNS i doskonale wiem, co potrafi – nie musisz się rozpisywać, zadanie się już skończyło. Raportuj

          • jahu pisze:

           Więc wiesz, że to bardzo fajny i przydatny programik. W przeciwnym razie przecież byś go nie używał. Koniec tematu ! Raportuj

          • ejty pisze:

           ktoś wyraził swoją opinię na temat twojego wpisu i od razu oburzenie…stary, ludzie, którzy tu często zaglądają widzą, kto sieje niepotrzebny ferment. I jeśli potrafią cię "sprowokować" merytoryczne posty jw. to polecam wyłączyć komputer, iść na spacer, trochę ochłonąć. Generalnie takim trochę nolifem tutaj zalatujesz. Raportuj

   • RadoMis pisze:

    Miło z Twojej strony. Thx & Pzdr 4 U, Krzyśku :) Raportuj

 9. wissy pisze:

  Rozwalił mnie wpis Michała L. cytuje " Wyślij nam swoją opinię na Twitter @ WikimediaMobile." Żywcem przekopiowane :) Raportuj

 10. bardzo wyczerpująca lektura;-), na ściągawkę idealna… Raportuj

 11. harlock pisze:

  Szkoda, że nie wszyscy podlinkowali plikację (nie zdążyli?).

  > Angry Birds – każdy telefon z androidem powinien mieć tę grę. To kultowa gra

  He he do dnia dzisiejszego nie rozumiem popularności i (tym bardziej) kultu tego czegoś. Przepraszam, ale dawno nie widziałem tak prymitywnej i niewymagającej gry. Zapewne w dzisiejszym zabieganym życiu prostota jest ważną kwestią, która developerzy biorą pod uwagę. Strzelam, że inspiracją twórców była gra Worms. Jednak przy tamtej produkcji zarwało się niejedną noc. W związku z powyższym uważam, że nie każdy telefon z androidem „powinien…”

  > 2.ICE: w nagłym wypadku – polecam tą aplikacje ze względów bezpieczeństwa.Nigdy nie wiadomo co może się nam przytrafić, a dzięki niej służby medyczne szybciej mogą nam pomoc w sytuacji zagrożenia życia bądź skontaktować się z najblizszymi

  Po co płacić za coś, co można mieć za darmo. Jeżeli ktoś rzeczywiście aż tak obawia się o swoje życie, wystarczy jak w książce telefonicznej zamieści wpis o nazwie "ICE" (takie były wytyczne w epoce przed smartfonami). Opis tej apki wszystko wyjaśnia:

  "Przechowuje istotne informacje dla ratowników i lekarzy, przydatne, jeśli staniesz się ofiarą nagłego wypadku:
  – listę ludzi, których należy powiadomić – można dzwonić bezpośrednio z aplikacji,
  – informacje o ubezpieczeniu,
  – nazwiska i telefony twoich lekarzy – można dzwonić bezpośrednio z aplikacji,
  – uczulenia,
  – choroby przewlekłe itp.,
  – zażywane leki,
  – inne szczegółowe wskazówki, które chciałbyś przekazać.
  APLIKACJA JEST DOSTĘPNA NAWET JEŚLI TELEFON JEST ZABLOKOWANY PIN-EM, SYMBOLEM ALBO HASŁEM. Na ekranie ICE wyświetlanym przy blokadzie można też umieścić informacje kontaktowe na wypadek zagubienia telefonu.
  Możesz wybrać wysyłanie informacji e-mailem (np. do twojego lekarza)."

  Jak na świętej spowiedzi. Amen. Raportuj

  • itam pisze:

   Tylko 3 osoby z 7 podlinkowały aplikacje uważam, że każdy tester powinien dać link do aplikacji, żeby inni mogli je łatwo znaleźć. Angry Birds to jest fajna sprawa na wykładach na zabicie czasu. Raportuj

 12. designerdwazero pisze:

  nie polecacie aplikacji JakDojade? To chyba jedyna aplikacja której mi w WP7 brakuje…. Raportuj

 13. Szymon Bińczyk pisze:

  Myślę że Mikołaj S. najlepiej opisał aplikację. Raportuj

 14. Pawełłł pisze:

  Nie śledzę ostatnio regularnie blogu, stąd mam pytanie: Kiedy pojawią się nowe abonamenty w Play? Po Barcelonie? Raportuj

 15. Sławek pisze:

  Miło było korzystać z waszych usług przez te 4 lata. Dziękuję i żegnam. Raportuj

 16. Daniel pisze:

  Ja rowniez po 2 latach zegnam siec Play.

  Motorola RAZR w Play – All Inclusive Max 85 – 1299 zl
  Motorola RAZR w Orange – Pantera II 89,90 – 469 zl

  Pa Pa Raportuj

  • Piotr pisze:

   a policzyłeś ile minut daje play a ile orange w tych abonamentach? Albo czy porównałeś ile jest za minute do play czy cyfrowego polsatu w tych sieciach?
   Chyba, że jesteś dzieckiem i dla Ciebie liczy się przede wszystkim zabawka w postaci smartfona. Takie mam przeczucie :) Raportuj

   • ejty pisze:

    A co liczy się dla Ciebie ? 1000 minut które i tak Ci przepadną na koniec okresu rozliczeniowego ? Raportuj

   • Daniel pisze:

    Oczywiscie ze sprawdzilem, Orange daje 300 minut do wszystkich + darmowe rozmowy do Orange, gdzie mam duzo znajomych, w Play mialbym chyba 450 minut + darmowe do Play ale co z tego – w Orange dostaje 1,5 GB danych bez limitu, darmowe hotspoty, a niewykorzystane minuty przechodza na kolejny miesiac, w Play przepadaja. Nie interesuje mnie ile kosztuje minuta w tych sieciach do Play czy Polsatu, wieszkosc ludzi i tak jest w Orange czy Plus. Tu sie licza telefony glownie i ich ceny, tak jak kolega nizej pisal – na co komu 1000 minut jak tego nie wykorzysta i mu przepadnie na koniec miesiaca? Raportuj

 17. Piotr pisze:

  Błąd w opisie:

  Wireless File Transfer Pro jest PŁATNY Raportuj

 18. Marcin pisze:

  Cena tego telefony w Play jest kosmiczna. Play, dlaczego inni operatorzy potrafią utrzymać dobre ceny dobrych telefonów, a wy nie? O co tutaj chodzi? Raportuj

 19. cooliguana pisze:

  Tyle testerów a żaden nie podał apki do sprawdzania konta w Playu która chyba jest potrzebna wg. mnie :) co za ludzie Raportuj

 20. krzysiek_kili pisze:

  Przeczytałem recenzję Krzysztofa Sz. i jestem zdziwiony, że jej nie dopuściliście, a opublikowaliście takie kopiuj/wklej Michała L. Przecież chyba lepiej popracować nad czymś godzinkę dłużej niż wysłać półprodukt ;) Raportuj

  • Na swoją obronę mogę dodać, że dowiedziałem się drugim zadaniu zbyt późno.
   Właściwie to przez przypadek wszedłem na bloga i przeczytałem informacje o zadaniu.
   Byłem przekonany, że poinformujcie nas o drugim zadaniu (tak jak o pierwszym) drogą mailową.
   Raportuj

  • Play pisze:

   Za późno przysłał. Raportuj

   • krzysiek_kili pisze:

    Ale mimo to i tak wpis się nie ukazał na blogu 24 h po ogłoszeniu zadania.
    Skoro przyjęta została taka zżynka z Marketu to równie dobrze tą godzinkę można było poczekać.

    Poza tym testy RAZR to nie jest jakiś ścisły konkurs z oficjalnym regulaminem (przynajmniej nie jest on ogólnodostępny) itd Raportuj

 21. pemose pisze:

  Nic ciekawego z tym aplikacjami !!!

  Najciekawsze jest to że Play rozdaje milion sms-ów ! haha a dokładnie 20 sms-ów :D :D I jak tu nie kochać Play – nie trzeba iść do kina na komedie wystarczy być w Play ! Raportuj

 22. HenrykB pisze:

  Mam wrażenie, że gdyby dać na to zadanie 3 doby, to i aplikacje byłyby lepsze, a zwłaszcza opisy pełniejsze i więcej byłoby propozycji (jedna osoba lekko się spóźniła).

  Poziom dość wyrównany i jak na jedną dobę na wykonanie, to nawet dość wysoki. Mi osobiście najbardziej podobają się propozycje Jan A. wydają się najbardziej przydatne (może pomijając gry) i ciekawe, nie zapomniał o linkach, co niestety niektórym się zdarzało Raportuj

 23. Adam pisze:

  Brawo Brawo Panie Gruszka – po raz kolejny robiecie sobie jaja z klientow – ludzie ktorzy w Play ustalaja ceny telefonow powinni isc na jakies leczenie bo widac ze ich glowy nie pracuja jak trzeba. Kiedy w koncu przestaniecie dawac te niepotrzebne ilosci minut a zaczniecie cos robic z cenami telefonow? Po co komus 650 czy iles tam minut skoro dzis niemal w kazdym abonamencie sa rozmowy w danej sieci za darmo? Dajcie mnie minut a umozliwcie aby niewykorzystane minuty przechodzily na kolejny miesiac. Chwalicie sie ze 7 na 10 osob idzie do Play – a moze tak 7 na 10 osob od Was ucieka? Tak jak kolega pisal wyzej – ceny waszych telefonow sa kosmiczne, gdzie my zyjemy, jak mozecie dopuscic do sytuacji gdy w podobnym abonamencie telefon Motorola RAZR jest o 830 zl tanszy niz u was? (Orange – brawa za swietna promocje) i wy chcecie byc konkurencyjni? majac ceny z kosmosu? Niestety Panie Gruszka ale zeszlicie na psy – 2 lata temu mieliscie nalepsza oferte jesli chodzo o telefony – dzis jestescie na dnie – nikt u Was nie kupi telefonow po takich cenach – i bardzo dobrze moze ktos u Was zmadrzeje wreszcie Raportuj

 24. Artur pisze:

  trochę lipa ta motorola razr, na dzień dobry trzeszczy głośnik, ledwo włączyłem już defekt zobaczymy co dalej. Na marginesie RAZR może czyścić buty HTC jeśli chodzi o nakładkę Sens, Razr ma taka nakładkę z wyglądu jak by ją programowali w 2010 ( lipa ). Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty