Tako rzecze rzecznik Play

Złote Bloby i Zgniłe Gruchy 2014 – głosowanie

Uff… Napisaliście ponad 140 komentarzy i trzeba było je wszystkie przeczytać, zliczyć nominacje oraz wyselekcjonować dwa, które nagrodzimy smartfonami ZTE :-) Bardzo dziękuje za wszystkie. W naszym narodzie łatwo nominować to co się nie podoba, trudniej to co było fajne, dlatego dziękuję, że takich głosów też nie brakowało ;-)

Przyszła pora na Wasze głosowanie, poniżej macie dwie ankiety i proszę Was o oddanie głosu na obie kategorie. Obiecaliśmy Wam 4 smartfony i jak najbardziej słowa dotrzymujemy – dwie kolejne słuchawki ZTE rozdamy za najciekawsze uzasadnienie oddanego głosu. Pamiętajcie o podaniu właściwego adresu e-mail, żebyśmy mogli się z Wami skontaktować w razie wygranej. Głosujemy dokładnie przez 7 dni.

Złoty Blob

Loading ... Loading ...

Zgniła Grucha

Loading ... Loading ...

Bardzo dziękuję za głos i przy okazji proszę zajrzyjcie na GOLa bo nam różowi w niewyjaśnionych okolicznościach uciekli ;-)

Przepraszam, że nie podałem info, kto wygrał w sobotę, ale naprawdę mieliśmy masę roboty w weekend. Dostalem nawet jedną nominację za moje konkursy. W pełni zasłużona, obiecuję poprawić się w tym sezonie.

Naprawdę ciężko było wybrać komentarze do nagrodzenia smartfonami ZTE. Nominacja do Gruch, ale przy okazji z pomysłem i sznasą na rehabilitację dla PLAY. Wybrałem propozycję Marty. Dzięki, że krytykujesz konstruktywnie.  fragment komentarza: „Ja z tych co wiecznie marudzą i są upierdliwi i dociekliwy dlatego moja nominacja będzie do negatywów. Dla mnie minus w Play to słaba oferta dla przedłużających umowę nie dostaję żadnej gratyfikacji jako stały klient. Wręcz czasami jestem traktowana gorzej niż nowy klient. Brakuje mi oferty dedykowanej dla mnie za to, że jestem i trwam od kilku lat. Ale jestem marudą z pomysłem!!! ;) Coś czego nie ma żadna sieć na rynku w Polsce a często wasi PLAYersowcy to podkreślają, lubicie być pierwsi i wyjątkowi i to nic dziwnego bo każdy to lubi…” 

Nominacja na Złoty Blob dla Marka L. za nominację dla zasięgu 4 sieci z ciekawą argumentacją : „Propozycja ode mnie: Złoty Blob dla całej akcji „Zasięg 4 sieci”. Co prawda zasięg o takiej konstrukcji jest od długiego czasu, jednak w tym momencie zdaje się to bardzo sprawnie spełniać swoją rolę. Problemy z uporczywym trzymaniem się sieci macierzystej Play ma raczej za sobą. Mało kto też jeszcze pamięta „strefę taniego internetu”, bo różnice w stawkach w zależności od nadajnika odeszły w niepamięć. Świeżą wisienką jest również udostępnienie sieci Aero w roamingu krajowym. Wszystkie te elementy składają się na pewien ciekawy wizerunkowo zabieg: tworzenie dla klienta możliwości, których najczęściej na co dzień on nie wykorzysta. Docenione jednak zostaną przez niego w sytuacjach wyjątkowych, jak np wyjazd za miasto, na urlop, do rodziny lub tych mniej pozytywnych – wypadek czy awaria pośrodku niczego. „Zasięg 4 sieci” to z biznesowego punktu widzenia (na tyle, na ile przeanalizować sytuację pozwalają mi 2 semestry ekonomii) akcja niepotrzebna i nieopłacalna. Kamieniem milowym na polskim rynku telekomunikacyjnym jest jednak, gdy popatrzymy na nią pod kątem budowania silnej, proklienckiej marki….”

Było jednak więcej ciekawych spostrzeżeń i mamy dodatkowo 10 wyróżnień w postaci naszych sportowych koszulek z kolekcji 11 mln. Krzysiek jutro napisze na wybrane maile.

Komentarze

 1. alien202 pisze:

  du….. nie urywa ten super komentarz negatywny… a raczej na końcu pochwała. SZAł.Raportuj

 2. Diego_Armando pisze:

  Gratulacje dla Wybranych:) Głosy (na blogu, i plebiscycie oddane).

  Do zobaczenia!Raportuj

 3. Golarz Filip pisze:

  Zasięg LTE ( Złoty blob )

  Pisałem o tym w nominacjach.Ekspansja od dwudziestu kilku procent do 73% to naprawdę zacny wynik.Do tego działa.
  Ocena,jak to w szkole zawsze jest jakoś dedykowana,poparta marką czy też nazwiskiem.
  Wiemy,że np.Kowalski jest dobry z historii,więc poniżej pewnego poziomu nie zejdzie.
  W przypadku Play rok 2013 w zakresie 4G LTE był że użyję parlamentarnego określenia „ja panu nie przerywałem”…tak u Was przerywało jak nic :-)
  2014 to już przede wszystkim działanie i to w wielu obszarach Polski.
  Także brawa!

  Oferta dla przedłużających ( Zgniła grucha )

  Paradoks polega na tym,że sam osobiście nie miałem łatwego wyboru z podanych pozycji.
  Patrzę na tamten rok przede wszystkim jako Klient.Owszem umowa kończy się dopiero w tym,ale może nie mam już takich wymagań jak inni,a może po prostu już przywykłem do polityki Play w zakresie właśnie umów dla przedłużających.W sensie nie licz „na złote gruchy” :-)
  Nie wiem na ile zgniła grucha, jeśli wygra ta pozycja,zmieni Wasze nastawienie,ale mam nadzieję,że tak jak byliście pierwsi w zburzeniu zabetonowanego rynku W3 tak będziecie również na czele jeśli chodzi o jakąś fajną ofertę doceniającą w końcu Klientów którzy są Wam wierni dłużej niż rok czy dwa lata.Raportuj

 4. Calcite pisze:

  Uzasadnienie dla głosu oddanego na Zgniłą Gruchę – Zasięg własny Play:
  Z Play jestem od jego początków i choć jak w małżeństwie początki nie były łatwe, docieraliśmy się, często strzelaliśmy fochy (niedziałające usługi, błędy itp. itd.) to obecnie stanowimy zgraną parę. I właśnie teraz – gdy jest sielankowo, rodzina stale się powiększa (już dawno powyżej 10 mln), sieć zmusza mnie do separacji – wyrzuca z zasięgu własnego LTE- właśnie tam gdzie najbardziej chciałbym być z ukochaną (siecią) – w domu. Nie chcę romansować ani z P, ani z O ani z TM. Chcę móc być wierny i korzystać z LTE PLAY i uwolnić się na zawsze od stacjonarnego operatora internetu. Chcę być WOLNY i WIERNY jednocześnie.Raportuj

 5. TMarcin pisze:

  Zgniła grucha zdecydowanie na ofertę przedłużeniową. Nie dość, że nie ma nic ciekawego, to nikt nie dzwoni z działu utrzymaniowego, mimo że miał ktoś się odezwać w ciągu 48. godzin.Raportuj

  • Klient pre-paid pisze:

   Jeśli do Cibie nie dzwonią to się ciesz. Ja jestem w pre-paidzie i dzwonili do mnie tak namiętnie z ofertami abonamentowymi, że w końcu musiałem zablokować numer Play. Teraz niestety nawet w razie reklamacji się do mnie nie dodzwonią, ale przynajmniej mam spokój od wiskaczy abonamentów.Raportuj

 6. Artek pisze:

  Witam serdecznie. Z Play jestem wraz z żoną ponad 6 lat. Od roku nasza dwójka dzieciaczków ma również play na kartę. Jesteśmy w sumie bardzo zadowoleni z tej oferty którą posiadamy. Biorąc udział w tym konkursie chciałbym podzielić się z Wami wszystkimi na co zagłosowałem a raczej cała rodzina wspólnie. Jeżeli chodzi o złotego Bloga to głos padł i to bardzo zasłużenie na:
  FORMUŁA Rodzina i rabat za Kartę Dużej Rodziny.
  Jest to wyjątkowa oferta wspierająca polskie rodzinki. Bo nie ma nic wspanialszego jak cała rodzina w jednej sieci. A Play to przecież jedna wielka rodzina, pokazaliście to przy okazji WOŚP. Myślę, że po zakończeniu obecnej umowy zdecydujemy się na nią. O ile oferta jeszcze będzie dostępna.

  Natomiast jeżeli chodzi o Zgnią Gruchę to glos oddałem na:
  Oferta dla przedłużających.
  Dlaczego? Bo naprawdę i nie jest to tylko moje odczucie ale przestaliście nas, którzy jesteśmy z Wami prawie od początku, wyróżniać w wyjątkowy sposób. A przecież wystarczy raz na jakiś czas dać jakąś fajna ofertę dla przedłużających, może nawet wcześniej niż trzy miesiące przed końcem obecnej umowy? Jakiś smartfon w dobrej cenie?

  Dziękuję i pozdrawiam.Raportuj

 7. h pisze:

  „Bardzo dziękuję za głos i przy okazji proszę zajrzyjcie na GOLa bo nam różowi w niewyjaśnionych okolicznościach uciekli ;-)”
  a to zasługa ich PR, który usuwa pliki cookies i głosuje ponownie na nich tak z 400 razy. sam byłem zaciekawiony w jaki sposób gdy odświeżam co kilka sekund stronę, a było to prawie o północy, wpada im po jednym głosie i tak w nieskończonośc. ciekawe budowanie sztucznej reklamy. bez powodu nazywają ich T-debile. niech dalej trwają w samozadowoleniu. zresztą na swoim blogu cokolwiek co się nie pojawi krytycznego od razu jest usuwane. o tyle Play jest spoko, że sam organizuje temat gdzie można podumować wszystkie wady i (że tak to nazwę) wyhejtować się za cały rok :DRaportuj

 8. piotrek pisze:

  a gdzie nominacja, która była zgłaszana kilkukrotnie jak wypuszczenie Asi z firmy (zgniła grucha) i przyjęcie Patki (złoty Blob)? :DRaportuj

 9. pokm pisze:

  Złoty blob za dobry roaming krajowy (Zasięg 4 sieci), tam gdzie Play nie sięga piwnice czy daleko za miastem bez problemu przełącza na kogoś z W3;). Primo: Nie od razu Rzym zbudowano! Secundo: Play musi wiedzieć czy bardzie mu się opłaca inwestować w 80O – LTE i korzystać z GSM W3 czy 900 – GSM. Ma działać! Dobrze działa!

  Zgniły Pan Grucha:
  za „Rabat za zgody marketingowe”
  SPAM to spam czy za zgoda (oferta marketingowa) czy bez (spam) zawsze jest prze zemnie źle odbierany. Chcecie abym coś kupił?
  1.Zróbcie dobra ofertę
  2.Dajcie rabat tym co kogoś przyprowadzą
  3.Zróbcie w okół Siebie szummm…
  (wośp, gwiazdy w reklamach, etc. etc.)

  A takim czymś tracicie klienta bo albo bym zrezygnował z podpisania albo bym płacił więcej ale przy pierwszej lepszej okazji uciekłbym tam gdzie nie robią czegoś takiego!Raportuj

 10. Przemo pisze:

  Najważniejsza dla mnie nominacja w kategorii Złoty Blob to:

  Tanie LTE (w tym no-limit w ofertach)

  Chodzi głównie o ofertę na kartę i jasne reguły możliwości otrzymania „lejka” ze znośną prędkością i to za 45 zł.

  Natomiast w Zgniłych Gruchach mój kandydat HD Voice odpadł w związku z czym wybieram absurd będący od początku powstanie oferty, czyli:

  Brak możliwości migracji z Play do Red Bull MOBILE

  Uważam, ze jest to celowe utrudnianie. Niby oferta Play, występuje w przewodniku karciarza na stronie operatora, ale migracji nie ma. Czysta głupota. Zapewne chodzi o zysk, ba w RBM Energy no limit plus internet i sms to złotówka dziennie, a w MiniMax to samo prawie za 2 zł i jeszcze na koniec miesiąca przepada pakiet danych.Raportuj

 11. Selector pisze:

  Złota Grucha za Świąteczną promocję – max 10 zł za rozmowy. Sam skorzystałem (przez co dłuuuugo nie musiałem doładowywać konta) i tak się zapomniałem, że po zakończeniu promocji przegadałem wszystkie środki (sic!. Błoga faza więc minęła :p, lecz promo MegaPozytywne. Tak po prawdzie w tej kategorii więcej ciekawego się dzieje, ponieważ obok zasięgu LTE i wspierania inicjatyw społecznych (popieram całym sercem i rodziną) znalazły się w ofercie Play Słuchawki na wypasie – jako człowiek o uchu z audiofilskim pociągiem bardzo pozytywnie to odebrałem. O i jeszcze te drony – każdy facet pożąda takich zabaweczek :)
  Zgniła Grucha – w tej kategorii nie mam faworytów, bo i nic nie kłuje mnie tam specjalnie w oczy. Głos więc leci na Oferta dla przedłużających, ponieważ muszę się zgodzić z treścią nominacji. Bardziej mi przeszkadzają opłaty za infolinie(0-800), gdzie czasami jesteśmy zmuszeni długo oczekiwać na połączenie bądź walczyć z automatycznym systemem dyktującym :), ale nie ma tego złego, ponieważ pamiętam czasy jak z Play nie można było dzwonić pod te numery :))))Raportuj

 12. piotrek pisze:

  ja bym dodał do nominacji na zgniłe gruchy jakość połączeń, a zwłaszcza w roamingu. choć i widzę, że Play zainteresował się tym tematem, bo ludzie dostają sms’y po zakończonej rozmowie z pytaniem o jakość połączenia. tak więc wzmacniajcie i wzmacniajcie punkty styku z innymi sieciami.

  i mój faworyt, choć dotyczy to wszystkich sieci to brak HD Voice między sieciami. nie wiem dlaczego nikt się tym nie interesuje, nie wiem dlaczego Play mógł dogadać się z holenderskim KPN Mobile, a z innymi sieciami albo się nie da, albo nie chcą tego, ale byłaby to mega sprawa na wielką skalę, ponieważ tego chyba jeszcze żaden kraj nie zrobił ze wszystkimi operatorami. pomyślcie nad tym i DZIAŁAJCIE! :DRaportuj

 13. Julka pisze:

  Grucha, za ofertę przedłużeniową. Tak czekałam i czekałam, aż mi sie abonament skonczy, zeby upolowac no limit, z fajnym telefonem za złotówkę, a tymczasem no limit, tylko w abo 59,90 (ale to jeszcze spoko, bo teraz tez mam taki abonament), telefony w zawrotnych cenach… Co sie dzieje Playu? Czy jako klient, chcacy podpisac z Wami juz 3. kolejna umowe, nie zasługuję na lepsze oferty, niż świeżak, co dopiero Was zauważył? Umowa konczy mi sie za miesiac, mam nadzieje, że wezmiecie sobie do serca slowa wielu „komentatorów” na tym blogu i ogarniecie te oferty przedluzeniowe i ceny telefonów.Dziekuję, dobranoc.Raportuj

 14. Bardolka pisze:

  Głosuję na Złotego Bloba, a jakże! Mój wybór to zdecydowanie Formuła Rodzina, a już z Kartą Dużej Rodziny to całkiem :) Warto było drogi Rzeczniku aż dwa razy wystroić się w garnitur, żeby ta oferta pojawiła się w Play! Dlaczego super? Po pierwsze primo: bo tanio. Po drugie primo: bo na wspólnym rachunku. Po trzecie primo: bo Internet w tej ofercie jest tak wielki, że aż ciężko w 2 słowach określić :) Rodzina słowem silna! :)Raportuj

 15. Krzysztof pisze:

  Spośród Zgniłych Gruch wybrałem pozycję – Oferta dla przedłużających. Tak duża sieć jak Wasza, powinna być bardziej elastyczna, żeby zatrzymać klienta. Rozpiętość ofert powinna być lepiej dostosowana do odbiorców, nawet jeżeli niektóre mają znikomą popularność. U Was to czasem lepiej jest zatrzymać obecną ofertę w formie na czas nieokreślony niż brać coś nowego… Np. oferta internetu mobilnego z limitem niższym niż 6GB już nawet nie istnieje, a powinna. Nawet jak się to nie opłaca klientowi, bo 2GB za 9.99zł a 6GB za 15zł to klient powinien mieć wybór!Raportuj

 16. Maks pisze:

  Złoty Bob dla akcji Wspierania WOŚP bo w dzisiejszym świecie działania CSR są nie tylko dobre, ale przede wszystkim bardzo potrzebne. Mimo, że jesteście najmłodsi z wielkiej 4 staracie się angażować w sprawy po prostu ważne dla każdego człowieka.To także pewna gwiazdka na przyszłość, abyście wraz z kolejnymi sukcesami i inwestycjami w rozwój firmy nie zapominali o tych, którzy Was otaczają.

  Zgniła Grucha wędruje do Oferty dla przedłużających. Oj zgniła faktycznie. Po prostu – czasem mały gest dużo znaczy. Jako Wasz klient od 2007 roku chciałbym poczuć, że potraficie docenić tych, którzy są z Wami od samego początku. To my pamiętamy, pierwsze wzloty i upadki,komentarze znajomych, że do Playa nie będą dzwonić. Wiemy,też co znaczy problem z zasięgiem:) Jak czas pokazał, warto było dać Wam kredyt zaufania i być cierpliwym, bo teraz faktycznie jest dobrze!Raportuj

 17. PlejSrej pisze:

  Zasięg LTE i marketigowe mydlenie oczy – tak, bo nie było tego od lat. W sumie było od zawsze bo PLAY nie potrafi zrobić własnego zasięgu. A jak już robi to nadajniki stawia na kioskach i stodołach i marny z tego efekt..Raportuj

 18. memoth pisze:

  Złoty Blob za zasięg 4 sieci , w końcu u szwagra na wsi można się do mnie dodzwonić i żona się już nie martwi :)

  Zgniła Grucha za ofertę dla przedłużających umowę, jestem w play od 6 lat , umowa znów się niedługo kończy, przychodzi czas na 3 przedłużenie i znów człowiek się zaczyna zastanawiać czy jest sens? Nie dość ze muszę podpisać umowę na 25 miesięcy, to jeszcze w proponowanym abonamencie nie ma zupełnie nic dodatkowego. Żadnej zniżki na abonament lub telefon , żadnego dodatkowego internetu no po prostu nic :/Raportuj

 19. Sławek pisze:

  Złoty Blob za Promocję Świąteczną!
  Dlaczego?
  Bo mimo, że realnie nie przynosi ona kolosalnej oszczędności dla Klienta, a może generować realne obniżenie przychodu dla operatora, to sprawia, że jako klient poczułem się doceniony. Otrzymałem od operatora (którego uważam za najtańszego na rynku jeśli chodzi o ofertę na kartę) coś, czego się nie spodziewałem i co sprawiło że przynajmniej przez jeden dzień uśmiech zagościł na mej twarzy zatroskanej bieganiną przedświąteczną.
  Ale ni tylko ja byłem zadowolony, bo moja Ukochana również – częściej rozmawialiśmy :) bo Play… zbliża ludzi :)Raportuj

 20. walek pisze:

  Juz nie chcialem wbijac kolejnego gwozdzia za konkursy bo widzialem ze juz ktos to zglosil. Wystarczą moje marudne komentarze na fbRaportuj

 21. se8ek pisze:

  Złoty blob dla tanie lte.
  Lte w 2014 r. zostało dodane prawie wszędzie. Często do końca 2014 r. lub na okres 6 miesięcy. Wielu krytykowało, że jest to nie potrzebne, liczy się tylko kabel, a w urządzeniach mobilnych wystarczy poprzednia technologia. Nikt z moich znajomych obdarowanych tym „okresem próbnym” nie powtórzyłby tych słów. Tanie lte przekonało klientów do oferty. Wielu pyta się , jak można ją przedłużyć, nie koniecznie bezpłatnie. Lepsze czas odpowiedzi serwera zauważyli wszyscy, może nie koniecznie wypowiadając się w ten sposób, ale poprawę jakości przeglądania internetu, zauważył każdy użytkujący. Dodatkowo klienci, którzy jednak na Lte się nie przerzucili otrzymali odciążone pasmo w ramach starszej technologi.
  Jednak najważniejsze to: regulamin oferty. Jako jedyna sieć mobilna w Polsce potrafiliście przygotować przejrzyste warunki oferty. Jako klienta niezmiernie cieszy mnie to podejście. Zawiłe warunki pozostawcie konkurencji, a transparentość niech zawsze będzie waszym drugim imieniem.

  Zgniła Grucha trafia dla cen urządzeń.
  Jest to w zasadzie jedyna cecha play, która czesto odradza zakup. Oferty tylko sim są często bezkonkurencyjne, jednak z telefonami lub modemami bywa różnie. Cieszą dni promocyjne, cieszy duży wybór, cieszy nie odcinanie się od b-brandów, jednak jest tu miejsce na poprawę.Raportuj

 22. Tomasz U. pisze:

  Złoty blob zdecydowanie za „FORMUŁA Rodzina i rabat za Kartę Dużej Rodziny”. Wreszcie widzę sens posiadania wszystkich numerów w jednej sieci. Nie dość, że pół roku mamy za darmo, to jeszcze internet w cenie, do tego LTE 6 miesięcy bez limitu, oferta z ruterem w super cenie (jak liczyłem to 49zł na start+(18*10zł) = 229 zł za ruter LTE. Nigdzie tak tanio się nie kupi! Tak samo fajnie, że zauważyliście duże rodziny, żaden operator nie ma takiej oferty. Na początku miałem wątpliwości, ale ludzie w salonach fajnie przeszkoleni, wyjaśnili, wytłumaczyli. Jedyny mankament to taki, że tylko ja mogę np. wymienić kartę sim w salonie. Może warto pomyśleć o jakimś upoważnieniu np. tylko na dany numer w ramach tej oferty?

  Zgniła grucha za „Brak możliwości migracji z Play do Red Bull MOBILE” i w drugą stronę. Mój numer mogliśmy przedłużyć do oferty Rodzina, cesja z żony na mnie i przeniesienie numeru z konkurencji, numer z karty Play – wszystko poszło podczas jednej wizyty. Numer syna w RBM najpierw trzeba było przenieść do konkurencji, później wrócić, dopłacić za aktywację… Niepotrzebne komplikacje, wydłużyło to wszystko o tydzień.Raportuj

 23. mati pisze:

  zloty blob-zasieg LTE

  mimo ciągłych utyskiwań ze strony osób u których brak jeszcze takowego zasięgu i które za każdym razem tu na blogu, szczególnie gdy sa podawane nowe miejscowości piszą „a ja?”, kiedy u nas” itp, to najlepiej rozwinięty zasięg w kraju, nawet zielony niby dodatni operator, ktory chwali się liderowaniem w LTE jest już chyba nieco w tyle. Wielki szacunek dla P4 ze mimo startu z zasiegiem z pozycji drugoplanowej, stał się liderem. Od dziś to nie zielone a fioletowe światło daje sygnał do szybkiego startowania ze skrzyżowania !!!

  zgniła grucha- oferta dla przedłużających

  Tu naprawdę jest wiele do zrobienia.. bardzo trudno czuć się tu docenianym i szanowanym. Brak ofert zachęcających stałych klientów do pozostania u Was, a szkoda. Bo Play szczyci się ilościami osób przenoszących numer, ale oby w dłuższej perspektywie ten trend się nie zmienił na korzyść konkurencji, bo wtedy nawet dobry zasięg LTE nie pomożeRaportuj

 24. Major Gustaw pisze:

  Oferta dla przedłużających jest słaba i powinniście się zastanowić czy jej nie ulepszyć. Teraz Play jest numer 1 w pozyskiwaniu nowych klientów, ale za 12-15 miesięcy może to być trend odwrotny. Skoro Play nie zaoferuje przy przedłużeniu dobrych warunków – zrobią to za Play inni operatorzy przy ich pozyskaniu. Także uważajcie, bo można przespać coś co potem się zemści w statystykach ;)
  Życzę Wam sukcesu w ustalaniu nowych ofert.Raportuj

 25. szyłaM madA pisze:

  Zgniła Grucha dla oferty dla przedłużających. Konkurencja nie śpi i za rok może się okazać, że straciliście mnóstwo kart sim . Zróbcie coś z tym. Macie tyle fajnych pomysłów w innych ofertach a w tej nic ciekawego co by zaskoczyło wszystkich i zachęciło do pozostania z wami na kolejne lata.

  Złoty Blob za zasięg czterech skoczni. Reklamy ze skoczkami są naprawdę spoko. Pozdrawiam.Raportuj

 26. Wulo pisze:

  Złoty Glob za zasięg LTE – dzięki Play do Polski wkracza „XXI wiek telekomunikacyjny”, a Zgniła Grucha za Brak możliwości migracji z Play do Red Bull MOBILE – Orange pozwala w swoich ofertach bez problemu, a taki postępujący Play w tyle, a do tego oferta Redbull Mobile jest świetna i miłą odmianą by była bezproblemowa migracja.Raportuj

 27. qaz pisze:

  Złoty BLOB: Świąteczna promocja – max 10 zł na rozmowy
  Super strzał dla mojej córki. Mogła gadać, gadać …

  Zgniła GRUCHA: Oferta dla przedłużających.
  Scena w szatni z „Misia”, szatniarz: nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
  Dziś postępowanie P4 w sprawie długoletnich abonentów jest podobne: nie mamy specjalnej/szczególnej/jedynej oferty dla przedłużających i co pan nam zrobi? Cham się uprze i mu daj, no skąd wezmę jak ni mom…Raportuj

 28. Abel pisze:

  Zloty Blob za nic.
  Zgniła Grucha za fatalny roaming i podłą jakość. Oferty dla przedłużających marne. To co GU po wypowiedzeniu proponuje to w nju na dzień dobry można mieć i na czas nieokreślony.Raportuj

 29. adik pisze:

  Złoty Blob
  Nominuje świąteczną promocję,bardzo miły prezent na święta,dziękujemy.
  Zgniła grucha
  Tu nominuje brak możliwości migracji z Play do RBM,to całkowicie idiotyczny pomysł,u konkurencji tj orange jest możliwa migracja do nju i to za pomocą smsa, podczas gdy u was utrudnienia sięgają absurdu.Trzeba najpierw przenieść numer do innego operatora a dopiero później można do rbm się przenieść,to że można prościej i pójść na rękę klientowi właśnie orange udowodnił.Raportuj

  • Abel pisze:

   To jest celowe działanie ponieważ oferta RBM jest zdecydowanie lepsza więc wszyscy mogliby bez problemu migrować na lepsze warunki a tak na infolinii słyszymy, że Play ma wyjątową ofertę i pomimo, że droższa niz RBM to jest wyjątkowa :)Raportuj

 30. >Bardzo dziękuję za głos i przy okazji proszę
  >zajrzyjcie na GOLa bo nam różowi w niewyjaśnionych
  >okolicznościach uciekli ;-)
  To może nie są niewyjaśnione okoliczności… Ta sonda jest bardzo podatna na wielokrotne głosy… niestety.Raportuj

 31. Mateusz pisze:

  Zasięg zdecydowanie zasługuje na pochwałę
  natomiast fatalna oferta dla przedłużających jest slabym punktem playa. Powinniście bardziej dbać a stałych klientówRaportuj

 32. Złoty Blob za Wspieranie WOŚP – bardzo szczytna akcja, z którą wraz z rodziną i znajomymi od początku wspieramy, a zaczęło się od doładowań na kartę i procentu z doładowania, cieszę się, że Play wspiera tę akcję i jest również na Woodstocku, jak i podczas Finału, chciałbym by grało już zawsze razem z Orkiestrą :). Miło, że Play zawsze czymś zaskoczy, co roku czymś równie miłym, w tym roku pomysł z dmuchaniem do wirtualnego wiatraczka (u mnie do kamery, w której mam mikrofon) jest zabawny i przy okazji wspiera akcję, a ja z każdym dniem biję rekordy w tej zabawie zasilając skarbonkę WOŚP :D.

  Zgniła Grucha dla Ceny połączeń międzynarodowych – bo są wysokie i nie zmieniają się zwłaszcza jeśli chodzi o Karte, której od lat jestem wierny. Coraz więcej operatorów zrównało połaczenia wychodzące z Polski chociażby w UE do cen lokalnych, przynajmniej stacjonarnych, na komórki są niewiele droższe, a ceny SMSów na numer z EU są absurdalne, choćby z tego opowodu, że czasem wychodziło taniej wysłać SMSa w Roamingu na numer w tym samym kraju, czy nawet do polski, niż z Polski do EU i to należy w końcu zmienić a nie utrzymywać maksymalnie wysokie stawki narzucone przez UE :).

  No, nie jestem „w tej większości” ze swoimi typami, ale to są moje najszczersze opinie ZA i PRZECIW, które mnie bezpośrednio dotyczą od lat, więc obserwuje obie sprawy i w końcu mogłem o nich napisać w odpowiednim miejscu, co nie znaczy, że inni muszą się ze mną zgadzać :).Raportuj

 33. own pisze:

  Kilka punktów przy Blobach i Gruchach to copy&paste z roku 2013 ;) Chyba nie tak powinno być, prawda? ;)Raportuj

 34. Głosy oddane, okazuje się że w swoich wyborach nie byłem szczególnie oryginalny :-(
  Na początek

  Złoty blob – za zasięg LTE.
  Uzasadnieniem nikogo raczej nie zaskoczę, w momencie kiedy Play ruszał z LTE musiał gonić innych operatorów. Tempo w jakim ten wyścig się odbywał zasługuje za słowa uznania. Na dodatek wielu abonentów nie musiało płacić za korzystanie z transferu w LTE. Moim skromnym zdaniem 2014 rok został pod tym względem wykorzystany przez Was w mistrzowski sposób.

  czas na słowo krytyki.

  Zgniła Grucha – za ofertę dla przedłużających
  Właściwie to za brak oferty. Niestety nadal
  nie widzę pomysłu na stworzenie jakiegoś programu lojalnościowego. Różnego rodzaju programy partnerskie funkcjonują w sieciach handlowych, koncernach paliwowych itp. Pomysłów na to jak przy pomocy dodatkowych bonusów i lepszej personalizacji oferty ściślej związać klienta z firmą jest na rynku sporo. Mam więc nadzieję, że doczekamy się w Play takiego kompleksowego programu. Trzymam za to kciuki i kibicuję Wam dalej.

  Generalnie za 2014 brawa dla Play ;-)Raportuj

 35. Adam K pisze:

  Powtórzę swoje motywacjez nominacji.
  Złote Bloby – LTE przez pół roku za darmo. Ten ruch pokazał, nie po raz pierwszy z resztę, że jesteście pionierami na polskim rynku telekomunikacyjnym. Fioletowe LTE śmiga po Polsce od listopada 2013 roku, rozwija się prężnie, ale jak powszechnie wiadomo, ludzie zazwyczaj boją się nowych technoligi, dlatego daliście im możliwość przetestowania szybkiego, mobilnego Internetu zupełnie za darmo. Dla Was to ogromne koszty, ale z drugiej strony macie ogromną, reprezentatywną grupę ludzi, którzy w razie potrzeby zaraportują o błędach, dostarczą statystyk dot. przepustowości, ruchu data, średniej ilości danych (podejrzewam, że lwia część tych abonentów po jakimś czasie zapomniałą, że ma nielimitowane LTE i korzystała ze swoich urządzeń w normalny sposób). Na tej podstawie możecie korygować oferty i pakiety.

  Zgniła Grucha – zasięg własny. Najbardziej mnie denerwuje utrzymywanie na sztywno zasięgu t-mobile, pomimo możliwości zalogowania się w macierzystej sieci. Tak, tak… wiem, różowa sieć ma ten sam priorytet, ale mimo wszystko nie można korzystać z różowego LTE. Gdybym nie miał darmowego korzystania z LTE, nie raziłoby mnie korzystanie z roamingu krajowego, jednak utrzymywanie na siłę w tymże roamingu powoduje, że czujęj się oszukany. Będąc w zasięgu t-mobile, surfowanie po sieci zżera mi pakiet danych, podczas gdybym był zalogowany w play – nic takiego by się nie stało. I odpierając zarzuty – ręczne logowanie do play jest już wkurzający.Raportuj

 36. adremja pisze:

  Zgniła grucha – oferta dla przedłużających

  Jakiś czas temu wprowadziliście możliwość wymiany telefonu już po 12 miesiącach. http://www.blogplay.pl/2014/04/mozesz-wymienic-telefon-juz-po-12-miesiacach/
  Kiedy ostatnio chciałem z niej skorzystać, bo bateria w moim Nexusie 4 pada, a oddanie telefonu do serwisu to stracenie go na tydzień, dwa, i stwierdziłem, że prościej wcześniej przedłużyć umowę z nowym telefonem (tym bardziej, że cena Xperia Z2 była zachęcająca), takiej możliwości już nie było. Za to powiedziano mi o 6 miesiącach przed końcem umowy na livechat, a w salonie o 2 miesiąchc przed. A mi zostało tych miesięcy 8 …Raportuj

 37. xtr pisze:

  Złoty blob
  Wszystkie formuły, każdą promocję zasięg czwóreczki bije na głowę bo cóż ci przyjdzie z różnych wypasów jak nie zadzwonisz z gór albo lasów.
  A zgniła grucha to rzecz oczywista, ze to że Play podcina skrzydła bo chociaż „byczek” wciąż je dodaje to komplikacje są z tym nie małe.Raportuj

 38. crajsis pisze:

  Złotym Blobem i Zgniłą Gruchą można okrzyknąć każde z wymienionych w zestawieniu i sensownie to uzasadnić. Moje nominacje raczej średnio pokrywają się z obecnymi wynikami głosowania, ale może to i lepiej, że dostaniecie opinię z innego punktu widzenia.

  Złoty Blob według mnie należy się FORMULE Rodzina i rabatowi za Kartę Dużej Rodziny. A tak właściwie to nie chodzi mi o samą ofertę, ale to co nią pokazujecie – umiejętność dostrzegania szans i wyznaczania trendów, a także szybkie reagowanie na potrzeby klientów. To coś co najbardziej pozytywnie odbija się na Waszym wizerunku. Jest jeszcze kilka innych przykładów, które to potwierdzają. Wspomnieć tutaj mogę o zaangażowaniu klientów w przebudowę Play24 i strony internetowej i w efekcie odpowiedzi innych operatorów na Wasze zmiany.
  Zaś wisienką na torcie jest nagrodzenie konkurentów drukarkami za kopiowanie oferty. I choć wymienione sytuacje na pozór nie są związane z nominowaną ofertą, to dowodzą jak ważne są nowatorskie rozwiązania dla wizerunku sieci Play. Takim właśnie rozwiązaniem jest dla mnie FORMUŁA Rodzina.

  Zgniła Grucha to niestety rabat za zgody marketingowe. Niestety, bo sam pomysł jest świetny, ale gorzej z wykonaniem. Po pierwsze, nie podoba mi się to, że ceny które „reklamują” oferty są już pomniejszone o rabat. Po drugie, informacja o tym czym są zgody marketingowe i jakie jest ich działanie nie jest do końca jasna. Te dwie rzeczy sprawiają, że sieć Play jawi się jako operator „kombinatorski” starający się coś ukryć i odwrócić uwagę klienta. To bardzo mocno godzi w wizerunek, który tak mocno zachwalałem przy przyznawaniu Złotego Bloba.Raportuj

 39. sebol723 pisze:

  Oczywiscie najlepsze jest wasze LTE! pierwsi zrobiliscie i jest super! Co do złych rzeczy to niestety ceny telefon ów poszły w góre i to jesdnak jest wada!
  Ale i tak przedłużam umowe na nastepne 24msc:)!Raportuj

 40. kg pisze:

  Zloty Blob za rodzinę. Teraz z rodziną najlepiej (i najtaniej!) wychodzi się nie tylko na zdjęciu ale też w PLAYu :)

  Zgniła Grucha – za oferte dla przedłużających. O niej tylko żołądek boli, tak jak od zgniłej :/Raportuj

 41. spajrek pisze:

  Złoto dla Świątecznej promocji max 10zł za rozmowy. Nawet nie wiecie jak zapunktowałem u teściowej uruchamiając jej tą usługę. Nie mogła uwierzyć, że za dychę może gadać, gadać i gadać godzinami z Rzeszowem, Krakowem i Lesznem. Co jak co, ale dobre relacje z teściową to podstawa, więc mój głos poszedł właśnie na Świąteczną Promocję.
  Co do zgniłej gruchy to wybór padł na Ofertę dla przedłużających Jestem z wami prawie 7 lat z dwoma numerami i nie mam z tego powodu żadnych korzyści, że jestem lojalnym klientem. Akceptowalną ofertę dostałem dopiero jak złożyłem ostatnio wypowiedzenie. Za kilka dni kończy mi się umowa, a na moim koncie abonenckim nie ma żadnej oferty. W tej kwestii jest wiele do zrobienia. Mam kilka pomysłów może to być np
  – 5% zniżki na abonament za każdym razem gdy przedłużamy umowę w tej chwili dostałbym 20% zniżki a maksymalnie możnaby było uzyskać 50% zniżki
  – abonament z telefonem w cenie bez telefonu
  – duża zniżka na urządzenie np. 50%
  – wyższa taryfa w cenie niższej
  – gratis w postaci dodatkowej karty sim z internetem mobilnym np. 5GB miesięcznie na czas trwania umowy abonamentowej

  Co prawda Play jeśli chodzi o przeniesienia numerów wciąż jest liderem (więcej przychodzi niż odchodzi), ale porównując liczbę odchodzących rok do roku to w 2014 odeszło o 50% więcej numerów niż w roku 2013 jest to bardzo poważny wzrost powodowany m.in. traktowaniem stałych abonentów po macoszemu. Sam już byłbym w Orange, ale rozchorowałem się, byłem uziemiony i nie miałem siły się tym zająć, bo Orange kusił bardzo przed świętami.Raportuj

 42. głosowacz pisze:

  Głosy oddane, trudny wybór na złote bloby …
  1. Darmowy internet LTE za 30zł na końcie – rewelacja.
  2. Zasięg LTE – pozytywne zaskoczenie.

  3. Promocje doładowań też niezłe, ale nie na tyle aby dawać złoty blob

  Gorsza sprawa to zgniłe gruchy:
  1. Nacięto mnie na sms`y premium w waszym internecie … i z waszej strony brak wsparcia (choćby domyślna blokada premium)

  2. Moglibyście popracować nad migracją Play/RBM – byłoby ciekawiej

  To tyle moim zdaniemRaportuj

 43. Piotr pisze:

  Mega zgniłą gruche Play powinno dostać za router Alcatel One Touch Y800 , który się samoczynnie wyłącza!Raportuj

 44. lord pisze:

  W kategorii Zgniłej Gruchy nominuję „celebryckie reklamy Play”.
  Wybór swój uzasadniam przesytem tych reklam – powielanych ciągle według tego samego schematu – celebryta oraz para sprzedających z Play. Już nominacja tych spotów reklamowych przez Czytelników Bloga do kategorii „Zgniłej Gruchy” świadczyć może o ich nadmiarze. Oby nie skończyło się to jak z pewną reklamą „włączającą niskie ceny”, które tak naprawdę nie wiadomo dlaczego były wcześniej wyłączone :)Raportuj

 45. Maciek pisze:

  Złoty Blop
  Wspieranie WOŚP – Cieszy mnie, że chociaż część z pieniędzy które płacę Play idzie na wsparcie WOŚP. Nie jest sztuką zarabiać pieniądze będąc dużą firmą na ryku, ale umiejętność mądrego wydawania ich, jest o wiele cenniejsza.
  Złota GRucha
  Ceny aparatów – biorąc pod uwagę rynkowe ceny aparatów w przeliczeniu na kwotę abonamentu, traktowanie stałych klientów jak detalicznych kupców uważam za mocą przesadę. Fakt, miewacie wyprzedaże, ale ceny aparatów wchodzących na rynek są najdelikatniej to ujmując – przegięte. Patrząc na nazwy pakietów w abonamencie śmieję się, że za kwotę doliczoną w zamian za „tańszy” telefon mogę mieć nielimitowany net w dwóch sieciach. Atrakcyjność oferty aparatów to nie tylko posiadanie nowości, ale i ceny zgodne z rynkiem.Raportuj

 46. slawek pisze:

  Złoty Blob
  Wsparcie WOSP uważam za ważną sprawę. Szkoda że tylko użytkownicy numerów na kartę mogą łatwo wspomagać przez cały roku. Myślę że abonamentowi też by się nie obrazili jakby coś z abonamentu skapywało na WOSP.
  Zgniła grucha.
  Za dwa miesiące czeka mnie przedłużenie umowy i już jestem chory na myśl o tym.
  Znowu kilka bezsensownych rozmów z konsultantem. Potem składanie wypowiedzenia bo inaczej nie da się dostać sensownej oferty. I znowu kilka rozmów z konsultantem. I wszystko razy dwa bo mam dwa numery w Playu a nie da się załatwić dwóch numerów za jednym zamachem. Mimo, że dla obu chciałbym taką samą ofertę. Jakby nie dało rady od razu dać takiej żeby człowiek od razu pomyślał że zauważyli ze już dobrych kilka lat się z nimi meczy ;-)Raportuj

 47. mirekm35 pisze:

  Złoty Blob dla zasięgu LTE, który rośnie w imponującym tempie, chyba szybciej niż ktokolwiek się mógł spodziewać. Oby działo się tak również i w tym roku:) Może uda się dorównać aktualnemu zasięgowi 3G? To chyba całkiem realne.

  Zgniła Grucha – tutaj musiałem się dość długo zastanawiać. Po pierwsze nie zagłosowałem na blokadę SMS Premium w Play Internet, bo według mnie to zaleta a nie wada oferty. W końcu jest to skuteczna ochrona przed nieświadomym uruchamianiem różnego rodzaju płatnych prenumerat. Zastanawiałem się nad opcjami: Jakość BOK (to, co czasem odpisują konsultanci w odpowiedzi na zgłoszenia świadczy o tym, że są zmęczeni, mają kłopot ze zrozumieniem problemu klienta, albo o zgrozo im się po prostu nie chce), brakiem możliwości migracji Play – RBM i odwrotnie (w końcu RBM to tylko taryfa tego samego operatora) oraz ofertą dla przedłużających (faktycznie, oferta nie wygląda najlepiej na tle konkurencji, nawet w odniesieniu do RBM). Finalnie głos oddaję jednak na opcję „Zasięg własny”. Dlaczego? Bo wszystkie rzeczy o których pisałem wcześniej wydają się możliwe do w miarę szybkiej „naprawy”, natomiast kwestia rozbudowy zasięgu własnego to złożony, a przez to długotrwały i kosztowny proces. A zasięg to chyba najważniejsza rzecz w telefonii komórkowej, bo po co komu najlepsze oferty, najlepszy BOK, jak na wyświetlaczu 0 kresek albo trzeba się domyślać co rozmówca chciał nam przekazać. Roaming to tylko taka proteza a nie pełnowartościowy zasięg własny, że wspomnę tylko o braku LTE, braku HD Voice i generalnie jakości połączeń takiej, jakby rozmówca owinął mikrofon swojego telefonu grubą skarpetką. Zasięg własny dostępny wewnątrz budynków (centra handlowe), obrzeża miast, wioski – a nie tylko w centrach miast na wolnym powietrzu. Tak więc Zgniła Grucha zdecydowanie dla zasięgu własnego.Raportuj

 48. Mati92 pisze:

  Złoty glob dla formuły dużej rodziny. Fajnie, ze są jeszcze organizacje banery akcje kampanię które to wspierają. Sam pochodzę z dużej rodziny i jak ktoś czegoś potrzebuje to daje bo wiem jak to jest nie mieć nic. Grucha dla polaczen międzynarodowych poniewaz wszystko idzie do przodu coraz częściej korespondujemy z innymi krajami to czemu mamy za to płacić fortunę. Powiedzieliśmy a to powiedzmy tez b :):) dziekujeRaportuj

 49. Michał pisze:

  Złoty Blob: „Zasięg 4 sieci.”
  • Dlaczego wybrałem akurat zasięg 4 sieci?

  Ponieważ dla Playa należą się za to ogromne gratulacje. Jakby nie patrzeć, Play jako pierwszy ze wszystkich pozostałych sieci zawsze przełamuje granice. Zasięg ze wszystkich 4 sieci to naprawdę strzał w dziesiątkę. Jestem osobą, która dużo podróżuje i często są to rejony, w których o zasięgu tylko, jak mi się wydawało, mogłem pomarzyć. Oczywiście Play mnie nie zawiódł – zasięg (jak z resztą wszędzie) był tam na wystarczającym poziomie. Niegdyś w reklamach podawaliście, że w zasięgu Play’a znajduje się 99% Polaków.
  Czas zmienić hasło. „W zasięgu Play’a znajduje się 100% Polaków.”

  Zgniła Grucha: „Oferta dla przedłużających.”

  • Oferta dla przedłużających to jest Wasz największy słaby punkt. Często osoby, które dopiero co zawierają umowę są lepiej traktowane (pod względem atrakcyjności ofert) niż osoby przedłużające, zaś osoby, które chcą przejść do Play’a z innej sieci są traktowane najlepiej spośród wszystkich. W moim odczuciu osoby, które chcą przedłużyć z Wami umowę powinny być honorowane w postaci jakichś bonusów do abonamentu. To, że chcą z Wami nadal współpracować oznacza, że ufają Wam i cenią sobie jakość oferty, którą zapewniacie naprawdę wysoką. Osoby, które chcą, pomimo zakończenia umowy, być nadal z Wami są jakoby wyznacznikiem jakości Waszych ofert, jednakże w niektórych przypadkach takowi klienci są przykro traktowani. Jestem waszym klientem od trzech lat. Gdy nadeszła pora przedłużenia umowy oferta, jaką otrzymałem, praktycznie niczym nie różniła się od tej, która dobiegła końca. Zaproponowano mi te same warunki, które proponuje się nowym klientom, co jest dla mnie troszkę irracjonalne z tego powodu, że osoba przedłużająca umowę jest traktowana na równi z osobami, które dopiero chcą do Was dołączyć, bądź nawet gorzej.
  Każdy posiada słabe strony. Najważniejsze, aby móc przyjąć je „na klatkę” i dążyć do poprawy, co jak widzę właśnie staracie się uczynić, więc gratulacje.

  Pozdrawiam, Michał.Raportuj

 50. Tomek pisze:

  Złoty Blob dla Wspieranie WOŚP – włączenie się w akcję mająca wieloletnią tradycję to nie tylko wsparcie finansowe dla WOŚP ale to wsparcie dla społeczeństwa, które korzystało lub będzie korzystać z urządzeń zakupionych przez fundację. Ty cz Ty nie wiesz czy aby kiedyś Tobie lub któremuś z członków Twojej rodziny lub któremuś ze znajomych takie urządzenie zakupione z pieniędzy pozyskanych przez WOŚP nie uratuje życia. Dziś znajdziemy wielu krytykujących WOŚP, szczególnie w ostatnim czasie ale nikt z Nas (nawet tych krytykujących tą wspaniałą inicjatywę) nie wiemy czy osobiście nie doświadczymy potrzemy skorzystania ze sprzętu oznaczonego czerwonym serduszkiem. Dla PLAY oraz dla wszystkich ludzi pracujących w sztabach bez których to wydarzenie nie miało by miejsca wielki szacunek i oby orkiestra grała i PLAYowała do końca świata i o jeden dzień dłużej !!! :)

  Zgniła Grucha dla Ceny urządzeń – duży wybór fajnych słuchawek z przeznaczeniem dla każdej grupy wiekowej począwszy od funkcjonalnych smartfonów po tradycyjne telefony. Bardzo Ciekawa i rozbudowana oferta, jednakże ceny urządzeń już od dawien dawna nie są tanie. Dla konesera i gadżeciarza słuchawka z wyższej półki w niższych pakietach niestety osiąga cene astronomiczną. Owszem w wyższym abonamencie prezentuje się to wporządku ale nie każdy ma potrzebę zawierania umowy na wysoki pakiet tylko po to aby mieć tani telefon jeśli taki pakiet w zupełności nie będzie przez takiego użytkownika wykorzystywany. Dla pakietów i ofert TAK – dla cen w niższych abonamentach NIE … a czego NIE – a dlatego, że dla użytkownika nie potrzebującego wysokich pakietów lepiej jest kupić telefon za gotówkę i zawrzeć umowę na TYLKO SIM lub NA KARTĘ … Potrzebna mał rewolucja lub inne rozwiązanie dające klientowi możliwość na mniejszą cenę za telefon. Poza tym bardzo fajne oferty, zasięg perfect i oby tak trzymać !Raportuj

 51. dala pisze:

  Głosuję na zasięg 4 sieci !!!
  Dlaczego ? bo chyba jako pierwsi wyszliście z promocją na no limit do innych.
  Liczę na smartfona ZTE bo mam zamiar przejść do Play-a :DRaportuj

 52. Tomek pisze:

  Złoty Blob za „Wspieranie WOŚP”

  Brawo!
  Jestem z Was dumny! Za to, że pomimo hejterskiej krytyki wspieracie to pospolite poruszenie Polskich serc, bez zbędnej polityki, pitolenia i dorabiania zbędnych teorii – po prostu dajecie szansę ludziom i tym dużym i tym małym, by mogli żyć i życiem się cieszyć, do końca życia!

  Zgniła Grucha „Oferta dla przedłużających ”

  Co tu pisać, przejrzyjcie warunki i zastanówcie się, czy sami bylibyście szczęśliwi otrzymując taką ofertę za lojalność? Nie? No to może czas to zmienić!Raportuj

 53. Tymo pisze:

  Złoty Blob – Play24.
  W porównaniu z logowaniem u „różowych” (sorry „magenta”) to „fioletowy” Play 24 jest bardzo przyjaznym scyzorykiem Victorinox. Teraz w Play24 widzę każdego wydanego grosza, u poprzedniego operatora nigdy nie wiedziałam za co płacę – to był koszmar, a moja żona do tej pory nie pozwala wymawiać nazwy tej sieci w domu ;). Korzystam często – zmieniam usługi, doładowuje prepada, kontroluje połączenia i MB-ty, sprawdzam faktury i czasami „kłócę się” z BOK. W jednym miejscu mam pełną kontrolę nad prywatnymi i firmowymi słuchawkami, nie tracę czasu na wycieczki do salonu z każdym drobiazgiem. Play24 jak dla mnie nie jest przeładowany i wszystko ma na swoim miejscu, dzięki temu Wy (czyt. Play) też macie korzyść – moje płatności lądują na czas :) No i na koniec bezpłatna transmisja danych w ramach korzystania z Mobilego Play24. Małe a cieszy, tak trzymać!

  Zgniła Grucha – Oferta dla przedłużających.
  Jeżeli już dzwoni do mnie przemiła pani z Play to ja zawsze chętnie wysłucham co ma za mmmmeeeeggaa promocję z której muszę skorzystać bo nigdy w życiu się nie powtórzy. Ale błagam, błagam… jak proponujecie przedłużenie umowy to niech nowa oferta będzie przynajmniej na poziomie starej umowy a nie na gorszych warunkach. Dzisiaj większość ludzi już umie przeliczać jednostki czasu na pieniądze. Dlatego po tak nietrafionej propozycji, podziękowałem za pamięć i poprosiłem, że jak pani będzie miała dla mnie lepszą ofertę to niech zadzwoni. To było rok temu i do tej pory ciszaaaa… Mój zapał do nowej oferty był piękny i soczysty jak ta gruszka, ale się nie doczekał i zgnił.Raportuj

 54. Michal pisze:

  Zloty Blob – zasieg 4 sieci to jest eleganckie gdzie sie nie jest lapie sie zawsze zasieg co wielkki + dla Play i jest sie non stop aktywnym.

  Zgnila grucha – wlasny zasieg to juz bylo makabryczne zasieg jednej kreski albo wogole czlowiek jak by byl w trojkacie bermudzkim zero polaczenia jak poza swiatem.Raportuj

 55. Krystian pisze:

  Złoty Blob – Zasięg LTE – Play za rozwój LTE powinien zostać odznaczony orderem Prezydenta RP za zasługi dla kraju w dostępności szerokopasmowego internetu. Bardzo dobry zasięg i oferta. Tak dalej Play1!!

  Zgniła Grucha -Jakość BOK bolączka wszystkich sieci i także Play. Chociaż nie jest tu najgorzej. Orange ma gorszy. Mam nadzieje że to się w 20015 roku to się poprawi, albo że chociaż zniesiecie opłatę za kontakt z BOK.

  PS. Złoty BLOB dla Krzyśka Sylwerskiego za Play Weekend 2014 !!!!Raportuj

 56. Przemek pisze:

  Mój Złoty Blob idzie na zasięg 4 sieci..
  Jakby nie to pewnie bym miał problem z łącznością w moim miasteczku które jest uzdrowiskiem.. i obecne nadajniki są przeciążone przez co mieszkając na obrzeżu miasteczka zasieg mi zanika i co chwile przełącza mnie do innej sieci.. Jakbym mógł dał bym drugiego Złotego Bloba za powiekszanie Waszego zasięgu bo akurat w moim Krasnobrodzie pojawił się zasięg 29 grudnia i chwała Wam za to wreszcie telefon wie co to 3g gdyż konkurencyjny jest tak przeciazony ze do mnie nie dolatuje na roamingu :)

  Zgniła gruszka za ceny urzadzeń..
  Niestety nie opłacalna sprawa wziac abonament za 30-50 zl/mies i jeszcze zapłacic za telefon prawie tyle co na znanym portalu aukcyjnym w opcji kup teraz nówke ze sklepu..
  Nie chce sie powtarzac po innych ze nie macie dobrych opcji utrzymaniowych bo od 2009 do 2012 mialem u Was lojalke a potem przeszedlem na karte do dzis dnia nie ma nic co by mnie spowrotem na lojalke wciagnelo.. a mozna tylko trzeba ciekawe rozwiazanie zaproponowac.. np bonusy jakies ktore nie przepadna wcale albo gratisy jakies rabaty z oplaty.. ect..

  Pozdrawiam najlepsza siec i nie popsujcie sie w przyszlosci ;) dbajcie o nas zasieg 4 sieci przyciaga i trzyma bardziej niz jakikolwiek abonament ;) wiem bo pracuje w delegacjach i nie wyobrazam sobie telefonu z jednej jedynej sieci z tych czterech..Raportuj

 57. dodiaska pisze:

  Swoje głosy oddałem na wspieranie WOŚP i ofertę dla przedłużających.
  Jeśli chodzi o Bloba, to postanowiłem abstrahować od oferty właściwej i docenić zaangażowanie w tę wspaniałą akcję charytatywną. Fajnie, że uruchomiliście wiatraka, koledzy w pracy patrzyli się na mnie jak na debila, kiedy zacząłem dmuchać w mikrofon :) do tego lunch z panią Basią na aukcji to super sprawa – właściwie to był mój pomysł :) szkoda, że mnie nie było stać na udział w licytacji. Wielki plus za całe wspieranie WOŚP i wolontariuszy.
  Grucha za oferty dla przedłużających umowę. To naprawdę nie wygląda dobrze. Kiedyś zawsze byliście krok przed konkurencją, to Wy byliście innowacyjni i to Was goniono. A teraz jakby jakaś zadyszka i Orange Was przegonił cenami telefonów, T-Mobile ofertą tylko SIM. Chyba czas na jakąś siłownię, żeby poprawić kondycję i dogonić i przegonić innych! Powodzenia:)Raportuj

 58. mike278 pisze:

  Z Ł O T Y B L O B:
  Swięta,święta i po świętach. I blaknie wspomnienie po świetnej promocji. 10 plnów za gadanie całe. Okresowo Państwo mnie to tu zapodają proszę. Na Hanuke, c Nowom Godem, na Wielkanoc i na Święto Latającego Potwora Spagetti. Promocja przemyślana, niespodziewana, bardzo PRowa i jeszcze bardziej prokliencka. Po prostu Swięta, po prostu świetna.

  Z G N I Ł A G R U C H A:
  Na młot Thora i ogon Fenrisa. Jak mogliście? Historia nie zna chyba większych strzałów w stopę jak zmiana warunków w FORMULE Europa Unlimited , może poza reklamą Media Expert z osławioną Eweliną czy Tmobilowym płatnym sprawdzaniem stanu konta. Naprawdę musieliście? O żesz taką ofertę spier….. niczyć . Toż to błąd że klękajcie narody i pokłon bijcie. Nie bardzo kliencka, nie bardzo sensownie i zapodany czarny PR, własnoręcznie i na własne życzenie. Niedobre marketingowce, niedobre.Raportuj

 59. adi pisze:

  ZŁOTY GLOB – bezapelacyjnie za wspieranie WOŚP – to piękne, że firma Play chce pomagać i współpracuje z tak kolorową akcją! Bo pomaganie nie boli, a daje wspólną radość, widać, że czyniąc dobra dobrze się bawicie ;)

  ZGNIŁA GRUCHA – przepraszam – muszę to napisać – konsultanci. To jest Wasza pięta ahillesa – bardzo często nie potrafią oni w pełni rozwiązać problemu, często powołując się na przyjęcie zgłoszenia, a później brak żadnej odpowiedzi. Dlatego zauważyłem, że najlepiej jest te sprawy „załatwiać” online – mam podkładkę, a konsultant chyba to wie i wówczas odpowiada ;) Poprawcie się, a będziecie najlepsi z najlepszych ;)Raportuj

 60. Beata pisze:

  ZŁOTY BLOB
  Promocje doładowań – jak tak porządnie doładuje i się nagadam, nagadam, że aż strach… to mi starcza do kolejnej promocji.

  ZGNIŁA GRUCHA
  Zasięg własny – to mniejsza emisja CO2. W mojej okolicy jest dużo lepiej niż np. rok temu, ale jeszcze dużo pracy przed Wami, bo przez ten roamig krajowy i skakanie po sieciach to mi bateria szybko pada, a każde dodatkowe ładowanie telefonu, to – jak wyliczyła firma GE – 1,6 g dziennie emisji CO2. Fioletowi – zielonym do góry!Raportuj

 61. danieluk pisze:

  Cd. mojej wypowiedzi. Zgniłe Gruchy brak możliwości migracji z Play do Red Bull Mobile. Nawet nie chodzi o „akrobatyczny” wręcz przymus odbywania przez potencjalnego użytkownika Play „wędrówki ludu” do RBM za pośrednictwem innego operatora. Rzecz rozchodzi się o przyzwoitość, słowność i przejrzystość intencji oraz wynikających z tej przyczyny oczekiwanych działań. Nikt nie lubi być mamiony. A przecież tak było, ponieważ obiecano użytkownikom prepaid wprowadzenie tej usługi za pomocą kodu. Czy ktoś pomyślał o skrajnych wypadkach, tzn. niemożności wykonania tego manewru przez niepełnosprawnych ludzi? Czy musimy wszyscy wszystkim wszystko utrudniać nawet w tak zdawać by się mogło z pozoru błahej sprawie. Ten kłopotliwy grzech zaniechania warto byłoby wreszcie rozwiązać. Czego sobie i innym użytkownikom życzę. Poza tym dziękuję za uwagę danieluk.Raportuj

 62. danieluk pisze:

  Złoty Blob zdecydowanie promocje doładowań. Usługa ta, jest mniej widoczna „w gąszczu” innych propozycji, ale w przeciwieństwie do nich ma już znaczny staż. Być może nie rzuca na kolana, ale też nie jest jednorazową efemerydą. Co czyni ją poza tym godną uwagi? Przede wszystkim unikalność, ponieważ jest to istotny element wzbogacający ofertę prepaid, której trudno coś zarzucić. Oczywiście jest zmienna, tzn. mniej lub bardziej atrakcyjna, ale zawsze korzystna. Jej zamysł przypomina mi początki Play, gdzie pro-klienckie nastawienie wspomnianego operatora zmieniło istotę ofert telekomunikacyjnych w kraju. Dziś po rewolucji nastał czas na ewolucję, którą odzwierciedlają właśnie promocje doładowań. Jest w nich coś z solidaryzmu oferującego z odbiorcami cechującego się namiastką sprawiedliwości społecznej, bowiem premiowani są nawet ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na większy wydatek. Elastyczność organizatora tej promocji w tym zakresie jest godna podkreślenia.Raportuj

 63. April pisze:

  Złoty bob:
  Dopiero zaczynam swoją przygodę ze smartfonem a i on nie ma LTE, więc jeszcze nie zdążyłam przetestować Waszego zasięgu LTE, dlatego na razie oddaję głos na przejrzyste Play24.

  Można oddać tylko jeden głos, więc tak dla Waszej informacji – minimalnie mniejszy plus dla promocyjnych doładowań – mogłyby być na nieco dłuższy czas np. 2-3 miesiące, a teraz mam też nadzieję na więcej okazyjnych doładowań dla mixa;))

  Zgniła grucha:
  Byłam przez ponad 2 lata w mixie, potem ze względu na brak ciekawej oferty dla przedłużających i ze względu na mało zachęcającą ofertę cenową telefonów zrezygnowałam i przeszłam na kartę. Teraz musiałam zmienić telefon, więc zdecydowałam się ponownie na mix, ale wcześniej długo się zastanawiałam czy nie lepiej kupić smartfona na pewnym portalu z aukcjami i zostać przy karcie… Chętnie oddałabym dwa glosy, ale skoro trzeba wybrać jeden to – dla ceny urządzeń.Raportuj

 64. Przemek pisze:

  Mojego Złotego Bloba wręczam zasięgowi LTE, ponieważ to technologia przyszłości, którą Play traktuje bardzo poważnie, udostępniając przy tym swoim abonentom świetne oferty z tą usługą. Zasięg LTE jest dynamicznie powiększany, więc tym superszybkim Internetem może się cieszyć coraz więcej Polaków. Sama technologia jest fantastyczna, prędkość zarówno ładowania stron WWW jak i pobierania oraz ściągania plików, czy multimediów jest niesamowicie szybka. Oglądanie materiałów wideo jest bardzo komfortowe – nie muszę już czekać aż mi się zbuforuje jakiś film w wysokiej rozdzielczości, odtwarzanie jest bardzo płynne. Kolejną zaletą LTE jest również to, że mogę sobie włączyć router i dzięki niemu mogę korzystać z Internetu na wielu urządzeniach! To jest super sprawa. Co do samej oferty Play z Internetem LTE to jest po postu świetna – idealny stosunek ceny do jakości jaką daje nam LTE, nic dodać nic ująć. Oferowane są różne urządzenia mobilne z LTE właśnie – nie tylko smartfony, ale także laptopy, czy tablety. Obok super cen udostępniane są różne ciekawe bonusy, np. okresowe korzystanie z Internetu bez limitu (np. nocą), czy ochrona swoich urządzeń mobilnych. Więc podsumowując Internet LTE w Play to nowoczesna technologia w świetnym wydaniu najlepszego operatora w Polsce.Raportuj

 65. seb235 pisze:

  Złote Bloby za:
  – Play24 jako najlepszy i najbardziej funkcjonalny panel operatora sieci komórkowej.
  – Zasięg wszystkich dostępnych w polsce sieci.
  – Zróżnicowane taryfy w opcji na kartę, gdzie szybko można dopasować coś dla siebie.
  – Duże pakiety internetu w przystępnej cenie
  – Brak ukrytych opłat w opcji na kartę.
  – Internet LTE na przejrzystych warunkach.

  Zgniłe Gruchy
  – Konkurencja powoli przegania mowa tutaj o plusch, czy obecnych taryfach T-Mobile
  – Słabe oferty utrzymaniowe a w zasadzie ich brak
  – Opcje „Unlimited” są droższe od wcześniejszych formół o ile ktoś nie rozmawia długo ale potrzebuje opcji do stacjonarnych oraz SMSów czy pakietu damych.
  – FreeZone powinien być gratis dla każdego co ma pakiet danych, a nie od 1GB.Raportuj

 66. głosowacz pisze:

  Właśnie chciałem zamówić starter z waszego eSzopu …
  1. Nie można usunąć przedmiotów dodanych do koszyka – trzeba czyścić cache przeglądarki lub korzystać z innej
  2. Udało mi się zamówić, zapłaciłem przez PayU, dostałem komunikat że płatność przy odbiorze !?
  3. Po chwili dostałem maila, że zamówienie anulowane, ze względu na brak płatności …

  Już na wstępie zniechęcacie klientów do swoich usług.Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty