dlaczego nie wszystkie modele telefonów sa w ciągłej sprzedaży…

Dosałem ostatnio kilka pytań i czytałem kilka wpisów na temta braków kilku modeli w naszej ofercie. Pozówlcie, ze napisze cos od siebie w tej sprawie i nie żadne pitu pitu korporacyjne tylko dwa słowa na temat faktów. My doskonale sobie zdajemy z tego sprawę, wiemy, ze to jest problem.
Zacznę od tego, że nie ma operatora na świecie który zawsze i wszędzie gwarantuje dostępność wszystkich modeli w swojej ofercie. Sam prywatnie do dwóch tygodni bezskutecznie szukam w Warszawie nowego modelu BlackBerry., który jest już w cennikach.

Dlaczego? ? odpowiedź jest bardzo prosta ? wprowadzenie każdego modelu wiąże się z ryzykiem finansowym. Nigdy nie wiadomo jak zareagują klienci? Są modele, które nagle okazują się hitem, chociaż nikt się tego nie spodziewał. Są modele, które nie sprzedają się prawie wcale, nawet w najniższej cenie. A proszę pamiętać, że operator nie kupuje tych telefonów od producentów za symboliczna złotówkę. Tych złotówek jest zwsze co najmniej kilkaset więcej.

Każdy operator musi prowadzić bardzo rozsądną politykę zakupową ? można oczywiście od razu zamówić 100 tysięcy jakiegoś modelu. Co jednak jeżeli dany telefon będzie cieszył się umiarkowanym zainteresowaniem klientów i nawet w opcja za 1 zł sprzedawać będzie się w sposób niezadowalający? Kto przyjmie na siebie to ryzyko? Każdy z operatorów zamroził w swojej historii poważne środki w tego typu inwestycję i po takiej nauczce nikt więcej nie popełnia podobnych błędów.

Co dzieje się natomiast kiedy telefon okazuje się hitem i znika szybko  z półek sklepowych? Oczywiście operator natychmiast zamawia kolejną partię ? i mimo najlepszych chęci, próśb klientów, dużego popytu itd.itd wszystko zależy od producenta. Proszę jednak pamiętać, że na świecie jest ponad 860 operatorów komórkowych i każdy z nich musi korzystać z dosłownie kilku dostawców. Niestety skutkuje to tym, że na kolejne dostawy trzeba czekać co najmniej kilka tygodni, a często zdecydowanie dłużej.
Jak napisałem, wiem doskonale co czuje klient, który nie może sobie wybrać wymarzonego telefonu. Jako operator rozumiemy doskonale ten problem ? możemy tylko apelować o cierpliwość u naszych klientów.

A dlaczego w salonach PLAY brakuje aż 5 modeli?no cóż są w najlepszych cenach na rynku, dlatego tez kolejne dostawy sprzedawane są natychmiast. Mogę tylko zapewnić, ze większość brakujących modeli powinna wrócić do salonów w połowie marca. Tak nas przynajmniej zapewniają producenci telefonów.

I na koniec info do komentujacych na blogu handlowców – sieć Germanos od wielu lat była i jest uważana za najlepszą w Polsce – wiem, że to nie jest proste, ale macie w ofercie też inne dobre telefony. Znacie się na tym o wiele lepiej ode mnie i wiecie, że sprzedaż nie polega tylko i wyłącznie na podawaniu produktu z półki.

Jeszcze nie ma komentarzy pod tym artykułem. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty