jak to naprawdę było z tym jednym numerem – czyli druga strona medalu

Kilka dni temu mogliście przeczytać w Gazecie Wyborczej bardzo interesującą historię

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,5750373,Ale_Play_ wykrecil_im_numer.html

Historia niezwykła i owszem, ale prawda niestety jest nieco inna i troszkę, jak się okazało po publikacji, za trudna dla przeciętnego, nie interesującego się telekomunikacją czytelnika.

Ale Wy znacie się na telekomunikacji zatem wiecie na pewno w czym tkwi różnica pomiędzy numerem MSISDN i numerem IMSI. Pierwszy to np. 790 777777 jak nasz do Biura Prasowego – drugi to już element „matrixu systemowego” zupełnie nieznany i nie mający żadnego znaczenia dla Klienta.

Pan K. miał zupełnie inny numer MSISDN, niż druga osoba, do której dodzwaniali się znajomi poszkodowanego klienta. Ten sam był jednak –  co jest niezwykle rzadką sytuacją – numer IMSI i  sieć wariowała. producent wgrywając oprogramowanie na SIMy pomylił się. Dowiedzieliśmy się o tym dopiero po fakcie. Sprzedawca nie ma możliwości sprawdzenia tego – takie sytuacje nie zdarzają się. Ok, jedna zdarzyła się ;-)

Obaj klienci dostaną nowe karty.

Jeszcze nie ma komentarzy pod tym artykułem. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty