Tako rzecze rzecznik Play

Pakiet Internetowy – kilka przemyśleń urlopowych

w zasadzie od samego początku podstawowym argumentem przeciwko ofercie PLAY jest drogi dostęp do Internetu. Kiedy już wszystko jest super, tanio, dobre telefony itp. zawsze pozostaje jeszcze ten ostatni argument.

Czy Internet w PLAY jest drogi. Nie! Jest najtańszy na rynku – żadna inna oferta nie zbliża się nawet do cen PLAY Online. Niestety nie dotyczy to cen jakie obowiązują, inaczej jakie proponuje nam nasz partner w ramach roamingu krajowego. Celowo udostępniłem kilka dni temu pełną prezentację z konferencji prasowej – jest tam kilka slajdów pokazujący ruch w roamingu krajowym, poziom kosztów z tego wynikających.

Dlaczego nie można zrobić takiej taryfy, która pozwalałaby korzystać w transmisji danych tylko i wyłącznie z naszych nadajników? Pakiet danych kosztowałby przecież grosze. Niestety jest problem technologiczny. Możemy skonstruować taką taryfę, ale klient nie mógłby logować się do innej sieci niż nasza własna. Inaczej, wszystkie funkcje jak głos, tekst działałyby tylko w zasięgu PLAY. Czy ktoś chce taką taryfę? Czy ktoś zaakceptuje takie ograniczenie? Naszym zdaniem nikt. Dlatego też tak bardzo zależy nam na budowie własnej sieci, również tej 2G. Zwróćcie proszę uwagę, że 75% kartowiczów jest w zasięgu 2G.

Może pamiętacie, że zaproponowaliśmy kiedyś pakiet PLAYER
polecam link na moim ulubionym blogu:
http://www.blogplay.eu/2007/05/11/oczekiwane-pakiety-data-w- playu/

to pakiet roboczo nazywany pakietem Gruszki, dlaczego? Bo to ja go „wymęczyłem”. Ale okazało się, że zainteresowanie nim jest znikome. W porównaniu do innych naszych pakietów aktywowała go garstka klientów. Zatem? Dział produktów miał rację.

Mamy pakiet danych w naszym MIXie – a dlaczego nie w ofercie na kartę? Odpowiedź jest prosta. Klient MIXowy jest zdecydowanie bardziej lojalny z oczywistych względów. Bardzo często ma nasz telefon 3G i jest w naszym zasięgu. Proszę nie pytajcie mnie czy to nam się opłaca,
Oczywiście wiem, że to żaden argument dla tych z Was, którzy regularnie doładowują kartę i są z nami od dawna. Niestety wyjątek potwierdza regułę. Są klienci, którzy we wszystkich sieciach kupują karty tylko po to aby skorzystać z konkretnego pakietu i koniec. My dla takich klientów mamy nasz starter PLAY Online – 1 GB za 19 zł. Wiemy, że wiele osób kupuje go jako drugą dodatkową kartę – szczególnie dotyczy to użytkowników telefonów typu Iphone, HTC, Omnia itd. Wiem,że to nie jest wygodne, ale super atrakcyjna cena przekonuje klientów. Analizując informacje IMEI, wiemy, że zdecydowana większość klientów wykorzystuje te karty właśnie do telefonów, nie do modemów.

Wiemy doskonale, że tego chcecie i szukamy nowych rozwiązań. Nie będę obiecywał gruszek na wierzbie, ale poczekajcie jeszcze chwilę, coś wymyślimy. W PLAY Internet musi być najtańszy. Kolejna promocja już za moment.

Jeszcze nie ma komentarzy pod tym artykułem. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty