Tako rzecze rzecznik Play

tylko dla orłów – czyli pogadajmy o „małpkach”

celowo taki tytuł bo temat skierowany jest przede wszystkim do osób, które wiedzą co to jet MTR, asymetria, dla tych, którzy zastanawiają się dlaczego do wszystkich nie oznacza nigdy PLAY.

Jak wiecie wielcy tego rynku nie mogą wybaczyć PLAY, że ma inną, wyższą stawkę rozliczeń międzyoperatorskich. Każda okazja jest dobra aby zaatakować ten model. Nie ważne, że sami z niego przez wiele lat korzystali, nie ważne, że identyczna sytuacja jest wszędzie w Europie ( w Stanach nie… bo tam nie ma wcale MTRów).

Tym razem przekonano (jak, nie wiem, sami zgadnijcie) jedną z izb branżowych (hmmmm) do prezentacji pewnego, zapewne bardzo drogiego raportu. Raport napisali konsultanci z jednej z najlepszych na świecie firm analitycznych. Raportu, który miał pokazać jak bardzo niesprawiedliwe, „unfair” (bardzo często powtarzane słowo) jest promowanie rozwoju nowej i prawdziwej konkurencji.

Tak wiem, mnóstwo tu osobliwych postaci, bardziej lub mniej dobrze skrojonych garniturów, starszych poważnych panów, ale zapewniam Was, że ogląda się to lepiej niż „39 i pół”. Dla pełnej satysfakcji i zrozumienia absurdu należy przemęczyć 3 odcinki. Dla pro’sów pozycja obowiązkowa.

20.04.2009 PIIT – Raport Ovum (1/3) from Maciej Bębenek on Vimeo.

20.04.2009 PIIT – Raport Ovum (2/3) from Maciej Bębenek on Vimeo.

20.04.2009 PIIT – Raport Ovum (3/3) – Janusz Piechociński from Maciej Bębenek on Vimeo.

Informacyjnie. P4 nie było zaproszone na to spotkanie o P4. P4 jako jedyny operator w Polsce opowiada się za całkowitym zniesieniem MTRów.

Wczoraj oglądałem w tv materiał na temat sporu panów Kaczyńskiego i Palikota o „małpeczki”. No i proszę w branży telco też mamy swoje „małpki”.

Filmy zrealizowane przez „perkusyjny” team telco2.pl Dziękujemy bardzo za pozwolenie.

Jeszcze nie ma komentarzy pod tym artykułem. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty