Tako rzecze rzecznik Play

tajemniczy kod E13

Ostatnio napisało do mnie dwóch klientów, którzy od kilku dni czekają na aktywację ich karty przeniesionej z jednego z operatorów. Niestety takich klientów może być więcej.

Co się stało? Play ma awarię/bałagan? Gruszka kłamie?

wczoraj sklepy dostały krótki, ale istotny komunikat na ten temat:

Informujemy, iż w związku z awarią występującą po stronie @@@@@@@ z wysyłaniem komunikatów E13, mogą pojawiać się problemy z aktywacją przenoszonych numerów do sieci PLAY.

Awaria została zgłoszona do operatora @@@@.

O usunięciu awarii poinformujemy osobnym komunikatem.

W procesie przenoszenia numerów, a przynajmniej w tej wersji, która obowiązuje (oby!!!!) tylko do 6 lipca operatorzy komunikują się między sobą specjalnymi E-komunikatami i bynajmniej nie chodzi o konserwanty spożywcze.

w bardzo dużym uproszczeniu:

Na przykład E03  – klient złożył u nas wniosek o przeniesienie numeru i poinformowaliśmy o tym operatora, z którego usług klient postanowił zrezygnować. Teraz czekamy na komunikat zwrotny – najlepiej E06 – operator dawca potwierdza w nim m.in. rozwiązanie umowy – wszystkie dane są w porządku, klient może pokryć koszty przeniesienia. Kiedy mamy już podpisane wszystkie umowy z klientem możemy spokojnie wysłać do operatora dawcy komunikat E12. No i zaczyna się ważny moment – PLAY oczekuje na nasz tytułowy komunikat E13.

Czasem bywa tak, jak teraz, że komunikat nie jest wysyłany – i zgodnie z procedurami my, operator biorca nic nie możemy zrobić. Musimy czekać. Czy to działanie celowe? Nie sądzę – raczej awaria techniczna. Niby drobiazg, ale dla klienta z wyłączonym numerem to bardzo poważny problem. Jak przeczytaliście w komunikacie natychmiast po pierwszych zgłoszeniach wysłaliśmy komunikat do operatora – czekamy na odpowiedź, a właściwie bardziej na E13

Przy okazji konkurs – co oznacza komunikat E17?

Komentarze

 1. darek pisze:

  witam jestem uzytkownikiem waszej sieci i nazekam na was dlaczego nie macie kodów darmowych jak orange a przeciesz prubujecie się wybić wyżej od nich ale nic nie robicie postarajcie się troszke na więcej puśćcie jakieś kody na sms lub minyty tak jak orange.Raportuj

 2. arta pisze:

  CIEKAWE, czy bedzie zasieg playa na koncercie queen we wroclawiu. ludzie mowia, ze moze byc ciezkoRaportuj

 3. Eryk pisze:

  ą ć ł ę ż – macie, skopiujcie sobie i używajcie bo tego się nie da czytać. Też będę na koncercie Queen we Wrocku, ale liczę na lepsze towarzystwo…Raportuj

 4. adamoo pisze:

  komunikat E17 oznacza odmowę realizacji procesu MNP ;d co wygrałem ??? xdRaportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty