Tako rzecze rzecznik Play

Wygraliśmy z PTC i PTK Centertel proces w sprawie naszej koncesji UMTS

bardzo ważna decyzja, niestety nikt o niej nie napisał. Pomyślcie co by się działo gdyby wyrok był inny… News miesiąca, przy którym afera z kontrolą operatorów okazałaby się „pikusiem”. Ach Ci dziennikarze ;-)

W poniedziałek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że przetarg na częstotliwość UMTS w 2005 r. został przeprowadzony zgodnie z prawem i słusznie wygrała oferta P4 ? była bezbłędna, najlepsza dla rozwoju konkurencji i oferowała najwyższą opłatę dla Skarbu Państwa. Sąd stwierdził też, że słusznie wykluczono z przetargu ofertę PTC z powodu błędów formalnych. Tym samym Sąd zgodził się z Prezesem UKE, że nie ma żadnych podstaw do unieważnienia przetargu i w efekcie oddalił skargi konkurentów P4, tj. PTC i PTK Centertel.

To bardzo ważna decyzja w cichym sądowym pojedynku, którego celem jest odebranie P4 częstotliwości UMTS, o co od czterech lat w kilkudziesięciu postępowaniach bezskutecznie ubiegają się wymienieni wyżej konkurenci, dążąc do wyeliminowania PLAY z rynku.

Jeszcze nie ma komentarzy pod tym artykułem. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty