PLAY na sprzedaż?

?Parkiet? poprosił mnie o komentarz na temat „sensacyjnego” znaleziska jakie można przeczytać w stanowisku PTC na temat wprowadzenia asymetrii na rynku MMS.

Debata na temat asymetrii tak naprawdę jest dyskusją, której celem jest właśnie dobro użytkowników w postaci zdecydowanej obniżki cen MMSa. Przypomnę, kolejnej już obniżki na polskim rynku komórkowym o jaką postuluje P4. Nawet jeżeli P4 nie uzyska asymetrii to jest szansa, że UKE zacznie regulować ten rynek – co jak się obecnie wydaje jest jedyną szansą na zmniejszenie ciągle absurdalnie wysokiej hurtowej stawki za MMS.

Analizując aktywność PTC trudno nie zauważyć, poprawcie mnie jeżeli się mylę, że spółka ta nie postuluje żadnych obniżek, na żadnym rynku, w żadnym segmencie. A mówiąc o przychodach dla udziałowców to jest właśnie działaniem w interesie maksymalizacji przychodów jej obecnych niemieckich właścicieli…. a może innych. Tak naprawdę nie wiem jak to jest z tym akcjonariatem ERY. Może Wy wiecie?

PTC jak mantre powtarza stwierdzenie o naszej rencie regulacyjnej. Panowie i Panie a może warto zacząć mówić to samo o uzyskanej ok 4 mld (w PLN) rencie przez PTC i braku mandatu ze ich strony do oceny działań regulacyjnych.

No i hit – sprzedaż PLAY. PLAY miał być sprzedany w 2007, w 2008, w 2009 teraz w 2010… przeczytacie jeszcze wiele razy takie doniesienia. Kiedy i czy to nastąpi? Nie wiem – takich decyzji nie podejmuje nasz Zarząd – tylko nasi udziałowcy. Zasady rachunkowości wymagają jednak od zarządu takiego oszacowania – to nie jest żadna deklaracja. Jest to tylko estymacja zgodna z najlepszą wiedzą zarządu, a zarząd zazwyczaj nie uczestniczy w tego typu transakcjach. Warto również zauważyć, że we wcześniejszym sprawozdaniu finansowym za rok 2007 ten sam zarząd estymował możliwość realizacji opcji na koniec 2008 roku z prawdopodobieństwem 90 proc. Jak widać się to nie sprawdziło

Komentarze

  1. werf pisze:

    sprzedadza i sie skonczy, orange czy jakis inny syf to kupi i zas rozmowy po 70 gr Raportuj

  2. Monia pisze:

    Orange to przynajmniej sieć z klasą i historią. A nie jakiś play z kosmosu. Umowy na 40 doładowań i kary po 3000 zł. To jest dopiero syf!!!!!!!!!!!!!!! Raportuj

  3. Yoman pisze:

    Orange sieć z klasą i historią???? No tak…historię to ma….toż to przecież IDEA, jedyna sieć komórkowa na polskim rynku która nie dała rady a jedyną szansą przetrwania było aby Orange ją wykupił, zmieniło się tylko logo i nazwa no i już jest klasa i historia. Dla mnie to dalej nieudolna IDEA. Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty