Święta coraz bliżej

Naszą stronę http://www.swietawplay.pl/ odwiedza coraz więcej osób, coraz więcej osob wysyła życzenia. Nie jest to Zając Mroku, ale lubie ten świateczny klimat i możliwość personalizacji życzeń. W zależności od tego, kto jest odbiorcą kartki, można opakować ją w ramkę symbolizującą miłość, rodzinę, zabawę, sławę, bogactwo lub przyjaźń. W samą kartkę z kolei można wrzucić link z youtube?a  lub vimeo z ulubioną piosenką, zdjęcie czy też nagrać życzenia kamerką internetową.

Życzenia układają się w ?łańcuszek szczęścia?, który można przeglądać lub przesyłać dalej stworzone przez innych życzenia. Oczywiście można też wysłać kartkę prywatną, ale autorzy najczęściej linkowanych kartek otrzymają specjalne nagrody.

Nagrodą główna i wyjatkowo fajna jest Galaxy Tab 10.1

Oprócz strony www będzie dostępna będzie także specjalna aplikacja na Androida i iOS, a w jednym z największych centrów handlowych w Warszawie ? specjalny kiosk multimedialny.

Rozwiązanie konkursu 04.01.2012 .

projekt przygotowała agencja: K2 Internet

Play: Małgorzata Chmiel, Marta Jankowska

Komentarze

 1. Jahu Play pisze:

  No to kto się chciał popisać kreatywnością to ma szanse. Raportuj

  • K.O.L.E.K.T.Y.W. pisze:

   oraz stworzeniem setek fikcyjnych kont. Ten przypadek nie ma nic wspólnego z kreatywnością. Raportuj

   • Konrad Osman pisze:

    Dokładnie, konkurs zupełnie bez sensu i nie nazwał bym go konkursem. Wczoraj sprawdzałem i lider miał 191 wysłań. Jak ktoś wchodzi na tą stronę to przeważnie sam zakłada kartkę i chce brać udział w zabawie. Pytanie więc skąd niby ponad 190 przesłanych kartek? Fake konta, nic ponad to Raportuj

    • Szczęsław Kusiciel pisze:

     Organizator konkursu może też tłumaczyć się, że dba o zasady i traci czas na wykrywanie nadużyć, może nawet usunąć część zgłoszeń, ale to nic nie da.
     Można przecież tak tworzyć fikcyjne konta (nietaśmowo, bez powielających się nazw z cyferkami itp.) i w taki sposób je wysyłać (dom, praca, szkoła, kawiarenka, zmieniać IP, czyścić cookies, różne odstępy czasowe, różne przeglądarki, proxy itp.), że organizator nie będzie miał podstaw, by usunąć zgłoszenie konkursowe, chociaż nieprawdopodobne wyniki będą świadczyć o oszustwie.

     Brałem udział w różnych konkursach lub je obserwowałem i raczej niewiele nadużyć da się wyeliminować w tego typu konkursach. Raportuj

     • Szczęsław Kusiciel pisze:

      Ale można maksymalnie utrudnić życie, np.
      – Tokeny,
      – Potwierdzenie wysłania na e-mail, potwierdzenie odebrania na e-mail,
      – Kod wysłany SMSem, który trzeba wpisać w okienko (jak w Play24). Jako zabezpieczenia antyspamowe.
      – Wymóg założenia konta wraz z podaniem imienia, nazwiska, miasta, adresu, jako zabezpieczenie przed wieloma kontami i uniemożliwienie powrotu zbanowanym oszustom.
      – Unikanie elementów łatwo poddających się parsowaniu, głównie HTML, maskowanie rzeczywistych odnośników do stron, może jakieś szyfrowanie. Tworzenie stron z elementami graficznymi i we flashu, co utrudni życie automatom. Raportuj

      • Michał pisze:

       Jednocześnie te rzeczy bardzo odpychają od konkursu.
       Moim zdaniem najlepszą ochroną jest kod wysyłany SMS-em. Ale z drugiej strony nie wpisałbym mojego numeru na żadnej stronie, zwłaszcza operatora, z obawy przed reklamami.
       Coś za coś, niestety. Najlepiej niech decydujący głos ma jury. Raportuj

      • Szczęsław Kusiciel pisze:

       Z tego co widzę ta strona konkursowa nie ma żadnej z tych rzeczy.
       Automat rozsyłający może zrobić nawet ktoś po szkole średniej z podstawami programowania. Może nawet bez, pewnie są już gotowe tego typu programy. Nawet ja byłbym w stanie zrobić taki automat. Nie dałbym rady z automatem zakładającym konta. Ale nie ma tak źle, są strony z e-mailem na godzinę lub 24 godziny, nie wymagające podawania setki danych, by zarejestrować konto.

       Mnie odpycha tylko stosowanie flasha, który na niektórych stronach konkursowych jest koszmarem na słabszym komputerze, ale coś za coś. Nagroda nie jest tania, to odrobina wysiłku na rejestrację i potwierdzenie wysłania nie powinna być dużym problemem. Raportuj

 2. Adam Ka pisze:

  Lepiej jeśli nie wypowiem się na temat tego konkursu. Po prostu ludzie są nie fair. Będą oszukiwać, zakładać fikcyjne konta.
  PODŁOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC, jak to mawiała naczelniczka w „Wyjściu awaryjnym” :)Raportuj

 3. Jahu Play pisze:

  W nagrodę jest tablet razem z dziewczyną ? Raportuj

 4. marek pisze:

  Nie widze apsow, beda przed swietami jeszcze?
  Raportuj

 5. Prowokator pisze:

  W ogóle mam pytanie: Czy już wszystkie RAZR DROIDy rozdane ?

  Były konkursy, ktoś w nich wygrał, a fajnie by było gdyby jedna zbiorcza lista (chyba że ją ominąłem) pojawiła się na FB oraz tutaj.
  Osobiście nie ukrywam, że mam aspiracje się na niej znaleźć bo podobno ekran motki jest nie do zarysowania, a chętnie bym sprawdził czy wytrzyma poruszanie się po mieście z pękiem kluczy (w końcu obudowa kevlarowa tez nie powinna ucierpieć) Raportuj

 6. O znów K2 :) Pamiętam firmę z zabawy Pociąg do miejsc, robiła ją profesjonalnie :) Raportuj

 7. Kosiek pisze:

  Chcemy Zająca Mroku!! =( Raportuj

 8. Michal pisze:

  BTW. z play online na kartę na osiedlu Górce/Bemowo (rzut beretem od wola parku) korzystać się NIE DA. Wszyscy inni działają duuuuużo lepiej (tj. wielka trójka). Mam nadzieję że dzięki asymetrii MTRów (jeszcze) wkrótce pojawi się jakaś nowa inwestycja w postaci BTSa na bemowie ? Raportuj

 9. Janek pisze:

  kiedy wyniki konkursu? Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty