Napędź z nami 23. Finał WOŚP!

Udostępnij

Kolejny Finał się zbliża i kolejny raz gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Wspólnie pomagamy najmłodszym i najstarszym. Zobaczcie jak chcemy zakomunikować to wydarzenie:

TV:

[youtube]https://youtu.be/yLQV7s-OXw0[/youtube]

INTERNET:

Storyboard WOSP

Do Strefy Play na Placu Defilad w Warszawie podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszają:

 • Jurek Owsiak:

[youtube]https://youtu.be/ZanUQDYtOQw[/youtube]

 • oraz Basia i Maciek:

[youtube]https://youtu.be/WeNA2ERRKjs[/youtube]

A materiały zza kulis? Proszę bardzo:

[youtube]https://youtu.be/OyVx3XKaHHs[/youtube]

Zobacz więcej

17 KOMENTARZE

 1. Już się rozpędzam kochany Play i na pewno pomogą. Ale również pamiętaj o tym, że:

  W dniu 25 grudnia 2014 r. wchodzi w życie nowa ustawa konsumencka. Przedsiębiorcy telekomunikacyjni również będą musieli dostosować swoje regulaminy do nowych przepisów ze szczególnym uwzględnieniem licznych obowiązków informacyjnych. Co ważne ustawa konsumencka wskazuje, że nowe regulacje dotyczą jedynie umów zawartych dopiero po 25 grudnia.

  – Mamy informacje od konsumentów, że niektórzy operatorzy przesyłają im informacje o zmianie regulaminu. Powołują się w tych pismach na zmianę regulaminu spowodowaną zmianą przepisów powszechnie obowiązujących – informuje Agnieszka Popławska, prawnik Federacji Konsumentów.

  Jednak jest to praktyka niezgodna z prawem. UOKiK i UKE w dniu 10.12.2014 r. wydali wspólnie „Stanowisko dotyczące relacji ustaw prawo telekomunikacyjne i o prawach konsumenta”, z którego wynika, że zmiana w regulaminie w takim wypadku jest inicjatywą operatora, czyli jednostronną zmianą warunków świadczenia w myśl art. 60 ust. 3 ustawy prawo telekomunikacyjne.

  Bowiem zgodnie z art. 51 ustawy o prawach konsumenta dla umów zawartych przed wejściem w życie nowej ustawy stosuje się dotychczasowe regulacje, a zatem ustawodawca nie wskazuje obowiązku zmiany umów zawartych przed 25.12.2014 r.

  – Jeśli konsument otrzyma zmianę regulaminu dostosowaną do nowych przepisów, to ma prawo odstąpić od umowy bez naliczania kary umownej – zauważa Agnieszka Popławska.

  Więc biegnijcie szybko po świętach do salonów Play podpisując nowe umowy z telefonem, ale nie na raty. Po nowym roku dostaniecie zmianę regulaminu usług Playni wtedy będziecie mogli rozwiązać umowę bez kary umownej a fajny telefon wam zostanie na zawsze. Pozdrawiam.

  • Zgadam się w jednym punkcie: „biegnijcie szybko po świętach do salonów Play podpisując nowe umowy z telefonem” :)

   • :-) Trochę Wam klientów napędze Panie Krzyśku. Zwłaszcza tych co wierzą w naszych skoczków po tak nieudanym spocie. A mam jeszcze pytanie odnośnie Piotra Żyły. Kiedy przejdzie do Play? Pozdrawiam.

  • jeżeli regulamin operatora musi być dostosowany do prawa nowego wchodzącego, to nie możesz zerwać umowy bez kary umownej – operator dostosowuje się do prawa, a nie sam zmienia wg swojego widzimisie

  • Nie został – po prostu pospieszyliśmy się z publikacją wpisu, pod którym komentowałeś. Opublikujemy go jutro a zobaczysz, że komentarze wrócą :)

 2. szyłaM mada-tu nie chodzi o usluge tylko o sprzet…..Jeżeli nie zostanie naprawiony za pierwszym razem to zostanie wymieniony….

  • Nie masz racji @darekc. Przeczytaj sobie, zwłaszcza ostatnie zdanie daje do myślenia :

   25 grudnia zacznie obowiązywać nowa ustawa o prawach konsumenta. Przyniesie ważne zmiany. Pozwoli bezpieczniej kupować w sieci i ukróci nieuczciwe praktyki sprzedaży. Skończą się np. umowy ustne praktykowane podczas sprzedaży telemarketingowej.
   Robisz zakupy w internecie? Ktoś z Twojej rodziny dał się nabrać i kupił drogie garnki na pokazie albo nieświadomie, namówiony przez telemaketera, jakąś drogą usługę? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował dla Ciebie prezent pod choinkę. To nowa ustawa praw konsumenta. Wchodzi w życie 25 grudnia i daje wiele dodatkowych uprawnień. Np. to mówiące o tym, że konsument, który kupi wadliwy produkt, składając reklamację, będzie mógł wybrać między jego naprawą, wymianą, obniżeniem ceny a odstąpieniem od umowy.

   Ustawa ukróci też nieuczciwe praktyki sprzedaży. Do 14 dni zwiększy się czas na odstąpienie od umowy zawartej na odległość (przez internet, telefon) lub poza lokalem przedsiębiorcy (np. od akwizytora, na pokazie).

   Skończą się umowy ustne praktykowane podczas sprzedaży telemarketingowej. To na nie najbardziej skarżą się starsi ludzie. Często nie mają świadomości, na co się godzą, co i za ile kupują, a nawet, że coś kupili. Klienci będą mieli dużo większą jasność, co zamawiają, w jakiej cenie oraz kto płaci za przesyłkę, kiedy towar odsyłamy.

   Ustawa jest potrzebna, bo na linii konsument – sprzedawca nie jest dobrze. W 2013 r. rzecznicy konsumentów udzielili blisko pół miliona porad. Skarżyliśmy się głównie w sprawach usług telekomunikacyjnych.

 3. Czy Państwa Firma jako współpracownicy WOŚP macie świadomość następujących faktów:

  W Sądzie Rejonowym w Złotoryi zapadł wyrok, który jest miażdżący dla Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP. Sąd zwraca uwagę, że zeznania świadków: Jerzego Owsiaka, księgowej Doroty Pilarskiej i rzecznika Krzysztofa Dobiesa, dotyczące finansowania i działania Fundacji WOŚP, rozmijały się z prawdą. Jak Państwo odniesiecie się do faktu, że prominentni przedstawiciele WOŚP w ocenie Sądu nie mówili prawdy o finansach i działalności WOŚP? Czy ten fakt ma dla Państwa znaczenie?
  Pomimo wielokrotnych prawomocnych zarządzeń Sądu, Fundacja WOŚP i Jerzy Owsiak odmówiła przekazania do sądu kopii ksiąg rachunkowych. Jakie jest Państwa stanowisko wobec tego niezwyczajnego faktu, który w sposób ewidentny nie tylko podważa wiarę w transparentność Fundacji, ale wyraźnie wskazuje, że Jerzy Owsiak i WOŚP lekceważy obowiązujące w Polsce prawo? Czy współpraca z Fundacją WOŚP, w Państwa ocenie, nie narazi Was na utratę zaufania?
  Czy wobec powyższych faktów, potwierdzonych wyrokiem Sądu, zamierzacie Państwo nadal służyć swoją marką, pieniędzmi i zaangażowaniem na rzecz Fundacji WOŚP, narażając się na zarzut współpracy z organizacją, która lekceważy prawo i sama podważa swoją transparentność?

  Pytam, bo jeszcze ( na razie ) jestem klientem Waszej firmy.

  Z poważaniem: Adam Masternak

 4. Państwa OBOWIĄZKIEM jest reagowanie na taki pasztet i działanie w interesie publicznym.To jest solidny DOWÓD, że otrzymali państwo pełną wiedzę i zareagowali/nie zareagowali odpowiednio.

  Zdaję sobie sprawę, że możecie Państwo potraktować ten list, jako „uprzejmy donos” albo kontynuację „wojny” z fundacją WOŚP i Jerzym Owsiakiem, ale moje intencje są zupełnie inne. Nigdy, podkreślam, NIGDY nie uważałem, że wolontariusze i ludzie zaangażowani w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP są nieuczciwi, czy też cyniczni. Przeciwnie mam głęboki szacunek dla bezinteresownych społeczników i dlatego właśnie zwracam się do Państwa z najważniejszym pytaniem. Czy Państwo macie pełną wiedzę na temat działalności WOŚP i Jerzego Owsiaka? Czy wiecie Państwo, że w Sądzie Rejonowym w Złotoryi zapadł wyrok, który jest miażdżący dla Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP?

  Zastrzeżenia budziły, w świetle późniejszego zachowania Jerzego Owsiaka jako prezesa fundacji i spółki ,,Złoty Melon”, deklaracje o woli udostępnienia sądowi wszelkie żądanej przez sąd dokumentacji tych podmiotów (w zakresie punktu I zarządzeń z kart 769 i 770). Jest to szczególnie zadziwiające, gdy spojrzy się na oświadczenia Jerzego Owsiaka, w zakresie pytań o kwestie księgowe zasadniczo nie miał szczegółowej wiedzy (co do czego trudno mieć pretensje), ale odsyłał on do wiedzy księgowej (sąd przesłuchał Dorotę Pilarską), a z kolei główna księgowa odsyłała w zakresie szczegółowych pytań do dokumentacji, a tej ostatecznie sądowi odmówiono.
  Dokumentacja ta miała ogromne znaczenie dla oceny zasadniczego, w ocenie sądu, zarzutu Piotra Wielguckiego, sprowadzającego się do, pisząc w uproszeniu, twierdzenia, iż przy .wykorzystaniu firmy ,,Mrówka Cała” i ,,Złoty Melon”, przez transakcje tych podmiotów z fundacją, środki pieniężne pozyskiwane ze zbiórek publicznych trafiają w pewnej części do Jerzego Owsiaka.
  Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono.

  Całość uzasadnienia znajdziecie Państwo tutaj: informacje są blokowane zarówno przez WOŚP, jak i media, dlatego piszę do Państwa, abyście mogli samodzielnie ocenić w czym bierzecie udział posiadając wiedzę potwierdzoną wyrokiem Sądu.

 5. Jerzy Owsiak oszukał mnie triwrdząc, że ” nie bierze z puchy” a jednak czerpie korzyści materialne z pieniędzy , które dawałam na rzecz dzieci. Moje córka ma telefon w playu, dlatego prosze o wycofanie się z popierania człowieka, który robi niejasne interesy z pieniędzy zbiórki.

 6. Czy Państwa Firma jako współpracownicy WOŚP macie świadomość następujących faktów:

  W Sądzie Rejonowym w Złotoryi zapadł wyrok, który jest miażdżący dla Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP. Sąd zwraca uwagę, że zeznania świadków: Jerzego Owsiaka, księgowej Doroty Pilarskiej i rzecznika Krzysztofa Dobiesa, dotyczące finansowania i działania Fundacji WOŚP, rozmijały się z prawdą. Jak Państwo odniesiecie się do faktu, że prominentni przedstawiciele WOŚP w ocenie Sądu nie mówili prawdy o finansach i działalności WOŚP? Czy ten fakt ma dla Państwa znaczenie?
  Pomimo wielokrotnych prawomocnych zarządzeń Sądu, Fundacja WOŚP i Jerzy Owsiak odmówiła przekazania do sądu kopii ksiąg rachunkowych. Jakie jest Państwa stanowisko wobec tego niezwyczajnego faktu, który w sposób ewidentny nie tylko podważa wiarę w transparentność Fundacji, ale wyraźnie wskazuje, że Jerzy Owsiak i WOŚP lekceważy obowiązujące w Polsce prawo? Czy współpraca z Fundacją WOŚP, w Państwa ocenie, nie narazi Was na utratę zaufania?
  Czy wobec powyższych faktów, potwierdzonych wyrokiem Sądu, zamierzacie Państwo nadal służyć swoją marką, pieniędzmi i zaangażowaniem na rzecz Fundacji WOŚP, narażając się na zarzut współpracy z organizacją, która lekceważy prawo i sama podważa swoją transparentność?

  Pytam, bo jeszcze ( na razie ) jestem klientem Waszej firmy.
  Z poważaniem,

 7. odblokujcie możliwość wysyłania smsów premium z kart sim „play online na karte”. WOŚP na dniach… a te karty to często skarbonki…można pomóc dzieciaczkom
  Sam mam ponad 200zł które z chęcią przekaże WOŚPowi przez smsy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości