Nowa wersja Nawigacji Play na Androida

W Google Play pojawiła się właśnie aktualizacja naszej aplikacji do nawigacji :-) Powiem bez wazeliny, że jest jedna z moich apek w kategorii absolutnie „must have” Jest w niej parę nowości. W skrócie użytkownicy od teraz będą mieli możliwość:

– dokupienia pakietu Europa na 30 dni – 9,84 zł;

– wyboru trasy alternatywnej;

– układania optymalnych tras wielopunktowych w fazie beta (udostępnione do bezpłatnego testowania) – Komiwojażer.

Nawigacja Play Google Play

Usługa Komiwojażer pozwala na optymalizację tras wielopunktowych w oparciu m.in. o odległości między punktami oraz aktualne dane o korkach i remontach. Do 9 maja Klienci Nawigacji Play moga testować ją za darmo.

Komiwojażer to usługa zarówno dla profesjonalnych kierowców – kurierów, serwisantów, przedstawicieli handlowych, którzy większość dnia spędzają na podróżowaniu między klientami, jak i każdego, kto po prostu załatwia dziennie kilka spraw w różnych miejscach. Organizując taką wyprawę sami często kierujemy się po prostu odległością między tymi punktami lub intuicją, a ta nas może mylić. Komiwojażer analizując aktualne dane o ruchu drogowym oraz dodatkowe warunki, które sami określamy wytycza trasy optymalne pod względem czasowym – Kolejność, w jakiej mamy odwiedzić dane punkty może być dla nas nierzadko zaskakująca, ale dzięki tej usłudze jesteśmy w stanie zaoszczędzić na stukilometrowej trasie nawet 30 minut! Zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć czy to na odwiedzenie kolejnego klienta, czy po prostu na nasze przyjemności.

By skorzystać z Komiwojażera należy mieć aktywną usługę nawigacji. Do 9 maja Play umożliwia darmowe testowanie nowej usługi. Od 10 maja będzie można ją dokupić do posiadanego abonamentu.

Druga nowość w Nawigacji Play to funkcja wizualizacji przebiegu tras alternatywnych na mapie wraz z tekstowym opisem przebiegu tras alternatywnych m.in. ich długością, liczbą kilometrów, a także szacowanym zużyciem paliwa, która pojawia się podczas wytyczania trasy. Wówczas aplikacja porównuje i wyświetla trzy typy tras. Domyślnie są to trasy omijające korki: rekomendowana, najszybsza oraz ekonomiczna.

trasy_alternatywne

Do tej pory Klienci Nawigacji Play mogli korzystać z nawigacji tylko w Polsce, ale to się właśnie zmienia.  Kolejną nową funkcją jest możliwość podróżowania z Nawigacją Play po całej Europie.  Wszyscy Klienci Nawigacji Play posiadający aktywną usługę mogą teraz skorzystać z 30-dniowego pakietu map EUROPA za jedyne 9,84zł z VAT.

Pakiet europejskich tras można uruchomić na dwa różne sposoby – poprzez wejście w menu aplikacji i kliknięcie odpowiedniej opcji w menu Zamów usługi lub też wysyłanie sms o treści: EUROPA na numer 908628.

Korzystanie z aplikacji online za granicą często budzi obawy przed wysokim kosztem rachunku za transfer danych. W przypadku Nawigacji Play te obawy są nieuzasadnione.  Podczas układania trasy mapy są zapisywane w pamięci podręcznej telefonu, co pozwala przejechać całą trasę, a nawet wrócić tą samą drogą bez pobierania map w trakcie. Ponadto, trasę można zaplanować i pobrać poprzez sieć WiFi, cała trasa z otoczeniem pobierze się  na  zapas i dopiero zmiana trasy w trakcie jej pokonywania może spowodować próbę pobierania danych z serwera.

Europa_Komiwojazer

Najnowsza wersja Nawigacji Play jest już dostępna dla wszystkich użytkowników posiadających aplikację z Google Play oraz z getne.pl.

Regulamin pakietu Europa

 

PS: Nawigacja bardzo często mnie pozytywnie zaskakuje.  Ostatnio poprowadziła mnie, przez super dziewicze dla mnie tereny w tym bardzo sympatyczną miejscowość Stolec. Serdecznie pozdrawiam mieszkańców.

Komentarze

 1. jahu pisze:

  Marcin z tego co widzę to ta miejscowość znajduje się koło Szczecina. Co Ty tam robiłeś ?Raportuj

 2. Th0mas pisze:

  To moze zalatwi Pan mieszkancom tej miejscowosci maszt LTERaportuj

 3. Żiru12 pisze:

  Kiedy w końcu doczekamy się wersji na IOS?Raportuj

 4. AIRDARWIN pisze:

  kiedy htc 820 ???Raportuj

 5. kromka chleba pisze:

  Taki mały offtop. Weźcie zróbcie coś z tymi reklamami z pseudo ”celebrytami”. Przecież tego nie da się oglądać! Nie wiem ile im dajecie, być może robią to za darmo, ale wygląda to żenująco. Brakuje świeżości na miarę Fresha. Amen.Raportuj

 6. Mycko pisze:

  Czy opłaca się kupić obligacie Play?
  No właśnie.Raportuj

 7. Pier de Lony - Paris pisze:

  Nie ma to jak użyć w jednym zdaniu dwóch tak przeciwstawnych wyrazów jak „dziewica” i „stolec”… smacznego!Raportuj

 8. maria pisze:

  orange samsung s5 koszty miesieczne 111,98 umowa 24 miesiace do zaplaty przy odbiorze 0 zl/play samsung s5 119.99 umowa 25 miesiency do zaplaty przy odbiorze 569zlRaportuj

 9. greeg pisze:

  Prowadzicie rozmowy z Samsungiem w sprawie S6 ? Mam nadzieję ze zaklepaliście parę sztuk i wylądują one w cennikach w miarę rozsądnych cenach :-)Raportuj

 10. Żiru12 pisze:

  Ponawiam swoje pytanie, czy będzie wersja na Iphone?Raportuj

 11. RYSIO pisze:

  Witam czy wiecie gdzie wyłączyć na stronie nawigację Play kończy mi się darmowy miesiąc nie chcę aby naliczaliRaportuj

  • Krzysiek Sylwerski pisze:

   „Dezaktywacji Usługi można dokonać w jeden z następujących sposobów:
   a) Za pośrednictwem Aplikacji
   b) Wysyłając z danego Numeru MSISDN Bezpłatną wiadomość SMS o treści STOP na numer
   230
   c) Wpisując i zatwierdzając na klawiaturze Urządzenia Mobilnego z danego Numeru MSISDN
   kod USSD:
   i. *111*490*2# dla Abonentów usługi Nawigacja Play
   ii. *111*491*2# dla Abonentów oferty Mix i Użytkowników usługi Nawigacja Play
   d) Za pośrednictwem strony http://www.24.play.pl po zalogowaniu”Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty