Dwa słowa o wynikach

Udostępnij

Prezentacje wynikowe są interesujące dla wąskiej grupy dziennikarzy, analityków, inwestorów i kilku Prezesów konkurencji, bo od tego zależy ich premia. Nie zamierzam Was zatem zanudzać detalami.

wyniki play q2 2016 liczba klientów 14,6 MLN

Liczba klientów w górę. Jak zwykle, pewnie mogłoby iść szybciej, ale kiedy ktoś jest już tak duży to te procesy wyglądają inaczej i to jest naturalne. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak konserwatywnie liczy się bazę i czy robi się w niej porządki. My robimy porządki aczkolwiek dziś trochę ciężko porównywać te liczby na naszym rynku. Pewnie nadejdzie ten dzień, że wszyscy zrobią tak, jak zieloni i liczby będą bardzo dokładne.

wyniki play q2 2016 udział w rynku

Udział w rynku rośnie i oby tak było zawsze, chociaż Jorgen (szef PLAY) mówi, że kiedyś to się ustabilizuje mniej więcej po równo. Jorgen z reguły ma rację ;-)

wyniki play q2 2016 4g lte ultra zasieg pokrycie wyniki play q2 2016 stacje bazowe lte wyniki q2 2016 użycie

Bardzo ciekawe staty dotyczące sieci, liczby nadajników i konsumpcji neta. O ile się nie mylę to mamy dwa razy więcej niż pomarańczowi, a przecież oni mają więcej klientów, ciekawe…

wyniki play q2 2016 podsumowanie

Dla tych z Was, którzy chociaż troszkę mają pojęcie o finansach warto zwrócić uwagę na bardzo ważny element. Chyba jako jeden z pierwszych operatorów przeszliśmy w pełni na nowe wersje standardów księgowości, które będą obowiązkowe dla wszystkich od 2018 roku. A u nas już teraz. Co bardzo ważne inny sposób księgowania oznacza, że nie ma co porównywać tych wyników z poprzednimi. W czym tkwi główna różnica? W dużym uproszczeniu chodzi o rozliczanie ceny smartfona jako przychodu na początku kontraktu a nie jak to było wcześniej proporcjonalnie co miesiąc. Jako ciekawostkę napiszę tylko, że kiedyś marzyłem żeby być księgowym… poważnie ;-)

Już Was nie męczę a Krzysiek wpisze tutaj do kogo poleci Chromecast:

najbliższy wynik w komentarzu podała Zupka Chińska: 14 666 666 – dzisiaj będę kontaktował się z Tobą mailowo :)

Zobacz więcej

Reszta wiadomości