Nieaudiofilska recenzja całkiem wypasionej wieży Krüger&Matz

Przez ten weekend towarzyszyła mi muzyka z wieży Krüger&Matz, którą mamy w naszej ofercie. Audiofilem nie jestem, nie wymieniam instalacji elektrycznej w domu z myślą o tym, by było jak najmniej zakłóceń. Zwłaszcza też dlatego na warsztat wziąłem praktyczność, estetykę i ogólne wrażenia ze słuchania. To dlaczego wieża jest „wypasiona”? O tym za moment :-)

Wieża Kruger&Matz (1)
Pierwsze wrażenie jest dość… mylące. „Mini” wieża jest ciężka. Nie zrozumcie mnie jednak źle – wcale nie traktuję tego jako wadę. Wiem, że w przypadku sprzętu stacjonarnego masa świadczy zwłaszcza o solidności całości i jakości zastosowanych materiałów. A tu jest naprawdę dobrze. Nie znajdziemy tu tanich plastików (poza tacką na płytę CD) czy skrzypiących elementów. Obudowa ma konstrukcję ze szczotkowanego aluminium, a kolumny głośników są drewniane.

Wieża Kruger&Matz (5) Wieża Kruger&Matz (7) Wieża Kruger&Matz (8) Wieża Kruger&Matz (11) Wieża Kruger&Matz (12) Wieża Kruger&Matz (13)
To, czym wieża Krüger&Matz zaskakuje to… wzmacniacz lampowy. Ten retro element dodaje elegancji i pewnego klimatu. Czuć to także przy każdym uruchomieniu – lampy muszą się rozgrzać przez 10 sekund po wciśnięciu przycisku zasilania.

Wieża Kruger&Matz (2) Wieża Kruger&Matz (3)
Mimo takiej oldschoolowej technologii w wieży znajdziemy cały szereg nowszych rozwiązań. Pominięto kasety ;) Ale na trochę nowsze płyty przewidziano tackę:

Wieża Kruger&Matz (9) Wieża Kruger&Matz (10)
Oczywiście nie będzie problemu z obsługą formatu „empetrzy” ;) Możemy także jako źródła użyć nośnika USB czy wpiąć się do jacka 3,5 mm przez dołączony kabel. To, co jednak najbardziej pożądane, nowoczesne i ciekawe to połączenie Bluetooth wraz z tagiem NFC. Jedno przyłożenie smartfona i automatycznie rozpoczyna się parowanie urządzeń:

Wieża Kruger&Matz (14) Wieża Kruger&Matz (15) Wieża Kruger&Matz (16)
Odtwarzanie po Bluetooth działa tak, jak we wszystkich tego typu urządzeniach i trudno mi usłyszeć jakąkolwiek różnicę między odtwarzaniem przez BT a przy połączeniu przewodowym. Łączność pozwala na oddalenie się na kilkanaście metrów. Tidal sprawuje się tu znakomicie i bezproblemowo współpracuje z wieżą. Do pełni szczęścia brakuje tylko wyświetlania nazwy artysty i aktualnie odtwarzanego utworu. Oczywiście nie muszę chyba dodawać, że nie zabrakło także radia z obsługą RDS.

Wieża Kruger&Matz (17) Wieża Kruger&Matz (18)
Jedyne nad czym ubolewam to obiekt na zdjęciach powyżej. No bo jak do tak ładnie wyglądającego sprzętu można w zestawie dodać pilota, który wygląda jak ten? Nie ma chyba nic wspólnego z samą wieżą, no może poza kolorem. Na szczęście możemy go zostawić w pudełku a samą wieżę obsługiwać za pomocą przycisków na przednim panelu :)

To gdzie sprawdzi się wieża ? Ja bym ją chętnie widział obok dużego telewizora w salonie – dźwięk będzie w niej lepszy niż z wbudowanych w płaski panel głośników, wygląda bardzo dobrze i wpasuje się w stylistykę pokojów. Zawsze też można skorzystać z innego źródła i przez Bluetooth odpalić muzykę z Tidala.

Dociekliwi więcej mogą sprawdzić w naszym eshopie ;)

Komentarze

 1. Portek pisze:

  Ten pilot wygląda jak najtańsza zapiekanka z Tesco. :DRaportuj

 2. mnb pisze:

  Może jakiś konkurs z tą wieżą do wygrania?
  P.S. serio ktoś wymienia instalację elektryczną tylko po to żeby było lepiej słychać muzykę? :DRaportuj

 3. mnb pisze:

  A i może jakieś radio internetowe wejdzie do oferty? Kruger&Matz ma takie cudo w podobnej cenie do wieży. Albo jakieś inne z z opcjonalną obsługą przyszłego cyfrowego radia DAB+?Raportuj

 4. Zbyszek pisze:

  Proponuję radio internetowe Hama IR111.Raportuj

 5. ałdio feel pisze:

  Po prostu solidna niemiecka jakość. ;-)Raportuj

 6. Wojas pisze:

  W czasach kiedy radio DAB+ jest powszechnie dostępne taki sprzęt nie ma sensu.
  od 1 Września PR Czwórka rezygnuje z FM będzie nadawać tylko w DAB+ fajnie jakby dało się dobrać do abonamentu coś sensownego z DAB+ jak K&MRaportuj

  • Krzysiek Sylwerski pisze:

   Ale to nie jest tylko radio. To zdecydowanie więcej. Tak 90% czasu korzystałem z połączenia BT i przesyłania muzyki z Tidala ;)Raportuj

 7. Diego Armando pisze:

  Dobra recenzja i nie zła wieża.

  Jakim aparatem robiłeś zdjęcia?

  Te z rozmazaną tacką CD progi!Raportuj

 8. follow pisze:

  Wszystko fajnie, tylko ten epitet „wypasiona” chyba nieco na wyrost. Wypasiona to ma (wybierz klika) DAB+, WiFi, radio Internetowe, DLNA, AirPlay, sterowanie smartfonem. Ta ma aż Bluetooth więc powiedziałbym że to dosyć podstawowa wieża…Raportuj

 9. bruno pisze:

  Autor skupił się na stronie wyglądu, dodatkach o których można przeczytać w instrukcji. Zaczął coś wspomniać o wzmacniaczu lampowym, ale szybko skończył , bo to raczej przedwzmacniacz, ale co dają te niby lampy względem ich braku w innych wieżyczkach to nie napisał ;). Ta sama wieża sprzedawana jest przez parę innych marek pod inna nazwą, jak a tu innowacyjność ? Wszytko to jest to samo, brandowane tylko znaczkiem .Raportuj

  • Krzysiek Sylwerski pisze:

   Hmm – nie widziałem wcześniej takich rozwiązań. W tytule jest zaznaczone „nieaudiofilska recenzja” – traktuj to jako wrażenia laika z kilkudniowego użytkowania :)Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty