Asystent Google wspiera klientów Play

 Dzięki integracji PLAY z Asystentem poprzez platformę Actions on Google, klienci za pomocą komend głosowych będą mogli porozmawiać z PLAY i między innymi sprawdzić nowości w ofercie operatora. Aby rozpocząć konwersację wystarczy powiedzieć  „OK  Google, Porozmawiaj z Play” lub „OK Google, zapytaj Play co nowego?”

PLAY od kilku miesięcy współpracuje z Google nad stworzeniem integracji, umożliwiającej  bardziej spersonalizowaną obsługę zapytań kierowanych do Asystenta, a dotyczących np. oferty operatora. Celem firmy jest udostępnienie klientom PLAY dodatkowego kanału wsparcia, który odpowie na wiele pytań związanych z korzystaniem z telefonu w sieci PLAY.

W pierwszej fazie projektu bot Danny, wirtualny asystent PLAY, stworzony jako akcja dla Asystenta Google, odpowiada na pytania dotyczące oferty lub pomaga rozwiązać napotkane trudności techniczne. Już teraz trwają również dalsze prace mające na celu umożliwienie klientom głosowe zarządzanie ich własnym kontem, stanem rozliczeń i uruchamianiem nowych usług.

Współpraca z Google wpisuje się idealnie w naszą strategię digitalową, w której staramy się uprościć kontakt klienta z PLAY – komentuje współpracę Michał Sobolewski CMO PLAY. To dopiero pierwszy krok w ekscytującym projekcie, który daje nam i klientom w zasadzie nieograniczone możliwości.

Klienci mogą korzystać z Asystenta Google na telefonach z systemem Android (od wersji 5), a posiadacze urządzeń iOS będą mogli pobrać z App Store aplikację Asystent Google. Asystent będzie także dostępny na dedykowanych modelach słuchawek. Usługa będzie dostępna dla użytkowników w ciągu najbliższych tygodni. Operator nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji.

W listopadzie w ramach strategii digitalowej PLAY uruchomił chatbota Danny. Sztuczna inteligencja w ramach programu pilotażowego z powodzeniem obsługuje w komunikatorze online podstawowe pytania kilku tysięcy klientów oferty na kartę.

PS: To oficjalny zaakceptowany komunikat więc wybaczcie formę nieblogową, ale to ważny dla nas projekt, który da Wam wiele korzyści i funu.

Komentarze

 1. Emil pisze:

  Może ja spróbuję : Ok google play kiedy Smatfony Lg dostaną wsparcie VoLte? Ciekawe czy mi odpowie.Raportuj

 2. Calcite pisze:

  A nie potrzebujecie klienta, który jest pasjonatem asystenta i chętnie potestuje Wasze rozwiązanie jako wolontariusz-tester?;)Raportuj

 3. atqa pisze:

  „(…) da Wam wiele korzyści i funu.”
  funu? No Marcin no.. napisz jak należy „zabawy” .Raportuj

 4. PINOKIO pisze:

  Sztuczka intrygująca, choć na tym etapie, zwłaszcza dla pasjonatów. :)Raportuj

 5. pablo_ck pisze:

  O proszę, szalejecie ;p Zaczynam Was lubić ;p ;pRaportuj

 6. Likasz pisze:

  Nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania np. Jaką ofertę na kartę polecasz? Przedstaw oferty na kartęRaportuj

 7. Paweł pisze:

  Czy bedzie VoLTE w Huawei P 20 lite?Raportuj

 8. kallosz pisze:

  nie potrafi mi odpowiedzieć co z eSIMRaportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty