Mobilny parking z PLAY w ponad 70 miastach już teraz.

Udostępnij

W czerwcu Play, we współpracy ze SkyCash i Digital Virgo, wystartował z nową usługą umożliwiającą mobilną płatność za parking za pomocą SMS. Użytkownicy nie muszą posiadać konta w banku ani karty płatniczej. Wystarczy być klientem Play (usługa przeznaczona jest dla klientów abonamentowych).

W celu skorzystania z usługi należy wysłać wiadomość SMS o treści START na bezpłatny numer 80555. Przy pierwszym wejściu użytkownik zostaje łatwo poprowadzony przez konfigurację usługi, gdzie podaje numer rejestracyjny swojego samochodu, wybiera miasto / strefę parkowania oraz zamawia dostęp do usługi Mobilny Parking . Wszystko wysyłając proste komendy w treści SMS.

Przy kolejnych parkowaniach wystarczy szybkie START i STOP wysyłane na bezpłatny numer 80555 w celu zarządzania parkowaniem samochodu. Opłaty za zrealizowane parkowania naliczane są do rachunku w Play.

Opcjonalnie płatności można także dokonać za pomocą aplikacji Messenger. Wystarczy wyszukać Mobilny Parking, a następnie wpisać START. Następnie użytkownik zostanie poproszony przez mechanizm chatbota o konfigurację usługi, czyli podanie numeru rejestracyjnego, miasta / strefy parkowania oraz aktywację dostępu do usługi Mobilny Parking.

Przy kolejnych parkowaniach użytkownik wpisuje tylko START i STOP na chacie Mobilny Parking, aby rozpocząć i zatrzymać czas parkowania. Opłaty za parkowania naliczane są do rachunku w Play.

Pamiętajcie, aby za szybą zaparkowanego samochodu znalazł się identyfikator mobiParking (do pobrania i wydrukowania ze strony SkyCash) lub po prostu kartka z napisem „mobiParking”.

Usługę Mobilny Parking można wypróbować bezpłatnie przez 14 dni. Po tym okresie opłata wynosi 4,99 zł za 30 dni. Zastosowanie zryczałtowanego abonamentu umożliwia oferowanie mobilnych płatności za bilety parkingowe bez dodatkowych opłat.

Szczegóły: www.mobilnyparking.pl oraz tutaj

Partnerami Play są Digital Virgo (dostawca usług Direct Carrier Billing – DV Pass) oraz SkyCash (największa w Polsce platforma usług mobilnych).  W usłudze dostępne są wszystkie strefy płatnego parkowania obsługiwane przez SkyCash, których na ten moment jest ponad 70.

W kolejnym kroku planowane jest dodanie płatności w ciężar rachunku telekomunikacyjnego w aplikacji mobilnej SkyCash dla parkowań i biletów komunikacji miejskiej, a w przyszłości udostępnione zostaną inne usługi biletowe (np. bilety do kina).

Szczegółową listę miast można znaleźć pod adresem www.mobilnyparking.pl oraz na www.skycash.com w zakładce „Parkowanie”.

Zobacz więcej

Reszta wiadomości