Bilety komunikacji miejskiej doliczane do rachunku? TAK. Od dzisiaj w Play! 

Udostępnij

Od dzisiaj klienci Play na abonament mogą płacić za bilety komunikacji miejskiej w aplikacji SkyCash i i uregulować płatności razem z kolejnym rachunkiem za abonament. Play jako pierwszy operator w Polsce wprowadza taką możliwość.

Usługa została wprowadzona we współpracy ze SkyCash i Digital Virgo. Dzięki usłudze „Zapłać z Play” nie jest konieczne posiadanie konta w banku ani karty płatniczej, aby kupić bilet w komórce i uregulować płatności razem z kolejnym rachunkiem za abonament. Zakupy za pośrednictwem operatora komórkowego to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy nie posiadają karty kredytowej. Wydatki są chronione limitem miesięcznym do wysokości 800 zł

Żeby skorzystać z usługi należy pobrać aplikację SkyCash i założyć w niej konto. Następnie należy skonfigurować usługę „Zapłać z Play” w ustawieniach płatności. Jest to bardzo proste i intuicyjne – wystarczy podać numer w Play na abonament i zatwierdzić dodanie metody płatności kodem wysłanym SMSem. Po konfiguracji zakup biletu do rachunku Play jest już bardzo prosty. Wystarczy kupując bilet wybrać „Zapłać z Play” z listy metod płatności i zatwierdzić płatność PINem do aplikacji SkyCash.

Zakup biletu każdorazowo będzie potwierdzony SMSem i znajdziemy go w historii aktywności w aplikacji Play24. Zakupione bilety pojawią się następnie na rachunku Play w sekcji opłaty pobrane na rzecz osób trzecich i zostaną opłacone razem z abonamentem.

Partnerami Play są Digital Virgo (dostawca usług Direct Carrier Billing – DV Pass) oraz SkyCash (największa w Polsce platforma usług mobilnych).  Dzięki usłudze z zakupu biletu w aplikacji SkyCash klienci Play skorzystają z komunikacji miejskiej w ponad 90 miastach.

Przypominamy, iż w czerwcu w ramach tej współpracy została uruchomiona usługa Mobilny Parking, która pozwala na szybkie i łatwe doliczenia opłat za pakowanie poprzez wysłanie wiadomości START/STOP na numer 80555. Pisaliśmy o tym wcześniej na naszym blogu.

W kolejnym kroku planowane jest dodanie płatności za kolejne kategorie biletów ofertowane przez SkyCash.

Szczegółową listę miast można znaleźć pod adresem https://www.skycash.com/bilety-komunikacji-miejskiej-w-telefonie/

Jeśli nie macie jeszcze aplikacji SkyCash a jesteście zainteresowaniu przetestowaniem usługi zachęcamy do jej pobrania z Google Play lub App Store

Szczegółowe informacje o usłudze można znaleźć pod adresem https://www.play.pl/uslugi/zaplac-z-play/

Zobacz więcej

Reszta wiadomości