PLAY podpisał deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie

Doskonale wiemy jak ważne dla dzieci i ich rodziców jest odpowiednie wejście w świat internetu. Sieć daje mnóstwo możliwości, ale też i sporo zagrożeń zwłaszcza dla jej najmłodszych użytkowników. Dlatego też dzisiaj w Ministerstwie Cyfryzacji podpisaliśmy bardzo ważny dokument – deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

To niezwykle istotne porozumienie w kwestii przyszłych działań. Dzięki niemu zadeklarowaliśmy pełną gotowość do współpracy w zakresie ochrony najmłodszych użytkowników internetu. Taka współpraca ma pozwolić na wypracowanie odpowiednich działań służącym ochronie dzieci i młodzieży przed szkodliwymi treściami oraz negatywnymi zjawiskami i zachowaniami w Internecie.

Sama ochrona najmłodszych to jednak za mało. W planach jest także kampania edukacyjno-informacyjna „Nie zagub dziecka w sieci” mająca na celu wzrost świadomości wśród rodziców.

A w ochronie zarówno dzieci jak i dorosłych może pomóc jedna z naszych usług – Ochrona Internetu. To szereg rozwiązań ułatwiających zachowanie bezpieczeństwa w sieci takich jak:

 • bezpieczne płatności
 • ochrona rodzicielska
 • bezpieczeństwo danychhttps://lh3.googleusercontent.com/DUZlJ1fBw3K1n_h-kCEzX_N9sGMtqu2eAXmWJKFXOzZy5N2XpUVSEWHSHkXGQ05HimE=s360

Dlatego też od jutra rusza kampania w mediach społecznościowych, w której będziemy promować właśnie usługę Ochrona Internetu, której wypróbowanie jest przez pierwszy miesiąc bezpłatne :)

Komentarze

 1. Rukki pisze:

  I bardzo dobrze Play. Idziecie w dobrym kierunku.Raportuj

 2. Wary pisze:

  Kiedy zostanie podpisana deklaracja nie okłamywania klientów? To codzienność, gorsza jak patola w necie.Raportuj

 3. Nom pisze:

  No rzeczywiście podpisanie niczego nie gwarantującego papieru przed wyborami, by sprzedawać śmieszną ochronę internet.
  Uśmiech na końcu wpisu trafiony.Raportuj

 4. dziwne pytanie pisze:

  A może wzorem pomarańczowych wprowadzicie do swojej oferty „bezpieczny starter”? Kampanie informacyjne są ok, ale specjalny starter ułatwiłby życie mniej „technologicznym” rodzicom.Raportuj

 5. Tymo pisze:

  Chcecie chronić dzieci – super i brawa!
  Tylko czemu każecie sobie za to płacić, jeżeli to ma być skuteczna i powszechnie używana aplikacja to musi być bezpłatna!Raportuj

 6. root pisze:

  Żadne porozumienie czy deklaracja nie uchroni młodego użytkownika przed subskrypcją sms mt, sms mo ,phishingiem, ransomware etc. Nie tędy droga. Konieczne są konkretne dzałania a nie deklaracje czy porozumienia. Niemniej jednak pierwszy krok w dobrym kierunku.Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty