Zapłać z Play w iTaxi!

Ten wpis jest starszy niż dwa lata. Zawarte w nim informacje mogą nie być już aktualne.

Ciągle rozbudowujemy usługi, za które możecie korzystać dzięki „Zapłać z Play”, a dzisiaj mamy dla Was na to kolejny dowód. Już teraz dajemy możliwość dopisania do rachunku telefonicznego zakupów za aplikacje, gry, bilety komunikacji miejskiej, parkowanie czy nawet wypożyczenie skuterów. Teraz wprowadzamy coś, czego nie ma jeszcze żaden operator w Europie! Od teraz do rachunku można doliczyć koszt Biletu iTaxi, czyli nowatorskiej usługi iTaxi.

Chwilka, chwilka – bilet na taksówkę?

Taka nazwa oznacza stałą cenę przejazdu, którą poznaje się jeszcze przed złożeniem zamówienia. Co ważne, jest ona wyliczana bez podziału na strefy miasta czy taryfę dzienną lub nocną. Decydując się na wybór płatności z Play cena za przejazd zostanie doliczona do faktury za telefon po zakończeniu przejazdu. Ta forma płatności to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę oraz bezpieczeństwo. Dzięki usłudze „Zapłać z Play” nasi abonenci, będą mogli zamówić przejazd wygodnym autem, bez konieczności podpinania karty czy wypłacania gotówki z bankomatu. Potwierdzenie kosztu zostanie także przesłane po przejeździe SMSem.

Usługa obecnie działa w 10 największych miastach Polski. Aktualną listę miast oraz zasięg obowiązywania usługi możecie sprawdzić bezpośrednio na stronie iTaxi. Będąc z Wami fair mówimy otwarcie, że do płatności za przejazd pobierane jest 10% prowizji. Moim zdaniem to jednak mały koszt za komfort oraz bezpieczeństwo takiego rozwiązania.

Partnerem technologicznym dostarczającym rozwiązanie jest Centili. Szczegółowe informacje o usłudze można znaleźć pod adresem https://www.play.pl/dcb.

Komentarze

 1. rafalpl pisze:

  Niezły pomysł coś innego niż wszyscy do koła.Raportuj

 2. PINOKIO pisze:

  Żadne z tych miast nie jest moim miastem. Ale mnie się to podobie. :)Raportuj

  • flory taxi pisze:

   Chyba nie ma co żałować, moje jest, ale bez instalacji apki nie wiadomo ile to w kosztach wyjdzie. No i największy problem, znów nie ma jak świnki skarbonki w prepaidzie wykorzystać. Mogliby rozważyć coś w rodzaju tPortmonetki PEKA, konkurencyjna od Play’a wypełniłaby lukę, oczywiście rozliczana z góry za przejazd w ilości przejechanych skrzyżowania.Raportuj

   • AdRiAn pisze:

    To chyba logiczne, ze bez aplikacji nie wie tego nie sprawdzi. Zresztą, jaki to problem zainstalować apkę?Raportuj

    • flory taxi pisze:

     Mogli podać przybliżony przelicznik na km lub jakąś przykładową trasę w miastach w których działają z mapy „od do” z ceną jaką mają w systemie min/max. Poza tym kurs za trzaśnięcie drzwiami to „Jadąc z biletem iTaxi wybierasz punkt startowy i docelowy. Na tej bazie my sprawdzamy i ustalamy najbardziej optymalną trasę dojazdu i w oparciu o te dane kalkulowana jest stawka za przejazd.” czyli bilet za każdym razem może być w różnej cenie, jak w normalnej Taxi w której jednak można negocjować trasę wpływając na końcowy koszt.
     Instalacja apki nie problem, ale ustalać coś co mają na przykład statystycznie wyliczone to bez sensu. W opisie apki brak „demo”, a kto chce się w ten tryb ładować rejestrując. No i komentarze apki nie za bardzo. Dziś w Poznaniu widziałem jedno iTaxi, normalna taryfa z dodatkową naklejką iTaxi.Raportuj

     • flory taxi pisze:

      O i znalazłem opis działania przykładowego cennika po zainstalowaniu, wprawdzie ze stycznia ale zawsze, komentarz do apki:
      ” Taxi.pl 6 stycznia 2020
      Panie Robercie na chwilę obecną Bilet iTaxi – usługa pozwalająca poznać cenę przejazdu obowiązuje na terenie Warszawy, Lublina, Rzeszowa, Łodzi i Wrocławia. Jednak w kolejnych miesiącach planujemy uruchomienie w kolejnych miesiącach. … ”
      iPOZnaj cenę porównawcza w mieście hulajnóg i rowerków.Raportuj

 3. pliska pisze:

  Rekordowe odejścia z Play to będziecie mieli w 1kwartale za ten ledwie działający internet. Sam odejdę z trzema numerami.Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty