Jesteśmy gotowi na współpracę z iliad Group

Poniedziałek dobrze jest zacząć z przytupem.

Dzisiaj Grupa iliad złożyła ofertę przejęcia 100% akcji Play Communications SA i zawarła wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami, co zapewnia przejęcie pakietu kontrolnego. Rada Dyrektorów Play Communications SA zaakceptowała tę ofertę i jednogłośnie ją przyjęła. Ostatnim wymogiem jest uzyskanie zgody Komisji Europejskiej.

To bardzo dobra wiadomość, bo z iliad mamy bardzo wiele wspólnego!

 • Play i iliad wyróżniają się nieszablonowym podejściem do rynku telekomunikacyjnego. Obie firmy podjęły wyzwanie zrewolucjoanizowania rynków telekomunikacyjnych, na które weszły dając klientom wolność wyboru w dostępie do usług cyfrowych.
 • Play i iliad mają wspólne DNA. Obie firmy posiadają silne marki oparte o wyraźne pozycjonowanie stosunku wartości do ceny. Innowacyjność, prostota i odpowiedzialność są podstawą strategii firm.
 • Play i iliad mają tę samą historię. Obie firmy weszły na swoje ustabilizowane rynki telekomunikacyjne jako ostatni gracze. Od tamtej pory rozwijały się niezwykle szybko i obu udało się zostać liderami na swoich rynkach, zachowując wciąż filozofię bycia challengerami.
 • Play i iliad wyznają podobne wartości. Obie firmy wyznają wartości takie jak przedsiębiorczość i pasja w działaniu, jednocześnie stosując podejście „can do” w realizacji swoich celów.
 • Play i iliad mają wiele doświadczeń, którymi mogą się dzielić oraz wiele synergii, które mogą osiągnąć, a dotyczą one między innymi: najbardziej efektywnej struktury kosztów w sektorze telekomunikacyjnym, elastyczności biznesowej, kreatywności oraz dynamiki działania.

Zobaczcie krótkie wideo, które najlepiej przedstawia jak ciekawa jest Grupa iliad:

 

I jeszcze na koniec wpisu zobaczcie, co o tej transakcji mówią Prezesi Zarządu obu firm:

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem

Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play

 

Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek.

Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad

Po szczegółowe informacje odsyłam Was do strony Play Communications, na której znajdziecie pełen komunikat w tej sprawie.

Komentarze

 1. Piotrek pisze:

  To może wreszcie będzie eSIM w PlayRaportuj

 2. Adam pisze:

  Czyli mówiąc krótko ktoś kupił play🙂Raportuj

 3. kamil pisze:

  A bedzie w play apple watch 6 jakoś niedlugo ? :)Raportuj

 4. Mark pisze:

  Różnica polega na tym, że Play jest kupowany, a nie kupuje kogoś.Raportuj

 5. Koz pisze:

  Może w końcu odblokują VOIP na LTE bo obecnie muszę zalogować się do 3G by dzwonić gdziekolwiek :)Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty