Finałowy sezon „Wikingów” od 30 grudnia w HISTORY Channel na PLAY NOW

Wszyscy fani epickiej sagi „Wikingowie” będą mieli od środy prawdziwe święto – czeka ich maraton finałowego sezonu ich ulubionego serialu. 10 odcinków w cztery dni to idealne zwieńczenie tej historii. A to wszystko tylko w HISTORY CHANNEL, który jest dostępny w PLAY NOW i to w pakiecie podstawowym!

Środa, 30 grudnia, od godz. 21:05 – trzy odcinki (11-13)
Czwartek, 31 grudnia, od godz. 21:05 – trzy odcinki (14-16)
Piątek, 1 stycznia, od godz. 21:05 – trzy odcinki (17-19)
Sobota, 2 stycznia, 21:05 – finałowy odcinek (20)

 

Wikingowie są na antenie już od ponad ośmiu lat. Opowieść zachwyciła widzów na całym świecie i będzie miała swój finał już 30 grudnia na antenie HISTORY Channel. Od 7 stycznia „Wikingowie” będą też emitowani w tradycyjnych cotygodniowych odstępach w każdy czwartek o 22:00. Docieramy do finału epickiej sagi, którą opowiada serial „Wikingowie”. To ostatnia część historii, która rozpoczęła się dawno temu, od pierwszego bohaterskiego wikinga, który otoczony był mitycznymi legendami: Ragnara Lodbroka. Z norweskiego rolnika i miłośnika wypraw w nieznane, Ragnar stał się sławnym wojownikiem, a następnie królem, który poprowadził najazdy na zachód, podczas których wikingowie atakowali klasztory i miasta na terenach dzisiejszej Anglii, Irlandii i Francji. Po jego śmierci jego synowie przejęli jego schedę i wyruszyli w jeszcze dalsze wojaże, od stepów Rusi do śródziemnomorskich brzegów. Bjorn Żelaznoboki, Ivar Bez Kości, Ubbe i Hvitserk – te imiona zapisały się na kartach historii i to ich losy decydują się w finałowym sezonie serialu.
Pierwsza część szóstego sezonu zakończyła się epicką bitwą pomiędzy Rusami i Wikingami, w której brat ponownie stanął przeciwko bratu. Bjorn Żelaznoboki (Alexander Ludwig) walczył za swoją ojczyznę u boku Króla Haralda (Peter Franzen) przeciwko Ivarowi Bez Kości (Alex Høgh Andersen), który tym razem zawarł sojusz z Rusią, by odzyskać panowanie nad Norwegią. Bitwę kończy obraz Bjorna pozostawionego na pewną śmierć na polu walki, zdradzonego przez Ivara. Los ich wspólnego domu, Kattegat, dopiero się rozstrzygnie. W pierwszej części finałowego sezonu wyjątkową rolę odegrali Polacy. Dwa oryginalne utwory wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła towarzyszyły bohaterom serialu „Wikingowie” w kluczowych wydarzeniach ostatniego sezonu. Teatr Pieśni Kozła do współpracy zaprosił Annę Marię Jopek, która pojawiła się gościnnie w jednej z kompozycji.

Jeszcze nie ma komentarzy pod tym artykułem. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty