Wprowadzamy promocyjne ceny roamingu w Wielkiej Brytanii

Dzisiaj mamy bardzo dobre ogłoszenie oczekiwane przez klientów Play, którzy korzystają ze swojego numeru telefonu przebywając na terenie Wielkiej Brytanii. Sytuacja z brexitem jest pierwszym takim przypadkiem i chcemy dobrze wyjaśnić jakie rozwiązanie postanowiliśmy zaproponować, abyście mogli pozostać w stałym kontakcie z bliskimi i nie ponosić wysokich kosztów korzystania z telefonu.

Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej, jednocześnie opuszczając roamingową Strefę Euro. Zależy nam, na jak najkorzystniejszych stawkach dla naszych klientów, dlatego wprowadzamy specjalną ofertę promocyjną, dzięki której tańsze będą połączenia, SMS-y, MMS-y i transmisja danych w roamingu.

Nowe stawki wejdą w życie od 1 marca i dotyczą Wielkiej Brytanii oraz Gibraltaru. Ceny będą kształtowały się następująco:

 • 0,29 zł za minutę połączenia (zamiast 5/2 zł w przypadku rozmów wychodzących/przychodzących)
 • 0,29 zł za SMS
 • 0,29 zł za MMS
 • 29 zł za 1 GB danych (i ta promocyjna cena jest bez wątpienia największą obniżką)

Promocyjne warunki będą obowiązywać wszystkich nowych klientów oraz tych, w których umowach Wielka Brytania zaliczana jest do Strefy 1 po opuszczeniu Unii Europejskiej (oferty indywidualne wprowadzone w czerwcu 2019 roku oraz biznesowe obowiązujące od listopada 2020 roku). W drugiej połowie marca zmiany wejdą też w życie dla klientów ofert na kartę. Rozmowy i SMS-y w roamingu w Wielkiej Brytanii rozliczane będą tak samo jak rozmowy i SMS-y wykonane w kraju zgodnie z cennikami ofert na kartę. Koszt 1 GB transmisji danych niezależnie od taryfy wyniesie również 29 zł. Połączenia międzynarodowe wykonane z Polski do Wielkiej Brytanii rozliczane będą tak samo jak połączenia wykonane do krajów Unii Europejskiej.

Bardzo istotne jest to, że promocja aktywuje się automatycznie, a klienci nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych działań. Obniżone stawki obowiązują do 31 grudnia 2021 roku.

 

PS: Ważna informacja – od 1 stycznia do 28 lutego w naszych ofertach nie podnieśliśmy stawek za roaming w Wielkiej Brytanii. Rozliczanie traktujemy na zasadach RLAH (roam like at home), czyli jak dla pozostałych krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W zależności od oferty możecie więc liczyć na pokaźny pakiet minut czy transmisji danych.

Komentarze

 1. buczi pisze:

  Pytanko ode mnie. Czy do oferty Internet 5G XL będzie możliwość włączenia pakietu Wideo non stop?Raportuj

 2. Paweł pisze:

  CześćRaportuj

 3. www.pl pisze:

  Wreszcie nie będę musiał kupowac w UK karty z internetem.Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty