W Play dbamy o Ciebie #4 – sprawdź status telefonu po numerze IMEI

Udostępnij

Jakiś czas temu informowaliśmy o wprowadzeniu rozwiązania na nieuczciwych kupujących. W skrócie – możesz kupić telefon w niższej cenie i w łatwy sposób rozłożyć płatność na raty, ale jeśli ich nie spłacasz to możemy zablokować urządzenie. To uczciwe podejście, bo przy dobrej woli wszystkie strony są zadowolone.

Co jednak w przypadku, gdy kupujący nie spłaca ustalonych wcześniej rat? Mamy możliwość zablokowania telefonu, przez co nie będzie mógł być używany do momentu dokonania płatności.

Ostatnio udało się nam też uruchomić specjalne narzędzie, za pomocą którego możecie sprawdzić, czy dany telefon jest objęty taką blokadą.

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na naszą stronę, a następnie wprowadzić numer IMEI interesującego nas telefonu.

Po wpisaniu numeru IMEI i kliknięciu „Sprawdź” otrzymamy jedną z informacji:

  • Urządzenie jest obciążone i do czasu całkowitego spłaty jego właścicielem jest P4 Sp. z o. o. (Play) – czyli może zostać zablokowane w przypadku braku płatności
  • Właścicielem urządzenia nie jest P4 Sp. z o. o. (Play) – czyli:
    • albo zostało w pełni spłacone
    • albo nie zostało kupione w Play

Dzięki temu w prosty sposób możecie zorientować się, czy interesujące Was urządzenie jest wolne od zobowiązań wobec naszej sieci. Udanego sprawdzania!

Zobacz więcej

23 KOMENTARZE

  1. Jak to jest że każde urządzenie sprawdzane po imei (nawet to które jest z Play) zawsze „nie jest własnością P4?;)

    • Wykazane są tylko urządzenia, które zostały zakupione w formie rat – wtedy do momentu spłaty urządzenie jest własnością operatora. Jeśli ktoś kupił telefon w Play na przykład bez abonamentu to także nie jest ujęte na liście.

    • Jeśli nie był kupiony na raty (kupujący otrzymał paragon/fakturę VAT) to Play nie jest właścicielem telefonu.

      • A co w przypadku, kiedy jest wystawiony rachunek na 1zł przez Play, a na stronie po sprawdzeniu IMEI status wskazuje, że ten nie jest własnością Play?

        Czy taki telefon może być zablokowany? Wszak nie jest w pełni opłacony, bo wzięty w ramach przedłużenia umowy operatorskiej …

  2. Jeśli paragon lub faktura za telefon ma kwotę 1 zł, a na naszej stronie jest informacja o tym, że telefon nie jest naszą własnością to znaczy, że telefon nie został zakupiony na raty i nie będziemy go blokować.

    • Dzięki za odpowiedź, trochę mi ulżyło, choć wciąż trudno mi uwierzyć jak telefon o wartości 6500 złotych (ze złotówką na fakturze VAT) może nie być obciążony ratami.

    • Mam telefon zakupiony u was na raty i gdy wpisuję w na tej stronie imi to wyskakuje Że nie jesteś jego właścicielem kiedy ja u was go wziąłem na raty

      • Zgadza się – na umowie ratalnej masz informację na ten temat. Do momentu spłaty urządzenia jego właścicielem jest wciąż P4 (Play). Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby zabezpieczyć się przed nieuczciwymi kupującymi, którzy otrzymują smartfona za niską kwotę (na przykład 1 zł) i nie spłacają rat. W tym wypadku taki telefon może zostać zablokowany. Jeśli regularnie opłacasz rachunki sytuacja Ciebie nie dotyczy :)

  3. Czy nowy, nie aktywowany iPhone 15 Pro gdyby był wzięty na raty tj podlegał ew blokadzie „wyskoczy” w systemie jako obciążony? Czy z uwagi na fakt, ze nie jest jeszcze aktywowany nie widnieje w ogóle w Waszej bazie?

      • A ja mam pytanie na czym polega że telefon został odliczony z budżetu umowa na firmę i do zapłaty było 266 a odliczono 8327 … jak to wygląda prawnie ? Niby po imię telefon nie widnieje jako własność p4. Na czym polega kupno telefonu z ,,budżetu,,

        • Nie do końca rozumiem o co pytasz… Telefon może być kupiony na raty (wtedy do końca spłacania pozostaje własnością Play) lub w formie subsydiów, gdzie jest częścią abonamentu (wtedy jest pozbawiony blokad).

  4. dzień dobry, jestem z innego kraju i mam pytanie czy telefon kupiony na raty mogę przewieść do swojego kraju? i czy mogę go zarejestrować tam?

    dziękuję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości