16 milionów klientów PLAY i solidne wyniki w I kwartale 2022 r

Dzisiaj opublikowaliśmy wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku. Wnioski? Jest bardzo dobrze:

 • Całkowita baza raportowanych klientów mobilnych (z wyłączeniem M2M) (+6% r/r) osiągnęła poziom 16,09 mln
 • Liczba aktywnych klientów mobilnych (+5% r/r) wyniosła 12,473 mln
 • Znaczący wzrost (+81% r/r) liczby abonentów usług dla domu (Play NOW TV i FBB) do 293 tys.
 • Wzrost przychodów z usług mobilnych (+5,5% r/r) do 1,05 mld zł, przy całkowitych przychodach ogółem na poziomie 1,77 mld zł
 • Wskaźnik EBITDAaL wyniósł 838 mln zł
 • Dalsza rozbudowa sieci – przybyło 959 stacji bazowych (r/r), co zwiększyło ich liczbę do 9 866
 • Wsparcie dla Ukrainy – zespół Play jako pierwszy z operatorów zareagował, aby zapewnić obywatelom Ukrainy przybywającym do Polski zorganizowaną pomoc na granicy, bezpłatne połączenia oraz dostęp do niezbędnych informacji w języku ukraińskim w tym niezwykle trudnym okresie

A o wynikach kilka słów powiedział też nasz Prezes, Jean Marc Harion:

Wyniki pierwszego kwartału udowodniły, że zespół Play wykazuje się wyjątkowymi umiejętnościami i zaangażowaniem, aby pozostać blisko naszych klientów i rozwijać nasz biznes. Zaowocowało to dalszym wzrostem bazy abonentów usług mobilnych i domowych oraz przekroczeniem progu 16 milionów klientów. Kontynuowaliśmy również, w niespotykanym dotąd tempie, rozbudowę naszej nowoczesnej infrastruktury, aby jeszcze bardziej podnieść jakość naszej sieci zarówno w domu jak i poza nim. Jestem również niezmiernie dumny z postawy zespołu Play solidaryzującego się z obywatelami Ukrainy. Po 7 godzinach od rozpoczęcia wojny, uruchomiliśmy wsparcie na wielu poziomach. Bazując na silnych fundamentach i przejęciu UPC Polska, realizujemy nasze ambicje stworzenia nowej jakości na polskim rynku telekomunikacyjnym z korzyścią dla klientów i rozwoju społeczeństwa i cyfrowej gospodarki.

Dla wzrokowców i wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy infografikę z najważniejszymi danymi za I kwartał tego roku:

Szczegóły? Znajdziecie je na stronie naszego Biura Prasowego.

Komentarze

 1. Azar pisze:

  9 866 stacji bazowych robi wrażenie ;)Raportuj

 2. My-mobile.pl pisze:

  Niedlugo przegonicie T-Mobile na Speed Testach ;o)Raportuj

 3. Edzio pisze:

  GratulacjeRaportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty