Play z 10 000 stacji!

Udostępnij

Mamy to!

Miło mi oficjalnie napisać, że w sieci Play działa już 10 000 stacji bazowych! Co to oznacza? Realizujemy naszą strategię i udowadniamy, że rozbudowa własnej infrastruktury jest naszym priorytetem. Cały zespół Sieci bardzo intensywnie pracował przez wiele lat, aby zbudować to, czym obecnie możemy dzielić się z naszymi klientami. To właśnie tej bardzo mocnej ekipie należą się najgłośniejsze brawa i słowa uznania. Ich ekspercka wiedza, zaangażowanie i sprawne podejmowanie decyzji spowodowało, że możemy się pochwalić tak dobrą i szeroką siecią.

Widać to także w niezależnych wynikach – wg majowego rankingu portalu speedtest.pl zajęliśmy pierwsze miejsce wśród operatorów mobilnych!

A teraz co nieco o stacji #10 000:

  • znajduje się w miejscowości Łomna (prawie jak Łona – mój ulubiony raper)
  • usytuowana jest przy trasie nr 7 – popularnej „wylotówki” z Warszawy na Gdańsk oraz Warmię i Mazury
  • stosunkowo blisko przepływa Wisła
  • znajduje się 30 km od naszego biura
  • jest nowoczesną konstrukcją typu monobot
  • ma około 60 metrów wysokości
  • test prędkości przy niej „wyciągnął” niemal 250 Mb/s

Dlaczego tak ważne jest, że stawiamy stacje przy kluczowych drogach? To proste – dzięki temu korzystają z niej nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale i podróżni, którzy mogą jechać do celu bezpiecznie i komfortowo. Ważne dla nich jest stabilne połączenie z serwerami nawigacji (na przykład nasza Nawigacja Play potrafi stale analizować ruch na drodze, informować o wypadkach czy korkach i zaproponować szybszą trasę) a w razie potrzeby wezwanie pomocy – nie tylko na numer 112, ale i na przykład usługi assistance w przypadku przebitej opony, braku paliwa czy innej awarii auta. A jak wiemy bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu jest absolutnie najważniejsze.

Pasażerowie również mogą cieszyć się z dobrego zasięgu w czasie jazdy oglądając filmy czy seriale na PLAY NOW, Netflixie, HBO GO czy Viaplay, słuchając muzyki (niezmiennie gorąco polecamy TIDALa!) czy po prostu przeglądając internet.

Specjalnie z tej okazji pojechaliśmy do miejscowości Łomna, aby przygotować dla Was krótki filmik pokazujący naszą stację #10 000 w pełnej okazałości. Zobaczcie:

 

Zobacz więcej

Reszta wiadomości