Usługi w Play, które warto mieć #6 – Bezpieczny Internet i Pakiet Bezpieczeństwa

Przed nami kolejny wpis w ramach naszego cyklu 😉 Oznacza to, że płatność za tę usługę również doliczycie do rachunku i opłacicie ją razem z fakturą – wygodnie i bezpiecznie. Tym razem zanim przedstawimy na czym ona polega zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas poradnikiem dla rodziców (i nie tylko), który pomoże przeprowadzić z najmłodszymi użytkownikami sieci rozmowę na temat bezpiecznego poruszania się po niej. Idealnie przed powrotem do szkół 💪

 

Dzieci spędzają w sieci wiele godzin tygodniowo, zwłaszcza, kiedy korzystają ze smartfonów czy tabletów. Pojawia się więc ryzyko związane z cyberbezpieczeństwem, na które niestety nasze dzieci często nie są odporne. Dlatego przygotowaliśmy 5 tematów dotyczących bezpieczeństwa w sieci, które warto poruszyć w rozmowie z dzieckiem.

1. Twoje hasło jest Twoim kluczem

Pomóż dzieciom wymyślić silne hasło. Wyjaśnij im, że hasło do konta jest jak klucz do domu: powinno być unikalne i nigdy nie powinno być udostępniane innym. Wskaż, że silne hasło powinno składać się z co najmniej 12 znaków, z użyciem małych i wielkich liter, cyfr i symboli (np. @; #; $).

2. Rozmowa z nieznajomymi

Rozmawiając z dziećmi o bezpieczeństwie cybernetycznym, przypomnij im, że zasada „nie rozmawiaj z nieznajomymi” ma zastosowanie również w internecie. Wyjaśnij, że nigdy nie ma pewności z kim kontaktują się w sieci. Poproś, aby nie odpowiadały nieznajomym i nigdy nie podawały im swoich danych osobowych. Nie ograniczaj ich osobistej wolności komunikowania się, ale nalegaj na konsultację z Tobą, gdy chcą porozmawiać z kimś nowym.

3. Obrona przed cyberprzemocą

Cyberprzemoc jest szkodliwa zarówno dla dzieci, które zostały obrażone, jak i dla tych, które w niej uczestniczyły, czy to aktywnie, czy biernie. Komunikacja pomiędzy rodzicami i dziećmi jest kluczowa w walce z cyberprzemocą. Poproś swoje dzieci, aby dały Ci znać, jeśli spotkają się z cyberprzemocą wobec siebie lub innych. Powiadom też innych rodziców i kadrę nauczycielską o zaistniałej sytuacji.

4. Rozważne publikowanie

Publikowanie treści na portalach społecznościowych i reagowanie na posty innych osób, to ważne elementy interakcji dzieci w sieci. Rozmawiając z dziećmi o publikacjach, możesz użyć analogii do billboardu: „Czy udostępniłbyś to na dużym billboardzie?”. Ta analogia pomaga dzieciom zrozumieć rozgłos postu: widzi go wiele osób, których nie znamy i dlatego najlepiej nie dzielić się osobistymi informacjami. Podkreśl, że zamieszczanie informacji o wieku, adresie, planie zajęć i szkole jest nieostrożne.

5. Pomyśl, zanim klikniesz

Phishing i adware już od jakiegoś czasu są na szczycie cyberzagrożeń i z roku na rok stają się coraz bardziej nieoczywiste. Poproś dzieci, aby nie odpowiadały na e-maile lub wiadomości od nieznajomych i nie klikały linków, nawet jeśli nadawcy obiecują kuszące i drogie nagrody. Zaproponuj swoim dzieciom, aby w takich sytuacjach ewentualne dalsze kroki konsultowały z Tobą.

Jak możemy Ci pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa w sieci (nie tylko Twojego dziecka)?

Bezpieczny internet

Usługa podnosi bezpieczeństwo w sieci podczas korzystania z internetu Play. Wykrywa zagrożenia i blokuje je, zanim dotrą do Twojego urządzenia.

Blokując niebezpieczne strony chronimy Cię, między innymi przed:

  • utratą pieniędzy z konta,
  • przejęciem loginów i haseł,
  • przejęciem Twojego konta np. w mediach społecznościowych lub poczty,
  • zablokowaniem urządzenia.

W aplikacji Play24 zawsze możesz sprawdzić w cyklicznych raportach, przed czym uchronił Cię Bezpieczny internet. Usługa nie wymaga instalacji dodatkowych aplikacji ani aktualizacji – ma dostęp do stale aktualizowanej bazy zagrożeń.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Usługę możecie aktywować i dezaktywować w aplikacji Play24 dowolnym momencie, a pierwszy miesiąc korzystania z niej jest bezpłatny! Po tym czasie opłata to 6 zł miesięcznie.

UWAGA, specjalna promocja! Jeśli zdecydujesz się na usługę Bezpieczny Internet już w trakcie podpisywania umowy na cały czas jej trwania to zapłacisz za nią jedynie 3,99 zł miesięcznie!

Pakiet bezpieczeństwa

Pakiet zawiera aż trzy usługi, które pomagają chronić Cię przed niebezpieczeństwami online.

  • Bezpieczne Wi-Fi i antywirus – aplikacja, która chroni Cię przed niebezpieczeństwami w sieci także podczas połączenia z internetem Wi-Fi. Aplikacja blokuje niebezpieczne strony i aplikacje. Aby z niej korzystać, konieczna jest instalacja zewnętrznej aplikacji.
  • Czat z Cyber Ekspertem – dostęp do specjalnego czatu z ekspertem, który jest do Twojej dyspozycji w razie wątpliwości czy problemów. Ekspert sprawdzi linki, a także pomoże w przypadku zainfekowanego urządzenia. Poinformuje Cię również o aktualnych zagrożeniach w sieci. Czat z Cyber Ekspertem to usługa, którą realizują prawdziwi specjaliści z firmy CyberRescue. Żeby otrzymywać powiadomienia i móc kontaktować się z ekspertem, konieczne jest konto w aplikacji Messenger.
  • Bezpieczny internet – opisany powyżej.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Usługę możecie aktywować i dezaktywować w aplikacji Play24 dowolnym momencie, a pierwszy miesiąc korzystania z niej jest bezpłatny! Po tym czasie opłata to 10 zł miesięcznie.

Jeszcze nie ma komentarzy pod tym artykułem. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty