W Play dbamy o Ciebie #9 – paczka fioletowa i zielona jednocześnie

Może tego nie widać gołym okiem, ale robimy mnóstwo w temacie ekologii. Bardzo ważnym elementem naszych działań jest zadbanie o paczki, które wysyłamy do klientów z naszego magazynu. Przygotowaliśmy na ich temat krótki filmik, w którym pokażemy Wam jak teraz wyglądają nasze opakowania:

 

Jako małe uzupełnienie wideo dodam też, że wypracowaliśmy 5 ważnych dla nas kroków, które mają w tym pomóc:

1. Zmiana opakowań w duchu eko

Sprawdziliśmy, które z elementów naszych paczek mają największy wpływ i co możemy zmienić, aby były bardziej zielone.

2. Mniej odpadów

Pomyśleliśmy, że tam, gdzie jest to możliwe, warto zredukować ilość produkowanych śmieci – stąd między innymi pomysł, aby wykorzystywać już istniejące opakowania (na przykład kartonowe pudełka, w których otrzymujemy sprzęt od producentów).

3. Dostosowywanie paczek

Różne urządzenia wymagają opakowań o różnych wymiarach. Stąd też wdrażamy rozwiązania, które pomogą nam jak najbardziej efektywnie przewozić poszczególne telefony czy routery. Dzięki temu możemy wykorzystać mniej papieru a także lepiej zagospodarować przestrzeń potrzebną do transportu, co przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego.

4. Papier zamiast plastiku

Panowie z Logistyki doskonale o tym opowiedzieli na nagraniu – wszystkie możliwe elementy (nawet taśmę klejącą czy wypełniacz zabezpieczający przesyłkę) są wykonane z papieru. Nawet etykieta kurierska i koperta na dokumenty zwrotne są wykonane z papieru, co nie jest szeroko stosowane na rynku. Dzięki temu po pierwsze nie generujemy plastikowych odpadów, które długo się rozkładają, a po drugie…

5. Recykling

… sprawiamy, że całe opakowanie można poddać recyklingowi wrzucając je do pojemnika na papier. To bardzo duża zmiana, gdyż poza pozytywną zmianą dla planety jest to też znaczne podniesienie komfortu dla naszych klientów – nie trzeba już siłować się z folią, aby segregować materiały papierowe i plastikowe – wystarczy opakowanie wrzucić do niebieskiego śmietnika.

Jeszcze nie ma komentarzy pod tym artykułem. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty