Kolejny mocny miesiąc w rozwoju naszej sieci mobilnej i światłowodowej

Udostępnij

W lutym tego roku uruchomiliśmy 40 nowych stacji bazowych telefonii mobilnej w całej Polsce. To prawie dwa razy więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to oddaliśmy 21 obiektów. Intensywnie inwestowaliśmy też w rozwój naszej sieci światłowodowej, poszerzając jej zasięg o kilka tysięcy adresów.

Tak jak w poprzednich miesiącach, w lutym również mocno rozwijaliśmy się w dużych miastach. Uruchomiliśmy nowe stacje bazowe m.in. w Warszawie (dzielnica Mokotów i Wilanów), Opolu, Bydgoszczy, Poznaniu czy Kielcach. Lepszy zasięg zyskały również podwarszawskie Ząbki i Pruszków.

Pierwsze dwa miesiące roku to aż 121 nowych stacji w naszej siatce. Dla porównania w styczniu i lutym 2022 r. uruchomiliśmy łącznie 56 obiektów.

Poniżej publikujemy również listę nowych miejscowości (powyżej 1 tysiąca mieszkańców) w naszym zasięgu LTE:

Nowe miejscowości w zasięgu LTE - luty 2023

województwogminamiejscowość
dolnośląskieStara KamienicaWojcieszyce
dolnośląskieLubańPisarzowice
dolnośląskieLubinObora
kujawsko-pomorskieRaciążekRaciążek
lubelskieObszaZamch
lubelskieNiedrzwica DużaKrężnica Jara
małopolskieBochniaŁapczyca
opolskieTurawaWęgry
opolskieBiałaŁącznik
podkarpackieRaniżówWola Raniżowska
podkarpackieRopczyceBrzezówka
podkarpackieBłażowaKąkolówka
pomorskieChojniceLichnowy
pomorskiePuckPołczyno
śląskieWielowieśŚwibie
wielkopolskieTurekCisew

Od początku roku kontynuujemy też rozwój naszej sieci światłowodowej, poszerzając jej zasięg o kolejnych kilka tysięcy nowych przyłączy. Zasięg naszej infrastruktury FTTH, zapewniającej super szybki internet i dostęp do cyfrowych usług, w tym telewizji, poszerzyliśmy m.in. w:

 • Krakowie
 • Gdańsku
 • Ciechanowie
 • Warszawie
 • Katowicach

To był dobry miesiąc dla rozwoju naszej sieci! 💪

Zobacz więcej

46 KOMENTARZE

  • Play zrezygnował już z roamingu Plusa. Dostępny jest tylko już wyłącznie roaming z siecią Orange.

   • mimi chodziło pewnie o to,że właścicielem masztów play i plus jest teraz firma cellnex. Stąd możliwość założenia bts’ów obu operatorów na jednym maszcie(w tym przypadku dodanie anteny Play na maszcie Plusa)

  • podpinam się pod pytanie; na kiedy planowane jest uruchomienie ww. nadajnika? W urzędzie miasta Trzebnica zgoda na budowe widnieje z datą 2021. Fizycznie nadajnik stoi już dawna. Nie ukrywam, że pokłam w nim wielkie nadzieje…

 1. Dzień dobry. Która stacja w lutym zaczęła dawać zasięg miejscowości Wojcieszyce koło Jeleniej Góry, bo w lutym niczego nowego nie uruchomiono. Najbliższa Wojcieszycom stacja została przy ul. Dolnośląskiej 21 uruchomiona w Jeleniej Górze, ale półtora roku temu. Która stacja daje zasięg miejscowości Pisarzowice koło Lubania w woj. dolnośląskim? Bo tam też niczego nowego nie ma. Pozdrawiam

  • Możliwe jest, że chodzi o rekonfigurację sieci, co pozwoliło zaliczyć Wojcieszyce do miejscowości objętych zasięgiem.

 2. Aż strach się bać ile nowych stacji będzie w marcu…
  Widziałem koło mnie że 1 stację stawiają w 1 dzień /bez jej wlaczenia/

  • To nie takie proste – każdorazowe uruchomienie wymaga wykonania szeregu procesów i pozwoleń – zarówno przed jak i po wybudowaniu, zanim możliwe jest jej uruchomienie. Jeśli rozpoczyna się budowa to oznacza, że na pewno wydane zostało na nią pozwolenie 😉

 3. Potrzebna poprawa zasięgu miedzy stacjami STR6001 a STR5004. Na powietrzu średni zasięg 4G ale wewnątrz budynków słaby 3G lub brak zasięgu. Jest tam ulokowana strefa gospodarcza. Budują się nowe firmy. Potrzebny dobry zasięg. Sprawa zgłoszona w listopadzie przez Play24, wtedy odpowiedź ze jest intensywnie szukane miejsce pod stację bazową. Dalej nic się nie zmieniło. Miejscowość Olszowa i Zimna Wódka. 47-143 Gmina Ujazd

  • Zapraszam na budujemy.play.pl, jeśli masz działkę lub obiekt, na którym można ulokować stację 🙂

  • Kilka dni temu w Rokietnicy woj. wielkopolskie ustawiono nową stację bazową Play. Kiedy zostanie uruchomiona?

   • Stacja musi przejść przez cały wymagany proces – staramy się, aby było to jak najszybciej, ale działamy zgodnie z prawą, a formalności zajmują nieco czasu.

  • U mnie na poziomie 200 Mbps i więcej 💪 oczywiście wszystko zależy od lokalizacji i obciążenia sieci w danym momencie.

 4. Czy jest jakakolwiek szansa na uruchomienie KRA 7012A w Woli Radziszowskiej w najbliższym czasie? Maszt stoi już od 10 miesięcy ale nadal nie działa.

   • Dobrze by było, żeby go do czerwca uruchomili. Liczymy bardzo na ten maszt, bo w okolicy nie ma żadnych nadajników, a co za tym idzie zasięgu nie mamy wcale :/ Słyszałem, że terminy odpalenia nadajnika co chwilę się zmieniają, sam już słyszałem multum wersji, ale niestety głównie swój udział mają w tym protestujący mieszkańcy…..

   • niestety Wola Radziszowska to jeszcze zacofana wies i dopóki będą w niej rządzić mochery to tak właśnie będzie to wyglądać!!!

 5. Dzień dobry czy powstanie nadajnik sieci t mobile orange, plus przy nadajniku play w Stypułowie woj.Lubuskie?

  • To pytanie warto skierować do tych operatorów, my nie znamy ich planów, a swój nadajnik już w tej lokalizacji mamy 🙂

 6. u mnie już tyle nadajników były 2 LTE było blisko 200 mb teraz jest 5 i nie wie z którymi łączyć
  Także Play niechaj wygasi 2G i 3G bo już niepotrzebnie i coś robi s tym kierunku

  • z tego co mi wiadomo proces wygaszania owego 3G w Play rozpoczął się w 2021 tak piszę w necie ale kiedy wygasza wszystkie nadajniki to tego nawet Jackowski nie wie

   • Mogły być pojedyncze wyłączenia i to raczej w wersji testowej. W tym temacie Play będzie dostosowywać strategię w zależności od dostępności nowych zasobów częstotliwości i zarządzania dotychczasowymi wykorzystywanymi w tych technologiach. O decyzjach w tym zakresie będziemy informować stosownymi komunikatami. Taki ruch musi być zaplanowany z wyprzedzeniem oraz poprzedzony akcją edukacyjną.

 7. witam,co z tego ze uruchomiliście nadajnik w miejscowości Zakrzyce(obok Lutyni) na dolnym śląsku,jak anteny ustawiliście w stone Bogdaszowic,i ci wszyscy potencjalni klienci play mieszkajacy w miejscowosci Gałów maja bardzo wony net.
  Mało tego: zbrandowalisie soft w urzadzeniu ZTE MF285K, pod „swoja siec”,wyłaczajac pasmo 800 Mhz .
  Tak troche nieładnie z waszej strony

  • Dlatego, że staram się nie pracować w Poniedziałek Wielkanocny 😉 A każdy komentarz jest akceptowany ręcznie

  • Bardzo mi się ten komentarz spodobał 🙃 17 stycznia, 22 lutego, 20 marca – wpisy na ten temat były w tym roku publikowane w tych datach. Za kwiecień będzie podobnie, cierpliwości 😉

 8. trzeba zmienić ten system komentarzy by były widoczne odpowiedzi po kliknięciu kto komentuję do kogoś i Krzysiek oznaczony specjalnie wersji web widać logo w mobilnej nie tak taka rozwałka dat że doszukać się ciężko dodatkowo przybywają nowe i ciężko znaleźć gdzie kto po kim skomentował powinno katalogować na nowe strona web jest taka duża te grafiki jakoś strona Play stoi Nowa to blog może graficzne programiści zrobią bo już zaczyna denerwować mamy XXI wiek rok 2023 gdzie technologia graficzna stoi wysoko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości