Mocne rozpoczęcie II kwartału – 58 nowych stacji w kwietniu

Udostępnij

Na koniec kwietnia w naszej sieci pracowało 10 800 stacji bazowych w całej Polsce. Tylko w ubiegłym miesiącu uruchomiliśmy 58 nowych obiektów – to o 8 więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Jak co miesiąc, nasze nadajniki uruchamialiśmy w każdej części Polski. Wiele z nich powstało w dużych miastach, jak: Warszawa, Opole, Kraków, Wrocław, Białystok, Radom, Kielce, Szczecin czy Częstochowa.

Przed zbliżającymi się wakacjami, udało się też uruchomić nowe obiekty w miejscach, gdzie obserwujemy wzmożony ruch w naszej sieci, szczególnie latem i zimą – w Serocku nad jeziorem Zegrzyńskim, Ustce czy Ustroniu Morskim oraz Bukowinie Tatrzańskiej.

Nowe miejscowości w zasięgu LTE - kwiecień 2023

województwogminamiejscowość
dolnośląskieOborniki ŚląskieUraz
dolnośląskieŻórawinaKarwiany
kujawsko-pomorskieKoronowoMąkowarsko
kujawsko-pomorskieSicienkoOsówiec
małopolskieDąbrowa TarnowskaSmęgorzów
małopolskieTarnówZgłobice
opolskieOzimekDylaki
podkarpackieWojaszówkaOdrzykoń
śląskieMiedźnoOstrowy nad Okszą

Aktualnie w zasięgu LTE znajduje się 3319 miejscowości powyżej 1 tys. mieszkańców, w tym 403 miast powyżej 10 tys. mieszkańców.

Zobacz więcej

13 KOMENTARZE

  • Ale to nie są nowe stacje, a nowe miejscowości w zasięgu – jeśli nowa stacja została uruchomiona w Poznaniu to nie wpiszemy Poznania na listę 🙂

    • A gdzie widzisz rozbieżność? 58 stacji uruchomiono ogółem w kwietniu, a nowych miejscowości w zasięgu jest 9. Powiem więcej – to nie oznacza, że w każdej z tych 9 miejscowościach uruchomiliśmy nową stację 🙂 Możliwe, że była rekonfiguracja sieci w sąsiedniej, dzięki czemu zyskały one zasięg.

     Duża część z tych 58 stacji została uruchomiona w miejscowościach, gdzie zasięg już był – miasta trudno jest całkowicie pokryć tylko jedną stacją (a szkoda, bo byłoby nam dużo łatwiej z budową 😉).

 1. Czy coś wiadomo na temat miejscowości (małopolskie – Wierzchosławice – Wierzchosławice) ? Czy można liczyć na jakieś plany w tej miejscowości ?

 2. Co ze Zwierzyńcem na Roztoczu? Niby jest już nadajnik na stronie btsearch, ale zasięgu nie ma. Może na razie samo pozwolenie dostali? Takie piękne turystyczne miasteczko i lipa.

 3. Play planujcie przyszłości po rozstrzygnięciu przetargów na pasmo C 5G w mniejszych miescowościach?:)

 4. CD… dot. masztu w Niedrzewiu. Pytam o dostępny sygnał bo potrzebny mi jest dobry internet. Ten co mam obecnie to jest do niczego.

 5. Dzień dobry, niestety mimo informacji zasięgu LTE w Karwianach gm Zórawina nie ma nadal żadnego zasięgu, nie tylko LTEa żadnego na naszej ulicy Sosnowej jest cisza radiowa. Prośba o aktualizację informacji kiedy jest szansa na zmienę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości