Już 11 000 stacji pracuje na zasięg Play w całej Polsce

Udostępnij

Wakacje zbliżają się ku końcowi, ale nie oznacza to, że w Play również mieliśmy sezon ogórkowy i nic się nie działo – wręcz przeciwnie!

W sierpniu osiągnęliśmy kolejny kamień milowy przekraczając próg 11 000 uruchomionych stacji bazowych!

Nieco ponad rok temu informowaliśmy o 10 000 aktywnych stacji pokazując Wam tę o okrągłym numerze, zlokalizowaną w miejscowości Łomna – na północ od Warszawy, przy trasie wyjazdowej na lotnisko Warszawa-Modlin oraz w kierunku Trójmiasta. Tak się składa, że podążając tą drogą dotarlibyśmy do miejsca, w którym uruchomiliśmy kolejną symboliczną stację – o numerze 11 000.

Jak widzicie po zdjęciach znajduje się ona nad Bałtykiem – a dokładniej na dachu i elewacji akademika Uniwersytetu Morskiego, czyli Domu Marynarza nr 2 w Gdyni. Każdy kto był na Skwerze Kościuszki na pewno kojarzy ten charakterystyczny obiekt na linii brzegowej. Obejrzyjcie naszą krótką relację, w której nieco przybliżamy naszą stację o okrągłym numerze 11 000:

 

Nasza stacja numer 11 000 znajduje się na dachu wyjątkowego i charakterystycznego budynku stojącego przy plaży miejskiej i Bulwarze Nadmorskim – akademika Uniwersytetu Morskiego, Studenckiego Domu Marynarza nr 2 przy ulicy Franciszka Sędzickiego 19.

Wyjątkowa instalacja dachowa składa się z 3 sektorów, dzięki czemu poprawę zasięgu odczują osoby przebywające zarówno na plaży miejskiej i Skwerze Kościuszki, jak również w północno-wschodniej części Kamiennej Góry. Te miejsca są bardzo popularne wśród mieszkańców i turystów, a podczas zawodów sportowych czy pokazów lotniczych wydarzenia z brzegu śledzą wielotysięczne tłumy.

Stacja obsługuje wszystkie obecnie dostępne pasma częstotliwości – tj. 5G (DSS) w paśmie 2100 MHz, 4G LTE w pasmach 800, 1800, 2100, 2600 MHz oraz 3G i 2G w paśmie 900 MHz. Stacja została zaprojektowana tak, aby móc w łatwy sposób zainstalować antenę 5G obsługującą pasmo C.

Mieszkańcy i turyści mogą już cieszyć się jeszcze lepszym zasięgiem! Przyjemnego korzystania!

Zobacz więcej

19 KOMENTARZE

 1. Brawo PLAY! 3majcie tak dalej! W końcu w Poznaniu doczekałem się zamiennika za zlikwidowaną w maju ur. stację na ul. Karpiej. Jak to się mówi: lepiej późno, niż wcale ;-) Tylko martwię się o los stacji z pozwoleniami z 16-12-2022 roku. W sumie 3 lokalizacje (jedna na Wilczaku, dwie na Naramowicach). Jak na razie, to stacje „widmo”. Oby jednak zostały wybudowane…

   • To nasz super zespół ekspertów Play buduje maszty, a następnie je odsprzedaje (ale tylko część pasywną: elementy konstrukcyjne/stalowe itp. – część aktywna, czyli anteny i elektronika pozostają naszą własnością).

  • Nie ma takiej wartości – stale monitorujemy i analizujemy sieć, aby zapewniała jak najlepszy zasięg dla naszych klientów :)

   • Czy w Golubiu-Dobrzyniu planujecie poprawić jakość internetu? Po południu i wieczorem stacje są tak obciążone, że nie da się oglądać Play Now i ciężko przeglądać strony www. Dochodzi do takich momentów, że internet nie ma nawet 1 Mbps. Przed południem prędkość jest odpowiednia.

    • kiedy naprawie zasięg w Głuchołazy woj. opolskie już 3 tygodnie brak zasięgu a roaming krajowy z Orange nie działa nie da się dzwonić. Nie wspomnę już o internecie. sprawa zgłoszona zero reakcji.

     • ja również mam problem od około miesiąca z internetem mobilnym z Play ? na początku wszystko śmigało i nagle problemy . odkurzacz który mam na wifi nie odkurza mi domu odkrsisca bo się gubi bo ciągle rozłącza, nie da się pracować przy komputerze
      nic kompletnie dno .a najlepsze jest to że wiem że był dobry zasięg z Play u mnie wcześniej. jestem z Bodzanowa, ale mieszkam blisko glucholaz

      • Praca odkurzacza z Wi-Fi nie ma nic wspólnego z zasięgiem komórkowym. Czy zgłaszałaś to obsłudze klienta?

 2. co z tego jak ciągle przeciążone albo gubi w granicach szczytu zasięg albo przeciążone są do tego stopnia że internet LTE i LTE+ chodzi jak 3G i 3G+
  czyli max osiągi 31 mb/s pobierania i do 4 mb/s wysyłania także nie ma Co się chwalić tylko rozpaczać jak technicy robili te nadajniki, że takie słabe brak optymizacji i konkretnego wzmocnienia ich sygnału

  • Naprawdę zakładasz, że cały zespół specjalistów i ekspertów pracujący u największego operatora w kraju ma mniejsze doświadczenie w konfiguracji sieci od Ciebie? 😉 Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zasięg był jak najlepszy.

 3. Gmina Wodzierady woj. Łódzkie bardzo slaby zasieg. Czesto przelacza na roaming Orange ale to nie jest komfortowe rozwiazanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości