Wakacje nie zwolniły tempa rozwoju sieci Play

Udostępnij

Lipiec to miesiąc typowo wakacyjny i wielu z nas wyjeżdża na urlopy, ale nasz Zespół Techniki nie zwalnia tempa. W pierwszym miesiącu wakacji uruchomiliśmy 49 nowych stacji bazowych telefonii mobilnej.

Jak co miesiąc, także i w lipcu, uruchomiliśmy sporo nowych stacji w dużych miastach – m.in. w Gdańsku, Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.

Nowe obiekty powstały też w chętnie wybieranych miejscach przez turystów – Kołobrzegu oraz Czaplinku (woj. zachodniopomorskie), Redzie (woj. pomorskie) czy w miejscowości Ryn (woj. warmińsko-mazurskie).

Łącznie po pierwszych siedmiu miesiącach roku oddaliśmy 417 stacji bazowych. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 337.

W ostatnim okresie uruchomiliśmy zasięg w 14 miejscowościach liczących powyżej 1 tys. mieszkańców. Pamiętajcie, że ta lista nie jest równoznaczna z listą miejscowości, w których uruchomiliśmy nowe stacje.

Nowe miejscowości w zasięgu LTE - lipiec 2023

województwogminamiejscowość
dolnośląskieNowogrodziecGościszów
dolnośląskieRadwaniceRadwanice
dolnośląskieStrzegomStanowice
dolnośląskieDługołękaSzczodre
małopolskieGrybówBinczarowa
mazowieckieKadzidłoDylewo
mazowieckieStare BabiceBorzęcin Duży
podkarpackieDydniaJabłonka
podkarpackieGaćDębów
podkarpackiePrzeworskStudzian
podkarpackiePrzeworskUrzejowice
wielkopolskieBaranówSłupia pod Kępnem
wielkopolskieMiejska GórkaKonary

Aktualnie w zasięgu LTE znajduje się 3368 miejscowości powyżej 1 tys. mieszkańców, w tym 403 miast powyżej 10 tys. mieszkańców.

Zobacz więcej

Reszta wiadomości