Wakacje nie zwolniły tempa rozwoju sieci Play

Lipiec to miesiąc typowo wakacyjny i wielu z nas wyjeżdża na urlopy, ale nasz Zespół Techniki nie zwalnia tempa. W pierwszym miesiącu wakacji uruchomiliśmy 49 nowych stacji bazowych telefonii mobilnej.

Jak co miesiąc, także i w lipcu, uruchomiliśmy sporo nowych stacji w dużych miastach – m.in. w Gdańsku, Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.

Nowe obiekty powstały też w chętnie wybieranych miejscach przez turystów – Kołobrzegu oraz Czaplinku (woj. zachodniopomorskie), Redzie (woj. pomorskie) czy w miejscowości Ryn (woj. warmińsko-mazurskie).

Łącznie po pierwszych siedmiu miesiącach roku oddaliśmy 417 stacji bazowych. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 337.

W ostatnim okresie uruchomiliśmy zasięg w 14 miejscowościach liczących powyżej 1 tys. mieszkańców. Pamiętajcie, że ta lista nie jest równoznaczna z listą miejscowości, w których uruchomiliśmy nowe stacje.

Nowe miejscowości w zasięgu LTE - lipiec 2023

województwogminamiejscowość
dolnośląskieNowogrodziecGościszów
dolnośląskieRadwaniceRadwanice
dolnośląskieStrzegomStanowice
dolnośląskieDługołękaSzczodre
małopolskieGrybówBinczarowa
mazowieckieKadzidłoDylewo
mazowieckieStare BabiceBorzęcin Duży
podkarpackieDydniaJabłonka
podkarpackieGaćDębów
podkarpackiePrzeworskStudzian
podkarpackiePrzeworskUrzejowice
wielkopolskieBaranówSłupia pod Kępnem
wielkopolskieMiejska GórkaKonary

Aktualnie w zasięgu LTE znajduje się 3368 miejscowości powyżej 1 tys. mieszkańców, w tym 403 miast powyżej 10 tys. mieszkańców.

Komentarze

 1. Dario pisze:

  Kiedy uruchomicie nowo wybudowany maszt w miejscowości Brzyków w województwie łódzkim?Raportuj

 2. przem01 pisze:

  Czy istnieje możliwość dodania 800 MHz LTE w Przemyślu (Podkarpacie) , jest miastem przygranicznym , pierwszym przystankiem dla wielu z UA , obecne częstotliwości nie są z gumy , często na ulicach miasta widać osoby korzystające np. z wideo rozmów . Pozdrowienia z Przemyśla.Raportuj

 3. As pisze:

  Gdzie w Borzęcinie Dużym jest nadajnik Play? Najbliższy jest w Wojcieszynie na słupie Orange. Jest tam od dawna.Raportuj

 4. 59-630 Rębiszów pisze:

  kiedy planowane jest uruchomienie stacji w RębiszowieRaportuj

 5. predki10 pisze:

  kiedy przywrócicie pasmo 800Mhz w urzadzeniach: zte mf258k i nokia??Raportuj

 6. Marcin pisze:

  czy w Julianów koło Rawy Mazowieckiej będzie stał was nadajnikRaportuj

 7. ja pisze:

  Proszę o ponowną konfigurację bts Play w m.Hrebenne (przejście graniczne).Nadajnik jest tak ustawiony,żeby w stronę granicy z Ukrainą był słaby zasięg. Tymczasem sieci ukraińskie mają silny sygnal po stronie polskiej. Są miejscowości obok Hrebennego gdzie nie ma zasięgu żadna polska sieć- np. miejscość turystyczna Siedliska oddalona o niecałe 3km od nadajników komórkowych(w tym Play). Ale ukraińskie sieci mają dobry sygnał LTE po polskiej stronie.Raportuj

 8. Sylwester pisze:

  Czy jest planowane dodanie pasma 2600 na stacji GRU0901?Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty