PLEEX

Co to jest Pleex?

Pleex to serwis przeznaczony dla użytkowników Play, który umożliwia przechowywanie w bezpiecznym miejscu danych z telefonu. W szczególności są to kontakty z książki telefonicznej, ale mogą być także zdjęcia oraz pliki multimedialne. Przy okazji przesyłania plików multimedialnych możliwe jest także umieszczenie ich w serwisach społecznościowych, typu Facebook, Twitter oraz wysłanie ich SMSami bezpośrednio do znajomych.

Dla kogo jest ta usługa?

Usługa jest przeznaczona dla klientów Play, posiadających jeden z 36 kompatybilnych telefonów (lista telefonów poniżej) którzy chcą wykonać kopię zapasową swoich danych z telefonu (m.in. kontaktów, zdjęć) i mieć pewność, że w przypadku zgubienia/kradzieży/zniszczenia telefonu ich kontakty oraz inne dane będą mogli w łatwy sposób odzyskać.

Cena jest wyższa niż w ofercie konkurencji. Dlaczego?

Pleex to nie tylko tworzenie kopii zapasowej kontaktów. Serwis oferuje znacznie więcej funkcjonalności użytkownikom. Najistotniejsze z nich to:

– tworzenie kopii plików multimedialnych ? zdjęć, filmów oraz plików muzycznych,

– możliwość umieszczenia bezpośrednio z telefonu  w/w materiałów w popularnych serwisach spoleczniościowych m.in. Facebook, Flickr, Picasaweb, Blogger.

– rozsyłanie znajomym poprzez SMSy linków do zdjęć , filmów

Koszt korzystania z usługi maleje zgodnie z wykupioną licencją ? w przypadku wykupienia licencji rocznej koszt miesięczny to tylko 2,54 zł brutto.

Oczywiście trzeba pamiętać, że oprócz opłaty za korzystanie z serwisu płaci się także za transmisję danych zgodnie z cennikiem oferty. Przesłanie co parę dni wszystkich swoich kontaktów nie powinno kosztować dużo. Jednak w przypadku plików multimedialnych zalecamy wykupienie pakietu danych, typu Pakiet Internet (25MB za 5 zł) lub Pakiet Play Online w telefonie )

Czy mogę przetestować jak to działa, zanim zapłacę?

Tak, chcemy umożliwić każdemu sprawdzenie, czy ta usługa spełnia jego oczekiwania. Dlatego dajemy każdemu użytkownikowi jeden pełny miesiąc darmowego dostępu do serwisu Pleex. W trakcie tego okresu dostępne są prawie wszystkie funkcjonalności ? nie można tylko przywrócić kopii zapasowej danych na telefon.

Oczywiście trzeba pamiętać, że oprócz opłaty za korzystanie z serwisu płaci się także za transmisję danych zgodnie z cennikiem oferty.

Czy nasze dane są naprawdę bezpieczne?

Tak. Dane przechowywane są na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z unijnym prawem. Ponadto informacje kopiowane są przez użytkownika i składowane równocześnie w dwóch, niezależnych bazach danych. Codzienne tworzone są kopie zapasowe baz danych, które umieszczane są na innych serwerach. Dane są bardzo dokładnie zabezpieczone przed atakami z zewnątrz zarówno programowo jak i sprzętowo. Dostępność serwisu jest na wysokim poziomie.

Gdzie znajdę instrukcje jak zapisać dane?

Informacje dotyczące usługi znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie: https://play.pleex.com/services-mobile-information oraz , a także w sekcji FAQ pod adresem https://play.pleex.com/services-mobile-information

Jakie telefony obsługuje ten system.

Usługa w chwili startu obsługuje 36 najpopularniejszych telefonów, z których korzystają nasi klienci. Liczba ta jednak jest tylko na start ? planujemy z każdym miesiącem wprowadzać zarówno najnowsze telefony jak i te starsze, tak, aby każdy mógł skorzystać z tego serwisu

1.         LG KP500 Cookie

2.         Nokia 2600 classic

3.         Nokia 3110

4.         Nokia 3120 classic

5.         Nokia 5130

6.         Nokia 5310 XpressMusic

7.         Nokia 5800

8.         Nokia 6120 classic

9.         Nokia 6151

10.       Nokia 6210 Navigator

11.       Nokia 6220 Classic

12.       Nokia 6230i

13.       Nokia 6300

14.       Nokia 6500 slide

15.       Nokia E51

16.       Nokia E63

17.       Nokia E66

18.       Nokia E71

19.       Nokia N73

20.       Nokia N95

21.       Samsung GT-S5230

22.       Samsung S5200

23.       Samsung SGH-F480

24.       Sony Ericsson C510

25.       Sony Ericsson C702i

26.       Sony Ericsson C902i

27.       Sony Ericsson K530i

28.       Sony Ericsson K550i

29.       Sony Ericsson K750i

30.       Sony Ericsson K770i

31.       Sony Ericsson K800i

32.       Sony Ericsson K850i

33.       Sony Ericsson T650i

34.       Sony Ericsson U100i

35.       Sony Ericsson W880i

36.       Sony Ericsson W910i

Czy jeżeli zapisywałem dane na Nokii a teraz używam Samsunga, mogę wykorzystać zachowane dane?

Jeśli oba telefony są obsługiwane przez Pleex, to jak najbardziej ? będziesz mógł skopiować zarówno kontakty, jak i zdjęcia oraz pliki multimedialne pomiędzy telefonami. Dzięki temu zostaną przesłane wszystkie informacje, które wpisałeś o danym kontakcie ? łącznie z adresem domowym, adresem email oraz innymi zapisanymi w kontakcie danymi.

Dziękuję Piotrowi i Jackowi za przedstawienie nowego produktu.

Komentarze

 1. ddluk pisze:

  Nowego?? :) Przecież informacja o tym już była przed 29 marca. Raportuj

 2. Michał Kocik pisze:

  na 5800 aplikacja dziala, ale nie na dotykowym, musi byc wirtualna klawiatura i poł ekranu nie widać Raportuj

 3. Piotr Boruta pisze:

  korzystam w sumie od dosyc dawna z pleex ale w oryginalnej wersji, czylo standardowo bezplatnej.Raportuj

 4. Xxx pisze:

  No tak z tego postu nie da sie juz zrobic newsa na .eu Wywiad ok, ale cena wyklucza moje zainteresowanie.Raportuj

 5. Łukasz Politowski pisze:

  Dla użytkowników Nokii z Symbianem mało przydatne, bo oni mają Ovi. Dla innych użytkowników innyhc telefonów jak najbardziej, przyda się.

  Ale mam pytanie. Jeżeli teraz skorzystam z wersji darmowej, zrobię kopię zapasową kontaktów i nie będę chciał przedłużyć to moje konto zostanie skasowane? Jak to wygląda? Raportuj

 6. jarecki66 pisze:

  Według ich strony to NOKIA 6220 Classic jeszcze nie obsługuje sam sprawdzałem. Raportuj

 7. odchodzi4 pisze:

  Oj teraz będzie więcej newsów na tym blogu
  Do tej pory było kolejne miasta w play online
  a teraz będzie
  kolejny telefon obsługuje pleex.

  A może jakiś konkurs coś mi się zdaje że miał być na początku kwietnia?

  Pytanie już jest
  Ile telefonów pod koniec roku będzie obsługiwało Pleex?
  Raportuj

 8. guregori pisze:

  Chętnie bym z tego korzystał, gdybym za tą cenę miał wliczony transfer, ale bez tego nie opłaca mi się. Skąd wziąć darmową wersję? Raportuj

 9. Robert pisze:

  Korzystam z Pleex. Nie ma żadnych komplikacji w aplikacji. Polecam ! Naprawde jest przydatny !Raportuj

 10. wroc pisze:

  Marcinie: Dlaczego na liście nie ma SE K660i?
  Jeśli coś jest kompatybilne z K550* i K770*, to powinno również działać na K660*. To, że np. w Polsce ten telefon miało tylko 2 operatorów (PTC i Polkomtel) i nie był zbyt popularny, nie może oznaczać, że nikt z niego nie korzysta.

  P.S. Konkurencyjny mobisejf obsługuje mój telefon. Raportuj

 11. KLIENT pisze:

  MARCINIE A CO Z TEORIĄ SPISKOWĄ DOTYCZĄCĄ BLOKOWANIA ROAMINGU KRAJOWEGO? KIEDY MASZ ZAMIAR NAM WYJAŚNIĆ W CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST PROBLEM? Raportuj

 12. Klient pisze:

  MARCINIE – ZACZYNAM ODNOSIĆ WRAŻENIE, ŻE CHOWASZ GŁOWĘ W PIASEK, BO OKAZAŁO SIĘ, ŻE MY KLIENCI MIELIŚMY RACJE – ŻE FAKTYCZNIE PLAY JEST TU WINIEN.

  Szkoda tylko że nie masz na tyle odwagi, żeby się do tego przyznać – ale dziękuje za chęć pomocy którą zaoferowałeś wszystkim co dostrzegli ten problem. Raportuj

 13. Bart pisze:

  To usługa dla fajerów, przecież wystarczy zrobić kopie przy pomocy softu od producenta telefonu i zgrać np. na płytkę czy pendrive'a…. I to wszystko za darmo, a nie za cenne złotówki co miesiąc! Raportuj

 14. Jurek pisze:

  Ale po co mam płacić za możliwość zrobienia kopii zapasowej w Sony Ericssonie skoro ten producent ma swój program ( Sony Ericsson PC Suite 6.0 ) i w można w nim również wykonać nieodpłatnie kopię zapasową.
  Żadna mi nowość! Raportuj

  • Zbigniew pisze:

   jak chcesz przeniesc kontakty miedzy dwoma telefonami albo synchronizowac jedna ksiazke kontakow miedzy dwoma telefonami to oprogramowanie nie da rady, bo nie mozna wyeksportowac tych danych z programu Raportuj

 15. Agata pisze:

  Polecamhttps://wizytownik.pl też ma taką funkcjonalność. Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty