Rekordowy grudzień – uruchomiliśmy ponad 200 nowych stacji bazowych

Udostępnij

W samym grudniu oddaliśmy do użytku 219 stacji bazowych i tym samym zakończyliśmy 2023 rok z liczbą 1050 nowych BTS w naszej sieci.

Grudzień był tradycyjnie najlepszym miesiącem w roku pod kątem nowouruchomionych stacji. Był też o wiele lepszy od grudnia 2022 roku, w którym to oddaliśmy do użytku 153 maszty.

Jak co miesiąc, sporo obiektów uruchamialiśmy w dużych miastach – m.in. Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Opolu

Nie zapominaliśmy też o miejscach chętnie odwiedzanych przez turystów. Szczególnie cieszą nowouruchomione obiektyw w uzdrowiskach (Piwniczna Zdrój czy Iwonicz Zdrój) oraz w miastach chętnie odwiedzanych przez turystów w sezonie letnim – m.in. Darłowo i Olsztynek.

Nowe miejscowości w zasięgu LTE – grudzień 2023

województwogminamiejscowość
małopolskieBorzęcinBorzęcin
śląskiePszczynaWisła Wielka
podkarpackieRopczyceLubzina
śląskieGodówŁaziska
wielkopolskieJarocinWilkowyja
wielkopolskieDrawskoDrawsko
małopolskieTuchówJodłówka Tuchowska
małopolskieOlkuszGorenice
mazowieckieZakrzewMilejowice
kujawsko-pomorskieAleksandrów KujawskiSłużewo
podkarpackiePysznicaKłyżów
opolskieZdzieszowiceJanuszkowice
dolnośląskieTwardogóraGoszcz
podkarpackieJarosławMorawsko
małopolskieWolbromŁobzów

Pamiętajcie, że ta lista nie jest równoznaczna z listą miejscowości, w których uruchomiliśmy nowe stacje. Aktualnie w zasięgu LTE znajduje się 3437 miejscowości powyżej 1 tys. mieszkańców, w tym 403 miast powyżej 10 tys. mieszkańców.

Zobacz więcej

32 KOMENTARZE

 1. JSL7010 38-200 Trzcinica, kiedy zostanie uruchominy? mieszkańcy nie będą przedłużać umów, nadajnik stoi prawie rok nie używany.

 2. No jest to imponujące… Widzę kolejne pozwolenia w mojej okolicy. Szkoda, że ofertowo trochę do tyłu. Brakuje nowości.

 3. Fajnie ze uruchamiacie szkoda tylko ze we Wrocławiu w Śródmieściu mam w tej chwili oszałamiające 1.77 mb/s i wysylanie 1,77 .Kiedy będzie lepiej ?Kiedy będzie to „prawdziwe” 5G?

 4. hej, poprawcie może play24 od dłuższego czasu ciagle pada, nie można dodać numerów, nie można włączyć pakietów – a na infolinii twierdza, ze to awaria sprzed kilku godzin …. i tak codziennie…

 5. STS0016 postawili nadajnik słabo konfigurowany ul. Kamienny Most 7 Stargardzie brak zasięgu na fabryce Bridgestone

 6. A kiedy może Nowe maszty w Gminie milejów jak narazie jest tylko jeden maszt na Milejów, jaszczów, jaszczów kolonia ,łysołaje,klarów itd.

 7. Krzysiek, może w końcu mi udzielisz odpowiedzi, bo już kiedyś o to spytałem i komentarz się nie pojawił. Nie wiem dlaczego, ale żadnego wulgaryzmu tam na pewno nie było.

  Kiedy w końcu Play zakończy roaming krajowy z Orange?

  • Po IP nie znajduje Twoich niezaakceptowanych komentarzy… Obecna umowa z Orange obowiązuje do 2025 roku. Co dalej – jeśli miałaby być przedłużona to na pewno poinformujemy.

   • Czyli jeśli nie zostanie przedłużony to roaming będzie do końca tego roku? Dobrze rozumiem?
    W sieci są informację że roaming jest do końca 2025 (czyli defacto jeszcze cały obecny rok oraz cały 2025)

 8. Witam. Nisko na Podkarpaciu- tylko 1 nadajnik na 15 tys. mieszkańców, przy ul. Lubelskiej od wiosny stoi kolejny, ale nie czynny. Kiedy można spodziewać się jego uruchomienia?

 9. Witaj Play jaka jest strona oficjalna polskiego światłowodu otwartego bo nic o tym nie piszecie tu na blogu .Pozdrawiam

 10. Stawiajcie swoje własne maszty i nie ma co dalej pchać się w roaming krajowy. Brakuje jeszcze co prawda sporo masztów szczególnie na terenach wiejskich i leśnych, szczególnie na tych leśnych jest potencjał w klientów indywidualnych i nie tylko, wiec należy dostarczyć tam LTE i szybki internet, nie wszędzie będzie światłowód położony a w lasach to już w ogóle nikt tego nie zrobi więc należy o tym pomyśleć za wczasu.

  • Jesteśmy technicznie gotowi, żeby uruchomić 5G na nowo pozyskanych częstotliwościach. Czekamy obecnie na otrzymanie pozwoleń radiowych dla pasma C, wydawanych operatorom przez UKE. Liczymy, że pozwolenia otrzymamy w najbliższych dniach.

 11. Krzysztof pytanie dziś jest uruchomienie w cudzysłowu prawdziwe 5G jak dobrze pamiętam w paśmie C a pytanie czy nadajniki które staja czy były niedawno oddane i pracują są już przystosowane do tego czy trzeba dokładać jakieś nowe anteny czy przekaźniki ?

  • To zależy od konkretnej lokalizacji – nam też zależy na jak najszybszym uruchomieniu 5G na częstotliwościach z pasma C.

   • Krzysztof rozumiem tylko ciekawi mnie czy trzeba coś dokładać na maszcie czy te przekaźniki są przystosowane i jest tylko kwestia przełączenia weźmy np Grodzisk Wielkopolski ul Słowiańska , czytałem artykułu że Play jeszcze nie ma pozwolenia z UKE

    • To tak jak wyżej – zależy to od konkretnej lokalizacji. Dodatkowo pozwolenia też wydawane są „paczkami” w poszczególnych lokalizacjach i nie spodziewamy się wydania ich dla wszystkich naszych wniosków jednocześnie.

 12. Play ID: WLO3001
  Choceń
  Niemojewo dz. nr 81

  Cześć, na mapie UKE BTSearch jest pokazany maszt od kiedy on będzie działał czy już działa ?

  Pozdrawiam

 13. A co z nadajnikiem w Krasnobrodzie? ZAM4442 stoi już od września A ja nadal nie mam zasięgu na południu miasta, uzdrowiska.

  • Nie budujemy stacji po to, żeby stały i nie działały 😉 Nam też zależy na jak najszybszym uruchomieniu, natomiast przestrzegamy obowiązujących w Polsce praw (łącznie z prawem fizyki 😉 – bo bez doprowadzenia energii elektrycznej nie jesteśmy w stanie stacji włączyć).

 14. Cześć prośba o odpowiedź i pomoc. Na geoportal jest jako aktywny UKE jak to interpretować ? Jest jakaś dokładna data kiedy ruszy ? Prośba mega o odpowiedź bo nie wiem czy ankes robić

  Play ID: WLO3001
  Choceń
  Niemojewo dz. nr 81

  Cześć, na mapie UKE BTSearch jest pokazany maszt od kiedy on będzie działał czy już działa ?

  Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości