FREEDOM PLAY FRESH SIM

no i zgodnie z obietnicą kolejny konkurs. Tym razem walczymy o starter PLAY FRESH ze złotym numerem – który będzie przez kolejnych 12 miesięcy doładowywany kwotą 30 zł co miesiąc.

Zadanie: Ostatnio coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę z FRESHem. Nowi nie do końca odnajdują się w gąszczu kodów i promocji. Chciałbym stworzyć instrukcję/ściągawkę/poradnik – kro po kroku – jak najlepiej zacząć i co można „wydusić” z oferty FRESH. Inaczej, jak najlepiej stuningować zwykły starter. Aktywujesz Stan Darmowy, ale co dalej, co z tymi 30 złotymi, a może 33 złotymi itd…

Czekam na odpowiedzi, które będą w formie gotowego wpisu, który zostanie opublikowany a tydzień na blogu. Do tego czasu Wasze komentarze w tym konkretnym wątku będą ukrywane, tak aby wszyscy mieli równe szanse. Każdy ma równe szanse na autorski i przemyślany wpis. Nie gramy tym razem na czas – pomyślcie i napiszcie.

Kiedy za tydzień w sobotę zobaczycie Wasz pomysł w formie wpisu oznaczać to będzie tylko jedno – wygraliście. Jestem bardzo ciekawy jakie rady macie dla nowicjuszy ;-) Nagrodę przyznam za tydzień przy okazji takiej maleńkiej uroczystości, związanej z moją pracą w PLAY ;P

Komentarze w innych wątkach oczywiście będą publikowane, czasem z  małym poślizgiem.

Pamiętajcie – liczy się forma – Wasz wpis ma być gotowym pomysłem na kolejny wpis na blogplay.pl.

Komentarze

 1. Zbigniew pisze:

  Kupuje starter, aktywuje Stan Darmowy, doładowuje za 30 zł – z najblizszymi osobami w Play rozmawiam za darmo.
  Właczam pakiet internetowy 500 MB za 15 zł – hulam po necie (prawie) bez ograniczen ;)
  Zostaje 15zl – na polaczenia ze znajomymi, ktorzy sa poza Play (nie kazdy jest idealny;) – odnawiam zatem stare kontakty.
  Lub wspomagam jakas akcje charytatywna wysylajac sms premium (VAT juz nie wedruje do budzetu panstwa ;) Raportuj

 2. ?Rob$on???? ? pisze:

  Moim zdaniem aby ludzie mający starter PLAY FRESH , i ci którzy nie mogą odnaleść się w tych „kodach” powinni przy zakupie startera PF o dowolnej kwocie 5,9,30zł otrzymać taką ściąge z wszystkimi kodami bardzo potrzebnymi… :)

  Co można wydusić od oferty „FRESHA”? — A co tu „wyduszać” wszysto co najlepsze od fresha jest po doładowaniu za 30zł…Nie płacimy za darmowe rozmowy ze wszystkimi w „PLAY” 30zł można przeznaczyć na pakiet net… i dostajemy darmowe smsy więc nie ma juz nic do wyduszenia przecież wszystko co najlepsze dostajemy po doładowaniu…

  POZDR…:DRaportuj

 3. Forest150 pisze:

  Na początku ładujemy konto za 30 zł przez internet dostajemy 10% gratis więc już na początku mamy 33zł do wykorzystania. Dostajemy pakiet 1000 sms za darmo do wszystkich sieci, aktywujemy stan darmowy- na kącie nadal pozostaje 33zł. Aktywujemy promocje "zbieraj minuty" koszt 3zł, jeżeli dzwonimy na stacjonarne możemy też aktywować pakiet 100min do PLAY i na stacjonarne (to zmniejsza koszt minuty do 5gr za min) możemy jeszcze obniżyć koszt rozmowy do innych sieci aktywując pakiet 30minut za 6zł (20gr min.) ale możemy go aktywować raz w miesiącu. Jeżeli mamy telefon z dostępem do internetu możemy wybrać tani pakiet 100MB koszt 5zł. Możemy też tylko raz wybrać "pakiet 15zł za 10zł. Wnioski:
  1. Darmowe i bez limitu rozmowy w sieci koszt: 0zł
  2. 1000smsów do wykorzystania do wszystkich sieci za darmo koszt: 0zł
  3. 100 minut na stacjonarne koszt: 5zł
  4. 30 minut do wszystkich sieci koszt: 6zł
  5. Pakiet 100MB koszt: 5zł
  6. Pakiet 15zł za 10zł koszt: 10zł promocja dostępna tylko raz
  7. Promocja zbieraj minuty koszt: 3zł
  8. Jeżeli przenieśliśmy numer z innej sieci dostajemy po 20zł przez 3 miesiące.
  Na kącie głównym pozostaje mi 4zł na kącie promocyjnym pozostaje mi 15zł. W przypadku przeniesienia numeru na kącie głównym przez trzy miesiące dostaje jeszcze 20zł. Raportuj

 4. ms93 pisze:

  Moj tekst byl za dlugi na komentarz, wiec wrzucilem go tutaj w formacie Worda: https://i.ms93.pl/fresh.doc Raportuj

 5. Fun1990 pisze:

  Witam,

  jestem nowym rzecznikiem Play, żartowałem, wygrałem tylko konkurs i przedstawię kilka pomysłów na co wydać i jak dobrze wykorzystać kasę z konta w Waszym Play Freshu… czyli jak "zarobić" żeby się nie narobić ;)

  Powiedzmy że byłeś już w kiosku, miła Pani sprzedała Ci już upragniony starter Play Fresh w cenie 5zł z VAT.
  Piszesz dużo esów do wszystkich sieci i chcesz sporo rozmawiać ze znajomymi w Play – na klawiaturze wpisujesz więc kod na Sam Darmowy (*111*1*1#), następnie wchodzisz na stronę Play (doladowania.playmobile.pl) i zasilasz swoje konto kwotą 30zł, a w zamian:
  – rozmawiasz, rozmawiasz i jeszcze raz rozmawiasz… czyli gadasz bez limitu ze wszystkimi w Play przez okres 30dni;
  – piszesz, piszesz i jeszcze raz piszesz… czyli masz do wypisania 1000 SMSów do Wszystkich sieci, masz na to także 30 dni;
  – zapomniałbym dodać że na koncie masz 30 zł + 3zł (10%) bonusu na połączenia głosowe, wideo, SMS i MMS także do wszystkich sieci .

  Ahh i co dalej, mamy już prawie wszystko a na koncie nadal czeka 30zł + bonus.
  Hmm, rodzice mają telefon w innej sieci i często do Ciebie dzwonią i pytają się gdzie jesteś i o której wrócisz, dlaczego by z tego nie skorzystać?
  W sumie, dodatkowe minuty do wszystkich sieci piechotą nie chodzą, wystarczy aktywować usługę "Zbieraj Minuty w Play Fresh" (*111*4*1#) za 3zł – za każde pełne 2 minuty przychodzące z innych sieci, dostajesz do wykorzystania 1 minutę do wszystkich polskich sieci komórkowych i stacjonarnych. Usługa jest ważna do momentu gdy masz możliwość wykonywania połączeń, czyli nie musisz już jej nigdy aktywować pod warunkiem że będziesz się pilnował.
  Teraz wystarczy tylko czasami przeciągnąć rozmowę z mamą ;)

  Nadal mamy 17zł + bonus.
  A co tam, powiedzmy że lubisz mieć cały czas pod ręką dostęp do globalnej sieci zwanej Internetem (fakt, w szkole na sprawdzianie często się przydaje), aktywujesz więc pakiet 100MB (*111*67*1#) w cenie 5zł, który w zupełności wystarczy Ci na surfowanie po necie w szkole, pracy, w autobusie czy gdzie Ci się tam podoba – byleby w zasięgu Play.

  Po sprawdzeniu stanu konta (dla przypomnienia *101#) widnieje kwota 12zł + 3 zł bonusu…
  Ciężko, ciężko… Ale nie poddajemy się! Szaleństwo trwa nadal ;)

  Jak już ktoś do nas zadzwoni to może warto umilić mu czas oczekiwania na połączenie "Muzyką na czekanie"?
  Bierzemy się do roboty i włączamy w/w usługę, a w tym zdecydowanie pomoże nam strona Play (multimedia.playmobile.pl) gdzie w zakładce "Muzyka na czekanie" znajdziemy setki "umilaczy" które zastąpią zwyczajne i ponure "piii" – znajdziemy tam informację jak włączyć usługę.
  Cena takiej przyjemności to 2zł miesięcznie.

  Spociłem się, ale co tam… Pozostało nam 10 Polskich złotych + bonus.
  Te 10zł + 3zł możemy po prostu wydać na rozmowy (w przeliczeniu to prawie 45 minut) do wszystkich – mamy na to sporo czasu, bo główne środki na koncie ważne są przez 365 dni.

  Jeżeli np po miesiącu zamierzamy doładować konto kwotą wyższą niż 30zł, to warto włączyć usługę "Program Doładowań" w cenie 1zł (możemy zrobić to przed doładowaniem o którym mowa na początku, zyskamy 30 minut na stacjonarne – bo do Playa i tak mamy za free), w zamian:
  – za sumę doładowań: 30zł – 59 zł to 30 minut do sieci Play i na stacjonarne
  – za sumę doładowań: 60zł – 89 zł to dodatkowo 30 minut do wszystkich krajowych sieci
  – za sumę doładowań: 90 zł i więcej to dodatkowe 20 złotych do wykorzystania na wszystkie połączenia krajowe (z wyłączeniem numerów specjalnych)

  Cóż tu więcej pisać, logicznie rzecz biorąc Play Fresh jest najlepszą ofertą na kartę ;)

  Mam nadzieje że wielu osobą pomogłem.


  Pozdrawiam,
  Karol "Pietrzyk"
  karolpietrzykowski@gmail.com Raportuj

 6. zxt pisze:

  Naprawdę świetna sieć!

  Klient ma problem. idzie do salonu.
  I co słyszy? Że ma zadzwonić (tak za własne pieniądze!) na BOK.
  W każdej porządnej sieci konsultanci w salonie dużo więcej mogą abonentowi pomóc, a jeśli trzeba dzwonić na BOK, to w większych salonach jest telefon (z którego można za darmo na obsługę zadzwonić).

  Abonent chce rozwiązać umowę:
  Idzie do salonu. I co usłyszy od przemiłego konsultanta?
  Wyślij Pan(i) to pocztą (oczywiście za własne pieniądze), jak są za głupi na takie rzeczy jak rozwiązywanie umów, to powinni w salonach posiadać koperty zaadresowane na P4 i znaczki (lub wcześniej opłacone koperty).

  Dlaczego mam płacić, za coś, do czego mam prawo?
  Dlaczego salony nie mogą służyć obsłudze klienta?
  To lepiej zlikwidujcie i salony i BOK (bo tam pracownicy są jeszcze bardziej nierozgarnięci). Tylko jak wtedy będziecie obsługiwać klientów?

  P.S. Pozdrawiam p. Agnieszkę z Arvato (i innych specjalistów z Biura Lekceważenia Klienta) Raportuj

 7. zxt pisze:

  Właściwie z Biura Olewania Klienta Raportuj

 8. Bandyto3xx pisze:

  Ja powiem tak. Aktywowałem już kilka kart :-) sobie jedną i rodzinie jak to bywa (czasem chcą pomocy młodszego). Osobiście ja w ten sposób rozpoczynam użytkowanie fresha.
  Jeśli to ma być poradnik, to… postaram się zrobić jak najlepszy poradnik :-)
  1. Pierwsze chwile z nową kartą
  – Na początek zdecyduj czy chcesz pocztę głosową. Standardowo jest ona włączona natomiast jeśli stwierdzisz ,że jest ci niepotrzebna możesz wyłączyć ją kodem ##002#
  – Masz już kartę aktywowaną, a więc aktywuj stan darmowy (kodem *111*1*1#) poczekaj chwilę a następnie sprawdź czy już włączyli ci usługę (kodem *111*1*3#) . Jeśli zostanie potwierdzone włączenie Stanu Darmowego ,to doładuj konto kwotą od 30zł wzwyż i ciesz się darmowymi rozmowami w sieci :-). Teraz sprawdź ile zostało ci dni do końca kodem *111*1*4#
  – Jeśli zastanawiasz się czy trzeba aktywować jakiś pakiet na sms, to odpowiedź brzmi: nie musisz, sms dostajesz po każdym doładowaniu. W razie gdybyś chciał sprawdzić ich stan to skorzystaj z kodu *109#.
  2. Jesteś "mobilny" ?
  -Jeśli jesteś w zasięgu Play i należysz do osób ,które lubią być zawsze przy źródle pewnego medium to skorzystaj z Play Online w telefonie. Najpierw zdecyduj ile masz zamiar wykorzystać MB, to bardzo ważne ponieważ nie warto kupować za dużo i potem tego nie wykorzystać. Ale teraz nie rozpisujmy się na inne tematy, po prostu kup jeden z dostępnych pakietów: 100MB za 5zł, 500MB za 15zł lub 1GB za 25zł.
  Aby aktywować któryś z pakietów skorzystaj z odpowiednich kodów:
  100MB – *111*51*1#
  500MB – *111*52*1
  1GB – *111*53*1#
  – Wiedząc ,że Play Online działa tylko w zasięgu macierzystym sieci aktywuj sobie blokadę transferu poza siecią kodem *111*51*1# . Pamiętaj jest to bardzo przydatne! W razie gdybyś musiał skorzystać z internetu poza siecią odblokuj połączenia z internetem kodem *111*51*2#
  – Jeśli nie wiesz jakie można wykorzystać aplikację na telefon aby mieć stały i precyzyjny dostęp do sieci to polecam: Opera Mini (z włączoną funkcją turbo naprawdę można oszczędzić na transferze jak i czasie włączania strony) , Palringo (darmowy komunikator w którym działa również profil gg), Gmail mobile (jeśli masz pocztę na gmailu to śmiało możesz z niej korzystać w telefonie), aplikacja google maps (tak aby łatwo trafić na jakiś adres)
  3. Masz już wszystko włączone, a wciąż czujesz niedosyt?
  – zobacz co dają na Play24. Skorzystaj z krótkiego kodu *111# a uzyskasz dostęp do wszystkich dostępnych promocji. W obecnej chwili możesz dodatkowo cieszyć się pakietem 100 minut za 5 zł.
  4. Słyszałeś muzykę w słuchawce w innych sieciach?
  – Jeśli również byś chciał muzykę na czekanie możesz również ją uruchomić w Play, a wystarczy do tego krótki kod *133#. (koszty usługi to 2 zł/miesiąc) . Jeśli chcesz wypróbować usługę wpisz kod *111*19*1# ,a otrzymasz darmowy utwór „Drum’n Bass” .
  – Wszystkie utwory znajdują się pod linkiem:
  https://multimedia.playmobile.pl/main/type.action?…
  – Gdybyś chciał zrezygnować z Muzyki na Czekanie to wpisz kod : *111*19*2# . Raportuj

 9. Bandyto3xx pisze:

  5. Sztuczki o których nie widziałeś :-)
  – Nie pamiętasz jaki masz numer? Wpisz kod *121# i dostaniesz informację z twoim numerem.
  – Masz pakiet Play Online w telefonie? Chcesz sprawdzić w jakiej sieci się teraz znajdujesz? Skorzystaj z kodu *140# i się dowiesz.
  – Nie masz pieniędzy na koncie a musisz pilnie do kogoś zadzwonić? Wpisz kod *120# i poproś aby ta osoba do ciebie zadzwoniła.
  6. Dzwoni do ciebie dużo osób z innych sieci?
  – Możesz to wykorzystać wystarczy że aktywujesz usługę Zbieraj Minuty w Play Fresh za 3zł , a będziesz otrzymywać 1 min za każde 2 minuty odebranego połączenia. Aktywacja następuje po włączeniu kodem *111*4*1#.
  7. Masz problem z internetem lub mms a nie otrzymałeś konfuguracji?
  – Możesz pobrać konfigurację ze strony internetowej :
  8. Jesteś osobą ,która często doładowywuje konto?
  – Skorzystaj z Programu Doładowań w cenie 1zł, a jeśli doładujesz konto w ciągu miesiąca za:
  30zł to otrzymasz 30 minut do sieci Play i na stacjonarne
  60zł to otrzymasz dodatkowo 30 minut do wszystkich krajowych sieci
  90 zł i więcej to otrzymasz dodatkowe 20 złotych do wykorzystania na wszystkie połączenia krajowe
  Aby skorzystać z promocji wpisz kod *111*50*1#
  9. Jeśli nie masz pamięci do kodów, możesz ułatwić sobie zadanie korzystając ze strony internetowej Play. Zarejestruj się na stronie play a następnie dowolnie zarządzaj swoim kontem. Naprawdę, jest to bardzo przyjemny sposób do zarządzania.
  10. Ciesz się usługami jakie daje ci Play Fresh :-) Raportuj

 10. Bandyto3xx pisze:

  Musiałem podzielić na 2 części, bo pisało że jest za długi. Raportuj

 11. Paweł pisze:

  > Zamawiasz darmowy starter na https://www.orange.pl/portal/map/map/wizard?_reque
  > darmowy starter po miesiącu przychodzi na wskazany adres
  > po otrzymaniu startera wypełniasz i wysyłasz formularz rejestracyjny .
  > aktywujesz numer zgodnie z instrukcją (dzwonisz na darmowy nr BOK)
  > po 10 dniach od wysłania formularza idziesz do Salonu Play składasz wniosek o przeniesienie numeru
  > na następny dzień wkładasz kartę Play Fresh do telefonu
  > na start dostajesz 9 zł do wszystkich
  > warto aktywować usługę zbierania minut *111*4*1# , koszt 1 zł
  > na następny dzień otrzymujesz 20 zł do wykorzystania do końca miesiąca
  > jeśli do końca miesiąca nie wygadasz 20 zł doładuj konto do kwoty 14 zł i aktywuj pakiet bonusowy kodem , *111*31*1#. Dodatkowe 3 zł przedłuży ważność dodatkowej kasy o 30 dni
  > jeśli dużo dzwonisz do Play aktywujesz Stan Darmowy *111*1*1# i doładowujesz konto kwotą minimum 30 zł. Warto doładować na dostaniesz 10% gratis
  > warto aktywować pakiet 100 MB za 5 zł kodem *111*67*1#

  Miłej zabawy :) Raportuj

 12. ScarFace pisze:

  moze zaczne od tego ze … Raportuj

 13. pawellos pisze:

  Witajcie moi drodzy kandydaci na Pro-Freshowca!
  Aby zostać Pro-Freshowcem należy stosować się do poniższych zasad. Każdy Pro-Freshowiec jest oszczędny na maxa, dlatego te informacje pomocne będą każdemu użytkownikowi Fresha, który pragnie zachować troszkę grosza. To wszystko pozwoli Ci cieszyć się profesjonalną telefonią komórkową za niewielkie pieniądze i wycisnąć z Twojego Fresha to, co najlepsze. Gdy wykonasz poniższe kroki możesz uważać się za Pro-Freshowca i wiedz, że „taniej nie można”.

  1.Przenieś swój stary numer z innej sieci. Dostaniesz od Playa 60zł na start. Informacji na ten temat szukaj w salonach lub na stronie http://www.playmobile.pl. Możesz też kupić nowy starter , jednak nie daje ci to bonusu.
  2.Aktywuj promocje "Zbieraj Minuty" kodem *111*4*1# lub poprzez 24.playmobile.pl. Za każde 2 min. rozmowy z innej sieci dostaniesz 1 min. na swoje konto do wykorzystania do wszystkich.
  3.Aktywuj "Program Doładowań" (koszt 1zł) kodem *111*50*1# lub poprzez 24.playmobile.pl. Najkorzystniej będzie zrobić to na początku dowolnego miesiąca, ponieważ jest aktywny do końca 3 miesiąca kalendarzowego po aktywacji. Program doładowań pozwoli na otrzymanie bonusów przy doładowaniach, będzie to kolejno, dla kwoty minimum 30zł – 30min w sieci i na stacjonarne, 60zł – dodatkowo 30 min do wszystkich sieci, 90zł – dodatkowo 20zł na rozmowy, smsy i mmsy do wszystkich sieci w Polsce.
  4.Aktywuj "Stan Darmowy". Pozwoli Ci to na rozmowy w Sieci za darmo przez 30 dni! Zrobisz to kodem *111*1*1# lub poprzez 24.playmobile.pl.
  5.Załaduj konto kwotą min. 30zł, jednak pamiętaj, kwota wyższa spowoduje, że na twoim koncie pojawią się dodatkowe bonusy z Programu Doładowań. UWAGA! Doładowanie poprzez stronę doladowania.playmobile.pl na kwotę minimum 20zł zwiększy otrzymaną kwotę o 10%. Np. przy ładowaniu za 30zł otrzymasz 3zł gratis.
  6.Zachęć znajomych, rodzinę i przyjaciół do przejścia do Play i rozmawiaj z nimi za darmo dzięki promocji "Stan Darmowy".
  7.Korzystaj z Darmowych Smsów. Każde doładowanie w Play Fresh daje ci pakiet darmowych smsów do wszystkich do krajowych sieci komórkowych. Szczegółów poszukaj na http://www.playmobile.pl . Tej promocji nie musisz aktywować, po porostu ładujesz i masz. Stan darmowych smsów sprawdzisz kodem *109#.
  8.Aktywuj dodatkowe pakiety zgodnie z Twoimi preferencjami:
  – Aby rozmawiać tanio (5gr/min) na telefony stacjonarne aktywuj "Pakiet 100 minut w Play Fresh" (koszt 5zł) kodem *111*34*1# lub poprzez 24.playmobile.pl. Stan pozostałych minut sprawdzisz kodem *105#
  – Aby rozmawiać tanio do innych sieci komórkowych aktywuj "Pakiet 30 minut za 6 zł w Play Fresh" kodem; *111*62*1# lub poprzez 24.playmobile.pl. Stan pozostałych minut sprawdzisz za pomocą kodu *104#
  – Aby rozmawiać, smsować i mmsować tanio do wszystkich sieci aktywuj Ofertę Promocyjną „Pakiet 15zł za 10zł” kodem *111*63*1#. Dostaniesz pakiet 15zł na konto bonusowe. Stan środków sprawdzisz kodem *101#
  – Aby tanio surfować w Internecie aktywuj "Pakiet Tani Internet w Play Fresh". Wejdź w menu obsługi konta kodem *111#, wejdź w Promocje, Internet i wybierz interesujący Cię pakiet (100MB, 500MB lub 1GB). Pakiety można też aktywować na 24.playmobile.pl.

  Gdy zrobiłeś już to wszystko, możesz cieszyć się w pełni z bardzo korzystnej oferty Play Fresh oraz uważać się za Pro-Freshowca. Powodzenia, miłego korzystania!

  Warto również dodać że powyższe promocje i oferty nie wykluczają się i mogą być aktywne w tym samym czasie.

  Podsumowanie, czyli co przykładowo dostajesz ładując za jedyne 30zł miesięcznie poprzez doładowania.playmobile.pl i korzystając z pakietów:
  – darmowe rozmowy w sieci
  – 130 min. na stacjonarne
  – pakiet Internetowy 100MB
  – 1000 smsów do wszystkich sieci
  – zostaje Ci kwota 23zł, dzięki której możesz rozmawiać ponad 105 minut ze wszystkimi

  Można otrzymać różne kombinacje, zależnie z jakich pakietów skorzystasz.

  Niewiarygodne, a jednak to prawda! To wszystko oferuje nam Play Fresh!

  Do Pana Marcina: Wykorzystując mój tekst na blogplay.pl pozwalam na ewentualne edycje tekstu oraz na zamieszczenie jego części, gdy zajdzie taka potrzeba ;) Raportuj

 14. Marcin pisze:

  Kupujemy starter, wkładamy do telefonu, czekamy na zalogowanie do sieci i już możemy się cieszyć najlepszą ofertą na rynku. Ale teraz czas tą ofertę jeszcze ulepszyć… Zawsze można wycisnąć więcej… A więc zaczynimy wyciskać jak najwięcej:
  1) Uruchamiamy "Stan Darmowy" kodem *111*1*1#, odczekujemy chwilę i sprawdzamy czy już jest aktywny za pomocą kodu *111*1*3# jeśli tak to wchodzimy szybciutko na stronę i ładujemy konto za 30zł i po chwili możemy się cieszyć darmowymi rozmowami, a przy okazji na nasze konto promocyjne wpada 3zł. No i oczywiście za doładowanie dostajemy 1000 darmowych smsów do wszystkich sieci
  2) Teraz czas na włączenie promocji "zbieraj minuty" *111*4*1# , opłata za usługę to tylko 3zł (jednorazowo) a teraz będą wpadać nam na konto darmowe minuty za odebranie połączeń z innych sieci trwających co najmniej 2 minuty.
  3) Skoro mamy już darmowe smsy do wszystkich i darmowe połączenie do Play to przydało by się jeszcze coś wycisną żeby dzwonić do innych sieci jeszcze taniej niż 29gr – na to też jest rozwiązanie, "Pakiet 30 minut za 6 zł w Play Fresh", aktywujemy kodem *111*62*1# (płacimy 6zł i dostajemy 30 minut do wszystkich – w przeliczeniu minuta kosztuję 20gr, zupełna taniocha)
  4) No ale nadal mamy na koncie dość sporo pieniędzy można by je wykorzystać na internet – ale i tu możemy wycisnąć jeszcze więcej niż z podstawowej oferty "Pakiety PLAY ONLINE w telefonie", mamy do wyboru aż 3:
  100MB za 5zł – kod aktywacyjny *111*67*1#
  500MB za 15zł – kod aktywacyjny *111*52*1#
  1GB za 25zł – kod aktywacyjny *111*53*1#
  Ja polecam ten pierwszy, jest on wystarczający do korzystania z e-maila w telefonie oraz jakiegoś komunikatora np gg
  5) Nadal mamy pieniądze na koncie.. ale przecież jeszcze można dzwonić na telefony stacjonarne, po co płacić 29gr, albo 20gr mając włączony powyższy pakiet "Pakiet 30 minut za 6 zł w Play Fresh" skoro możemy płacić 5gr, wystarczy uruchomić pakiet "100 Minut do Play i na Stacjonarne w Play Fresh" kod aktywacyjny *111*34*1#
  6)Teraz możemy rozmnożyć środki pieniężne na koncie dzięki promocji "Pakiet 15 zł za 10zł" – płacimy 10zł i dostajemy 15zł aktywacja kodem *111*63*1#
  7) A jeszcze możemy uzyskać dodatkowe minuty i złotówki na koncie dzięki promocji "Program Doładowań" ładując konto za 30zł dostajemy 30 minut do sieci Play i na stacjonarne, a jeśli zdarza nam się ładować więcej tj 60zł to dostaniemy 30 minut do sieci Play i na stacjonarne oraz 30 minut do wszystkich sieci w Polsce a jeśli załadujemy więcej tj 90zł to mamy 30 minut do sieci Play i na stacjonarne, 30 minut do wszystkich sieci w Polsce oraz Dodatkowy pakiet złotówek 20 zł.
  Jak widać wyżej za 30zł mamy nielimitowane rozmowy do Play, darmowe smsy do wszystkich sieci i strasznie tanie połączenia do wszystkich sieci, jeszcze tańsze na telefony stacjonarne oraz tani internet. Raportuj

 15. berdys pisze:

  RPO- Recycling Pomarańczowych Odpadów – poradnik dla Playologow ;)
  Zamawiasz bezpłatny starter z ładnym numerem na Orange.pl/era.pl -chyba nikt inny nie rozdaje starterów za darmo – pełna despera :D
  Rejestrujesz starter w sieci, z której go otrzymałeś. *
  Idziesz do Playa i składasz wniosek o przeniesienie numeru:) *
  W zamian dostajesz darmowy starter za 9 PLN ( a po doładowaniu i wklepaniu kodu, który znajduje sie na opakowaniu, dochodzi jeszcze parę złotych;) – 30 procent od doładowania+ 20 PLN ekstra, za to, ze zechciałeś sie przenieść do Playa – bonus otrzymujesz PRZEZ 3 miesiące!;)
  Uruchamiasz Program Doładowań ( kod: *111*50*1#) i Stan darmowy (*111*1*1#) ,opcjonalnie Zbieraj Minuty – *111*4*1# -aktywacja to 3 PLN.
  Ładujesz za 30 PLN:)
  Dostajesz ( znowu!!)GRATIS smsy i rozmowy wewnątrz sieci+ Gratisy związane z Programem doładowań i Stanem Darmowym.
  Aktywujesz pakiet 100 min do Play i Stacjonarnych za 5 PLN- *111*34*1# **
  Aktywujesz Pakiet 15zł za 10zł *111*63*1# **
  Aktywujesz Pakiet 30 minut za 6 zł w Play Fresh- *111*62*1#- 20 gr do wszystkich **
  Aktywujesz Pakiet Play Online w telefonie – kody poniżej **
  100 MB za 5 zł-kod: *111*67*1#
  500 MB za 15 zł-kod: *111*52*1#
  1 GB za25 zł-kod: *111*53*1#
  Reklamujesz swój nowy nr wśród znajomych – wszakże to najlepsi sponsorzy darmowych minut- tylko bez kłamstw, ze to Orange, bo to nie ORANGE ;]
  Polujesz na promocje doładowań elektronicznych w bankach-10% a może 30% od doładowania nie pogardzisz, prawda ? ;>
  Czekasz z utęsknieniem na sms z Playa o promocjach podwójnych doładowań i w/w ;D
  A teraz nudna część wykładu- kody USSD i Rady Babci Aliny:
  Najlepiej sprawdzać wszystko pod Play24-*111# lub przez zakładkę WAP Play24. A już całkowicie wygodnie można kontrolować wszystko na http://WWW.playmobile.pl ;) – co szczególnie polecam ;)
  Podstawowe kody do sprawdzenia stanów kont, pakietów itp- zapisz w książce telefonicznej – najczęściej wykorzystywane:
  Twój Numer Telefonu-*121#
  Stan konta +premia za przeniesienie numeru + program doładowań za 90 PLN-*101#
  Stan Minut do wszystkich sieci- *104#
  Stan Minut z usługi Zbieraj minuty + program doładowań +60 PLN- *102#
  Stan minut do Play- pakiety + program doładowań za 30 PLN- *105#
  Stan SMS – tych gratisowych, do doładowania :D – *109#
  Dane- *109#
  Aby sprawdzić, czy jesteś w zasięgu Taniego Internetu Play – *140#
  Aby zablokować możliwość korzystania z transmisji poza strefa Taniego Internetu: *111*51*1# ( odblokowanie (*111*51*2#)
  Sprawdzenie, czy stan darmowy jest aktywny: *111*1*3#
  Sprawdzenie, do kiedy Stan Darmowy jest aktywny: *111*1*4#

  *Żeby zaoszczędzić na paliwie, biletach autobusowych, proponuje iść na piechotę, albo pojechać na rowerze;) I weź DO, bo się niepotrzebnie udreptasz;)
  ** zależnie od potrzeb!
  Raportuj

 16. INSPIRON pisze:

  Witam,

  To dusimy:
  1. http://www.doladowania.playmobile.pl – powyżej 20pln otrzymujemy 10% gratis.
  2. Za doładowanie konta z poniższych przedziałów otrzymujemy dodatkowo bonusowe sms'y do wszystkich sieci. Kod do sprawdzania ilości sms'ów i okresu ważności to *109#.
  kwota 5 zł – 9 zł 100 sms'ów 5 dni okres ważności
  kwota 10 zł – 29 zł 250 sms'ów 10 dni okres ważności
  kwota 30 zł – 49 zł 1000 sms'ów 30 dni okres ważności
  kwota 50 zł i więcej 2000 sms'ów 50 dni okres ważności
  3. *111*50*1# – Program Doładowań za 1zł aktywny przez 3 miesiące (uwaga: najlepiej aktywować na początku miesiąca kalendarzowego). Sprawdzamy sumę doładowań z danego miesiąca kodem *111*50*4#. A co z tego mamy? Ano nasze kwoty doładowań sumują się w danym miesiącu i tak:
  a/ za sumę doładowań kwotami z przedziału 30 pln – 59 pln otrzymujemy 30 minut do Play i na stacjonarne,
  b/ za sumę doładowań kwotami z przedziału 60 pln – 89 pln otrzymujemy 30 minut do wszystkich sieci,
  c/ za sumę doładowań kwotą 90 pln i powyżej otrzymujemy 20 pln na konto promocyjne do wykorzystania na połączenia, sms-y, mms-y, internet, wap.
  4. *111*1*1# – Stan Darmowy. Należy aktywować kod/promocję przed doładowaniem konta minimalną kwotą 30pln i cieszyć się przez 30 dni bezpłatnymi połączeniami do sieci P4. Promocja łączy się z Programem Doładowań. Sprawdzamy naszą wolność (ilość pozostałych dni promocji) poprzez kod *111*1*4#.
  5. Oferta Promocyjna „Pakiet 30 minut za 6 zł w Play Fresh”. Pakiet minut do wszystkich sieci, który można aktywować kodem *111*62*1# raz w miesiącu. Ilość minut jak i termin ważności sprawdzamy kodem *104#. Minuty ważne są 30dni i istnieje możliwość ich zsumowania i przedłużenia terminu ich ważności przy pomocy Programu Doładowań przy doładowaniu kwotą z przedziału 60 pln – 89 pln.
  6. Oferta Promocyjna „Pakiet 15zł za 10zł”, który aktywujemy kodem *111*63*1#. Promocyjne złotówki sprawdzamy standardowym kodem *101#. Aktywacja jest jednorazowa w czasie trwania promocji.
  Za 10 pln z konta głównego można otrzymać 15 pln na konto promocyjne ważne 30dni, ale można je przedłużyć doładowaniem ze strony http://www.doladowania.playmobile.pl kwotą powyżej 20pln otrzymując 10% wartości doładowania na konto promocyjne lub korzystając z Programu Doładowań zasilając nasze konto kwotą minimum 90 pln. W ten sposób otrzymujemy dodatkowe 20 pln na konto promocyjne. Kwoty się sumują, a termin ważności promocyjnych środków przedłuża się o kolejne 30 dni od dnia wpłynięcia ich wpłynięcia.
  7. Pakiet 100 minut do Play i na numery stacjonarne za 5 pln. Aktywujemy go kodem *111*34*1# lub korzystając z eBOK-u *111#, a następnie w sekcji "Usługi" wybrać odpowiednią opcję. Ilośc pozostałych minut można sprawdzić za pomocą kodu *105#. Przyznane minuty ważne są 30 dni od dnia ich przyznania. Jeden użytkownik może posiadać maksymalnie trzy aktywne pakiety "100 minut do Play i na stacjonarne w Play Fresh" (dla jednej karty SIM).
  8. Gorąco polecam Play Online w telefonie 100 MB za 5 zł. Koszt pakietu 100 MB to 5 zł. Transmisja rozliczana jest co 100 kB. Z oferty można korzystać tylko będąc zalogowanym do nadajników Play. Pakiet jest ważny przez 30 dni.

  Pozdrawiam,
  Inspiron

  Pakiet 100 MB można aktywować za pomocą kodu *111*67*1# Raportuj

 17. radeck86 pisze:

  Stan Darmowy już jest
  100 min na stacjonarne – *111*34*1# – koszt 5 zł
  Play Online w telefonie (w zasięgu taniego internetu PLAY) – 100 MB – Koszt 5 zł
  By sprawdzić czy jest się w zasięgu taniego internetu PLAY – *140#
  Program doładowań – *111*50*1# – Koszt 1 zł

  Raportuj

 18. Fun1990 pisze:

  AKTUALIZACJA (poprzedniej wersji proszę nie brać pod uwagę)

  Witam,

  jestem nowym rzecznikiem Play, żartowałem, tylko wygrałem konkurs i przedstawię kilka pomysłów na co wydać i jak dobrze wykorzystać kasę z konta w Waszym Play Freshu… czyli jak "zarobić" żeby się nie narobić ;)

  Powiedzmy że jesteś już szczęśliwym użytkownikiem numeru w Play Fresh.
  Zamierzasz właśnie doładować konto, piszesz dużo esów do wszystkich sieci i chcesz sporo rozmawiać ze znajomymi w Play – na klawiaturze wpisujesz więc kod na Stan Darmowy (*111*1*1#), następnie wchodzisz na stronę Play (doladowania.playmobile.pl) i zasilasz swoje konto kwotą 30zł, a w zamian:
  – rozmawiasz, rozmawiasz i jeszcze raz rozmawiasz… czyli gadasz bez limitu ze wszystkimi w Play przez okres 30dni;
  – piszesz, piszesz i jeszcze raz piszesz… czyli masz do wypisania 1000 SMSów do Wszystkich sieci, masz na to także 30 dni;
  – zapomniałbym dodać że za doładowanie przez stronie Playa otrzymujesz dodatkowe złotówki, na koncie masz 30 zł + 3zł (10%) bonusu na połączenia głosowe, wideo, SMS i MMS także do wszystkich sieci .

  Ahh i co dalej, mamy już tak wiele a na koncie nadal czeka 30zł (pomijam już bonus)
  Hmm, rodzice mają telefon w innej sieci i często do Ciebie dzwonią i pytają się gdzie jesteś i o której wrócisz, dlaczego by z tego nie skorzystać?
  W sumie, dodatkowe minuty do wszystkich sieci piechotą nie chodzą, wystarczy włączyć usługę "Zbieraj Minuty w Play Fresh" (*111*4*1#) za 3zł – za każde pełne 2 minuty przychodzące z innych sieci, dostajesz do wykorzystania 1 minutę do wszystkich polskich sieci komórkowych i stacjonarnych. Usługa jest ważna do momentu gdy masz możliwość wykonywania połączeń.
  Teraz wystarczy tylko czasami przeciągnąć rozmowę z mamą ;)

  Nadal mamy 17zł + bonus.
  A co tam, powiedzmy że lubisz mieć cały czas pod ręką dostęp do globalnej sieci zwanej Internetem (fakt, w szkole na sprawdzianie często się przydaje), do wyboru masz:
  – pakiet 5MB w cenie 5zł (do wykorzystania poza strefą taniego Internetu Play);
  – pakiet 100MB w cenie 5zł;
  – pakiet 500GB za 15zł;
  – pakiet 1GB za 25zł.
  Stwierdzasz że wystarczy Ci pakiet 100MB (aktywacja za pomocą kodu*111*67*1#), który w zupełności wystarczy Ci na surfowanie po necie w szkole, pracy, w autobusie czy gdzie Ci się tam podoba – byleby w zasięgu Play (najlepiej wyłączyć możliwość korzystania z neta poza strefą taniego Internetu, tak by nie narazić się na dodatkowe koszty – zrobisz to za pomocą kodu 111*51*1#)

  Po sprawdzeniu stanu konta (dla przypomnienia *101#) widnieje kwota 12zł + 3 zł bonusu…
  Ciężko, ciężko… Ale nie poddajemy się! Szaleństwo trwa nadal ;)

  Jak już ktoś do nas zadzwoni to może warto umilić mu czas oczekiwania na połączenie "Muzyką na czekanie"?
  Bierzemy się do roboty i włączamy w/w usługę, a w tym zdecydowanie pomoże nam strona Play (multimedia.playmobile.pl) gdzie w zakładce "Muzyka na czekanie" znajdziemy setki "umilaczy" które zastąpią zwyczajne i ponure "piii" – znajdziemy tam informację jak włączyć usługę.
  Cena takiej przyjemności to 2zł miesięcznie.

  Spociłem się, ale co tam… Pozostało nam 10 Polskich złotych + bonus.
  Tą kasę możemy po prostu wydać na rozmowy (w przeliczeniu to prawie 45 minut) do wszystkich – mamy na to sporo czasu, bo główne środki na koncie ważne są przez 365 dni.

  Jeżeli np po miesiącu zamierzamy doładować konto sumą wyższą niż 30zł, to warto włączyć usługę "Program Doładowań" w cenie 1zł (możemy zrobić to przed doładowaniem o którym mowa na początku, zyskamy 30 minut na stacjonarne – bo do Playa i tak mamy za free), w zamian otrzymamy:
  – za sumę doładowań: 30zł – 59 zł to 30 minut do sieci Play i na stacjonarne
  – za sumę doładowań: 60zł – 89 zł to dodatkowo 30 minut do wszystkich krajowych sieci
  – za sumę doładowań: 90 zł i więcej to dodatkowe 20 złotych do wykorzystania na wszystkie połączenia krajowe (z wyłączeniem numerów specjalnych)

  Wszystkie wymienione i inne usługi można w łatwy i szybki sposób aktywować za pomocą "Samoobsługi", czyli za pomocą kodu *111#

  Cóż tu więcej pisać, logicznie rzecz biorąc Play Fresh jest najlepszą ofertą na kartę ;)

  Mam nadzieje że wielu osobą pomogłem.


  Pozdrawiam,
  Karol "Pietrzyk"
  karolpietrzykowski@gmail.com Raportuj

 19. ptaszyna pisze:

  Najprosciej najszybciej i najlepiej, krok po kroku:

  – wlaczamy Zbieraj Minuty
  wystarczy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu krótki kod *111*4*1# i potwierdzić zieloną słuchawką
  – rejestrujemy sie w Play24 – http://www.playonline.pl
  – wlaczamy Program Doladowan
  poprzez Play 24
  – wlaczamy pakiet 100 minut na Stacjonarne
  Jesli zamierzamy korzysatc z internetu wlaczyamy odpowiedni pakiet Play Online.

  Tak stunningowana karta Fresh daje nam NAJLEPSZA OFERTE NA RYNKU! Raportuj

 20. Masz starter Fresh, a nie do końca wiesz jak zyskać na tej ofercie najwięcej…? Skorzystaj z tej ściągawki.
  1)Aktywuj stan darmowy kodem *111*1*#
  2)Doładuj konto kwotą 30zł za pośrednictwem doładowania.playmobile.pl – dostaniesz 10% extra
  3)Doładowało ci konto masz 33zł, 1000 sms-ów i ważność konta cały rok
  4)Aktywuj sobie program zbierania minut (koszt 3zł)
  5)Uwielbiasz surfować po Internecie…? Aktywuj kodem *111*35*1# TANI INTERNET. 5MB- 5zł
  6)Chcesz nauczyć się angielskiego….? Nie chce się jeździć daleko na korepetycje…? Play proponuję Ci jedną lekcję za 0,12zł. Aktywuj Prenumeratę wysyłając sms-a o treści START AN pod numer 51002 (koszt 0,12zł). Ale Play ma znacznie więcej prenumerat. Wejdź na playmobile.pl i szukaj PRENUMERATY WOW.
  7) Aktywuj Oferta Promocyjną Pakiet 15zł za 10zł- Za 10zł z konta głównego można otrzymać 15zł na konto promocyjne ważne 30dni, ale można je przedłużyć np. doładowaniem +10% z http://www.doladowania.playmobile.pl lub z PROGRAMU DOŁADOWAŃ (PRÓG 90zł.- dodatkowe 20zł.) (aktywować możesz tylko raz w trakcie trwania promocji). AKTYWACJA: *111*62*1#
  8) Aktywuj Pakiet 30 minut za 6 zł w Play Fresh kodem *111*62*1#. Aktywować można go raz na miesiąc.
  Minuty ważne są 30dni.
  9) Dodatkowo aktywuj pakiet 100 minut do Play i na stacjonarne kodem *111*34*1# (koszt 5zł)
  W tym pakiecie minuta kosztuje 5gr!

  Kilka kodów, które warto zapamiętać:
  1)*101# – stan konta
  2)*102#- stan promocyjnych minut
  3)*111#- zarządzanie kontem (Play 24 Menu)
  4)*120# – zadzwoń do mnie
  5)*121# – sprawdź swój numer
  6)*133# – muzyka na czekanie
  7)*500 – biuro obsługi Play
  8)*200- poczta głosowa

  No to tak, podsumujmy co masz:
  1) Stan darmowy- dzwonisz do wszystkich w Play za free
  2) 1000 sms-ów
  3) konto ważne cały rok
  4) program zbieraj minuty (koszt 3zł)
  5) tani internet (koszt 5zł)
  6) prenumeratę angielskiego (koszt miesięczny 3,60zł/30dni)
  7) pakiet 15zł za 10zł
  8) 30 minut za 6zł
  9) 100 minut do Play i na stacjonarne (koszt 5zł)

  Mając, aż tyle włączonych promocji i pakietów na łącznie na koncie głównym i promocyjnym masz 15,40zł
  Co przekłada się na 53 minuty do innych sieci komórkowych i stacjonarnych w Polsce (koszt min 0,29zł) Raportuj

 21. pan-audytor pisze:

  Wyobraź sobie, że przyszedł do Ciebie św. Mikołaj. Wiadomo, w grudniu było zimno, dużo prezentów musiał rozdać dlatego chcąc nie chcąc przyszedł dziś, co oznacza, że albo jesteś grzeczny albo po prostu masz szczęście;-)

  Mikołaj wie co dobre dlatego rozdaje startery Play Fresh. Przypuśćmy hipotetycznie, że nie masz pojęcia co to Play Fesh, a ta nazwa kojarzy Ci się jedynie ze szczoteczkami z pastą do zębów rozdawanymi na największym polskim festiwalu muzycznym;-) Otóż Play Fresh to najmłodsza polska telefonia komórkowa i naprawdę warto z niej korzystać! Pewnie teraz myślisz, że kłamię i prowadzę dziką kampanię na rzecz Playa ale fakty stoją za mną o czym za chwilę się przekonasz!

  Mikołaj sobie już poszedł, zostawił starter. Przecież wiesz co zrobić z kartą sim dlatego wyciągasz swój piękny telefon, wyrzucasz do kosza starą, piekielnie drogą kartę po czym wkładasz nowy, biało-fioletowy sim, włączasz telefon i na ekranie pokazuje Ci się PLAY. Tak, to wielka chwila! Od tej pory możesz się cieszyć nowym numerem, z którego możesz pisać i dzwonić nawet kila razy taniej niż wcześniej.

  No niby na ekranie pisze „PLAY” ale póki co nie wiesz co z tym zrobić.

  Zacznij od sprawdzenia stanu konta kodem *101# i wciśnij zieloną słuchawkę (każdy kod kończ tą słuchawką). Sprawdź również swój numer kodem *121#. Wychodzi na to, że masz 5 zł ale w pudełku ze starterem znajdujesz doładowanie za 30zł. Wiesz, Mikołajowi było głupio, że tak późno przyszedł (przecież byłeś taki grzeczny!) dlatego dorzucił to skromne doładowanie;-)

  Na razie go nie używaj. Zacznij od „Stanu Darmowego” dzięki któremu będziesz mógł korzystać z darmowych rozmów przez 30 dni w Play. Aktywuj usługę kodem *111*1*1#, sprawdź czy jest aktywna kodem *111*1*3# i doładuj konto tym kuponem za 30zł wpisując *100*(14-cyfory kod)#. Masz już wprowadzony „Stan Darmowy”, ilość pozostałych dni ‘wolności’ sprawdzasz kodem *111*1*4#.

  To jeszcze nie koniec! Za doładowanie 30zł otrzymałeś 1000smsów do wszystkich sieci w kraju ważne przez 30 dni! W zależności od wartości doładowania otrzymasz odpowiednią ilość darmowych wiadomości tekstowych. Teraz możesz smsować do woli, a jeżeli skończy Ci się pakiet to za jednego SMSa zapłacisz 9 groszy.

  Na koncie masz 35 złotych. Co z nimi zrobić?
  1.Zacznij od włączenia podstawowych usług. Na początek aktywuj (za 3zł) usługę „Zbieraj Minuty w Play Fresh” kodem *111*4*1#. Od tej pory za każde 2 minuty połączenia z poza Play otrzymasz 1 minutę do wszystkich
  2.Myślę, że zostaniesz w Play na dłużej dlatego polecam „Program Doładowań” dzięki któremu, za regularne doładowania, w zależności od wysokości otrzymasz dodatkowe minuty do Play lub do wszystkich sieci. Pamiętaj, że doładowanie są sumowane, nie musisz od razu doładowywać za 30 zł, możesz np. 3 razy po 10 zł;-) Aktywuj usługę kodem *111*50*1# i ciesz się programem przez 3 miesiące.
  3.Zapewne lubisz sprawdzać newsy, korzystać z ulubionego komunikatora czy też odbierać maile. Internet w Play jest naprawdę tani! Sprawdź czy jesteś w strefie Internetu Play kodem *140#. Jeżeli jesteś w Strefie to polecam „Play Online w telefonie 100MB” za 5zł (w ofercie są również pakiety 500 MB i 1 GB) Pakiet jest ważny przez 30 dni, aktywujesz go kodem: *111*67*1#. Jeżeli jesteś poza zasięgiem infrastruktury Playa aktywuj „Pakiet Tani Internet w Play Fresh” czyli 5 MB za 5zł do wykorzystania przez 30 dni gdziekolwiek jesteś. Aktywujesz go kodem *111*35*1#. Naliczanie danych odbywa się co 100 KB.
  4.Już dzwonisz do Play za darmo ale warto pomyśleć o jakimś ciekawym, tanim rozwiązaniu dotyczącym rozmów z numerami stacjonarnymi. Co prawda dzwonisz już za 29 groszy ale możesz skorzystać z „Pakietu 100 minut w Play Fresk” co pozwoli Ci dzwonić na stacjonarne za 5gr/min! Usługę aktywujesz kodem *111*34*1# i cieszysz cię pakietem przez 30 dni.
  5.Pamiętaj, że za wszystkie rozmowy do innych sieci płacisz jedyne 29 groszy, a MMSy (max. 300kb) wysyłasz za 19 groszy!

  Pamiętaj, że wszystkie usługi możesz włączyć i wyłączyć w menu *111#. Załóż konto na gdzie znajdziesz wszystkie informacje dotyczące Twojego konta.
  Doładowania od 20 zł realizuj przez a otrzymasz 10% więcej. Pamiętaj, że w Play Fresh każde doładowanie przedłuża wartość konta o 365 dni!

  Mam nadzieję, że już polubiłeś prezent od Mikołaja;-)
  Raportuj

 22. Grzegorz pisze:

  PLAY FRESH
  „Jesteśmy razem”

  Jest to oferta na kartę kierowana do ludzi którzy nie chcą być powiązani umową z operatorem a pomimo tego chcą mieć najniższe stawki do wszystkich sieci.

  PLAY FRESH oferuje najniższe stawki na połączenia i sms do wszystkich sieci w Polsce. Jest to jedyna taka oferta która gwarantuje użytkownikowi pewność i niską cenę jaką nie znajdą u konkurencji.

  Żeby móc korzystać o oferty PLAY FRESH należy zakupić starter w dowolnym punkcie sprzedaży w całej Polsce.

  Dostępne startery to:
  -5zł
  -9zł
  -30zł

  Przejdźmy teraz do kwestii stawek jakie otrzymujemy od fioletowego operatora.
  Zasady są banalnie proste. Otrzymuje 29gr/min do wszystkich krajowych sieci w Polsce dożywotnio, do tego koszt sms do wszystkich sieci 9gr, mms 19gr natomiast transfer danych to 12gr/100kb. Jest to cennik podstawowy który otrzymujemy bez żadnych aktywacji.
  Po prostu żyć i nie umierać. !!!!

  Dodatkowo za każde doładowanie otrzymuje bonusy, które są zależne od kwoty doładowania. Im większym nominałem zasilamy konto tym większe rarytasy dla nas i to wszystko bez dodatkowych opłat.

  *5-9zł 100sms do wszystkich sieci ważnych przez 5dni
  *10 – 29 zł 250sms 10 dni
  *30 – 49 zł 1000sms 30 dni
  *50 – 300 zł 2000sms 50 dni

  Dodatkowo po każdym doładowaniu ważność naszego konta na połączenia wychodzące przedłuża się o 1 rok.
  I powiedźcie gdzie wam dadzą tyle co w PLAY FRESH ???

  Masz dużo przyjaciół w PLAY??? Często rozmawiasz w sieci???
  Stan darmowy jest dla ciebie. Teraz już na zawsze w PLAY będziesz rozmawiał z kimkolwiek za 0gr/min. Wystarczy uruchomić promocję kodem *111*1*1# i po upewnieniu się że promocja jest aktywną należy doładować konto kwotą minimalna 30 zł. I od tej pory ciesz się nielimitowanym czasem połączeń do wszystkich w sieci PLAY. Proste, prawda ???

  Dodatkowo jeżeli chcesz jeszcze bardziej zminimalizować swoje wydatki PLAY FRESH przygotowało dla ciebie specjalnie pakiety które na pewno przydadzą się, a mianowicie:
  -Pakiet 100 minut w Play Fresh
  Aktywuj Pakiet 100 minut w Play Fresh i płać jedynie 5 gr za minutę połączenia do sieci Play i na telefony stacjonarne. To jedynie za 5zł. Pakiet ważny przez 30 dni.

  -Pakiet Tani Internet w Play Fresh
  Aktywuj pakiet 5 MB oraz korzystaj z taniego dostępu do Internetu przez telefon, gdziekolwiek jesteś!
  Koszt pakietu wynosi 5 zł i jest ważny przez 30dni.W ybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*35*1# .

  Także dodatkowo możesz zbierać minuty w PLAY FRESH.
  Wystarczy, że będziesz odbierał połączenia, a dodatkowe minuty same będą gromadzić się na Twoim koncie!

  W ramach usługi „Zbieraj minuty w Play Fresh” za każde 2 minuty odebranego połączenia spoza sieci Play, otrzymujesz 1 minutę na rozmowy do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Wystarczy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu krótki kod *111*4*1# i potwierdzić zieloną słuchawką
  Raportuj

 23. Hubert pisze:

  Miałem dziś bardzo nieprzyjemne zdarzenie związanie z Play. Byłem za miastem ( łódzkie, okolice samej łodzi) w miejscu gdzie nie macie zasięgu własnej sieci. Telefon stracił zasięg i nie przelogował się do sieci polkomtela która była dostępna. Próbowałem ręcznie przez ponad pół godziny i za nic nie mogłem zalogować się do plusa. Za każdym razem był brak dostępu. Musiałem jechać do najbliższego miasta gdzie macie własny nadajnik dopiero tam udało mi się zalogować do plusa i też za którymś z rzędu razem. Staram się być lojalnym klientem i korzystam z zasięgu sieci macierzystej ale od dziś ustawiam ręcznie sieć polkomtela. Nie chce już więcej takich niespodzianek. Raportuj

 24. krzychu.pl pisze:

  30 zł, jak to wykorzystać? Stawka 29 gr/min do wszystkich sieci, nieprzebrane ilości SMSów… I tak może być jeszcze więcej.

  Ale od początku. Wpisując i zatwierdzając poniższe kody będziesz miał możliwość kontrolowania swoich wydatków:
  *101# – tak sprawdzisz Stan swojego konta
  *102# – liczba minut zebranych w usłudze Zbieraj Minuty w Play Fresh
  *104# – tu sprawdzisz stan dodatkowych minut do wszystkich sieci
  *105# – ilość minut do Play i na stacjonarne.
  *109# – czyli ile pozostało Ci SMSów do wszystkich po każdym doładowaniu

  Jednak ze zwykłego doładowania chociażby 30 zł może być więcej – zrób to na swój sposób:

  *111*1*1# – zanim doładujesz się za 30 zł lub więcej – pamiętaj, aktywuj Stan Darmowy tym kodem! Przed doładowaniem wybierz ten kod, następnie sprawdź czy promocja jest aktywna wybierając *111*1*3#. Teraz wystarczy doładować konto za minimum 30 zł i już możesz gadać do woli ze wszystkimi w Play przez 30 dni.

  Ważne by dobrze zacząć, w Play gdy nabyłeś wcześniej starter za 9 lub 30 zl możesz mieć nawet 50% więcej w ramach promocji Bonus na Start! Gdy na koncie masz minimum 14 zł dla startera Play Fresh 9 wpisz *111*31*1# – otrzymasz 30% wartości startera więcej. Gdy na koncie masz minimum 44 zł dla startera Play Fresh 30 wpisz kod *111*31*2# i dostaniesz nie 30 a aż 50% więcej na start!

  Odbieranie połączeń nic nie kosztuje, ale żeby na tym zarabiać? Skorzystaj z usługi Zbieraj Minuty w Play Fresh. Za każde odebrane 2 minuty z innych sieci – 1 do wszystkich. Wpisz *111*4*1#. Jednorazowy koszt – tylko 3 zł

  Chcesz płacić jeszcze mniej niż 29 gr za minutę do wszystkich? Wpisz *111*62*1# – otrzymasz pakiet 30 minut za jedyne 6 zł. Efektywna cena za minutę spada do 20 gr, taniej się nie da!

  Pomnażanie kasy na koncie? Nie ma sprawy, wpisz *111*63*1# i Twoje 10 zł z konta zamienione zostanie na 15 zł środków promocyjnych do wykorzystania na połączenia do wszystkich sieci oraz SMS/MMS.

  100 minut do Play i na stacjonarne za jedyne 5 zł? Tak! Wpisz *111*34*1#. W ciągu 30 dni możesz aktywować aż 3 takie pakiety.

  Doładowujesz się regularnie? Skorzystaj z Programu Doładowań – *111*50*1#. Aktywacja to tylko 1zł, umożliwi Ci to otrzymywanie dodatkowych złotówek i minut za doładowania, nawet 20 zł ekstra za doładowanie!

  *111*35*1# – Skorzystaj z transmisji danych dostępnej niemal na terenie całego kraju! Pakiet 5MB kosztuje tylko 5 zł i jest ważny 30 dni.

  Gdy potrzebujesz większy pakietów skorzystaj z Pakietów Play Online w Telefonie. Będziesz mógł wykorzystać je tam gdzie Play świadczy usługi w oparciu o własną infrastrukturę. Wpisz:
  *111*67*1# – otrzymasz pakiet 100MB za 5zł
  *111*52*1# – otrzymasz pakiet 500MB za 15 zł
  *111*53*1# – otrzymasz pakiet 1GB za 25 zł

  Gdy chcesz mieć pewność, że nie zostaniesz przełączony na droższy koszt transferu danych – wpisz *111*51*1#. Dzięki temu będziesz mógł korzystać tylko z pakietu transferu w ramach sieci Play. Aby odblokować możliwość korzystania w całej sieci – wpisz *111*51*2#.

  Gdy denerwuje Cię i dzwoniących do Ciebie poczta głosowa – wpisz ##002# – wyłączy się raz na zawsze ;-)

  Na stronie http://www.playmobile.pl pełna i aktualna oferta dla Fresh, zaglądaj na bieżąco.
  Koniecznie zajrzyj i zapoznaj się z regulaminami promocji na .
  Raportuj

 25. jahu pisze:

  Gotowy wpis – proszę to odczytywać jako oświadczenie rzecznika play za tydzień:

  Uwaga! Konkurs nieaktualny! W Play Fresh zmieniamy zasady – na przekór wszystkim – Od dziś Play Fresh staje się najprostszą ofertą na rynku – użytkowniku, porzuć kody i promocje od dziś zero promocji! Jeśli doładowujesz telefon – przez tyle dni – odpowiadających kwocie doładowania – obowiązują Cię: darmowe rozmowy w Play, każdego dnia 100 SMSów do wykorzystania do wszystkich sieci – od dziś, na zawsze. KONIEC PRZEKAZU :)

  P.s. Zamiast się bawić w promocje kody itp. zróbcie logiczną i prostą ofertę bez haków typu dziś promocja najpierw kod potem doładowanie, jutro na odwrot ;)
  P.s. Jak szaleć to jeszcze dodać 19gr/min do wszystkich i logicznie rozwiązać taryfikacje net'a do prepaida… Raportuj

 26. Marcin pisze:

  Wprowadzając do oferty warto nadmienić, że większość usług ważna jest 30 dni, a ich aktywacja według regulaminu powinna zostać przeprowadzona w ciągu 24 godzin.

  Aktywacja usług odbywa się pięcioma kanałami:
  1)krótkim kodem,
  2) w Play 24 Menu (*111#, a następnie usługi),
  3) w Play 24 na stronie
  4) dzwoniąc do konsultanta Obsługi Klienta pod numer *500 lub *502 i prosząc o aktywację danej usługi/promocji,
  5) w punkcie sprzedaży Play, prosząc sprzedawcę o uruchomienie wybranej usługi.

  W celu uproszczenia, poniżej będą prezentowane zazwyczaj 2 kanały w postaci krótkiego kodu, Play 24 i względnie Play 24 Menu.

  Przejdźmy jednak do szczegółów, gdyż wymienione powyżej informacje to tylko przedsmaczek prawdziwej uczty związanej z Play Fresh.

  Gdy masz już swój wymarzony starter (lub numer w przypadku przeniesienia z innej sieci) w Play Fresh, wejdź na stronę https://24.playmobile.pl/ i zarejestruj się w Play 24.
  W tym miejscu będziesz mógł w prosty sposób zarządzać swoimi usługami 24/dobę, 365 dni w roku, tzn. aktywować usługi, sprawdzać stan konta, historię połączeń i wiele innych.

  Poniżej zaprezentowano zestawienie podstawowych kodów, niezbędnych na starcie dla nowego użytkownika Play Fresh, który może:
  Zarządzać kontem (Play 24 Menu):
  – wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu kod *111# .
  Sprawdzić stan konta:
  – wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu kod *101# .
  Zrezygnować z poczty głosowej:
  – wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu kod: ##002# .
  Sprawdzić stan promocyjnych minut:
  – wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu kod *102# .
  Doładować telefon na kartę:
  – wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu kod *111*15*1# .
  Sprawdzić swój numer telefonu:
  – wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu kod *121#
  Włączyć muzykę na czekanie:
  – wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu kod *133#
  W przypadku braku środków na koncie skorzystać z opcji Zadzwoń do mnie:
  – wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu kod *120#

  Zarządzać swoim kontem (w nieco węższym zakresie w porównaniu z Play24 dostępną na stronie internetowej Play) można również za pomocą telefonu, wybierając i zatwierdzając na klawiaturze *111# zostaniesz przeniesiony do Play 24 Menu, które oferuje gospodarowanie następującymi opcjami:

  1 Konto,
  2 Usługi,
  3 Promocje. Raportuj

 27. Marcin pisze:

  W celu wyciśnięcia wszystkich soków z oferty Play Fresh warto skorzystać z poniższych porad.
  Na początek za pomocą krótkich kodów lub w Play 24 można aktywować następujące usługi, które "wykrzesają" z Twojego Fresha jak najwięcej:

  1) "Zbieraj minuty w Play Fresh" – w ramach usługi za każde 2 minuty odebranego połączenia spoza sieci Play, otrzymujesz 1 minutę na rozmowy do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych.
  Aby aktywować usługę:
  – wystarczy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu krótki kod *111*4*1# i potwierdzić zieloną słuchawką,
  – lub zalogować się na stronie i wybrać odpowiednią opcję w zakładce Usługi.
  Stan zgromadzonych w ramach usługi minut możesz łatwo sprawdzić wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu darmowy kod *102#
  Jednorazowy koszt aktywacji usługi – 3 zł

  2) "Program doładowań" – Program Doładowań, który jest aktywny 3 miesiące od chwili włączenia umożliwi Ci otrzymywanie bezpłatnych minut i złotówek.
  Za uzbierane doładowania otrzymasz:
  – za sumę doładowań: 30zł – 59 zł to 30 minut do sieci Play i na stacjonarne
  – za sumę doładowań: 60zł – 89 zł to dodatkowo 30 minut do wszystkich krajowych sieci
  – za sumę doładowań: 90 zł i więcej to dodatkowe 20 złotych do wykorzystania na wszystkie połączenia krajowe (z wyłączeniem numerów specjalnych).
  Uwaga: Bonusy sumują się, przykładowo jeśli zasilisz konto kwotą 60 zł, to otrzymasz dwie premie, tzn. 30 minut do Play i na stacjonarne, jak również 30 minut do wszystkich krajowych sieci!
  W celu aktywacji:
  – wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu krótki kod *111*50*1#,
  – lub zaloguj się na stronie http://www.24.playmobile.pl i wybierz odpowiednią opcję w zakładce
  Usługi.

  Jednorazowa opłata aktywacyjna – 1 zł.
  Poszczególne bonusy można sprawdzić wybierając i zatwierdzając na ekranie telefonu kod *111#, a następnie w sekcji Konto wybierając odpowiednią opcję, jak również:
  a) dla bonusu 30 minut do sieci Play i na stacjonarne – wybierając i zatwierdzając bezpłatny
  kod *105#,
  b) dla bonusu 30 minut do wszystkich sieci – wybierając i zatwierdzając bezpłatny kod
  *104#,
  c) dla bonusu 20 zł – wybierając i zatwierdzając bezpłatny kod *101# .

  Wróćmy teraz do tematu extra złotówek na start sygnowanej pod nazwą promocyjną „Bonus na start”. W przypadku startera 9 zł minimalny próg umożliwiający uzyskanie extra złotówek to kwota 14 zł, by otrzymać extra złotówki wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu kod *111*31*1#. W ciągu 24 godzin dostaniesz bonus 3 zł, który możesz wykorzystać w ciągu 30 dni na połączenia głosowe i wideo, smsy-y, mms-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Raportuj

 28. Marcin pisze:

  Jeżeli zdecydowałeś się na zakup startera 30 zł, Twój bonus może wynieść 50%. Minimalny próg uprawniający do skorzystania z bonusu to 40 zł, by go otrzymać wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu kod *111*31*2#. W ciągu doby otrzymasz 15 bonusowych złotówek, ważnych miesiąc, które będziesz mógł wykorzystać na połączenia głosowe i wideo, sms-y, mms-y do wszystkich krajowych operatorów komórkowych i stacjonarnych.

  Najrozsądniejszym posunięciem jest jednak kwota 30 zł, umożliwiająca wprowadzenie Cię Drogi Użytkowniku w STAN DARMOWY, czyli nielimitowane połączenia ze wszystkimi w Play!
  Za 0 gr/min możesz rozmawiać przez 30 dni od dnia doładowania.

  "W ten stan wprowadź się sam", tzn:
  1) Wpisz na klawiaturze telefonu kod aktywujący *111*1*1# i zatwierdź zieloną słuchawką.
  2) Sprawdź, czy promocja jest już aktywna wpisując kod *111*1*3# i zatwierdzając zieloną słuchawką.
  3) Po upewnieniu się, że promocja jest aktywna, doładuj konto kwotą minimum 30 zł i ciesz się darmowymi rozmowami ze wszystkimi w Play.
  W trakcie trwania promocji STAN DARMOWY za pomocą kodu *111*1*4# możesz sprawdzić ile pozostało Ci jeszcze dni wolności, w trakcie których możesz cieszyć się darmowymi rozmowami w Play.

  Za doładowanie 30 zł otrzymasz również 1000 sms-ów do wszystkich sieci (szczegóły poniżej)!

  Doładowania najlepiej dokonaj na http://www.doladowania.playmobile.pl, gdyż za zasilenie online konta kwotą z przedziału 20 zł do 300 zł, otrzymasz dodatkowo 10% ekstra do wykorzystania na połączenia głosowe, wideo, SMS i MMS do wszystkich sieci komórkowych w Polsce i na połączenia głosowe do krajowych sieci stacjonarnych. Stan Bonusu można każdorazowo sprawdzić kodem *101# lub na http://www.24.playmobile.pl

  Warto decydować się na wyższe kwoty doładowań, gdyż za każde doładowanie, można zyskać również Bonusowe SMSy w Play Fresh a ważność Twojego konta już w przypadku najniższego zasilenia 5 zł zostanie wydłużona o 365 dni!

  Wspomniane Bonusowe SMSy przyznawane są automatycznie po doładowaniu, dlatego nie trzeba nic dodatkowo aktywować (wartość doładowania – liczba bonusowych sms-ów do wszystkich sieci – ważność bonusowych sms-ów):
  5 zł-9 zł – 100 – 5 dni,
  10 zł-29 zł – 250 – 10 dni,
  30 zł-49 zł – 1000 – 30 dni,
  50 zł i więcej – 2000 – 50 dni.

  Play Fresh poza Stanem Darmowym, Darmowymi SMS-ami i innymi bonusami pozwala również na tańsze połączenia z numerami stacjonarnymi i Play.

  W tym celu należy aktywować usługę:
  – "Pakiet 100 minut do Play i na stacjonarne". Koszt takiej operacji to 5,00 zł, dzięki czemu cena minuty do Play i na stacjonarne zostaje obniżona do 5 gr. W każdym miesiącu możesz zakupić aż 3 pakiety 100 minutowe do Play i na stacjonarne!

  Aktywacji można dokonać:
  – wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu krotki kod *111*34*1#.
  – wybierając i zatwierdzić na klawiaturze telefonu *111#, a następnie w sekcji Usługi wybierając odpowiednią
  opcję,
  – logując się na stronie i wybierając odpowiednią opcję w zakładce Usługi.

  Status usługi można każdorazowo sprawdzić wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu krotki kod *105#. Raportuj

 29. Marcin pisze:

  Ponadto w celu dalszego obniżenia kosztów korzystania z telefonu można skorzystać z dwóch pakietów:
  1) "Pakiet 30 minut za 6 zł", W ramach pakietu użytkownik otrzymuje 30 minut do wykorzystania na krajowe połączenia głosowe oraz wideo do krajowych sieci komórkowych i połączenia głosowe do krajowych sieci stacjonarnych.

  Aktywacja pakietu:
  – wybierz na klawiaturze telefonu kod *111*62*1# .
  Sprawdzenie stanu promocyjnych minut:
  – wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu: *104# .
  Sprawdzenie statusu usługi:
  – wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu *111*62*3#.
  Promocja wyklucza się z ofertą "Darmowy Numer w Play Fresh".

  2) " Pakiet 15 zł za 10 zł", w ramach oferty użytkownik otrzymuje 15 zł do wykorzystania na krajowe połączenia głosowe, wideo, SMS i MMS do wszystkich sieci komórkowych w Polsce i na krajowe połączenia głosowe do sieci stacjonarnych w Polsce.
  Koszt aktywacji – 10 zł, można go aktywować 1 raz w miesiącu przez:
  – wybranie i zatwierdzenie na klawiaturze telefonu kodu *111*63*1# .
  Sprawdzenie stanu promocyjnych minut:
  – wybranie i zatwierdzenie na klawiaturze telefonu: *101# .
  Sprawdzenie statusu usługi:
  – wybranie i zatwierdzenie na klawiaturze telefonu: *111*63*3# .

  PLAY FRESH zadbał również o użytkowników surfujących po Internecie. Specjalnie dla nich zostały przygotowane pakiety obniżające transmisję danych:
  1) "Pakiet Tani Internet", w pakiecie dostajesz 5 MB do wykorzystania na internetową transmisję danych. Pakiet ma ważność 30 dni i kosztuje 5 zł brutto ( z VAT).
  W miesiącu możesz kupić maksymalnie 3 pakiety.
  Aby aktywować:
  – wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*35*1# lub,
  – wejdź do Play24 i wybierz odpowiednią opcję w zakładce Usługi.

  2) "Play Online w telefonie 100MB", w pakiecie dostajesz 100 MB do wykorzystania przez 30 dni w zasięgu sieci Play.
  Aby aktywować:
  – wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*67*1# lub,
  – wejdź do Play24 i wybierz odpowiednią opcję w zakładce Usługi.

  3) "Play Online w telefonie 500MB", w pakiecie dostajesz 500 MB do wykorzystania przez 30 dni w zasięgu sieci Play
  Aby aktywować:
  – wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*52*1# lub,
  – wejdź do Play24 i wybierz odpowiednią opcję w zakładce Usługi.

  4) "Play Online w telefonie 1GB", w pakiecie dostajesz 1 GB do wykorzystania przez 30 dni w zasięgu sieci Play
  Aby aktywować:
  – wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*53*1# lub,
  – wejdź do Play24 i wybierz odpowiednią opcję w zakładce Usługi.

  Aby sprawdzić stan środków w ramach wszystkich aktywnych Pakietów Play Online w telefonie należy wybrać na klawiaturze telefonu i zatwierdzić kod *111#, a następnie kolejno wejść w pozycje:
  – Konto/Stan Konta
  – Promocyjnych MB
  – Pakiet Play Online w telefonie

  Z pakietów 2), 3) i 4) możesz korzystać tylko i wyłącznie w zasięgi macierzystym sieci Play. Poza strefą taniego Internetu jest naliczana standardowa stawka za transmisję danych zgodna z Cennikiem Oferty Play Fresh – 12 gr / 100 kB. Dlatego Aby upewnić się, że jesteś w strefie taniego Internetu wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu kod *140# lub wejdź na stronie http://www.mojplaymobile.pl w zakładce Usługi.

  Należy pamiętać, że aby całkowicie swobodnie i bezstresowo móc korzystać z pakietu zaleca się zablokowanie transferu danych poza strefą taniego Internetu poprzez wybranie i zatwierdzenie kodu *111*51*1#.
  Należy jednak pamiętać, że blokada powoduje brak możliwości korzystania z WAP-u oraz wysyłania i odbierania MMS.

  Powyższe informacje i wskazówki stanowią przykładową instrukcję obsługi Play Fresh :-) i mają na celu ogólne pokierowanie Nowego Użytkownika, a przez to wprowadzenie go w świat Play Fresh, dlatego Drogi Nowicjuszu gdy już nieco bardziej ogarniesz ten wyjątkowy klimat, będziesz mógł konfigurować swoje usługi i promocje w jeszcze bardziej efektywny sposób, dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb!
  Raportuj

 30. Marcin pisze:

  TEMAT: PIERWSZE KROKI W PLAY FRESH

  Nowa sieć to nowe usługi, promocje, nowe kody, cała ta magia kodów może nieco przerażać nowych Użytkowników Play Fresh. Dlatego z myślą o naszych nowych przyjaciołach w Play Fresh przygotowaliśmy poradnik w celu bliższego zapoznania się z ofertą i możliwościami jakie niesie za sobą Play Fresh. Poniżej zostały przedstawione ogólne informacje o ofercie, jak również zestawienie konfiguracji usług i promocji, które pozwolą na maksymalizację korzyści uzyskiwanych, dzięki korzystaniu z taryfy Play Fresh.

  Swoją przygodę z Play Fresh warto zacząć od kupna zestawu startowego 9 zł lub 30 zł, gdyż właśnie te dwa nominały starterów umożliwiają uzyskanie dodatkowych 30% lub odpowiednio 50% extra po doładowaniu, co zostanie dokładniej opisane poniżej. Oczywiście można również skorzystać z opcji zestawu startowego 5 zł, jednak ten nominał nie jest premiowany bonusem extra złotówek na starcie.

  Jeżeli przenosisz numer z innej sieci skorzystaj z promocji "Jedna wizyta w Play", gdzie składając wniosek o przeniesienie Numeru Telefonu od swojego dotychczasowego operatora do Sieci Telekomunikacyjnej P4 będziesz mógł bezpłatnie otrzymać Zestaw Startowy Play Fresh 9 zł, który jest premiowany w identyczny sposób, jak ten opisywany powyżej dla nowych użytkowników.

  Przeniesienie numeru do Play Fresh, to nie tylko darmowy zestaw startowy, ale przede wszystkim prezent 60 zł! Po przeniesieniu numeru do Play Fresh, przez pierwsze 3 miesiące dostaniesz co miesiąc Pakiet 20 zł na połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci.

  PLAY FRESH to cennikowe:
  – 29 gr/min. do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w Polsce,
  – 9 gr/sms do wszystkich sieci,
  – 19 g/mms do wszystkich sieci,
  – 12 gr/100kB transferu danych.

  Konto ważne rok po każdym doładowaniu!

  Raportuj

 31. Olo_ pisze:

  JAK WYCISNAC JESZCZE WIECEJ SOKU Z CYTRYNY PLAY FRESH?:) Tutorial by Olo_

  Drogi Nowy Użytkowniku Play Fresh! Wiedziony ciekawością czytasz te słowa i zastanawiasz się czy naprawdę można wycisnąć jeszcze więcej z już i tak dobrej oferty?! Otóż tak!! Oto jak to zrobić;)

  1. Krok pierwszy DOŁADOWANIE:

  *Aby zrobić to najkorzystniej warto aktywować Stan Darmowy, który da nam nieograniczone połączenia w całej sieci zupełnie za darmo [sic!]

  w Tym celu:

  a) wpisujemy kod w telefonie *111*1*1# i zatwierdzamy

  b) czekamy na aktywacje promocji, potem sprawdzając czy jest już aktywna kodem *111*1*3#

  c) gdy wiemy, że promocja jest aktywna doładowujemy konto kwotą min 30 zł

  >REKOMENDACJA: dla wszystkich (szególnie dzwoniących w Play)

  *Aby jednak doładowanie przyniosło nam jeszcze więcej korzyści, to dokonujemy je na doladowania.playmobile.pl. Otrzymamy 10% więcej kwoty naszego doładowania. Dostaniemy dzięki temu za nasze 30zł: 33zł na konto do wykorzystania, 1000 smsów do wszystkich sieci i nieograniczone rozmowy w sieci! Uff!

  >REKOMENDACJA: dla wszystkich

  *Można także aktywować Program Doładowań
  kodem *111*50*1#. Koszt aktywacji to 1zł na 3msc. Gdy suma doładowań wyniesie 30 zł dostajemy 30 minut do Play i na stacjonarne, przy 60zł drugie tyle, a przy 90zł dodatkowo 20zł.

  >REKOMENDACJA: dla wszystkich (szczególnie doładowujących konto regularnie)

  2. Krok drugi jeszcze WIĘCEJ MINUT

  *Aby jeszcze ulepszyć playowy starter aktywujemy usługę Zbieraj minuty. Za każde 2 minuty odebranego połączenia z innych sieci otrzymamy 1 minutę do wykorzystania do wszystkich:)

  Aktywujemy kodem *111*4*1#

  Koszt aktywacji ponosimy jednorazowo: 3zł.

  >REKOMENDACJA: dla wszystkich (szczególnie dla odbierających dużo połączeń z innych sieci)

  * Pakiet 30 minut do wszystkich sieci za 6 zł na 30 dni możemy aktywować kodem *111*62*1#. Stan minut sprawdzimy wpisując *104# i zatwierdzając.

  >REKOMENDACJA: szczególnie dla dzwoniących poza sieć Play

  *Gdy chcemy otrzymać jeszcze pakiet 100 minut na połaczenia do Play i na stacjonarne (na tym nam bardziej zależy, gdyż już mamy aktywny Stan Darmowy) to używamy kodu *111*34*1#.

  Mamy 30 dni, 100 minut a płacimy tylko 5zł.

  >REKOMENDACJA: dla wszystkich dzwoniących na stacjonarne lub dużo do Play, ktorzy nie aktywowali Stanu Darmowego

  3. Krok trzeci. Jeszcze więcej WSZYSKIEGO;)

  Prosty pakiet, który zamieni nasze 10zł z konta w 15zł:)
  Możemy za niego dzwonić (także video), słać SMS i MMSy do wszystkich.
  Ważny jest 30 dni, można go aktywować tylko raz w miesiącu. Aktywujemy wpisując kod *111*63*1# a sprawdzamy stan *101#

  >REKOMENDACJA: dla wszystkich!

  4. Krok czwarty TANI INTERNET.

  *Play online w telefonie:

  W zależności od tego jak dużo z niego korzystamy w telefonie możemy zdecydować się na następujące pakiety umożliwiające naprawdę tanie surfowanie:

  100 MB, który kosztuje nas 5 zł, aktywujemy wpisując kod: *111*67*1#

  lub

  500 MB za który zapłacimy 15zł, gdzie kod to: *111*52*1#

  oraz

  1 GB za 25 zł, kod do wpisania: *111*53*1#

  Warto pamiętać, że pakiety są ważne 30 dni i obowiązują w zasięgu sieci Play.

  Aby zablokować przypadkowe połączenia będać poza zasięgiem należy wpisać w telefonie kod *111*51*1#

  >REKOMENDACJA: dla wszystkich, którzy korzystają z internetu w telefonie

  *Jest jeszcze możliwość aktywacji pakietu Tani Internet, który działa w także w roamingu krajowym, czyli tam gdzie zdażyłoby się, że nie ma zasięgu Play(?). Daje nam on 5mb, kosztuje 5zł, ważny jest 30 dni. Aktywujemy kodem: *111*35*1#

  >REKOMENDACJA: dla nielicznych, którzy korzystają z internetu w telefonie poza zasięgiem Play

  Mam nadzieje, że powyższy poradnik pomoże Wam jeszcze lepiej skorzystać z już i tak doskonałej oferty Play Fresh:)

  Pozdrawiam

  Olo Raportuj

 32. kotsajmona pisze:

  Drogi Gruszko!

  Przeczytałem właśnie na waszym bliźniaczym blogu że w zwiazku z wałkami na połączeniach do centernetu wybiera się do was kontrola UKE.

  Czy kawa i ciasteczka są już przygotowane? Raportuj

 33. Szara Myszka pisze:

  Jeżeli potrzebujesz jeszcze większych pakietów – zdecyduj się na Pakiety Play Online w Telefonie. Będziesz mógł wykorzystać je tam gdzie Play świadczy usługi w oparciu o własną infrastrukturę. Wpisz:
  *111*67*1# – otrzymasz pakiet 100MB za 5zł
  *111*52*1# – otrzymasz pakiet 500MB za 15 zł
  *111*53*1# – otrzymasz pakiet 1GB za 25 zł

  Gdy nie chcesz być przypadkowo przełączony na droższy koszt transferu danych – wpisz *111*51*1#. Dzięki temu będziesz mógł korzystać tylko z pakietu transferu w ramach sieci Play. Aby odblokować możliwość korzystania z transferu danych w całej sieci – wpisz *111*51*2#. Pakiety są ważne 30 dni.

  Zajrzyj również i zapoznaj się ze szczegółami w regulaminach promocji na .

  by Szara Myszka
  Raportuj

 34. Szara Myszka pisze:

  Witamy w Freshu! Teraz będziesz mógł cieszyć się najniższymi stawkami na rynku. Najważniejsze jednak, że zdecydowałeś się do nas dołączyć.
  Doładowanie 30 zł a nawet więcej, co zrobić z taką kasą? Najniższe stawki na rynku, darmowe SMSy do wszystkich… Ale da radę jeszcze więcej.

  Kody, które warto znać i nie warto się z nimi na dłużej rozstawać, po prostu wpisz i zatwierdź:
  *101# – aktualny Stan Twojego konta w tym Pakiet Złotówek i Środki promocyjne
  *102# – minuty do wszystkich sieci w ramach usługi Zbieraj Minuty w Play Fresh
  *104# – tu sprawdzisz stan dodatkowych minut do wszystkich sieci
  *105# – minuty do wykorzystania w Play i na stacjonarne.
  *109# – stan SMSów do wszystkich sieci komórkowych po każdym doładowaniu

  Są jednak pakiety i usługi, które pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać 30 zł doładowania – sprawdź sam: Raportuj

 35. Szara Myszka pisze:

  *111*1*1# – zanim doładujesz się za 30 zł lub więcej – pamiętaj, aktywuj Stan Darmowy tym kodem! Przed doładowaniem wybierz ten kod, następnie kodem *111*1*3# sprawdzasz czy promocja już jest aktywna. Teraz pozostaje tylko doładować konto za minimum 30 zł i już możesz gadać do woli ze wszystkimi w Play przez 30 dni.

  *111*4*1# – wpisz ten kod bo Fresh docenia Cię nie tylko dobrymi stawkami za połączenia ze wszystkimi, ale nawet za to, że do Ciebie dzwonią!
  Zdecyduj się na usługę Zbieraj Minuty w Play Fresh. Za każde odebrane 2 minuty z innych sieci – 1 minuta do wykorzystania do wszystkich w ciągu 30 dni. Jednorazowy koszt – tylko 3 zł i usługa jest aktywna dopóki nie stracisz ważności na połączenia wychodzące. Raportuj

 36. Szara Myszka pisze:

  *111*31*1 – jeżeli swoją przygodę z Play zacząłeś właśnie ze starterem Play Fresh 9 wpisz ten kod gdy masz na koncie minimum 14 zł, otrzymasz gratis 30% wartości startera więcej
  *111*31*2# – jeżeli jednak Twoja przygoda z Freshem zaczęła się wraz ze starterem Play Fresh 30 wpisz ten kody by otrzymać aż 50% wartości startera więcej.
  Na wykorzystanie promocyjnych środków masz 30 dni.

  *111*63*1# – magiczny kod który sprawia, że Twoja kasa się pomnaża. 10 zł z Twojego konta zamienione zostanie na 15 zł środków promocyjnych do wykorzystania na połączenia do wszystkich sieci oraz SMS/MMS w ciągu 30 dni. Raportuj

 37. Szara Myszka pisze:

  *111*62*1# – gdy chcesz płacić jeszcze mniej niż 29 gr za minutę do wszystkich zdecyduj się na wpisanie tego kodu – otrzymasz pakiet 30 minut za jedyne 6 zł. Efektywna cena za minutę spada do 20 gr! Na wykorzystanie pakietu masz 30 dni.

  *111*34*1# – gdy przychodzi ochota dłużej pogadać ze znajomymi w Play i nie tylko – aktywuj pakiet 100 minut do Play i na stacjonarne tym kodem. W ciągu 30 dni możesz aktywować aż 3 takie pakiety jak również masz 30 dni na wykorzystanie pakietu.
  Raportuj

 38. Szara Myszka pisze:

  *111*50*1# – Play docenia regularne doładowanie konta, wpisz ten kod a dzięki temu uruchomisz Program Doładowań. Koszt aktywacji to tylko 1zł a umożliwi Ci to otrzymywanie dodatkowych złotówek i minut za doładowania w danym miesiącu kalendarzowym,
  – za doładowanie 30 zł otrzymasz 30 minut do Play i na stacjonarne,
  – za 60 zł 30 minut do Play i na stacjonarne i 30 minut do wszystkich sieci w Polsce
  – a za 90 zł również 30 minut do Play i na stacjonarne i 30 minut do wszystkich sieci i dodatkowo 20 zł na połączenia do wszystkich sieci oraz SMS/MMS!

  *111*35*1# – gdy potrzebujesz skorzystać z Internetu w swoim telefonie uruchamiasz tym kodem Pakiet 5MB, który kosztuje tylko 5 zł i jest ważny 30 dni. Raportuj

 39. Patrycja Steinka pisze:

  1. Minuta 29 gr do wszystkich BEZ ŻADNYCH GWIAZDEK

  2. Po każdym doładowaniu smsy do wszystkich gratis:
  doładowanie 5-9 zł 100 sms-ów ważność 5 dni
  doładowanie 10-29 zł 250 sms-ów ważność 10 dni
  doładowanie 30-49 zł 100 sms-ów ważność 30 dni
  doładowanie 50 i więcej 200 sms-ów ważność 50 dni

  3. Nie masz jeszcze taryfy Play Fresh? Nic prostrzego, wystarczy wbić kod:
  *111*33*1#
  Oczywiście przejście z Play Karty lub Nowej Play Karty jest bezpłatne.

  4. Darmowe smsy to zamało? Poprzez kod:
  *111*4*1#
  Aktywujesz usługę zbieraj minuty za 3 zł brutto, jednorazowo! Raportuj

 40. Patrycja Steinka pisze:

  CD.

  5. Wielka Rewolucja trwa! Wpisz kod:
  *111*1*1#
  sprawdź czy promocja jest aktywna:
  *111*1*3#
  doładuj telefon kwotą 30 zł i ciesz się darmowymi nielimitowanymi rozmowami w sieci przez 30 dni!

  6. Dzwonisz dużo na telefony stacjonarne? Nic prostrzego, poprzez kod:
  *111*34*1#
  za 5zł dostaniesz 100 minut do Play i na stacjonarne! Pakiet ważny 30 dni. Raportuj

 41. Patrycja Steinka pisze:

  7. Sms-y i minuty do dla Ciebie za mało? Aktywuj kodem:
  *111*67*1#
  a za 5zł otrzymasz do wykorzystania 10 MB

  8. 29 groszy to za dużo? aktywuj kodem
  *111*62*1#
  Pakiet 30 minut za 6 zł i ciesz się rozmowami 20groszy/minuta do wszystkich
  STATUS: *111*62*3#
  STAN POZOSTAŁYCH MINUT: *104#

  9. To już na prawdę szaleństwo, wpisz i zatwierdź kod:
  *111*63*1#
  Za 10zł z konta głównego można otrzymać 15zł na konto promocyjne ważne 30dni!
  STATUS: *111*63*3#

  10. Nie masz jeszcze Play Fresh? To spiesz się, trwa jeszcze promocja Sterter Walentynkowy, do każdego Startera drugi o wartości 5 zł GRATIS, tylko w salonach.

  Nie wiesz, czy będziesz miał zasięg w Twoim miejscu zamieszkania? Udaj się do Salonu Play z dowodem, a starter dostaniesz gratis!

  11. Każdą promocję możesz wbić dedykowanym kodem, lub przez samoobsługę kodem *111# lub dzwoniąc na Biuo Obsługi *500. Raportuj

 42. Tomasz pisze:

  Starter Play Fresh, łatwo i prosto,konto ważne rok,darmowo w Play za 30 zł..kwota zostaje i wykorzystujesz ją na wszystko po za rozmowami w Play..Twój wybór ,bądź ciekawy ,bądź zawsze,nic się nie martw..zagraj w to- PLAY Raportuj

 43. Qper pisze:

  Jak najlepiej skorzystać z oferty Play Fresh?
  To proste ;)
  1) przenosisz numer do Play Fresh
  2) otrzymujesz na start łącznie 60 do wykorzystania przez 3 miesiące
  3) aktywujesz podstawowe usługi jak Program Doładowań i zbierania minut, Stan darmowy
  4) konfigurujesz pocztę głosową lub ja wyłączasz
  5) Doładowujesz 30 zł
  6) Cieszysz się tanimi połączeniami, darmowymi SMS do wszystkich i rozmowami w Play
  7) Korzystasz z licznych kodów i usług pomagających obniżyć koszty twoich Połączeń

  Przydatne kody

  Stan usług:

  *101#stan konta
  *102#ilość i ważność minut zgromadzonych w ramach usługi „Zbieraj minuty”
  *103#ilość i ważność minut do wszystkich sieci
  *105#ilość i ważność minut do Play i numerów stacjonarnych
  *108#ilość i ważność pakietu Tani Internet 5 MB
  *109#ilość i ważność Darmowych SMS-ów

  Bonusy za doładowania

  *111*50*1# aktywacja usługi Programu Doładowań
  [koszt 1zł na 3 miesiące]
  *111*50*3#status usługi Program Doładowań
  [możliwość sprawdzenia, czy usługa jest aktywna]
  *111*50*4#suma doładowań w danym miesiąc kalendarzowy

  Usługi obniżających koszty połączeń

  *111*34*1# pakiet 100 minut do Play i numery stacjonarne
  [koszt 5 zł, ważność pakietu 30 dni]
  *111*62*1#pakiet 30 minut do wszystkich sieci
  [koszt 6 zł, ważność pakietu 30 dni]
  *111*4*1#Usługa „Zbieraj minuty”
  [koszt 3 zł, jednorazowa aktywacja]
  *111*1*1#Stan darmowy w Play – rozmowy za darmo ze wszystkimi w Play
  [usługa darmowa, po aktywacji należy doładować konto kwotą 30 zł, aktywna przez 30 dni]
  *111*1*4#Stan darmowy w Play – sprawdzenie daty wygaśnięcia usługi

  Pakiety Internetowe

  *111*35*1#Pakiet Tani Internet 5 MB
  [koszt 5 zł, ważność pakietu 30 dni, działa na nadajnikach sieci Play i Play]
  *111*67*1#Pakiet Play Online w telefonie 100 MB
  [koszt 5 zł, ważność pakietu 30 dni, działa tylko na nadajnikach Play]
  *111*52*1#Pakiet Play Online w telefonie 500 MB
  [koszt 15 zł, ważność pakietu 30 dni, działa tylko na nadajnikach Play]
  *111*53*1#Pakiet Play Online w telefonie 1 GB
  [koszt 25 zł, ważność pakietu 30 dni, działa tylko na nadajnikach Play]
  *111*51*1#Włączenie blokady Internetu poza nadajnikami Play
  *111*51*2#Wyłączenie blokady Internetu poza nadajnikami Play
  *140#Sprawdzenie, czy jesteś w strefie taniego Internetu na nadajnikach Play

  Pakiety dodatkowych złotówek

  *111*63*1#Pakiet 15 zł za 10 zł
  [złotówki wymienne na SMS-y, MMS-y oraz połączenia głosowe i wideo, ważność pakietu 30 dni]
  *111*31*1#30% na start dla startera Play Fresh 9 zł
  [przed aktywacją na koncie musi być minimum 14 zł, bonus jednorazowy]
  *111*31*2#50% na start dla startera Play Fresh 30 zł
  [przed aktywacją na koncie musi być minimum 40 zł, bonus jednorazowy]

  – bonus w postaci 10 % wartości doładowania

  Usługi dodatkowe:

  *111#Zarządzanie kontem/aktywacja usług
  *120#Usługa Zadzwoń do mnie
  *121#Usługa Mój numer
  ##002#Wyłączanie poczty głosowej
  *111*15*1#Doładowanie telefonu na kartę z telefonu na abonament
  Raportuj

 44. TroYaNjr pisze:

  Cześć Freshowcu!
  W poradniku dowiesz się jak zostać najszczęśliwszym posiadaczem prepaida w Polsce. Czyli podpowiem Ci jak wydusić z oferty Play Fresh jak najwięcej.

  Oczywiście na początku musisz odpowiedzieć sobie na jedno, zajeważne pytanie:
  Czego tak naprawdę potrzebujesz od swojej komórki? A potem, wziąć to!

  Na starcie
  Masz w nowy, świeżutki, jeszcze salonem Playa pachnący starter. Pierwsze, co musisz zrobić to uruchomić program doładowań (koszt 1zł), stan darmowy oraz usługę zbieraj minuty (koszt jednorazowy 3zł). Wszystkie pakiety i usługi łatwo aktywujesz na stronie http://www.24.playmobile.pl.

  Po pierwsze – doładowanie
  Zawsze ładuj swojego Fresha na stronie http://www.playmobile.pl ! Otrzymujesz wtedy BONUS w postaci 10% doładowania do wykorzystania na połączenia głosowe, video, smsy oraz internet (po doładowaniu powyżej 20zl)

  Po drugie – BONUSY
  Po doładowaniu za 30zł otrzymujesz:
  1.Stan Darmowy – darmowe połączenia przez 30 dni do wszystkich w Play (Stan Darmowy),
  2.Darmowe SMSy – pakiet 1000 SMSów do wszystkich sieci ważny przez 30 dni,
  3.Pakiet 30 minut na rozmowy w sieci Play i numery stacjonarne (Program doładowań),
  4.Bonusowe 10% wartości doładowania (3zł) do wykorzystania na wszystkie połączenia głosowe, video, SMSy i Internet,

  Po trzecie – Pakiety
  Tutaj wszystko zależy od twoich potrzeb.
  Jeśli jesteś posiadaczem zwykłego telefonu, na pewno chętnie skorzystasz z pakietu Play Online. Już od 5zł możesz cieszyć się 100mb pakietem danych do wykorzystania w zasięgu macierzystym Play (ponad 600 miejscowości).
  Masz smartfona? Polecam pakiet 500mb za 15zł. Dzięki niemu możesz cieszyć się praktycznie nieograniczonym dostępem do internetu w swoim smartfonie.
  Jeśli potrzebujesz tanich połączeń na numery stacjonarne to oprócz darmowych 30 minut z programu doładowań możesz dokupić atrakcyjny pakiet 100minut za 5zł (max 300min/m-c)

  Podsumowując
  Za 30zł miesięcznie wyciskasz z Play Fresh darmowe rozmowy w Play, darmowe SMSy do wszystkich, 30 darmowych minut na połączenia z numerami stacjonarnymi (kolejne po 5gr/min), 500mb Internetu oraz 62 minuty do wszystkich sieci (18zł / 0,29gr/min = 62 min). Dodatkowo za każde pełne odebrane 2 minuty połączenia z innej sieci otrzymujesz 1 min do wszystkich!

  Dla mnie BOMBA, a dla Ciebie??

  Wszystkie regulaminy promocji, usług i pakietów dostępne na http://www.playmobile.pl
  Raportuj

 45. Łukasz pisze:

  I. SPOSÓB DLA LENIWYCH – ROZMAWIAJĄCYCH WEWNĄTRZ SIECI

  Jak powinno wyglądać doładowanie:
  1. Zaloguj się na play online, wejdź w zakładkę usługi.
  2. Włącz "Stan darmowy"
  3. Włącz (jeśli nie jest włączony) "Program doładowań"
  4. Poczekaj aż usługi będą aktywne (może to trwać do 24h, w praktyce nie trwa dłużej niż 1h).
  5. Doładuj za 30 zł, najlepiej na – dostaniesz jeszcze 3zł ekstra.
  6. Jeśli używasz internetu włącz jeden z pakietów Play Online
  Po takim doładowaniu dostajesz:
  – darmowe rozmowy w sieci
  – 1000 smsów do wszystkich
  – 30 minut do stacjonarnych
  Sprawdź datę ważności pakietów – wszystkie powinny kończyć się tego samego dnia – ustaw sobie na następny dzień po zakończeniu ważności pakietów przypomnienie. W tym dniu wykonasz kolejne doładowanie.

  Zalety:
  – tylko raz w miesiącu musisz włączać pakiety
  – przez cały czas masz dostępne darmowe minuty i smsy
  – jeśli nie dzwonisz więcej niż 47 minut stacjonarnych i nie wykorzystujesz więcej niż 1000 smsów miesięcznie ten sposób jest najtańszy dla Ciebie

  Wady:
  – niewykorzystane minuty i smsy przepadają, ma to znaczenie tylko jeśli zdarzają się miesiące w których brakuje Ci minut i smsów.

  Skąd się wzięło 47 minut stacjonarnych? To proste do 30 minut dodałem ilość minut do wszystkich jakie można kupić za 5zł (czyli koszt pakietu). Jeśli dzwonisz więcej opłaca się kupić pakiet. Raportuj

 46. Łukasz pisze:

  II. SPOSÓB DLA LENIWYCH – ROZMAWIAJĄCYCH POZA SIEĆ

  Od sposobu pierwszego różni się tym, że będziemy doładowywać na początku i na końcu miesiąca, a potem miesiąc przerwy. Czyli doładowujesz 1 stycznia, 31 stycznia (zamiast 1 lutego), 1 marca, 31 marca (zamiast 1 kwietnia), 1 maja itd.

  Dlaczego tak? Bo przy drugim doładowaniu przekraczamy 60 zł miesięcznych doładowań i dostajemy 30 minut do wszystkich sieci, z programu doładowań.

  Jak to wygląda w praktyce:
  Pierwszy dzień, pierwszego miesiąca:
  1. Zaloguj się na play online, wejdź w zakładkę usługi.
  2. NIE włączaj "Stan darmowy" – mało rozmawiasz w sieci a i tak dostaniesz 30 minut do wykorzystania w Play i stacjonarnych.
  3. Włącz (jeśli nie jest włączony) "Program doładowań"
  4. Poczekaj aż usługa będzie aktywna (może to trwać do 24h, w praktyce nie trwa dłużej niż 1h).
  5. Doładuj za 30 zł, najlepiej na – dostaniesz jeszcze 3zł ekstra.
  6. Jeśli używasz internetu włącz jeden z pakietów Play Online
  Po takim doładowaniu dostajesz:
  – 1000 smsów do wszystkich
  – 30 minut do stacjonarnych

  Ostatni dzień, pierwszego miesiąca
  1. Zaloguj się na play online, wejdź w zakładkę usługi.
  2. Włącz "Stan darmowy"
  3. Poczekaj aż usługa będzie aktywna (może to trwać do 24h, w praktyce nie trwa dłużej niż 1h).
  4. Doładuj za 30 zł, najlepiej na – dostaniesz jeszcze 3zł ekstra.
  5. Jeśli używasz internetu włącz jeden z pakietów Play Online
  Po takim doładowaniu dostajesz:
  – darmowe rozmowy w sieci
  – 1000 smsów do wszystkich
  – 30 minut do wszystkich

  W drugim miesiącu nie wykonujesz, żadnego doładowania – kolejne doładowanie dopiero w trzecim.

  Zalety:
  – praktycznie przez cały czas dostępne darmowe smsy
  – dostajesz na zmianę co miesiąc 30 minut i darmowe rozmowy w sieci – przy małej ilości połączeń w sieci w zupełności wystarczy
  – co 2 miesiące dostajesz 30 minut do wszystkich sieci Raportuj

 47. Łukasz pisze:

  GARŚĆ INFORMACJI NA POCZĄTEK
  Po pierwsze: włącz usługę "zbieraj minuty w Play Fresh" – nie trzeba jej odnawiać, opłata za włączenie 3zł.

  We Freshu dostępne są dwa rodzaje pakietów:
  – można aktywować wiele pakietów w jednym czasie (100 minut do play i stacjonarne, pakiety smsów po doładowaniu)
  – można aktywować tylko jeden pakiet w jednym czasie (stan darmowy)

  Różnica widoczna jest wtedy, gdy nie wykorzystamy wszystkich minut. Przykładowo aktywuję pakiet 100 minut ale w miesiąc wykorzystam tylko 50. Aby mi nie przepadły w ostatnim dniu mogę aktywować nowy pakiet, dzięki czemu stare i nowe minuty się zsumują a czas ważności przedłuży się o kolejny miesiąc.

  Pamiętaj, że 30 dni ważności pakietu liczone jest od następnego dnia po włączeniu. Czyli jeśli pierwszego dnia miesiąca aktywuję pakiet ważny 30 dni, to będzie on ważny do 23:59, 31 dnia miesiąca.

  Doładowujemy miesięcznie 30 zł.
  Dlaczego?
  To proste:
  – darmowe smsy (niewiele osób przekracza 1000 smsów / miesiąc)
  – darmowe rozmowy w Play – tutaj bez limitu
  – pakiet 30 minut na stacjonarne (z programu doładowań)

  Doładowując za mniej niż 30 zł tracimy mnóstwo dodatkowych usług, więc między doładowaniem 29 a 30 zł jest więcej niż tylko 1zł różnicy.

  Trzy sposoby na doładowywanie konta, wybierz ten który Ci najbardziej pasuje: Raportuj

 48. Łukasz pisze:

  III. SPOSÓB DLA KOMBINATORÓW

  1. Załóż konto na Google
  2. Ustaw w Google Kalendarzu swój numer SMS – będziesz mógł dostawać powiadomienia o wydarzeniach w formie smsów.
  3. Dodaj do kalendarza terminy, powtarzane cyklicznie dla każdego pakietu którego chcesz używać – na przykład co 30 dni powiadomienie o tytule "Stacjonarne *111*34*1#" – czyli nazwa pakietu i kod włączający pakiet.

  Dzięki takiemu rozwiązaniu, co 30 dni będziesz dostawać smsa o treści: "Przypomnienie Stacjonarne *111*34*1#". Teraz wystarczy nacisnąć zieloną słuchawkę a telefon powinien sam wykryć, że w smsie jest numer – bez przepisywania kody włączysz pakiet w odpowiednim terminie.

  Jeśli pakiet 100MB internetu to dla Ciebie za mało, a 500 to za dużo możesz włączać na zmianę te dwa pakiety – włączając kolejny w momencie kiedy poprzedni jest jeszcze ważny – megabajty nie przepadną i będziesz mieć do wykorzystania średnio 300MB/miesiąc za 10zł.

  Przed każdym doładowaniem konta aktywuj stan darmowy, sprawdź czy program doładowań jest aktywny. Pamiętaj, że 30 minut na stacjonarne przedłuża ważność pakietu minut do stacjonarnych i play (tego który kosztuje 5zł) możesz więc przestawić alarm w kalendarzu.

  Monitoruj stan pakietów, włączaj jeśli się skończyły i przestawiaj alarmy w Google kalendarzu.

  Zalety:
  – pełna kontrola nad kontem
  – wygodne włączanie pakietów (tylko jedno naciśnięcie słuchawki)

  Wady:
  – więcej pracy niż w przypadku innych pakietów Raportuj

 49. Piotr pisze:

  Plik doc z opisem oferty dostepny do pobrania pod adresem : Raportuj

 50. Piotr pisze:

  Plik doc z opisem oferty dostepny do pobrania pod adresem :
  Kontakt do mnie : piotr.niemidomski@list.pl W razie publikacji komentarza prosze o usuniecie maila ;-) Raportuj

 51. sekator85 pisze:

  Po zakupie startera lub po przeniesieniu numeru z innej sieci aby „wydusić” wszystko z Fresha należy:

  1.Aktywować usługę „Zbieraj minuty” w ramach której za każde 2 minuty odebranego połączenia spoza sieci Play, otrzymujesz 1 minutę na rozmowy do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Wystarczy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu krótki kod *111*4*1# i potwierdzić zieloną słuchawką. Jednorazowy koszt aktywacji usługi – 3 zł.

  2.Stan Darmowy. Wpisz na klawiaturze telefonu kod aktywujący *111*1*1# i zatwierdź zieloną słuchawką. Sprawdź, czy promocja jest już aktywna wpisując kod *111*1*3# i zatwierdzając zieloną słuchawką. Po upewnieniu się, że promocja jest aktywna, doładuj konto kwotą minimum 30 zł i ciesz się darmowymi rozmowami ze wszystkimi w Play.

  3.Doładuj konto kwotą min. 30 zł. Doładowując ze strony http://www.playmobile.pl otrzymasz bonus w wysokości 10% kwoty doładowania. Za doładowanie kwotą 30zł – 49zł zostanie przyznane 1000 darmowych SMSów do wszystkich sieci do wykorzystania przez 30 dni. Za doładowanie kwotą 50zł – 300zł zostanie przyznane 2000 darmowych SMSów do wszystkich sieci do wykorzystania przez 50 dni.

  4.Aktywuj Pakiet 100 minut w Play Fresh i płać jedynie 5 gr za minutę połączenia do sieci Play i na telefony stacjonarne. Wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*34*1#. Koszt pakietu wynosi 5 zł. Możesz cieszyć się tanimi rozmowami przez 30 dni od momentu aktywacji.

  5.Aktywuj pakiet 5 MB oraz korzystaj z taniego dostępu do Internetu przez telefon, gdziekolwiek jesteś! Koszt pakietu wynosi 5 zł. Możesz cieszyć się Internetem przez 30 dni od momentu aktywacji. Aby aktywować pakiet wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*35*1#.

  6.Jeżeli korzystasz z zasięgu własnego sieci PLAY aktywuj pakiet „Play Online w telefonie”. Aby aktywować pakiet 100 MB za 5 zł wybierz na klawiaturze kod *111*67*1#. Aby aktywować pakiet 500 MB za 15 zł wybierz na klawiaturze kod *111*52*1#. Aby aktywować pakiet 1 GB za 25 zł wybierz na klawiaturze kod *111*53*1#. Wszystkie ważne są 30 dni.

  Zakładając, że będziemy miesięcznie doładowywać konto kwotą 30zł +3zł, otrzymamy:
  1.Nieograniczoną liczbę połączeń ze wszystkimi numerami w PLAY. Koszt: 0 zł.
  2.1000 SMSów do wszystkich sieci komórkowych w Polsce. Koszt : 0 zł.
  3.100 minut na numery stacjonarne. Koszt 5 zł.
  4.100 MB transferu danych. Koszt: 5 zł.
  5.Z pozostałej kwoty (23) otrzymamy 80 minut do wszystkich sieci (0,29 zł/min)
  6.Minuty w usłudze Zbieraj minuty.
  Raportuj

 52. koralgol pisze:

  Vademecum Świeżego Freshowca

  W poniższym przewodniku spróbujemy w jak najprostszy i jak najbardziej przystępny dla jak największego grona użytkowników sposób zaproponować rozwiązania dotyczące efektywnego zagospodarowania środków na naszym nowym prepaidzie.
  W związku z tym, że użytkownicy telefonów należą do przeróżnych grup społecznych uwarunkowanych wieloma względami (np. wzrost), nie sposób podać jednego, uniwersalnego sposobu na zorganizowanie sobie konta. Dlatego spróbujemy dziś skupić się na trzech najbardziej popularnych grupach:
  1.maniakach multimedialnych kombajnów komórkowych, wyciskających z nich wszystko, co się da, a nawet więcej
  2.emerytach i rencistach
  3.kobietach karmiących piersią

  Ad.1
  Przenosimy swój numer do Play Fresh. Dzięki temu zyskujemy już na starcie 9 PLN ze startera + 60 PLN (3 x po 20 PLN w trzech kolejnych miesiącach – premia). Następnie za 3 PLN uruchamiamy usługę „Zbieraj minuty” kodem *111*4*1# oraz za 1 PLN usługę „Program doładowań” kodem *111*50*1#. Dzięki pierwszej, otrzymujemy minutę rozmowy za 2 minuty połączenia przychodzącego z obcej sieci – bardzo przydatne. Druga usługa (działa 3 miesiące) pozwala na uzyskiwanie bonusów za doładowanie.
  Następny krok, to uruchomienie „Stanu Darmowego”. W tym celu wpisujemy kod *111*1*1#, następnie upewniamy się kodem *111*1*3# i doładowujemy konto np. za 30 PLN (co najmniej) na stronie http://WWW.doladowania.playmobile.pl Dzięki temu uzyskujemy bonus w postaci 10% kwoty doładowania. Za doładowanie 30 PLN otrzymujemy bonusowe 1000 (słownie: tysiąc) smsów do wszystkich sieci.
  Na koncie mamy 35 PLN i 3 PLN premii. Kodem *111*52*1# kupujemy pakiet 500MB do wykorzystania w zasięgu P4. Pozostaje 20 PLN i 3 PLN premii. Za kwotę 5 PLN kupujemy „Pakiet 100 minut do Play i na stacjonarne” wpisując kod *111*34*1# i zatwierdzając słuchawką (zieloną! Tudzież „ok.”).
  W ten prosty sposób, za sumę 30 PLN mamy: 500MB danych, 130 min na stacjonarne, nielimitowane rozmowy do Play, 1000 smsów do wszystkich no i jeszcze 18 PLN na rozmowy do innych sieci za 29gr./min lub MMSy.

  Ad. 2
  Kupujemy starter za 5 PLN w kiosku (gdyż przenoszenie numeru wydaje się nam zbyt skomplikowane, tym samym tracimy około 69 PLN premii). Kupujemy doładowanie za 30 zł. Jeżeli mamy wnuczka, wnuczek wpisuje kod do uruchomienia „stanu darmowego” (wnuczek będzie wiedział jaki kod). Następnie doładowujemy konto. Kodem *111*34*1# zatwierdzonym trzykrotnie kupujemy 5 godzin rozmów na telefony stacjonarne. Pozostaje nam 20 PLN do innych sieci.
  W ten sposób za kwotę 35 PLN mamy do wydzwonienia 5 godzin na stacjonarne oraz 20 PLN do innych sieci. (Nielimitowane rozmowy do Play w opcji z wnuczkiem).

  Ad. 3
  Karmiąc piersią nie rozmawiamy zbyt często przez telefon. Szczerze mówiąc – w ogóle. W Play Fresh dzięki ważności połączeń wychodzących przez rok, nasze 30 PLN czeka cierpliwie, aż pociecha zostanie odstawiona od piersi.
  W ten sposób mamy przez rok czynny telefon za jedyne 30 PLN.

  Powyższe zestawienia zawierają jedynie przykładowy model skonfigurowania pakietów do własnych potrzeb. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za brak satysfakcji po zastosowaniu się do powyższych wskazówek, jak i za ubrania pozostawione w szatni.
  Wszystkie dostępne pakiety, promocje i kody dostępne na

  Dziękuję za uwagę.

  Karol Garwoliński
  kgarwolinski@o2.pl
  502 789 900
  Raportuj

 53. PLAY FRESH – ZACZYNAMY CIEKAWĄ PRZYGODĘ.

  (krótki poradnik nowego użytkownika)

  Drogi użytkowniku,

  dziś już prawie każdy posiada telefon komórkowy, jest on niezbędnym elementem naszego życia. Powstaje coraz więcej modeli i typów komórek. Tak samo się dzieje z wyborem taryfy. Pozwól,
  że przedstawię Ci najlepszą opcję. Moim zdaniem jest to oferta na kartę sieci PLAY, tzw. PLAY FRESH. Opcja ta naprawdę odświeżyła polski rynek komórkowy, dlatego korzysta z niej coraz więcej osób. Swoją przygodę z omawianą taryfą rozpoczynamy od wizyty w salonie.

  Pewnie spytasz po co? Ja proponuję Ci, abyś sprawdził(a), czy Ci się oferta ta spodoba, czy zasięg sieci będzie odpowiedni w Twoim miejscu zamieszkania, więc weźmiemy na spróbowanie.
  W salonie możesz za darmo otrzymać starter PLAY FRESH o wartości początkowej 5 zł.
  Dostępne są również startery o nominałach 9 zł i 30 zł, ale za nie trzeba zapłacić, dlatego polecam wybrać pierwszą darmową opcję. Pamiętaj, aby przed wizytą w salonie wziąć ze sobądowód osobisty, ponieważ warunkiem otrzymania darmowego startera jest zarejestrować numer na swoje dane osobowe.
  Gdy już otrzymamy ten starter od chwili wykonania pierwszego połączenia lub wysłania pierwszej wiadomości tekstowej (sms-a) mamy 10 dni na korzystanie z niego. Aby móc dalej korzystać
  z nowego numeru w sieci PLAY należy go doładować. Obojętnie jaką kwotą, ponieważ każde uzupełnienie konta przedłuża jego ważność o 1 rok. Takiej opcji nie daje żadna sieć w Polsce, tylko PLAY. Najbardziej korzystniejszą opcją będzie doładowanie konta kwotą za co najmniej 30 zł,
  bo wiąże sięz tym wiele przywilejów, ale o tym porozmawiamy później.

  Warto również wspomnieć, że kupując starter za 9 zł lub za 30 zł możesz otrzymać dodatkowe środki w ramach promocji BONUS NA START. Więcej informacji tutaj –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_
  a my jedziemy dalej.

  Tylko PLAY posiada jedną standardową stawkę do wszystkich sieci w Polsce, a mianowicie 29 groszy za minutę połączenia. Dodatkowo korzystając z pakietu 100 MINUT DO PLAY I NA STACJONARNE W PLAY FRESH –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_… obniżamy koszt minuty połączenia do PLAY i na numery stacjonarne do 5 groszy. Natomiast korzystając z pakietu 30 MINUT ZA 6 ZŁOTE W PLAY FRESH –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_… cena za minutę połączenia do każdej sieci w Polsce wyniesie nas tylko 20 groszy.

  cz. 1 z 3 Raportuj

 54. Innymi ciekawymi promocjami, jakie na nas czekają w PLAY FRESH są:

  – Oferta promocyjna: Z PLAY FRESH DO AZJI –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_… obniżająca koszty połączeń międzynarodowych do wybranych krajów azjatyckich do 29 groszy za minutę połączenia głosowego;
  – promocyjny PAKIET 15 ZŁOTYCH ZA 10 ZŁOTYCH –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_… czyli otrzymania 5 złotych więcej niż miało się na koncie wcześniej do wykorzystania na usługi zawarte w powyższym regulaminie;
  – internetowe PAKIETY PLAY ONLINE W TELEFONIE DLA OFERTY PLAY FRESH –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_… oraz PAKIET TANI INTERNET W PLAY FRESH –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_… uprawniające do tańszego korzystania z Internetu we własnym telefonie.

  Wracając do korzyści, jakie Ciebie czekają po doładowaniu konta, to chciałem Cię poinformować, że gdy doładujesz konto kwotą za minimum 30 zł, otrzymasz:
  1)1000 SMS-ÓW DO WSZYSTKICH SIECI , więcej o tej promocji przeczytasz tutaj –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_
  2)STAN DARMOWY, czyli mówiąc krótko 3.500.000 darmowych numerów (bo tyle w przybliżeniu sieć Play ma użytkowników), szczegółowe informacje jak znaleźć się w takim stanie przeczytasz tu –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_
  3)PROGRAM DOŁADOWAŃ, chilli sprawdź sam(a) co to takiego –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_

  cz. 2 z 3 Raportuj

 55. Do innych ciekawych ofert promocyjnych jakie występują w ofercie PLAY FRESH należą:
  Kupno zestawu startowego PLAY FRESH z telefonem Nokia lub LG –> . po bardzo atrakcyjnych cenach.
  Doładowanie konta drogą internetową –> . z dodatkowym 10% bonusem premiowym.

  Pewnie zdażyło Ci się tak, że miałeś/łaś mało środków na koncie i to powstrzymywało Ciebie do kontaktowania się z bliskimi. W PLAY FRESH takie problemy odchodzą w zapomnienie, ponieważ możesz korzystać z usługi, które poinformują Twoich bliskich, że potrzebujesz środków, tzw. PROŚBA O DOŁADOWANIE – więcej o tej usłudze przeczytasz tutaj –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_… oraz z usługi informująca inne osoby do tego aby się z Tobą skontaktowali, tzw. usługa ZADZWOŃ DO MNIE . .

  Na koniec tego PRZEWODNIKA PO PLAY FRESHu chciałem Tobie przedstawić usługę, którą powinienem na początku, bo działa ona prawie od samego początku powstania sieci. A mianowicie tylko PLAY ma usługę, dzięki krórej otrzymujesz darmowe minuty do wszystkich sieci, za odbierane połączenia ze wszystkich sieci krajowych i zagranicznych (za wyjątkiem Play)
  w proporcji 2:1 (2 minuty odebrane 1 minuta na połączenia wychodzące). Usługa cieszy się dużym powodzeniem wśród użytkowników, również dlatego ponieważ ze wszystkich pakietów środki
  z niej wykorzystywane są w pierwszej kolejności. Przed Tobą weteran usług promocyjnych PLAY, czyli usługa ZBIERAJ MINUTY W PLAY FRESH , szczegółowe info. znajdziesz tutaj –> https://www.playmobile.pl/resources/pdf/Regulamin_… .

  Pewnie się zastanawiasz po co tyle tych ofert i promocji? Dlatego, że sieć je dopasowywuje do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jak to się mówi w polskim przysłowiu: „ Dla każdego coś dobrego”. Mam nadzieję, że mój poradnik choć trochę zaznajomił Ciebie z „fioletową marką”.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłych chwil w korzystaniu z PLAY FRESHa :-)

  Łukasz Malina

  cz. 3 z 3 Raportuj

 56. Beata pisze:

  Fresh w pigułce czyli jak skutecznie włączyć oszczędność :-)

  Jak przystało na prawdziwego "fresh'owicza" powinien mieć w głowie wszystkie kody. Natomiast postanowiłam ułatwić Wam zadanie – nowicjusze ;-)
  Zaczynamy zabawę :-)

  Stan Darmowy – aby aktywować pakiet wpisujemy kod *111*1*1# – otrzymamy informację, że pakiet jest aktywowany. Oczywiście najlepiej sprawdzić aktywacje kodem *111*1*3#. Następnie doładowujemy konto kwotą minimum 30 zł i w ten sposób rozmawiamy zupełnie za darmo ze wszystkimi w Play :-)

  Dzwoni do Ciebie dużo osób z innych sieci? To super, teraz możesz ich wykorzystać za jedyne 3 zł miesięcznie!
  Tak zwane wykorzystywanie w Play Fresh nazywa się "Zbieraj Minuty w Play Fresh". Aktywujemy go kodem *111*4*1#. Miesięczna opłata jak i aktywacja wynosi 3 zł. Aktualny stan minut sprawdzamy kodem *102#.

  Lubisz rozmawiać z babcią i dzwonisz do niej na stacjonarke? Rewelacyjnie – pakiet 100 minut na stacjonarne za jedyne 5 zł może być Twoje. Aktywuj kodem *111*34*1# a babcia na pewno będzie szczęśliwa!

  Tani Internet – jeśli nudzisz się w drodze do szkoły, a w tramwaju nie słyszysz własnych myśli – włącz pakiet Taniego Internetu 5 MB za 5 zł kodem *111*35*1# :)

  Najlepsze dla smsmaniaków!

  Po każdym doładowaniu otrzymujesz dodatkowy pakiet SMS do WSZYSTKICH SIECI! Tak, za darmo!

  od 5 do 9 zł – 100 SMS-ów na 5 dni
  od 10 do 29 zł – 250 SMS-ów na 10 dni
  od 30 do 49 zł – 1000 SMS-ów na 30 dni
  od 50 zł i więcej -2000 SMS-ów na 50 dni
  Sprawdzamy stan darmowych SMS kodem *109#

  Uwaga!
  Wszystkie wyżej wymienione pakiety są aktywowane w ciągu 24 godzin. Raportuj

 57. asan pisze:

  W Play Fresh najkorzystniej jest przy doładowaniu za 30zł poprzez stronę Play:

  Gdy już kupimy starter:
  1)aktywujemy opcję Zbieraj Minuty w Play Fresk (*111*4*1#)
  2)aktywujemy opcję Program Doładowań (*111*50*1#)
  3)aktywujemy opcję Stan Darmowy (*111*1*1#)
  4)doładowujemy 1szego dnia miesiąca za 30 zł:
  otrzymujemy 3zł gratis, 1000 SMSów oraz 30min na stacjonarne a także Stan Darmowy
  5)kupujemy Pakiet 30min za 6zł (*11*62*1#)
  6)doładowujemy ostatniego dnia miesiąca za 30 zł po wcześniejszym ponownym aktywowaniu opcji Stan Darmowy (*111*1*1#):
  otrzymujemy znów 3 zł gratis, 1000 SMSów oraz 30min do wszystkich i znów Stan Darmowy

  Za wydane 60zł na 2 miesiące otrzymujemy więc: 6zł gratis, 2000 SMSów (wartość 180zł), 30min na stacjonarne (wartość 8,7zł) i 30min do wszystkich (8,7zł). Pomijając darmowe rozmowy w Play i SMSy, dostajemy gratis 23,4zł czyli prawie drugie tyle.

  Za 60 zł otrzymamy usługi warte… 263,40 zł: 2000 SMSów, 30min na stacjonarne, darmowo w Play oraz co najmniej 266 minut do innych! Minuta wynosi wtedy jedyne 22 grosze.

  Gdyby była potrzeba doładowania w trakcie miesiąca, najlepiej doładować za 30zł bo otrzymamy dodatkowo 20zł gratis. Raportuj

 58. Piotrek Chojna pisze:

  CZĘŚĆ 1/2
  Witaj w PLAY Fresh!

  Jeżeli czytasz ten poradnik, oznacza to, że postanowiłaś/eś skorzystać z oferty PLAY Fresh i dowiedzieć się, co ekipa z Taśmowej 7 dla Ciebie przygotowała. Uwierz, jest tego wiele :)

  Na dzień dobry, kody które przydadzą się każdemu użytkownikowi PLAY Fresh:
  *100*14 – cyfrowy kod doładowywujący#
  *101# tym kodem sprawdzisz stan i ważność twojego konta,
  *102# stan minut w ramach promocji Zbieraj Minuty,
  *105# tu zobaczysz, ile minut pozostało w ramach pakietu 100 minut w PLAY Fresh,
  *108# sprawdź stan pakietu Tani Internet
  *109# ilość darmowych SMS-ów
  *111# dzięki temu kodowi, aktywujesz różne usługi i promocje, a także sprawdzisz ich stan,
  *140# kod bardzo ważny dla użytkowników pakietów PLAY On-line w telefonie, możesz sprawdzić, czy znajdujesz się w strefie taniego internetu PLAY

  PLAY Fresh to oferta dzięki której możesz naprawdę wiele. Każde doładowanie (nawet to za 5 złotych) przedłuża ważność twojego konta na połączenia wychodzące o 365 dni! PLAY to także synonim słowa TANIO. Zapytasz dlaczego? A no właśnie dlatego:

  29gr za minutę do wszystkich polskich sieci stacjonarnych i komórkowych!
  9gr za SMSa do wszystkich polskich sieci komórkowych!
  19gr za MMSa do wszystkich polskich sieci komórkowych!
  12gr/100kb transmisji danych!

  STOP! No ale po co płacić za SMSy, jak w PLAY możemy wysyłać je za darmo! Przy każdym doładowaniu dostajesz dodatkowe darmowe SMSy do wszystkich sieci! Wygląda to następująco:
  Kwota doładowaniaIlość SMS-ówWażność SMS-ów
  5 zł – 9 zł 100 5 dni
  10 zł – 29 zł 250 10 dni
  30 zł – 49 zł 1000 30 dni
  50 zł – 500 zł 2000 50 dni
  Kod *109# przypomni Ci, ile jeszcze SMS-ów możesz wysłać do swoich znajomych.

  STOP PORAZ DRUGI! Po co płacić za rozmowy, jak w PLAY możemy rozmawiać ZA DARMO i to nie tylko z wybranym numerem, ale Z KAŻDYM W PLAY! Wystarczy skorzystać z promocji Stan Darmowy w Play. A to bardzo proste:
  Po pierwsze: wybierz kod *111*1*1#
  Po drugie: sprawdź, czy promocja jest już aktywna kodem *111*1*3#
  Po trzecie: gdy promocja będzie aktywna, doładuj konto kwotą minimum 30 zł i…
  … ROZMAWIAJ ZA DARMO Z KAŻDYM W PLAY PRZEZ KOLEJNE 30 DNI!
  Kod *111*1*4# przypomni Ci, ile to jeszcze dni wspaniałych darmowych rozmów z twoimi znajomymi w PLAY pozostało.

  PLAY daje Tobie możliwość tanich rozmów ze wszystkimi w sieci oraz z numerami stacjonarnymi, dzięki pakietowi 100 minut w PLAY Fresh. Pakiet ten możesz aktywować kodem *111*34*1#. Za 5 złotych otrzymasz pakiet 100 minut do PLAY i na stacjonarne. Pakiet ważny jest 30 dni. Jego stan i ważność sprawdzisz kodem *105#

  Kolejny pakiet proponowany przez PLAY to pakiet Tani Internet PLAY Fresh. Za 5 złotych otrzymujesz pakiet 5MB na transmisje danych. Pakiet idealny dla osób które od czasu do czasu korzystają z internetu. Pakiet aktywujesz kodem *111*35*1# a jego stan sprawdzisz kodem *108# A jeżeli w internecie czujesz się jak ryba w wodzie to najlepszym sposobem na surfowanie po internecie będą:
  Pakiety PLAY On-line w telefonie. Aby móc z nich korzystać, musisz znajdować się w strefie taniego internetu. Sprawdź czy jesteś w tej strefie kodem *140#. Zablokuj możliwość korzystania z internetu poza tą strefą kodem *111*51*1#. Blokade wyłączysz kodem *111*51*2#. Pakiety przedstawiają się następująco:
  PakietOpłata miesięcznaAktywacjaWażność pakietu
  100 MB5 zł *111*67*1#30 dni
  500 MB15 zł *111*52*1#30 dni
  1 GB25 zł *111*53*1#30 dni

  Raportuj

 59. Piotrek Chojna pisze:

  CZĘŚĆ 2/2
  Wszystko ładnie, a wręcz przepięknie, ale… to nie wszystko :)

  W PLAY Fresh otrzymujesz 1 minutę do wszystkich polskich sieci komórkowych i stacjonarnych, za każde 2 minuty odebrane z poza sieci PLAY! Oznacza to, że gdy dzwoni do Ciebie kumpel z zaproszeniem na imprezę, druga połówka by wyznać Ci miłość lub mamusia (z awanturą, że jest późno i masz wracać do domu lub, że obiad stygnie) i ta osoba nie ma numeru telefonu w PLAY (mam nadzieję, że jak najszybciej to się zmieni, i twój bliski także będzie mógł korzystać z atrakcyjnych stawek w naszej sieci) za każde 2 minuty połączenia odebranego, Ty dostaniesz 1 minutę do wykorzystania do wszystkich. Aktywuj usługę kodem *111*4*1#. Zapłacisz tylko za aktywację usługi (3 zł) a ilość minut które możesz otrzymać jest nieograniczona! Stan minut sprawdzisz kodem *102#

  http://www.doladowania.playmobile.pl Na tej stronie możesz doładować swoje konto. Pamiętaj, gdy doładujesz konto przez serwis http://www.doladowania.playmobile.pl dostaniesz 10 % extra na usługi!

  No tak, ale gdy człowiek ma dostęp to tanich (a nawet darmowych) połączeń i SMSów, super taniego internetu w pakietach i innych usług obniżających koszty korzystania z telefonu, to co robić z pieniędzmi które pozostają na koncie? To bardzo proste! W PLAY możesz korzystać z wielu usług które dostarczą Ci rozrywki, dobrego humoru a także atrakcyjnych nagród. Korzystaj z PSOTNIKA i przemawiaj do znajomych głosem dziecka, albo grubym i groźnym głosem lub innym do wyboru, sprawdź swoją przyszłość dzięki serwisowi HOROSKOPY I MAGIA, umów się na randkę poprzez serwis PLAY RANDKI. Jest naprawdę wiele serwisów do wyboru. Aktywuj MUZYKĘ NA CZEKANIE. Niech Twoi znajomi dzwoniąc do Ciebie zamiast zwykłego biiip usłyszą najlepsze hity muzyczne! Możesz także wziąć udział w konkursach PLAY i wygrywać atrakcyjne nagrody! Wejdź na http://www.multimedia.playmobile.pl i ściągaj na swój telefon super tapety, dzwonki i filmiki, które zawsze poprawią Ci humor. Ściągaj świetne gry na telefon i graj zawsze, gdy będziesz miał na to ochotę.

  PLAY to wielka machina pracująca dla Ciebie i twojej satysfakcji z korzystania z telefonu. Pamiętaj, że w tej machinie pracuje wiele osób, które zawsze służą pomocą. Dzwoń pod *500 zawsze gdy będziesz miał jakieś pytania lub wątpliwości. Pisz do PLAY poprzez serwis http://www.24.playmobile.pl (tu możesz także dokonywać zmian w usługach na swoim koncie), odwiedzaj salony PLAY w całej Polsce. Pracownicy PLAY są do Twojej dyspozycji.

  To by było na tyle :) Więcej przydatnych infromacji, oraz regulaminy usług, promocji i konkursów znajdziesz na http://www.playmobile.pl

  Pozdrawiam i życzę wspaniałych chwil z telefonem w ofercie PLAY Fresh!

  Raportuj

 60. mike278 pisze:

  Reveran, pelznac triumfalnie wypuscil odnoze i pokazal 2 zagadkowe rzeczy. Zamigotal swiatelkami komunikujac:
  Mamy 2 artefakty tej wymarlej rasy. Okazuje sie ze byly tu 2 rasy. Jedna niezwykle podobna do nas, ta rzadzaca, oraz rasa podrzedna zbudowana niezwykle niefunkcjonalnie, ze stalymi ksztaltami. Zgroza.
  Naukowcy juz wszystko przetlumaczyli, ale mam tez oryginaly do wgladu.
  Spojrzcie na artefakt pierwszy (zamigotal dyskretnie: Obraz byl zaledwie dwuwymiarowy dodalismy glebi, tlumaczenie z boku).
  Na artefakcie pokazal sie prawie przedstawiciel ich rasa-zmiennoksztaltny,tylko ze 2 kolorowy(biel i fiolet), oglaszajac jakies niezwykle wazne rozporzadzenie o wprowadzeniu Stanu Darmowego(czymkolwiek by on byl)

  Artefakt 2gi nazywa sie ulotka. Niezwykle fasynujaca rzecz, zdaje sie opowiada o waznych sprawach spolecznych.
  Na holo wrzucono 2gi obraz.

  PLAY FRESH PORADNIK::::::::::
  1.Cennik Podstawowy:
  MInuta do kazdej, ale to kazdej sieci-29 groszy
  Sms do kazdej, ale to kazdej sieci-9 groszy.
  Mms do kazdej, ale to kazdej sieci-19 groszy.
  Transfer danych 100 KB- 12 groszy.

  2. PAKIETY
  a) !00 minut (na play i stacjonarne), aktywacja: *111*34*1# i zielona sluchawka, efekt: 100 minut nado Play i stacjonarne-rozliczane przed kapitalem zlotowek. Ograniczenie-mozna posiadac tylko 3 pakiety, wazny-30 dni. Koszt-5 PLN za pakiet.
  b) Pakiet Tani Internet,aktywacja: *111*35*1# i zielona sluchawka, efekt: 5 MB zarowno w sieci P4 jak i roamingu, wazny-30 dni. Koszt-5 PLN.
  c) Play online w telefonie:
  1) 100 MB, aktywacja: *111*67*1# i zielona sluchawka. Efekt: 100 MB. Ograniczenie tylko siec P4 (zasieg sprawdzamy wpisujac *140#) Wazny 30 dni. Koszt: 5 pln
  2) 500 MB, aktywacja: *111*52*1# i zielona sluchawka. Efekt: 500 MB. Ograniczenie jak wyzej. Wazny 30 dni. Koszt: 15 PLN.
  3) 1 GB, aktywacja: *111*53*1# i zielona sluchawka. Efekt: 1 Gb. Ograniczenia i waznosc jak wyzej. Koszt:25 PLN.
  3. Dodatkowe Korzysci.
  a) Do doladowan
  w przedziale 5 -9 PLN , darmowe smsy-100 wazne 5 dni
  w przedziale 10 – 29 zł, darmowe smsy-250 wazne 10 dni
  w przedziale 30 – 49 zł, darmowe smsy-1000 wazne 30 dni
  w przedziale 50 – 300 zł, darmowe smsy-2000 wazne 50 dni
  SMSY SA DO WSZYSTKICH SIECI I NIE WYMAGAJA AKTYWACJI.

  Stan Darmowy
  Przy doladowaniu powyzej 30 PLN, aktywacja:*111*1*1# i zielona sluchawka, konieczne:
  sprawdzenie aktywacji: *111*1*3# i zielona sluchawka (promocja aktywna, doladuj konto-min 30 PLN
  Efekt: Darmowe rozmowy z kazdym numerem w Play. Ograniczenie-aktywacja i doladowanie powinno
  nastapic w tym samym miesiacu kalendarzowym. Wazny-30 dni, po tym czasie trzeba powtorzyc cala
  procedure.
  b) Dodatkowe:
  Przenies numer. Wystarczy przeniesc zarejestrowany u dotychczasowego operatora numer i przez 3
  miesiace otrzymuje sie 20 PLN połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci.
  Zbieraj minuty. Aktywacja: *111*4*1# i zielona sluchawka. Efekt: za kazde 2 PELNE minuty
  odebranej, jednej rozmowy spoza Play, otrzymujesz 1 minute do wszystkich sieci. Ograniczenie:
  wykorzystywane przed Pakietem !00 minut na Play i stacjonarne. Koszt:1PLN.

  Startery w cenie: 5,9,30 PLN.

  Na tym konczymy pokaz, drodzy naukowcy. Szkoda wielka ze rasa wymarla. Podobno to przez to ze nie zrozumieli przeslania ulotki i korzystali z innychsieci( ta sprawa jest juz w fazie badan szczegolowych.

  Dziekuje wszystkim plciom za uwage. I odpelznal migoczac leciutko w zadumie nad przeslaniem ULOTKI.

  Raportuj

 61. Łukasz pisze:

  Witam ponownie! Macie PLAY Fresh? To świetnie! Może chcielibyście dostać coś więcej? Taki prezent. Wiem, wiem, dużo już i tak jest w standardzie, ale można zrobić znacznie więcej… Zaraz to Wam wyjaśnię.

  Najważniejsza rzeczą, jaka powinniście zrobić, to AKTYWOWAĆ STAN DARMOWY. Dzięki niemu rozmawiasz za wszystkimi w PLAY za darmo przez 30dni. Jak? Prosto! Wystukujesz na swoim fonie *111*1*1# (same 1) i potwierdzasz przyciskiem połączenia. Prościutkie? A jak! Teraz sprawdzasz, czy już promocja została uaktywniona *111*1*3# (tym razem z 3). Jeżeli nie, czekasz i za jakiś czas sprawdzasz. Już aktywna? No to doładowujesz konto za min. 30zł. Można to zrobić na wiele sposobów. Jeżeli kupujesz kartę zdrapkę, po prostu zastosuj się do instrukcji tam umieszczonych. Łatwo i prosto!

  Co dalej? Aktywujemy PAKIETY! Co to jest pakiet? To jakby paczka minut, smsów, czy MB, za która wcześniej płacisz, a wykorzystujesz przez pewien czas. Po co Ci to? Ażeby płacić mniej! Jak często piszesz, albo dzwonisz, czy korzystasz z Internetu to właśnie jest to dla Ciebie! Pakiety możesz aktywować w PLAY24 w Twoim telefonie. Wpisz po prostu *111# i wybierasz PROMOCJE. Można to zrobić oczywiście także na inne sposoby (także przez Internet).

  Odbierasz dużo połączeń? ZBIERAJ MINUTY są z pewnością dla Ciebie! Płacisz tylko 3zł (jednorazowo), a za każde 2min odebranego połączenia spoza PLAY dostajesz 1min gratis do wszystkich. Oczywiście jak porozmawiasz z kimś 10 minut (i do się naciągnąć), to dostajesz aż 5 min. Warto także aktywować to na wszelki wypadek. Ważne min. 1 rok. Aktywujesz to kodem:*111*4*1#. I tak za pierwszy miesiąc nic nie zapłacisz, więc warto spróbować.

  Nie chcesz, żeby inni słuchali nudnego bipa? Aktywuj MUZĘ NA CZEKANIE. To tylko 2 zł miesięcznie. W prezencie dostajesz darmowa piosenkę, ale możesz sobie wybrać inna. Szczegóły i aktywacja: *133#

  Nie masz kasy? Chcesz zadzwonić? Nie ma problemu! Wpisz *120*NUMER#. Osoba dostanie stosowna informację o tym, że PROSISZ O KONTAKT. Proste, co? A można jeszcze prościej! Dzwonisz do tej osoby. Otrzymujesz głosowa informację o tym, że aby zadzwonić musisz doładować konto. Kończysz rozmowę się. Przychodzi informacja, że została wysłana wiadomość z prośba o kontakt. UWAGA: Ten sposób działa tylko wtedy, gdy masz 0zł lub skończył Ci się termin na rozmowy wychodzące (co mało prawdopodobne – w PLAY Fresh to aż 12 misięcy).

  Możesz też aktywować PROGRAM DOŁADOWAŃ, gdzie za sumę zasileń dostajesz darmowe minuty i złotówki, np. suma 30zł – 59 zł to 30 minut do sieci Play i na stacjonarne. Jest to ważne 3 miesiące, a kosztuje 1zł. Do aktywowania w PLAY24 przez komputer lub naturalnie w biurze obsługi *500 (1zł za połaczenie).

  Jeżeli miałeś wyłączony telefon, przyjdzie stosowny SMS Z INFORMACJA O NIEODEBRANYCH POŁACZENIACH, a osoby, które do Ciebie dzwoniły otrzymają informację, że już jesteś dostępny. To wszystko za free!

  Przejdźmy do POCZTY GŁOSOWEJ. Możesz aktywować pocztę głosową MMSem, czy pocztę wideo. Za to płacisz 2zł miesięcznie. Za wypróbowanie przez pierwszy miesiąc nie jest pobierana opłata. Pocztę na e-mail masz za free. Można aktywować przez telefon – PLAY24 lub przez Internet (chyba najwygodniej).

  DODATKI DO TELEFONU. Z Playnet możesz ściągać nowe dzwonki na Twój telefon i wiele więcej. Możliwości są ogromne. Musisz sam sprawdzić! Wejdź na wap.playmobile.pl w telefonie używając zakładki w SIM MENU lub otwierając przeglądarkę i przechodząc do strony głównej. Przez komputer możesz zajrzeć na: multimedia.playmobile.pl.

  I najważniejsze! Najłatwiej to wszystko aktywować i zarządzać poprzez PLAY24. Po prostu zakładamy swoje konto za darmo na 24.playmobile.pl! Odchudzona wersję masz w swoim telefonie. Wpisujesz po prostu *111#.

  To nie jest jeszcze wszystko! Jest jeszcze pakiet nawigacji NaviExpert (wykupujesz i nie płacisz za transfer), a także inne ciekawe usługi. Ten poradnik miał jedyne na celu zwrócenie uwagi na to, jak dużo możemy zrobić, aby nasz PLAY Fresh był jeszcze lepszy niż jest. To tak na dobry początek. Aktualne promocje śledzisz oczywiście na playmobile.pl i blog.pl. Miało być krótko, a wyszło inaczej…
  Raportuj

 62. Łukasz pisze:

  Witam ponownie! Macie PLAY Fresh? To świetnie! Może chcielibyście dostać coś więcej? Taki prezent. Wiem, wiem, dużo już i tak jest w standardzie, ale można zrobić znacznie więcej… Zaraz to Wam wyjaśnię.

  Najważniejsza rzeczą, jaka powinniście zrobić, to AKTYWOWAĆ STAN DARMOWY. Dzięki niemu rozmawiasz za wszystkimi w PLAY za darmo przez 30dni. Jak? Prosto! Wystukujesz na swoim fonie *111*1*1# (same 1) i potwierdzasz przyciskiem połączenia. Prościutkie? A jak! Teraz sprawdzasz, czy już promocja została uaktywniona *111*1*3# (tym razem z 3). Jeżeli nie, czekasz i za jakiś czas sprawdzasz. Już aktywna? No to doładowujesz konto za min. 30zł. Można to zrobić na wiele sposobów. Jeżeli kupujesz kartę zdrapkę, po prostu zastosuj się do instrukcji tam umieszczonych. Łatwo i prosto!

  Co dalej? Aktywujemy PAKIETY! Co to jest pakiet? To jakby paczka minut, smsów, czy MB, za która wcześniej płacisz, a wykorzystujesz przez pewien czas. Po co Ci to? Ażeby płacić mniej! Jak często piszesz, albo dzwonisz, czy korzystasz z Internetu to właśnie jest to dla Ciebie! Pakiety możesz aktywować w PLAY24 w Twoim telefonie. Wpisz po prostu *111# i wybierasz PROMOCJE. Można to zrobić oczywiście także na inne sposoby (także przez Internet).

  Odbierasz dużo połączeń? ZBIERAJ MINUTY są z pewnością dla Ciebie! Płacisz tylko 3zł (jednorazowo), a za każde 2min odebranego połączenia spoza PLAY dostajesz 1min gratis do wszystkich. Oczywiście jak porozmawiasz z kimś 10 minut (i do się naciągnąć), to dostajesz aż 5 min. Warto także aktywować to na wszelki wypadek. Ważne min. 1 rok. Aktywujesz to kodem:*111*4*1#. I tak za pierwszy miesiąc nic nie zapłacisz, więc warto spróbować.

  Nie chcesz, żeby inni słuchali nudnego bipa? Aktywuj MUZĘ NA CZEKANIE. To tylko 2 zł miesięcznie. W prezencie dostajesz darmowa piosenkę, ale możesz sobie wybrać inna. Szczegóły i aktywacja: *133#

  Nie masz kasy? Chcesz zadzwonić? Nie ma problemu! Wpisz *120*NUMER#. Osoba dostanie stosowna informację o tym, że PROSISZ O KONTAKT. Proste, co? A można jeszcze prościej! Dzwonisz do tej osoby. Otrzymujesz głosowa informację o tym, że aby zadzwonić musisz doładować konto. Kończysz rozmowę się. Przychodzi informacja, że została wysłana wiadomość z prośba o kontakt. UWAGA: Ten sposób działa tylko wtedy, gdy masz 0zł lub skończył Ci się termin na rozmowy wychodzące (co mało prawdopodobne – w PLAY Fresh to aż 12 misięcy).

  Możesz też aktywować PROGRAM DOŁADOWAŃ, gdzie za sumę zasileń dostajesz darmowe minuty i złotówki, np. suma 30zł – 59 zł to 30 minut do sieci Play i na stacjonarne. Jest to ważne 3 miesiące, a kosztuje 1zł. Do aktywowania w PLAY24 przez komputer lub naturalnie w biurze obsługi *500 (1zł za połaczenie).

  Jeżeli miałeś wyłączony telefon, przyjdzie stosowny SMS Z INFORMACJA O NIEODEBRANYCH POŁACZENIACH, a osoby, które do Ciebie dzwoniły otrzymają informację, że już jesteś dostępny. To wszystko za free!

  Przejdźmy do POCZTY GŁOSOWEJ. Możesz aktywować pocztę głosową MMSem, czy pocztę wideo. Za to płacisz 2zł miesięcznie. Za wypróbowanie przez pierwszy miesiąc nie jest pobierana opłata. Pocztę na e-mail masz za free. Można aktywować przez telefon – PLAY24 lub przez Internet (chyba najwygodniej).

  DODATKI DO TELEFONU. Z Playnet możesz ściągać nowe dzwonki na Twój telefon i wiele więcej. Możliwości są ogromne. Musisz sam sprawdzić! Wejdź na wap.playmobile.pl w telefonie używając zakładki w SIM MENU lub otwierając przeglądarkę i przechodząc do strony głównej. Przez komputer możesz zajrzeć na: multimedia.playmobile.pl.

  I najważniejsze! Najłatwiej to wszystko aktywować i zarządzać poprzez PLAY24. Po prostu zakładamy swoje konto za darmo na 24.playmobile.pl! Odchudzona wersję masz w swoim telefonie. Wpisujesz po prostu *111#.

  To nie jest jeszcze wszystko! Jest jeszcze pakiet nawigacji NaviExpert (wykupujesz i nie płacisz za transfer), a także inne ciekawe usługi. Ten poradnik miał jedyne na celu zwrócenie uwagi na to, jak dużo możemy zrobić, aby nasz PLAY Fresh był jeszcze lepszy niż jest. To tak na dobry początek. Aktualne promocje śledzisz oczywiście na playmobile.pl i playblog.pl. Miało być krótko, a wyszło inaczej…
  Raportuj

 63. Simon pisze:

  1. Włączamy stan darmowy: *111*1*1#.
  2. Włączamy program doładowań: *111*50*1# – opłata 1zł/ 3msc
  3. Włączamy „Zbieraj minuty w Play Fresh” dzięki czemu za dwie minuty przychodzące z innej sieci otrzymujemy gratisową minutę do wykorzystania na połączenie wychodzące: *111*4*1# – 3zł/ opłata jednorazowa. Stan sprawdzamy kodem: *102#.
  3. Wykonujemy doładowanie za minimum 30zł ze strony i otrzymamy 10% kwoty doładowania więcej.
  4. Otrzymujemy:
  •darmowe połączenia w Play przez 30 dni (okres ważności sprawdzimy kodem: *111*1*4#.)
  •33zł do wykorzystania na wszystkie usługi (stan konta sprawdzamy kodem: *101#)
  •1000 bonusowych smsów do wszystkich sieci ważne 30 dni (stan sprawdzamy kodem: *109#)
  •30 minut do Play i na stacjonarne ważne 30 dni z programu doładowań (stan sprawdzamy kodem: *105#)
  5. Dodatkowo możemy uruchomić pakiet 30 minut do wszystkich za 6zł: *111*62*1#, ważne 30 dni. Stan sprawdzamy kodem: *104#.
  6. Aktywujemy pakiet 15zł za 10zł: *111*63*1# – otrzymujemy 15 złotych do wykorzystania na krajowe połączenia głosowe, wideo, SMS i MMS do wszystkich sieci komórkowych w Polsce i na krajowe połączenia głosowe do sieci stacjonarnych w Polsce realizowane z Sieci Telekomunikacyjnej P4, ważne 30 dni. Pakiet można aktywować tylko raz. Stan środków promocyjnych sprawdzamy kodem: *101#.
  7. Jeśli dzwonimy na stacjonarne to przyda się pakiet 100 minut do Play i na stacjonarne: *111*34*1#, koszt 5zł, ważne 30 dni, można uruchomić 3 razy w miesiącu. Stan sprawdzamy kodem *105#.
  8. Tak samo wygląda sprawa z Internetem:
  Pakiet 5 MB – koszt 5zł, aktywujemy kodem: *111*35*1#, ważne 30 dni. Stan sprawdzamy kodem: *108#.
  Dodatkowo możemy skorzystać z pakietów Play Online w telefonie. Mogą one być wykorzystane w strefie taniego Internetu. Czy jesteś w strefie sprawdzasz kodem: *140#. Do dyspozycji mamy trzy pakiety:
  •100 MB – koszt 5 zł, aktywujemy kodem: *111*67*1#, ważne 30 dni
  •500 MB – koszt 15 zł, aktywujemy kodem: *111*52*1#, ważne 30 dni
  •1 GB – koszt 25 zł, aktywujemy kodem: *111*53*1#, ważne 30 dni
  Stan sprawdzamy: *111#, a następnie kolejno wchodzimy w pozycje: Konto/Stan Konta -> Promocyjnych MB -> Pakiet Play Online w telefonie.
  Aby nie sprawdzać czy jest się w strefie taniego Internetu można zablokować transfer danych poza strefą kodem: *111*51*1#. Odblokowanie odbywa się za pomocą kodu: *111*51*2#. Raportuj

 64. marius pisze:

  Oto przykład, jak można skorzystac ze wszystkich pakietów minutowych w pf i rozmawiac przez 3 m-ce za 33 zł: 1 marca włączamy program doładowań i stan darmowy. Następnie na stronie Playa doładowujemy za 33 zł, dzieki czemu zyskujemy dodatkowe 10%. Następnie włączamy pakiet 15za10. Przez pierwszy miesiąc mamy zatem: 3,30+15 zł czyli 63 min do wszystkich sieci, 30 min na stac. z prog. doładowań, 1000 darmowych smsów oraz bezpłatne rozmowy w sieci. 1 kwietnia zostaje na koncie 23 zł. Włączamy pakiet 30 min za 6 zł do wszystkich oraz 100 min za 5 zł do play i stac. 1 maja zostaje nam 12 zł. Wykupujemy pakiety jak poprzednio. Zostaje nam 1 złótówka, którą 1 czerwca przeznaczamy na uruchomienie nowego programu doładowań:) Wszystko oczywiście przy założeniu, że nasze rozmowy mieszczą się w pakietach. No ale przecież przez cały ten czas zbieramy dodatkowe minuty w promocji 1za2 :) Raportuj

 65. tomsoon pisze:

  Starter. Możemy otrzymać za darmo 5zl (przymusowa rejestracja)lub poprostu za 5zl:) 9zl po doładowaniu nawet za 5zl(konto na rok przedłużymy) a po skorzystaniu z kodu *111*31*1# dostaniemy 3zl(malo ale to zawsze np 10 minut)
  starter za 30 daje najwięcej, ładujemy za 10 wpisujemy kod kod *111*31*2# i co? mamy 15zl na konto promocyjne,dodatkowo mozemy kupic pakiet 30 minut za 6zl *111*62*1#
  i jednorazowy pakiet 15zl za 10 *111*63*1#
  za 40zl mamy po tej akcji jeszcze 24zl na koncie glownym, 30 na bonowosym i jesce 30minut

  Raportuj

 66. tomsoon pisze:

  Przykład ile można wyciągnąć najwięcej ze startera play za 30 (przy reszcie dokladnie tyle samo można oprucz dodatkowego jednorazowego 15 zl opisanego wczesniej)
  Odpalamy starter, wlaczamy program doladowan, zbieraj minuty w play fresh,wprowadzamy się w stan darmowy(wszystko to można zrobic zakładając konto na playmobile-nie potrzeba zadnych kodow wklepywac!)
  Dalej masz konto w banku? laduj przez strone pleja +10%
  A wiec 30zl za starter 30 doładowanie, co za to mamy:
  -stan darmowy
  -sms do wszystkich sieci(1000)
  – 3zl jeśli doładowanie przez play, dodatkowo 30zl i 30 minut jeśli skorzystaliśmy z wyżej wymienionych kodow
  -30minut do play i na stacjonarne
  -za 2minuty odebrane z innych sieci minutka dla nas
  Na kocie zostaje nam 44zl, na kontach promocyjnych 33zl ,30 minut na stacjonarne 30 do wszystkich- co daje prawie 300 minut do wszystkich sieci- koszt minuty 20 gr,
  Dodatkowo można obniżyć jeszcze koszty poprzez pakiet minut na stacjonarne i na Internet,
  *111# pod haslem promocje wiecej szczegółów ?
  Raportuj

 67. witam,

  oto moja wersja instrukcji obsługi urządzenia zwanego PLAY FRESH:
  https://depositfiles.com/en/files/nks19mi5v?redire

  gdyby były jakieś kłopoty z otwarciem pliku proszę o kontakt e-mailowy: krzysztof.karwowski@vip.wp.pl

  pozdro,

  p.s. Nie jestem uzytkownikiem play fresh – znam tylko takie kody.

  Raportuj

 68. koszerniczka pisze:

  Play Fresh to obecnie najlepsza oferta na kartę w Polsce, potwierdza to otrzymanie nagrody miesięcznika Mobile Internet: Wirtualny Telefon w kategorii oferta PREPAID!
  Pod poniższym adresem możemy zobaczyć porównanie z ofertami innych operatorów:
  .

  1. Zakup startera
  Starter możesz kupić w praktycznie każdym kiosku lub zamówić na stronie: https://sklep.playmobile.pl/ecommerce/control/cate
  Masz do wyboru trzy startery:
  – 5zł (Okres ważności połączeń: 10 dni, a okres ważności połączeń przychodzących: 100 dni)
  – 9zł (Okres ważności połączeń wychodzących: 20 dni, a okres ważności połączeń przychodzących: 110 dni)
  Wybierając ten starter dostajesz 30% więcej na start. (Aby skorzystać z promocji musisz wpisać kod kod *111*31*1# i mieć na koncie minimum 14zł)
  – 30zł (Okres ważności połączeń wychodzących: 30 dni, a okres ważności połączeń przychodzących: 120 dni)
  Wybierając ten starter dostajesz 50% więcej na start. (Aby skorzystać z promocji musisz wpisać kod *111*31*2# i mieć na koncie minimum 40zł) Raportuj

 69. koszerniczka pisze:

  2. Przeniesienie numeru do Play Fresh
  Po przeniesieniu numeru do Play Fresh, przez pierwsze 3 miesiące dostaniesz co miesiąc pakiet 20 zł na połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Podczas jednej wizyty w Punkcie Sprzedaży Play otrzymasz darmową kartę Play Fresh, a Play załatwi za Ciebie wszystkie formalności. Po przeniesieniu numeru, oprócz obowiązującej promocji, otrzymasz dodatkowo 9zł na wszystkie typy połączeń.
  Informacje, których potrzebujesz, aby przenieść numer to:
  – imię i nazwisko lub nazwa firmy
  – PESEL lub NIP i REGON

  3. Doładowanie konta
  Jest kilka sposobów na doładowanie konta w Play Frash:
  – Obecnie najkorzystniej doładować konto za pośrednictwem strony (Przy doładowaniu za minimum 20zł dostajemy 10% wartości doładowania gratis!)
  – doładowania bezpośrednio z konta internetowego w banku;
  – zakup karty zdrapki w kiosku;
  – Doładowanie z telefonu na abonament (wykorzystane zostaną środki poza abonamentem): wpisz kod *111*15*1# i zatwierdź go zieloną słuchawką. Zostaniesz poproszony o podanie numeru zasilanego telefonu i kwoty doładowania.

  Pamiętaj! Po każdym doładowaniu dostajesz pakiet darmowych wiadomości sms do wszystkich sieci!
  Kwota doładowania ->ilość bonusowych wiadomości sms -> ważność pakietu
  5 -9 zł -> 100 -> 5 dni
  10 – 29 zł -> 250 -> 10 dni
  30 – 49 zł -> 1000 -> 30 dni
  50 – 300 zł -> 2000 -> 50dni Raportuj

 70. koszerniczka pisze:

  2. Przeniesienie numeru do Play Fresh
  Po przeniesieniu numeru do Play Fresh, przez pierwsze 3 miesiące dostaniesz co miesiąc pakiet 20 zł na połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Podczas jednej wizyty w Punkcie Sprzedaży Play otrzymasz darmową kartę Play Fresh, a Play załatwi za Ciebie wszystkie formalności. Po przeniesieniu numeru, oprócz obowiązującej promocji, otrzymasz dodatkowo 9zł na wszystkie typy połączeń.
  Informacje, których potrzebujesz, aby przenieść numer to:
  – imię i nazwisko lub nazwa firmy
  – PESEL lub NIP i REGON

  3. Doładowanie konta
  Jest kilka sposobów na doładowanie konta w Play Frash:
  – Obecnie najkorzystniej doładować konto za pośrednictwem strony (Przy doładowaniu za minimum 20zł dostajemy 10% wartości doładowania gratis!)
  – doładowania bezpośrednio z konta internetowego w banku;
  – zakup karty zdrapki w kiosku;
  – Doładowanie z telefonu na abonament (wykorzystane zostaną środki poza abonamentem): wpisz kod *111*15*1# i zatwierdź go zieloną słuchawką. Zostaniesz poproszony o podanie numeru zasilanego telefonu i kwoty doładowania.

  Pamiętaj! Po każdym doładowaniu dostajesz pakiet darmowych wiadomości sms do wszystkich sieci!
  Kwota doładowania ->ilość bonusowych wiadomości sms -> ważność pakietu
  5 -9 zł -> 100 -> 5 dni
  10 – 29 zł -> 250 -> 10 dni
  30 – 49 zł -> 1000 -> 30 dni
  50 – 300 zł -> 2000 -> 50dni Raportuj

 71. koszerniczka pisze:

  4. Koszt połączeń
  Minuta do wszystkich sieci: 29gr
  SMS do wszystkich sieci: 9gr
  MMS do wszystkich sieci: 19gr
  Transfer danych: 12 gr/100kB

  5. Sprawdzamy stan konta i usług
  – możemy sprawdzić stan konta i usług wpisując kod: *111# i wciskając przycisk "połącz"
  Zobaczymy "Play 24 menu" , aby z niego skorzystać: wybieramy numer z widocznej listy -> wciskamy „połącz”-> wpisujemy numer -> znów klikamy „połącz”.
  Dzięki Play 24 menu możesz między innymi:
  ~sprawdzić stan konta i usług,
  ~poprosić wybrany numer o doładowanie telefonu,
  ~poznać aktualne promocje;
  ~włączyć i wyłączyć wybrane usługi;
  – Szybkie kody do sprawdzenia stanu konta:
  *101# – ilość środków na koncie;
  *109# – ilość darmowych wiadomości SMS do wszystkich
  *105# – ilość minut do Play
  *104# – ilość minut do wszystkich
  *102# – promocyjne minuty
  *111*1*4# – pozostałe dni Stanu darmowego
  – strona https://www.playmobile.pl/
  Aby sprawdzić stan konta za pośrednictwem powyższej strony, należy najpierw zarejestrować się podając swój numer telefonu, a następnie w górnym menu wybrać „Mój Play”, z menu, które pokaże się niżej „Play24” i zalogować się podanymi przy rejestracji danymi.
  Dzięki podanej stronie możemy również przejrzeć swoje dane, sprawdzić historie połączeń, włączyć i wyłączyć usługi oraz napisać zgłoszenie do tak zwanego BOK, czyli Biura Obsługi Klienta.
  Raportuj

 72. koszerniczka pisze:

  6. Dostępne usługi i pakiety obniżające koszt połączeń
  – Pakiet 100 minut w Play Fresh
  Aktywując Pakiet 100 minut w Play Fresh i płacisz jedynie 5 gr za minutę połączenia do sieci Play i na telefony stacjonarne.
  Koszt pakietu wynosi 5 zł miesięcznie. Możesz cieszyć się tanimi rozmowami przez 30 dni od momentu aktywacji.
  Możesz aktywować pakiet wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*34*1#
  – Pakiet Tani Internet w Play Fresh
  Aktywując pakiet 5 MB możesz korzystać z taniego dostępu do Internetu przez telefon, gdziekolwiek jesteś.
  Koszt pakietu wynosi 5 zł. Możesz cieszyć się Internetem przez 30 dni od momentu aktywacji.
  Aby aktywować pakiet wybierz i zatwierdź na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*35*1#
  – Zbieraj minuty w Play Fresh
  Za każde pełne 2 minuty przychodzące z innych sieci, dostajesz do wykorzystania 1 minutę do wszystkich polskich sieci komórkowych i stacjonarnych. Zebrane minuty możesz wykorzystać od razu.
  Uruchomienie usługi kosztuje 3 zł brutto (z VAT).
  Z usługi możesz korzystać tak długo, jak masz aktywne konto na połączenia wychodzące. Jeśli skończy się ważność konta na połączenia wychodzące, usługa przestanie działać. Następnie możesz uruchomić usługę ponownie.
  Możesz aktywować usługę wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*4*1#
  – Program doładowań
  Program Doładowań umożliwi Ci otrzymywanie bezpłatnych minut i złotówek. Doładowania zbierane są w ramach jednego miesiąca, a Program Doładowań aktywny jest przez 3 miesiące:
  Za uzbierane doładowania otrzymasz:
  ~ za sumę doładowań: 30zł – 59 zł to 30 minut do sieci Play i na stacjonarne
  ~za sumę doładowań: 60zł – 89 zł to dodatkowo 30 minut do wszystkich krajowych sieci
  ~za sumę doładowań: 90 zł i więcej to dodatkowe 20 złotych do wykorzystania na wszystkie połączenia krajowe (z wyłączeniem numerów specjalnych)
  Jednorazowa opłata aktywacyjna – 1 zł.
  Możesz aktywować usługę wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*50*1#
  – Stan darmowy w Play
  0 gr/min w Play po doładowaniu 30 zł! Nie musisz wybierać do kogo dzwonisz taniej, bo możesz rozmawiać ile chcesz ze wszystkimi w Play! Darmowe rozmowy są ważne 30 dni.
  Aby uaktywnić Stan darmowy wystarczy, że doładujesz konto kwotą 30zł.
  – Play Online w telefonie 500 MB
  Aby swobodnie korzystać z pakietu zablokuj transfer danych poza strefą taniego internetu poprzez wybranie i zatwierdzenie kodu *111*51*1#. Pakiet ważny 30 dni od dnia uruchomienia.
  Możesz aktywować pakiet wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*67*1#
  – Play Online w telefonie 1 GB
  Pakiet Play Online w telefonie 1 GB do wykorzystania w zasięgu sieci Play.
  Aby swobodnie korzystać z pakietu zablokuj transfer danych poza strefą taniego internetu poprzez wybranie i zatwierdzenie kodu *111*51*1#. Pakiet ważny 30 dni od dnia uruchomienia.
  Możesz aktywować pakiet wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*53*1#
  – Play Online w telefonie 100 MB
  Pakiet Play Online w telefonie 100 MB do wykorzystania w zasięgu sieci Play.
  Aby swobodnie korzystać z pakietu zablokuj transfer danych poza strefą taniego internetu poprzez wybranie i zatwierdzenie kodu *111*51*1#
  Możesz aktywować pakiet wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu skrócony kod *111*52*1#

  Miłej przygody z Play Fresh! :-) Raportuj

 73. AlAshrad pisze:

  Oto jak wydusić z Play Fresh maksimum korzyści przy przenoszeniu numeru.

  Regulaminy, promocje… Któż z nas zagłębiając się w szczegóły nie łapał się jednokrotnie za głowę… Czemu wszystko zawsze musimy być takie zawiłe. Poniżej prezentuje w jak prosty i co najważniejsze tani sposób wydusić z oferty Play Fresh jak najwięcej. Skupiam się w nim w zasadzie na tym do czego telefonia komórkowa została stworzona, tak, do dzwonienia.

  Na początek główna informacja, za jedyne 5zł możemy mieć 77zł do wygadania w przeciągu 3 miesięcy. statystycznemu użytkownikowi spokojnie powinno to wystarczyć. Te 5zł poniesionego przez nas kosztu to wartość doładowania, ale po kolei.

  Udajemy się do najbliżej placówki Play w celu przeniesienia naszego numeru znajdującego się u innego operatora. Korzystamy tutaj z promocji: "Jedna Wizyta w Play dla oferty Play Fresh". Jest to ważne aby poinformować o tym pracownika salonu. W tym momencie zyskujemy darmowy starter z kwotą 9zł na start zupełnie za darmo. Jako, że jest to starter 9zł automatycznie korzystamy z promocji "Przejdź do Play Fresh" w ramach której przez trzy kolejne miesiące na nasze konto promocyjne będą wpływać dodatkowe środki o wartości 20zł (3 x 20zł = 60zł). Po trzecim miesiącu niewykorzystane środki przepadają, chyba, że… o tym później. Gdy już mamy aktywowany starter warto od razu przed jakimkolwiek użytkowaniem doładować konto kwotą 5zł – po pierwsze warto to zrobić by wydłużyć ważność konta o rok, po drugie dostaniemy 100SMS do wykorzystania przez 5 dni, po trzecie będziemy mogli skorzystać z promocji "Bonus na Start" i otrzymać dodatkowe 3 zł, by to zrobić należy użyć kodu *111*31*1# i mieć nieruszone 14zł na koncie (9 + 5 daje właśnie taką kwotę). Po wykonaniu tej czynności aktywujemy usługę zbierania minut, kosztuje ona 3zł, ale w perspektywie dłuższego czasu opłata za nią zwróci się nam z nawiązką ;) Tym sposobem w pierwszym miesiącu użytkowania 11zł na koncie głównym, 23zł na koncie promocyjnym oraz 100SMS ważnych 5 dni po doładowaniu. W drugim miesiącu dostajemy 20zł na konto promocyjne. W trzecim także dostajemy 20 zł. Przez ten czas raczej nie ma sensu używania pakietów. Jeżeli kończy się nam 3 miesiąc, a mamy jeszcze śródki promocyjne to możemy doładować konto kwotą 30zł ze strony w celu otrzymania 10% wartości doładowania (3zł) które wpłynie na konto promocyjne i wydłuży jego ważność o 30dni. Przy okazji przed doładowaniem aktywujemy "Stan Darmowy" kodem *111*1*1#. Tym sposobem po doładowaniu będziemy przez 30dni wykonywać bezpłatne połączenia z innymi użytkownikami sieci Play. Warto także przed doładowaniem uruchomić Program doładowań (kod *111*50*1#) dzięki czemu otrzymamy po doładowaniu pakiet 30minut do Play i telefony stacjonarne.

  cdn. Raportuj

 74. AlAshrad pisze:

  Istnieją jeszcze inne promocje warte uwagi jednak warto się nimi zainteresować dopiero po wygadaniu kapitału promocyjnego. Jednym z nich jest "Pakiet 15zł za 10zł" dzięki któremu za 10zł z konta głównego otrzmamy 15zł na konto promocyjne (kod *111*63*1#) – 15zł ważne jest 30 dni, dlatego warto zastanowić się nad tym czy się tyle wygada w tym okresie, ważne jest także to, iż można włączyć go tylko jeden raz. Pakiet do Play i na stacjonarne – koszt 5zł, daje nam 100min do sieci Play i na stacjonare ważne przez 30 dni, można włączyć miesięcznie 3 takie pakiety. Ostani to pakiet do wszystkich sieci (Pakiet 30 minut za 6 zł w Play Fresh) który można aktywować kodem *111*62*1#. Cóż to chyba wszystko co mogło by się przydać zwykłemu zjadaczowi chleba, który głównie dzwoni;)

  Poniżej lista czynności do wykonania ustawiona według kolejności:
  1a. Jedna Wizyta w Play dla oferty Play Fresh – zyskujemy starter Play 9zł
  1b. Automatycznie korzystamy z promocji Przejdź do Play Fresh – 3x20zł
  2. Doładowanie za 5zł – 100SMS/10dni + roczna ważność konta
  3. Bonus na start – kod *111*31*1# – dodatkowe 3zł
  4. Zbieraj minuty w Play Fresh – kod *111*4*1#
  5. Pod koniec 3 miesiąca:
  a. stan darmowy – kod *111*1*1# – po doładowaniu 30zł możliwość dzwonienia za darmo w ramach sieci/30dni
  b. Program Doładowań – kod *111*50*1# – po doładowaniu 30zł otrzymamy pakiet 30 min do play i na stacjonarne
  c. doładowanie ze strony o wartości 39zł – dodatkowe 3zł, przedłużenie ważności konta promocyjnego oraz skorzystanie ze stanu darmowego i programu doładowań
  6. W zależności od potrzeb:
  a. 15 za 10 – kod *111*63*1# – za 10zł z konta głównego dostajemy 15 zł na konto promocyjne
  b. Pakiet 30 minut za 6 zł w Play Fresh – kod *111*62*1#
  c. 100 minut do Play i na stacjonarne w Play Fresh – kod *111*34*1#

  PS. Czytajmy regulaminy ;)
  PS. 2 – Kod na wyłączenie poczty głosowej – kod ##002# ;) Raportuj

 75. Paweł pisze:

  Play Fresh? To najlepsza oferta pre-paid na rynku wg portalu http://www.Internet-mobile.pl. Nic bardziej łatwiejszego, bardziej przejrzystego i taniego.

  Aktywując starter o wartości 5 zł Twoje konto będzie ważne przez 10 dni na połączenia wychodzące oraz 100 dni dla połączeń przychodzących. Odpowiednio dla starterów o wartości 9 zł będzie to 20 na 110 dni, a dla startówki za 30 zł – 30 na 120 dni.

  Standard

  Aktywowałeś starter? Witaj w Play – sferze dobrych cen! Zacznijmy od standardu:
  – koszt minuty do wszystkich sieci, to 29 gr/min;
  – koszt SMS-a do wszystkich sieci, to 9 gr, a MMS-a, to tylko 19 gr.
  – Transfer danych? 12 gr. za 100 KB.

  Jak obniżyć jeszcze bardziej koszty usług? To proste! Wybierz najlepiej odpowiadającą Ci promocję i aktywuj ją!

  cdn… Raportuj

 76. Paweł pisze:

  Pakiet Tani Internet

  Internet w Play Fresh jest bardzo tani! Aktywuj pakiet 5 MB i korzystaj z taniego dostępu do Internetu przez telefon, gdziekolwiek się znajdujesz! Koszt pakietu to relatywnie niska kwota – 5 zł. Pakiet jest ważny przez 30 dni. Aktywacja następuje kodem: *111*35*1# – zatwierdź zielona słuchawką.

  Wszystkie promocje łączą się. Więcej szczegółów w regulaminach promocji, które znajdziesz na http://www.playmobile.pl.
  Raportuj

 77. _hiob pisze:

  Gadasz za 10zł miesięcznie? A może za 30zł, lub 90zł? Niezależnie od tego, pokażemy Ci jak wycisnąć z Fresha ostatnie poty!

  Najpierw kupujemy starter, lub przenosimy numer od swojego operatora. Polecam to drugie rozwiązanie, pamiętaj o bonusie 3x20zł który dostaniesz za przeniesienie numeru. Teraz zrobisz to w jeden dzień. Zobaczmy ile można wycisnąć z Fresha.
  Na początek krótka ściąga z Centrum Dowodzenia:
  *101# – stan konta
  *104#- minuty do wszystkich
  *105#- minuty do Play i na stacjonarne
  *109#- darmowe smsy
  A minuty z usługi „Zbieraj Minuty”? Po włączeniu usługi zapominamy o niej i cieszymy się z darmowych minut które same będą się kumulować od tej pory. Bez zaprzątania sobie głowy kodami.
  1)Wersja Light- 10zł/mies

  Nawet nie wiesz jak wiele da się wycisnąć z jednej dziesiątki. Po pierwsze zasil jak największą kwotą co zwiększy bonus przy zasileniu przez Internet. Pamiętaj, że konto w Play ważne jest aż rok więc wykorzystasz ją w takim tempie jakie Ci odpowiada. Przypuśćmy że zasilamy za 20zł co dwa miesiące. Przy doładowaniu przez stronę internetewą Play dostajemy premię dzięki czemu mamy na koncie… 22zł. Ale to dopiero początek….

  a) Włączamy Zbieranie Minut za odebrane połączenia kodem *111*4*1#
  Opłata 3zł jest jednorazowa i na wieczność. Bez wahania się włączamy.
  b) Włączamy każdego miesiąca pakiet 15zł za 10zł kodem *111*63*1#

  Tym samym biorąc pod uwagę bonus 2zł, w ciągu tych dwóch miesięcy możemy rozmawiać aż 110 minut.

  Średnio za 10zł miesięcznie otrzymujemy:
  -55minut do wszystkich (średnia cena za minutę poniżej 19gr)
  -Bonusowe minuty za połączenia przychodzące.

  c) Opcje alternatywne: Gdy sporo naszych znajomych korzysta z fioletowej sieci, włączamy mniejszy pakiet czyli 30 minut za 6zł kodem *111*62*1# a za resztę pieniędzy kupujemy dwa pakiety 100 minut do play za 5zł po jednym na każdy miesiąc kodem *111*34*1#

  Średnio za 10zł miesięcznie otrzymujemy:
  -25 minut do wszystkich (średnio)
  -100 minut do Play i na stacjonarne
  -Bonusowe minuty za połączenia przychodzące

  2)Wersja FreshUser- 30zł/mies
  Za tę kwotę możemy już prawdziwie zaszaleć!

  a) Włączamy Stan Darmowy kodem *111*1*1# (co miesiąc), Zbieranie Minut kodem *111*4*1# (3zł jednorazowo) oraz Program Doładowań kodem *111*50*1# (1zł raz na kwartał)
  b) Sprawdzamy kodem *111*1*3# oraz kodem *111*50*3# czy promocje są już aktywne. Jeśli tak to….
  c) Ładujemy konto za 30zł przez doładowania online na stronie Play.
  d) Aktywujemy pakiety 15zł za 10zł oraz 30 minut za 6zł kodami: *111*63*1# oraz *111*62*1#
  e) Dla chętnych pakiety internetowe:
  100MB za 5zł, 500MB za 15zł lub 1GB za 25zł
  Najprościej pakiety aktywować w menu *111#, bez zaprzątania sobie głowy dodatkowymi kodami.
  f) Cieszymy się z darmowych rozmów wewnątrz Play!

  Za 30 zł miesięcznie otrzymujemy:
  -140 minut do wszystkich (poniżej 22gr/min)
  -1000 smsów do wszystkich sieci
  -30 minut na stacjonarne
  -Nieograniczoną ilość minut do Play
  -Bonusowe minuty za połączenia odebrane

  3) Wersja PROUser- 90zł/mies
  Wykonujemy analogiczne kroki co w poprzednim zestawie, tutaj jednak czekają na nas dodatkowe smaczki. Dwa razy więcej darmowych smsów, a także deser z Programu Doładowan w postaci dodatkowych 30 minut i 20zł premii.

  Sumarycznie otrzymujemy:
  -466 minut do wszystkich (cena średnia poniżej 20gr)
  -2000 smsów do wszystkich sieci
  -30 minut na stacjonarne
  -Nieograniczoną liczbę minut do Play
  -Bonusowe minuty za połączenia odebrane

  Let’s Play.
  Raportuj

 78. Konrad604 pisze:

  Kupiłeś PLAY FRESH i nie wiesz co dalej? Czujesz się zagubiony? Mamy coś dla Ciebie.
  Poradnik związany z tuningiem FRESH KARTY.

  [VIDEO np: na wrzucić na vimeo i dodać,no]

  [/VIDEO]

  Jeżeli aktywowałeś już swoją FRESH kartę może ją skonfigurować z poziomu przeglądarki stron www zakładając konto w serwisie PLAY24 i logując się. Ustawienia swojej karty możesz zmieniać także za pomocą telefonu wpisując krótki ko *111# i wybierając przycisk zadzwoń.

  Zbieraj minuty and program doładowań
  Aby zarabiać na połączeniach przychodzących aktywuj usługę ,,Zbieraj minuty". Koszt aktywacji to 3 zł (jednorazowo). Za każde 2 minuty odebranego połączenia z innej sieci dostajesz 1 minutę do wszystkich sieci, bez żadnej ściemy!

  Bardzo fajną usługą jest także program doładowań który kosztuję tylko złotówkę a umożliwia otrzymanie bonusów za doładowania tj: 30 minut do PLAY, 30 minut do wszystkich sieci a także 20 zł premii.

  [Video]

  Krok II
  Jeżeli chcesz aktywować promocje ,,STAN DARMOWY'' która umożliwia bezpłatne połączenia przez miesiąc w sieci PLAY wpisz w swoim telefonie kod: *111*1*1# a następnie kiedy promocja będzie aktywna (sprawdzasz kodem: *111*1*3#)
  doładuj swoje konto kwotą 30 złotych. Twoja FRESH karta zyska ważność do 365 dni, aktywujesz Stan darmowy a kwotę doładowania możesz wykorzystać do aktywacji usług lub na realizację połączeń głosowych czy SMSy lub MMSy oraz transfer danych.

  Pakiety data – krok III
  Jeżeli zamierzasz korzystać z transmisji danych w sieci PLAY polecamy pakiety 100, 500 MB oraz 1 GB. Pamiętaj o tym aby korzystać z pakietów w strefie taniego internetu PLAY.

  [Video]

  Krok IV – jeżeli nie obchodzi cię stan darmowy
  Jeżeli nie aktywowałeś promocji STAN DARMOWY a chcesz dzwonić taniej do PLAY lub chcesz dostać promocyjne minuty na numery stacjonarne aktywuj pakiet ,,100 Minut"

  [Video] [Video]

  Krok V – Poczta głosowa Full Service
  Poczta głosowa na twojej karcie uruchamia się automatycznie, jednak aktywacja trwa nawet kilka godzin od pierwszego zalogowania się do sieci dlatego prosimy o cierpliwość. Aby ustawić powitanie zadzwoń pod numer *200 (bezpłatny). Dodatkowo możesz uaktywnić opcję wysyłania wiadomości głosowych na e-mail i/lub MMSem oraz włączyć pocztę głosową Wideo. Aktywacji dokonasz wpisując w telefonie *111# -> wybierając w menu ,,2" a następnie ''1" lub za pomocą PLAY24.

  [Video] [Video]

  Krok VI – Jestem macho, niech dziewczyny mnie zobaczą (a raczej usłyszą):
  Kolejnym krokiem jest ustawienie usługi ,,Muzyka na Czekanie" – jednak decyzja czy aktywować usługę zależy od Waszych upodobań. Usługa kosztuje 2 zł/mieś + aktywacja utworu.
  [LINK] https://multimedia.playmobile.pl/main/type.action?… (anachor: Tutaj ustawisz muzykę na czekanie) [LINK]

  Katalog multimedialny za free
  Możesz także pobrać bezpłatnie katalog produktów multimedialnych. Wystarczy wysłać SMSa o treści KATALOG na numer 321 (bezpłatny). W odpowiedzi otrzymasz link z którego można pobrać aplikację (opłata za transfer naliczana wg cennika).

  Gratulujemy, skonfigurowałeś FRESH kartę prawidłowo, teraz możesz cieszyć się multimedialnością sieci PLAY.

  Raportuj

 79. Paweł pisze:

  Stan Darmowy

  Zaczynamy od najnowszej, czyli „Stan darmowy”. Promocja polega na możliwość prowadzenia rozmów z każdym numerem w Play… za darmo! Wystarczy wpisać kod: *111*1*1# i zatwierdź zieloną słuchawką. Usługa zostanie aktywowana w ciągu 24 godzin, a jej dostępność sprawdzisz kodem: *111*1*3# – zatwierdź zieloną słuchawką. Jeżeli Stan został aktywowany – doładuj Play Fresh kwotą 30 zł i ciesz się darmowymi rozmowami przez 30 dni! Koniec promocji sprawdzisz kodem: *111*1*4#. Następnie możesz powtórzyć promocję.
  Pamiętaj! Kwota Twojego doładowania jest cały czas dostępna na koncie! Możesz za te pieniądze dzwonić do innych sieci lub zainwestować je w dodatkowe usługi, mające na celu obniżenie kosztów użytkowania telefonu.

  Bonusowe SMS-y

  Dużo SMS-ujesz? U nas po każdym doładowaniu otrzymujesz nawet od 100 do aż 2000 SMS-ów! Stan promocyjnych jednostek możesz łatwo sprawdzić wybierając i zatwierdzając na klawiaturze telefonu darmowy kod *109#.

  cdn…
  Raportuj

 80. Paweł pisze:

  Pakiet 100 minut

  Masz znajomych w sieciach stacjonarnych? Promocja Pakiet 100 minut jest dla Ciebie! Aktywuj pakiet minut do Play i na stacjonarne kodem: *111*34*1# (opłata 5 zł) i ciesz się rozmowami po 5gr za minutę.
  Zauważ, że „Pakiet 100 minut” możesz wykorzystać w całości na połączenia do sieci stacjonarnych, wszystko dzięki temu, że „Stan Darmowy” rozliczany jest w pierwszej kolejności, gdy telefonujesz do Play.

  Zbieraj Minuty

  Masz znajomych w innych sieciach, którzy często dzwonią do Ciebie? Aktywuj promocję „Zbieraj Minuty w Play Fresh”! Za każde 2 minuty odebranego połączenia spoza sieci Play, otrzymujesz 1 minutę na rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Jednorazowy koszt usługi dla ważnego konta to 3 zł. Wystarczy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu krótki kod *111*4*1# i potwierdzić zieloną słuchawką. Usługa jest ważna dopóki masz ważne konto, a więc pamiętaj, by nie przekroczyć terminu jego ważności.

  cdn… Raportuj

 81. @_wojtek pisze:

  Tytuł: Ekstrakcja esencji z fioletowego „bloba” z użyciem środków magicznych czyli badanie ile można wydobyć fioletu z fioletu.

  Treść:
  odpowiadając: oczywiście DUŻO!

  Przed przystąpieniem do czarowania potrzebne będzie kilka składników magiczny:
  – 30 polskich złotych dukatów;
  – dostęp do tajemnej tawerny doładowania.playmobile.pl;
  – różdżka z amuletem PlayFresh
  – znajomość odpowiednich zaklęć magicznych.

  Przed przystąpieniem do czarowania właściwego potrzebne będzie przygotowanie naszej różdżki. Sprowadza się do rzucenia zaklęcia Program Doładowań poprzez wykonanie różdżka formuły czarującej *111*50*1# . Takowe czary najlepiej czynić po pierwszej nocy danego miesiąca. Zaklęcie jest na tyle silne, że działa aż trzy następujące po sobie miesiące. Kolejną kwestią związaną z przygotowywaniem różdżki jest użycie zaklęcia Zbieraj minuty przy pomocy czaru *111*4*1#.

  Następny krok na ścieżce do zgłębienia wiedzy tajemnej to zaklęcie Stan Darmowy. Jego wykonanie jest jednak trudniejsze, więc drogi adepcie – bacz na moje słowa: kolejno czarujemy różdżka *111*1*1# następnie sprawdzamy czy czar zadziałał (może się to różnie objawiać – czasami odrobiną dymu, czasami lekkim drżeniem różdżki). Gdy nasz magiczny instrument oznajmi że wszystko przebiegło zgodnie z wytycznymi z ksiąg magicznych sprawdzamy dla pewności zaklęciem *111*1*3#. Gdy okaże się, że czar zadziałał możemy przejść do właściwego procesu ekstrakcji fioletu.

  W tym miejscu, drogi adepcie, zamiast ochoczo popędzić na najbliższy bazar czy też odwiedzić pierwszą lepszą tawernę polecam ci poszukać tajemnego miejsca znanego jako gdzie za każde wydane dziesięć dukatów dostaniesz zupełnie za darmo jednego niezwykłego dukata (czyli w sumie dodatkowe 3 dukaty).

  Po wizycie w magicznej tawernie zostałeś zaopatrzony mój adepcie nie tylko w dodatkowe dukaty ale także w magiczne mini-karteczki na wiadomości do innych magów w ilości tysiąca sztuk (dodam, że bardzo przydatne i wygodne!) oraz, dzięki zaklęciu Program Doładowań, możliwość komunikacji głosowej przez 30 minut ze wszystkimi stacjonarnymi magami siedzącymi w swoich chatkach a nie będących właśnie w ruchu czy też na innej miotle.

  Oczywiście co to jest 30 minut – śmieszna wręcz ilość dla prawdziwych adeptów sztuk magicznych. Ale, ale! Po to pobieramy nauki, żeby móc takie problemy rozwiązywać przy użyciu kilku machnięć różdżką. Wystarczy użyć zaklęcia *111*34*1# i zamienić 5 dukatów na 100 minut do magów w chatkach. Pamiętać należy, że zaklęcie to ma jednak wadę i można go użyć jedynie trzy razy w przeciągu 30 nocy.

  Ale co w przypadku, gdy mag do którego chcemy zadzwonić postanowił akurat poszaleć na miotle a my, mimo wszystko, chcemy wymienić się zaklęciami nie tracąc przy tym za dużo dukaciątek? Dzięki posiadaniu amuletu PlayFresh możesz użyć kolejnych zaklęć, a jakże. Jedno z zaklęć to zamiana 10 zwykłych dukatów w 15 dukatów niezwykłych przy użyciu zaklęcia *111*63*1# . Drugie czar to przemiana 6 dukatów w 30 minut do wszystkich magów której dokonujemy przy użyciu zaklęcia *111*62*1#.

  A co w przypadku gdy, drogi mój adepcie, nie interesują cię ani zakusy używania karteczek z wiadomościami ani rozmowy z magami szalejącymi na miotłach i ważących receptury w swoich dziuplach? Jakże by inaczej – zawsze możesz użyć zaklęcia dającego dostęp do magicznej biblioteki. Są aż trzy księgozbiory różniące się objętością, zaklęcia dla kolejnych (poczynając od najmniejszego do największego) to: *111*67*1#, *111*52*1#, *111*53*1# ). Pamiętaj jednak, że z księgozbiorów korzystać możesz latając tylko na własnych miotłach Play.

  Ostatnią tajemnicą, drogi adepcie, która dzisiaj poznasz jest raczej drobna sztuczka a nie skomplikowane zaklęcie, ale to właśnie takie niewielkie rzeczy czynią z ciebie prawdziwego maga. Otóż jak zapewne pamiętasz, poleciłem Ci użyć zaklęcia Program Doładowań na początku miesiąca. Jako, że swoją różdżkę doposażać pragniesz co miesiąc, sugeruję, byś kolejny raz zrobił to przed upływem pierwszego miesiąca w którym użyłeś zaklęcia. Dzięki tej drobnej zmianie dostaniesz na kolejny miesiąc 30 minut za darmo do wszystkich magów! Podobnie uczyń w ostatnim miesiącu działania zaklęcia.

  Stosuj się do moich rad, ćwicz je regularnie a na pewno zostaniesz wielkim czarownikiem PlayFresh. Raportuj

 82. farmer199 pisze:

  Oto moja odpowiedź na konkurs FREEDOM PLAY FRESH SIM

  Bierzemy darmowy starter Play „Wypróbuj zasięg w całej Polsce”
  (z kontem 5zł ważnym 10dni)
  i wtedy należy wykonać przed pierwszym doładowaniem za 30zł następujące kroki:

  1.Aktywuj sobie „Program Doładowań” należy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu krótki kod *111*50*1# (cena 1zł) (za pierwsze 30zł zyskasz 30min do Play i na stacjonarne itd. zgodnie z regulaminem tej promocji).
  2.Aktywuj sobie „Stan Darmowy w Play” należy w poniższej kolejności wykonać następujące czynności:
  a. Wpisać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kod *111*1*1#
  b. Poczekać na otrzymanie potwierdzenia przyjęcia kodu, a następnie sprawdzić czy Oferta
  Promocja jest aktywna wpisując i zatwierdzając kod *111*1*3#
  c.Po upewnieniu się, że Oferta Promocja jest aktywna, doładować konto kwotą minimum 30zł,
  pakiet obowiązuje 30dni.
  3.Właśnie teraz powinieneś załadować sobie konto kwotą 30zł.(wtedy uruchomi Ci się „Stan Darmowy w Play” , otrzymasz 30min do Play i na stacjonarne i otrzymasz 3000 darmowych smsów.
  4.Aktywuj sobie „100minut do Play i na stacjonarne w Play” należy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kod *111*34*1# (cena 5zł) czyli będziesz płacić 5gr/min na stacjonarne, pakiet obowiązuje 30dni.
  5.Aktywuj sobie „Pakiet 30minut za 6 zł w Play Fresh” należy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kod *111*62*1# (cena 6zł) czyli otrzymasz 30min po 20gr/min do wszystkich sieci komórkowych, pakiet obowiązuje 30dni.
  6.Aktywuj sobie „Pakiet 15zł za 10zł” należy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kod *111*63*1# (zyskasz 10zł pakiet 15zł na rozmowy do wszystkich sieci komórkowych), pakiet obowiązuje 30dni można go aktywować tylko jeden raz w okresie obowiązywania promocji.
  Raportuj

 83. ms8721 pisze:

  Moim zdaniem niewiele osób chce czytać długie poradniki w PDFie z setkami kodów do wpisania. Proponowałbym link, który przenosiłby nas na stronę np. „ile z nas wyciśniesz?”. Prosta owocowo-play’owa grafika. Byłoby to połączenie poradnika z banalną grą we flashu. Użytkownicy przechodziliby przez kilkadziesiąt pytań. Każda odpowiedź zwiększająca możliwość dzwonienia/pisania itp. to dodatkowe mililitry:P
  Przykładowo:
  Na początku wybieramy miesięczny przedział zasilenia naszego konta np.: 10, 30 lub 50zł i zaczynamy grę. Przypuśćmy, że wybierzemy 30zł. Pytania:

  Czy włączasz Stan Darmowy?
  a) Tak i rozmawiam za darmo w Play, przez 30 dni
  b) Nie, dziękuję ;)
  Jak doładować konto?
  a) Kodem (przed naciśnięciem pojawia się podpowiedź – zyskasz 0zł gratis)
  b) Przez doladowania.playmobile.pl (zyskasz 3zł gratis)
  Co zrobić, żeby dłużej rozmawiać z telefonami stacjonarnymi?
  a) włączyć pakiet 100 min. za 5zł
  b) częściej doładowywać konto

  Kolejne pytania dotyczyłyby usług:
  – bonus na start (bo w końcu poradnik ma być na świeżych freshowców)
  – 30 minut za 6zł
  – pakietów internetowych
  – program doładowań
  – zbieraj minuty

  Po udzieleniu odwiedzi pojawia się odpowiedni napis wycinałeś z nas np. 200ml.
  Oprócz tego ukazuje się instrukcja jak osiągnąć taki wynik w postaci przepisu z nazwami i kodami promocji. Dzięki temu w minutę każdy użytkownik uzyska elegancki przepis na tanie dzwonienie w Play. Oprócz tego do przepisu można dołączyć dodatek w postaci dodatkowych kodów, jeśli ktoś nie wybrał danej promocji, a może będzie chciał skorzystać z niej w przyszłości.
  Inna wersja, to gra „rozmowy z wypiekami”. Każdy będzie się mógł przekonać w niej ile będzie mógł rozmawiać wewnątrz sieci, z innymi i stacjonarnymi po doładowaniu za 10, 30, 50zł po włączeniu usług. Tutaj także po odpowiedzi na pytania wyświetli się przepis z kodami na długie rozmowy, od których można dostać wypieków na twarzy. Dodatkowo pojawi się informacja, że np. wydając 30zł to 720h rozmów wewnątrz sieci itp. Oprócz tego można podać jako przelicznik, że w takim czasie może również upiec np. 650 serników :P
  Raportuj

 84. farmer199 pisze:

  Sorry, sorry, sorry, przepraszam,
  ale zapomniałem o usłudze „Zbieraj minuty w Play fresh”

  Oto moja odpowiedź na konkurs FREEDOM PLAY FRESH SIM

  Bierzemy darmowy starter Play „Wypróbuj zasięg w całej Polsce”
  (z kontem 5zł ważnym 10dni)
  i wtedy należy wykonać przed pierwszym doładowaniem za 30zł następujące kroki:

  1.Aktywuj sobie „Zbieraj minuty w Play fresh” należy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu krótki kod *111*4*1# (cena 1zł)(za każde pełne 2min połączeń przychodzących z poza Play zyskasz 1min na połączenia do wszystkich sieci komórkowych w Polsce i na stacjonarne )
  2.Aktywuj sobie „Program Doładowań” należy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu krótki kod *111*50*1# (cena 1zł) (za pierwsze 30zł zyskasz 30min do Play i na stacjonarne itd. zgodnie z regulaminem tej promocji).
  3.Aktywuj sobie „Stan Darmowy w Play” należy w poniższej kolejności wykonać następujące czynności:
  a. Wpisać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kod *111*1*1#
  b. Poczekać na otrzymanie potwierdzenia przyjęcia kodu, a następnie sprawdzić czy Oferta
  Promocja jest aktywna wpisując i zatwierdzając kod *111*1*3#
  c.Po upewnieniu się, że Oferta Promocja jest aktywna, doładować konto kwotą minimum 30zł,
  pakiet obowiązuje 30dni.
  4.Właśnie teraz powinieneś załadować sobie konto kwotą 30zł.(wtedy uruchomi Ci się „Stan Darmowy w Play” , otrzymasz 30min do Play i na stacjonarne i otrzymasz 3000 darmowych smsów.
  5.Aktywuj sobie „100minut do Play i na stacjonarne w Play” należy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kod *111*34*1# (cena 5zł) czyli będziesz płacić 5gr/min na stacjonarne, pakiet obowiązuje 30dni.
  6.Aktywuj sobie „Pakiet 30minut za 6 zł w Play Fresh” należy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kod *111*62*1# (cena 6zł) czyli otrzymasz 30min po 20gr/min do wszystkich sieci komórkowych, pakiet obowiązuje 30dni.
  7.Aktywuj sobie „Pakiet 15zł za 10zł” należy wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kod *111*63*1# (zyskasz 10zł pakiet 15zł na rozmowy do wszystkich sieci komórkowych), pakiet obowiązuje 30dni można go aktywować tylko jeden raz w okresie obowiązywania promocji.
  Raportuj

 85. guregori pisze:

  Ja opracowałem to w arkuszu kalkulacyjnym, żeby było bardziej czytelne. Instrukcje są dwie, różniące się jednym szczegółem: dla numerów przenoszonych na starter za 30 zł w ramach promocji ,,Przejdź do Play Fresh" (bo przy jednej wizycie nie można kupić tego startera, a na ,,trzydziestce" taniej wychodzi niż na ,,dziewiątce") i dla zwykłych starterów Playa za 30 zł (bo również w tym przypadku bardziej opłaca się ,,trzydziestka"). Właśnie wysłałem Ci to, Marcinie, na e-maila i mam nadzieję, że weźmiesz pod uwagę moje opracowanie przy rozstrzyganiu tego konkursu ;-). Raportuj

 86. Tomek_Py pisze:

  Muszę podzielić swój komentarz, bo jest za długi :-)

  Dopiero co wszedłeś do świata Play, a już zakręciło Ci się w głowie od tych wszystkich kodów i promocji?
  Spokojnie! Już wszystko tłumaczę. Poświęć chwilę na przeczytanie tego wpisu, a zobaczysz, ile będziesz mógł wycisnąć ze swojego startera. Cieszę się, że freeeeeeshcieeee jesteś z nami. Zaraz zobaczysz, ile możesz zyskać.

  Pamiętaj, że po każdym doładowaniu, Twoje konto jest ważne przez cały rok na połączenia wychodzące. By mieć aktywny numer wystarczy zaledwie 5 zł na 365 dni.

  Piszesz dużo smsów? W Play Fresh to nie problem. Przy każdym doładowaniu dostajesz zupełnie za darmo bonusowe smsy do rozesłania do wszystkich krajowych sieci komórkowych. Liczba darmowych smsów i ich ważność zależy od kwoty doładowania. Sprawdź poniżej, ile zyskujesz po każdym doładowaniu.

  doładowanie liczba smsów ważność smsów
  5 zł – 9 zł 100 5 dni
  10 zł – 29 zł 250 10 dni
  30 zł – 49 zł 1000 30 dni
  50 zł i więcej 2000 50 dni

  Raportuj

 87. Tomek_Py pisze:

  część II
  Zanim jednak dokonasz pierwszego doładowania, uruchom kilka promocji, by zyskać jeszcze więcej.
  Odbierasz dużo połączeń przychodzących z innych sieci komórkowych?

  Aktywuj kodem *111*4*1# promocję Zbieraj Minuty, a za każde 2 minuty odebranego połączenia spoza sieci Play, otrzymasz 1 minutę do wykorzystania na rozmowy do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych i komórkowych. Jednorazowy koszt aktywacji to tylko 3 zł, a zyskać można naprawdę dużo.Usługa jest aktywna tak długo, jak długo będziesz utrzymywał ważność konta na połączenia wychodzące. Liczbę zgromadzonych minut sprawdzisz pod *102#. Zebrane minuty ważne są przez 30 dni od daty ich przyznania.

  Lubisz dostawać różne bonusy? Przed pierwszym doładowaniem, uruchom usługę Program Doładowań. Aktywujesz ją kodem *111*50*1#. Aktywacja kosztuje tylko 1 zł na 3 miesiące, a możesz zyskać naprawdę dużo. W ramach tej usługi możesz otrzymać rozmaite bonusy w zależności od wartości Twoich doładowań w danym miesiącu kalendarzowym (próg doładowań). Jeżeli po aktywacji usługi, doładujesz swoje konto za minimum 30 zł, otrzymasz 30 minut rozmów do Play i sieci stacjonarnych zupełnie gratis. Jeżeli osiągniesz próg doładowań 60 zł, otrzymasz nie tylko 30 minut rozmów do Play i sieci stacjonarnych, ale także 30 minut na rozmowy do wszystkich sieci w Polsce.

  A może lubisz doładowywać konto dużymi kwotami? Jeżeli suma Twoich doładowań w miesiącu kalendarzowym to co najmniej 90 zł, to Play do poprzednio opisanych bonusów, dorzuci Ci jeszcze dodatkowy pakiet złotówek 20 zł gratis do wykorzystania na krajowe połączenia głosowe, wideo, smsy i mmsy. Po upływie ważności promocji, można ją spokojnie na nowo aktywować i znów cieszyć się dodatkowymi bonusami.
  Raportuj

 88. Tomek_Py pisze:

  Część III
  Status usługi sprawdzisz kodem *111*50*3#, a sumę doładowań w danym miesiącu *111*50*4#.
  Liczbę i ważność minut w sieci i na stacjonarne sprawdzisz pod *105#, liczbę i ważność minut do wszystkich sieci pod *104#. Bonus 20 zł będzie natomiast widoczny pod *101#.

  Aktywuj więc usługę Program Doładowań przed wykonaniem pierwszego doładowania, dzięki czemu będziesz mógł się cieszyć z dodatkowych bonusów. Pamiętaj, że bonusy przyznane w ramach tej usługi są ważne przez 30 dni od daty ich przyznania.

  Wydaje Ci się, że opisane bonusy, to mało? Ale to jeszcze nie koniec.

  Doładowuj swoją kartę Play Fresh na stronie http://www.doładowania.playmobile.pl a przy każdym doładowaniu za minimum 20 zł,dostaniesz bonus wysokości 10% wartości doładowania do wykorzystania przez 30 dni na połączenia głosowe, wideo smsy i mmsy do wszystkich krajowych sieci. Wartość i ważność bonusu będziesz mógł sprawdzić pod *101#. Bonus przyznawany jest do 24 h od doładowania. Jeżeli np. doładujesz konto za 60 zł, zyskasz dodatkowe 6 zł zupełnie za darmo!

  Zanim jednak dokonasz pierwszego doładowania, uruchom promocję Stan Darmowy, dzięki której przez 30 dni będziesz mógł rozmawiać z numerami w sieci Play zupełnie za darmo. Wystarczy, że aktywujesz usługę kodem *111*1*1#. Sprawdź następnie pod *111*1*3# czy promocja jest już aktywna. Jeśli tak, doładuj konto za minimum30 zł i ciesz się przez miesiąc darmowymi rozmowami ze wszystkimi w sieci Play.

  Po 30 dniach chciałbyś nadal korzystać z tej promocji? Nic prostszego, wystarczy, że aktywujesz ją ponownie, doładujesz konto i znów będziesz mógł cieszyć się darmowymi rozmowami.
  Raportuj

 89. Tomek_Py pisze:

  Część IV
  Wydaje Ci się, że to już koniec bonusów w Play Fresh? Ależ skąd!

  Ponieważ freeeeeeshciee jesteś wśród nas, już na samym początku możesz otrzymać specjalny bonus – Bonus na Start.

  Jeżeli kupiłeś starter za 9 zł, dokonaj doładowania, by powiększyć swój pakiet złotówek do co najmniej 14 zł. Po doładowaniu wpisz kod *111*31*1#, a w ciągu 24h od doładowania otrzymasz bonus w wysokości 3 zł do wykorzystania na smsy, mmsy,rozmowy wideo i głosowe do wszystkich krajowych sieci. Bonus ważny jest przez 30 dni.

  Jeżeli kupiłeś starter za 30 zł, dokonaj doładowania, by powiększyć swój pakiet złotówek do co najmniej 40 zł. Po doładowaniu wpisz kod *111*31*2#, a w ciągu 24h od doładowania otrzymasz bonus w wysokości 15 zł do wykorzystania na smsy, mmsy, rozmowy wideo i głosowe do wszystkich krajowych sieci. Bonus ważny jest przez 30 dni. Bonusowe złotówki oraz ich ważność możesz sprawdzić kodem *101#.

  Podobają Ci się te wszystkie bonusy? To wciąż nie koniec.

  Chciałbyś z 10 zł zrobić 15 zł? W Play to jest możliwe!. Wystarczy, że aktywujesz promocję Pakiet 15 zł za 10 zł. Wpisz kod *111*63*1#, a 10 zł (koszt aktywacji usługi)z konta głównego zamieni się w pakiet 15 zł do wykorzystania na smsy, mmsy, rozmowy wideo i głosowe do wszystkich krajowych sieci. Pakiet 15 zł jest ważny przez miesiąc od daty jego przyznania. Stan i ważność pakietu sprawdzisz kodem *101#. Z promocji można skorzystać tylko jeden raz w czasie jej trwania.

  Masz dużo znajomych w innych sieciach i chciałbyś do nich dzwonić taniej? Proszę bardzo. Aktywuj pakiet 30 minut za 6 zł. Minuta rozmowy w pakiecie to tylko 20gr. Aktywuj promocję Pakiet 30 minut za 6 zł w Play Fresh kodem *111*62*1# i ciesz się tańszymi rozmowami ze swoimi znajomymi. Pakiet 30 minut ważny jest przez 30 dni od daty jego uruchomienia. Stan i ważność pakietu sprawdzisz kodem *104#. Po miesiącu możesz ponownie aktywować promocję!

  Dzwonisz dużo na telefony stacjonarne? Już za 5 zł, możesz aktywować pakiet 100 minut na rozmowy do Play i na telefony stacjonarne. Wystarczy, że ze swojego telefonu wybierzesz kod *111*34*1# i gotowe. 100 minut do dla Ciebie mało? Mam dobrą wiadomość. W ciągu 30 dni, możesz maksymalnie włączyć aż 3 takie pakiety! Stan i ważność pakietu sprawdzisz kodem *105#.

  Lubisz korzystać z internetu w Twoim telefonie?

  Już za 5 zł aktywuj pakiet 5 MB i ciesz się internetem przez 30 dni od momentu aktywacji. Wystarczy, że wybierzesz i zatwierdzisz kod *111*35*1# na swoim telefonie.

  5MB to dla Ciebie mało?

  Jeżeli jesteś w zasięgu macierzystym sieci Play, możesz skorzystać z dużo większych pakietów.
  Już za 5 zł aktywujesz pakiet 100 MB. Wystarczy, że wybierzesz kod *111*67*1#. Jeśli interesują Cię jeszcze większe pakiety, wybierz kod *111*52*1#, a za 15 zł, otrzymasz 500MB do wykorzystania przez 30 dni. Chcesz surfować jeszcze więcej? Nie ma problemu! Za 25 zł możesz otrzymać pakiet 1GB do wykorzystania przez 30 dni. Wystarczy, że wybierzesz kod *111*53*1#.

  Widzisz jakie to proste?

  Aktywuj rozmaite promocje, a przekonasz się, że w Play możesz zyskać naprawdę dużo.

  Tylko Play oferuje 29gr/min do wszystkich krajowych sieci oraz sieci komórkowych i stacjonarnych w Wietnamie, Chinach, Indiach i Korei Południowej.

  Tylko w Play możesz zyskać aż tak wiele przy doładowaniu 30 zł/miesiąc, czyli darmowe rozmowy w sieci, ogromny pakiet smsów do wszystkich krajowych sieci (1000 smsów ważnych przez 30 dni) i wiele innych atrakcyjnych bonusów.
  Raportuj

 90. Farba101 pisze:

  Od pokoleń toczy się dyskusja która sieć jest najtańsza. Przeciwnicy argumentują swoje racje w stylu: mam darmowy numer, mam pakiet sms, mam w taniej w sieci lub po prostu: moja sieć jest najlepsza;)
  Abonenci dzielą się także na trzy podstawowe grupy:
  -wykorzystujących wszystkie możliwe zniżki i pakiety (grupa 1);
  -po prostu dzwoniących i nie zawracających sobie głowy tymi wszystkimi pakietami, lecz jednak
  przepłacającymi (grupa 2);;
  – i Ci dla których najważniejsze jest jak najtańsze komunikowanie się z innymi przy minimalnym wkładzie własnych środków- „tzw. Szkoci” (grupa 3);
  Wszystkim tym odmianą abonentów chcę przedstawić najodpowiedniejszą dla nich ofertę na kartę- Play Fresh.
  Od czego zaczynamy?
  Od kupna startera.
  Tu już można rozpoznać jak zachowują się abonenci poszczególnych grup.
  Abonenci 1 i 2 grupy kupują starter za 5, 9, lub 30 zł.
  „Szkoci” idą do salonu i biorą darmowy starter Play w promocji „Wypróbuj zasięg w całej
  Polsce” . Na koncie jest 5zł ważne 10 dni, wiec już na starcie za nic dostają 5 zł.
  Skupię się jednak na abonentach 1 i 2 grupy ponieważ niektórym „Szkotom” może wystarczyć doładowanie za 5 zł i ważność konta przez 1 rok, chociaż jest jedna funkcja bardzo użyteczna tej grupie którą opiszę niżej.
  Więc mamy kartę za dowolną kwotę( w tym momencie mamy minutę do wszystkich sieci za 29gr/min)
  Aktywujemy sobie „Zbieraj minuty w Play fresh” krótkim kodem na klawiaturze telefonu *111*4*1# (cena 1zł)(za każde pełne 2min połączeń przychodzących z poza Play zyskasz 1min na połączenia do wszystkich sieci komórkowych w Polsce i na stacjonarne )( niezbędna funkcja dla każdego „Szkota” o których pisałem wyżej, abonenci 2 grupy czasem o niej zapominają)
  Zakładam jednak że będziemy mieli 30 zł doładowania na miesiąc.
  Aktywujemy sobie „Program Doładowań” wybierając na klawiaturze telefonu krótki kod *111*50*1# (cena 1zł), za pierwsze 30zł zyskasz 30min do Play i na stacjonarne.
  Teraz ważny krok zanim doładujemy nasze 30 zł
  Aktywujemy sobie „Stan Darmowy w Play”. Jest to coś dzieki czemu dzwonimy za darmo do wszystkich w Play?
  Robimy to wpisując i zatwierdzając na klawiaturze telefonu kod *111*1*1#.
  Następnie czekamy na potwierdzenia przyjęcia kodu i sprawdzamy czy nastąpiła jej aktywacja wpisując i zatwierdzając kod *111*1*3# .
  Jeśli oferta jest aktywna doładowujemy konto kwotą minimum 30 zł (akurat je mamy?)
  Pamiętajmy, że pakiet jest ważny 30dni.
  W tym momencie za mamy z naszych zainwestowanych 30 zł jeszcze 28zł a już mamy:
  – za każde 2 minuty przychodzące z innych sieci 1 minutę do wykorzystania do innych sieci(niezbędnik „Szkota”);
  – 30min do Play i na stacjonarne;
  -rozmawiamy ze wszystkimi w Play za darmo?.
  – 3000 darmowych smsów do wszystkich.
  Mamy to wszystko i jeszcze 28 zł?
  W tym momencie abonenci 2 grupy przeciążeni kodami aktywacjami mogą sobie odpuścić, i tak już wiele zyskali?.
  Abonenci 1 grupy mogą swoje 28 zł przeznaczyć jeszcze na:
  -„100minut do Play i na stacjonarne w Play” za 5 zł, wpisując na klawiaturze telefonu kod *111*34*1#( 5 groszy za minutę, ważność pakietu 30dni).
  -„Pakiet 30minut za 6 zł w Play Fresh” wpisując na klawiaturze telefonu kod *111*62*1# , za 6zł) otrzymujemy 30min po 20gr/min do wszystkich sieci komórkowych, ważność pakietu 30dni.–„Pakiet 15zł za 10zł” wpisując na klawiaturze telefonu kod *111*63*1# (za 10 zł dostajemy 15 na rozmowy do wszystkich sieci komórkowych), ważność pakietu 30dni, minusem jest że można go aktywować tylko jeden raz w okresie obowiązywania promocji.
  – 100 Mb za 5zł, ważność pakietu 30dni,
  Podsumowując:
  Za 30 zł możemy otrzymać na miesiąc:
  -za każde 2 minuty przychodzące z innych sieci 1 minutę do wykorzystania do innych sieci;
  – 3000 smsów do wszystkich sieci;
  – rozmawiamy ze wszystkimi w Play za darmo,
  – 30min do Play i na stacjonarne;
  -100minut do Play i na stacjonarne;
  – pakiet 30minut po 20gr/min do wszystkich sieci komórkowych;
  -pakiet 15zł za 10zł na rozmowy do wszystkich sieci komórkowych;
  – 100 Mb za 5zł.
  Jeśli aktywowalibyśmy wszystkie pakiety zostaje nam jeszcze 2 zł do wykorzystania przez rok na co chcemy?
  Myślę, że udowodniłem jaka jest jednak naprawdę najlepsza oferta na kartę w Polsce.
  Mam nadzieję, że moja instrukcja pomoże niektórym po części poznać ofertę Play fresh jak i korzystnych pakietów.(abonentom 1 grupy, 2 grupy jak i ”Szkotom” pomogłem jak jeszcze coś wycisnąć).
  Pozdrawiam.
  Raportuj

 91. wilcham pisze:

  Dwa razy Play Fresh

  Od kilku lat liczba aktywacji w Polsce przekroczyła liczbę mieszkańców naszego kraju. Ponieważ przyjąć można, że zarówno niemowlęta, małe dzieci, jak i spora grupa osób niezainteresowanych łącznością komórkową w ogóle nie ma telefonu, oznacza to, że są ludzie mający po kilka aktywacji. O ile jest to zrozumiałe w przypadku posiadania telefonu prywatnego i służbowego, to warto się zastanowić, czy zwykłemu „niebiznesowemu” klientowi potrzebne są dwa numery telefonu. Chciałbym pokrótce opisać korzyści z posiadania dwóch aktywacji, obu w sieci Play w usłudze prepaidowej Play Fresh.

  A na co mi dwa numery telefonu???

  Proszę o podniesienie reki wszystkich tych, którzy w ostatnim roku dokonali zakupu w sklepie internetowym i w trakcie wypełnienia formularza wpisali obok domowego adresu do wysyłki także numer swojego telefonu komórkowego. Teraz proszę o podniesienie drugiej ręki wszystkich tych, którzy następnie zapłacili za zakupiony towar przelewem ze swojego rachunku bankowego. Anbhjwy o przepraszam, próbowałem pisać nosem i nie wyszło… A tak na serio, to po takim zakupie sprzedawca zna nie tylko nasze imię i nazwisko, nasz adres, numer telefonu, ale także nazwę naszego banku i numer rachunku. Teraz wystarczy trochę social engineering'u w postaci miłej pani dzwoniącej na nasz numer, podającej się za pracownicę naszego banku i pytającej o nas po nazwisku, do tego dodajmy chwilę zaćmienia z naszej strony i jesteśmy gotowi podać miłej pani informacje przydatne do opróżnienia naszego konta. I właśnie bezpieczeństwo jest głównym powodem, dla którego warto mieć dwie aktywacje – jedną dla zaufanych, a drugą dla reszty. Oprócz bezpieczeństwa drugi numer telefonu przydaje się też do oddzielenia sfer naszego życia, które nie chcemy, aby się krzyżowały. Może być to praca/dom, może być to żona/kochanka, a mogą być też męczący znajomi kontra reszta życia. Dwie karty SIM pozwolą nam swobodnie oddzielić się od niechcianych połączeń, pozostawiając możliwość kontaktu z osobami, z którymi chcemy rozmawiać.

  Ale gdzie ja wsadzę drugą kartę?!?

  Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest noszenie drugiej karty w portfelu i wkładanie jej do telefonu, kiedy chcemy wykonać z niej połączenie. Lepszym wyjściem jest zakup adaptera dual-sim, kosztującego na Allegro do kilkudziesięciu złotych, przy czym należy się upewnić, że będzie pasował i działał z naszym telefonem. Adaptery pozwalają łatwo przełączać się pomiędzy kartami, niektóre mogą to robić nawet same, co określony odstęp czasu. Rozwiązania te mają jednak poważną dla niektórych zastosowań wadę, bowiem w danym momencie tylko jedna karta jest aktywna. Aby obie karty były naraz aktywne i można z nich było nawiązywać połączenia, trzeba nosić dwa telefony lub kupić telefon dual-sim, np. Samsunga lub polsko-chińskiego myPhone'a.

  No to dobra, ale czemu akurat Play Fresh?

  Play Fresh, jak żadna inna oferta prepaidowa, znakomicie nadaje się do posiadania i używania zestawu dwóch kart SIM. Największą zaletą jest to, że roczny koszt posiadania karty tylko do odbierania połączeń może wynieść wraz z zakupem startera jedynie 15 złotych. Planując wykonywanie połączeń warto aktywować za 3 zł promocję „Zbieraj minuty” kodem *111*4*1# i wówczas za każde dwie minuty połączenia przychodzącego spoza sieci Play otrzymamy jedną minutę na rozmowy. Kolejną pozytywną cechą sieci Play jest pełna paleta możliwości ustawienia przekierowań połączeń, co szczególnie przydatne jest w opisanych wyżej rozwiązaniach z jedną kartą aktywną.
  Wadą przekierowań jest konieczność płacenia za nie jak za połączenie z sieci Play. Przekierowania mogą być bezwarunkowe, czyli połączenie przekazywane będzie zawsze na wskazany numer, a ustawia się to wysyłając kod *21*numer#, dezaktywuje się wysyłając kod #21#. Ustawić można też osobne przekierowania w przypadkach zajętego numeru, gdy numer nie odpowiada oraz gdy abonent jest nieosiągalny. Alternatywnie przychodzące połączenia można przekierować na pocztę głosową, co w odróżnieniu od przekierowań na inny numer jest darmowe. Koszt przekierowań na drugą kartę SIM można obniżyć kupując pakiet 100 minut rozmów do sieci Play i na numery stacjonarne, co kosztuje 5 zł i aktywuje się kodem *111*34*1#  a ilość dostępnych minut sprawdza kodem *105#. Planując aktywne korzystanie z obu kart z obu kart SIM warto doładowywać je co miesiąc kwotą 30 zł po to, by następnie aktywować promocję Stan Darmowy kodem *111*1*1#. W ten sposób, oprócz uzyskania na okres jednego miesiąca darmowych rozmów w ramach sieci Play, obniżymy oczywiście koszt przekierowań do zera.
  Raportuj

 92. wilcham pisze:

  Dwa razy Play Fresh cd.

  To którą opcję w końcu wybrać?

  Najtańsze rozwiązanie to jeden telefon z główną kartą SIM z numerem dla zaufanych i dodatkowo karta z numerem do „rozdawania na prawo i lewo”. Na karcie „publicznej” ustawiamy przekierowanie na numer telefonu karty głównej, w przypadku większej liczby rozmów przekierowywanych z karty publicznej (powyżej 17 minut rozmów w miesiącu) kupujemy pakiet 100 minut. Dodatkowo dzwoniąc do osób, którym nie chcemy ujawnić naszego numeru, możemy włączyć w telefonie ukrywanie numeru (CLIR). Jeżeli oczekujemy większej liczby przychodzących rozmów na niezaufany numer (np. daliśmy ogłoszenie), możemy przełożyć tę kartę SIM do aparatu i włączyć promocję Zbieraj minuty. Niewątpliwą wadą tego rozwiązania jest niemożność otrzymywania SMS'ów na nieaktywną kartę SIM.

  Jeżeli z obu kart SIM będziemy wykonywać połączenia wychodzące mniej więcej w równym stopniu (np. w pracy z jednej, po pracy z drugiej) warto pomyśleć o adapterze dual-sim. Dzięki temu niewielkim kosztem oraz zachowując swoją komórkę możemy w kilka-kilkanaście sekund przełączyć się z jednej karty SIM na drugą. Po przełączeniu odbierzemy SMS'y otrzymane w czasie nieaktywności karty i jeżeli nie było ustawione przekierowanie również SMS'a z informacją o osobach, które próbowały się połączyć z nieaktywną kartą. Dodatkowo jeżeli z karty „pracowej” dzwonimy głównie poza sieć Play, warto pomyśleć o zakupie pakietu 30 minut za 6 zł obniżającego cenę minuty rozmów do 20 gr., aktywowanego kodem *111*62*1#, sprawdzając następnie stan promocyjnych minut kodem *104#.

  Używanie dwóch kart SIM w dwóch telefonach lub telefonie dual-sim pozwoli uniknąć kosztów przekierowań i poprzez wyłączenie jednego z numerów odcięcie się od niechcianych połączeń i przekierowanie ich na pocztę głosową. Warto jednak pamiętać o opisanej wyżej usłudze Już w zasięgu czyli powiadamianiu o uaktywnieniu się abonenta, z którym nie udało się połączyć. Dlatego aby się nie ujawniać, pocztę głosową nieaktywnego numeru lepiej sprawdzać łącząc się z aktywnej karty SIM na numer 790 200 200, podając numer telefonu karty nieaktywnej i kod dostępu.

  Czy rzeczywiście warto się w to bawić?
  Niewiele jest danych dotyczących naszej osoby, które identyfikują nas w sposób absolutny i jednocześnie są maksymalnie krótkie. W potocznym przekonaniu należą do nich tylko numer PESEL i NIP. Ale to numer telefonu jest najkrótszy, identyfikuje nas tak samo, używamy go w kontaktach z zaufanymi instytucjami jak np. banki, a na dodatek mamy go zawsze przy sobie i zawsze jesteśmy pod tym numerem dostępni. Warto się się nad tym zastanowić dwa razy, zanim podamy ten numer pierwszej lepszej osobie, która o niego poprosi. Raportuj

 93. Krzysztof pisze:

  To proste wpisz na klawiaturze swojego telefonu: *111*11*1# i wciśnij klawisz zadzwoń. Po godzinie doładuj swoje konto 30zł telekartą play fresh 30, czyli wpisz na klawiaturze swojego telefonu: *100*telekod# , który znajduje się pod zdrapką. Nastęmpnie wciśnij klawisz zadzwoń.
  Dzięki temu możesz prawie bezpłatnie rozmawiać przez telefon do wszystkich. Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty