Fioletowe LTE w każdej miejscowości powyżej 15 tysięcy mieszkańców

Udostępnij

Fioletowy zasięg rośnie i rośnie :-) Kiedyś gdzieś słyszałem, że LTE będzie tylko w największych miastach…

Nasze LTE jest już dostępne w każdym mieście powyżej 15 tysięcy mieszkańców (oprócz czterech przygranicznych miejscowości).

Poniżej lista 32 miejscowości, w których uruchomiliśmy zasięg LTE  w ostatnim czasie:

lp.

miasto

Województwo

1

Bujaków

Śląskie

2

Chorzów

Śląskie

3

Dzietrzniki

Łódzkie

4

Gierałtowice

Śląskie

5

Goczałkowice-Zdrój

Śląskie

6

Hecznarowice

Śląskie

7

Kęty

Małopolskie

8

Knurów

Śląskie

9

Kobiernice

Śląskie

10

Malec

Małopolskie

11

Meszna

Śląskie

12

Mszana

Śląskie

13

Nowa Wieś

Małopolskie

14

Pątnów

Łódzkie

15

Pilchowice

Śląskie

16

Płakowice

Dolnośląskie

17

Porąbka

Śląskie

18

Przystajń

Śląskie

19

Pyskowice

Śląskie

20

Ruciane-Nida

Warmińsko-Mazurskie

21

Rudziniec

Śląskie

22

Rybarzowice

Śląskie

23

Sączów

Śląskie

24

Skrzyszów

Śląskie

25

Sośnicowice

Śląskie

26

Świętochłowice

Śląskie

27

Tarnowskie Góry

Śląskie

28

Toszek

Śląskie

29

Tychy

Śląskie

30

Walim

Dolnośląskie

31

Wilamowice

Śląskie

32

Wojkowice Kościelne

Śląskie

Podsumowując, nasz zasięg obejmuje w tej chwili 75% populacji. Budujemy dalej.

Zobacz więcej

45 KOMENTARZE

 1. Cieszę się z tego faktu.
  Ale bardziej bym się ucieszył, gdyby skontaktował się ze mną ktoś z Telesales lub punktu sprzedaży we Wrocławiu, kto nie będzie miał oporów żeby sprzedać mi router Huawei B315 po standardowej cenie, określonej w cenniku urządzeń bez promocji (ewentualnie E5170).
  Rozumiem, że sprzedając sprzęt bez umowy tracicie prowizję i musicie zdjąć 1 sztukę ze stanu, ale nie lepiej mieć zadowolonego klienta, niż nie mieć w ogóle?

  Mogę tylko dodać, że zamierzam używać routera z kartą SIM w ofercie Play Internet Na Kartę (a nie któregokolwiek z konkurentów), ale lepiej się czuję, kiedy nie muszę się wiązać długoterminowym kontraktem (do tego PINK + router za gotówkę wychodzi taniej niż 24-miesięczna umowa).

  • Panie Majster, a jak chcesz pan telewizor kupić czy samochód, czy chocby głupie bułki to też żądasz Pan kontaktu. Routery sprzedają w salonie, trzeba wyjść z domu i iść/jechać i kupić (jak będą mieli to sprzedadzą, jak nie to nie) Obowiązek sprzedac mają, przynajmniej sprzedawali. Telesales nie dzwoni do klientów w takich sprawach, to tak samo jak by dzwonili do Pana z Samsunga i pytali czy chce pan telefon kupić.

   • Przez ostatnie 2 tygodnie odwiedziłem ich co najmniej 5 punktów sprzedaży. Jednak w każdym z nich konsultanci odmawiali sprzedaży routera na warunkach określonych w cenniku urządzeń bez promocji, jednocześnie nie potrafiąc uzasadnić odmowy.
    Tłumaczyli się, że mogą sprzedać router jedynie z umową na 24 miesiące.

    Pozwoliłem sobie wykorzystać Blogplay oraz forum w celu nagłośnienia sprawy.

 2. Panie Marcinie, kiedy odświeżycie ofertę na kartę? Wszyscy zrobili zaproponowali nowości w prepaid’ach a u Was cisza? Pozdrawiam

  • Oferta na kartę dopiero co była odświeżana. W lutym przy okazji wprowadzenia Stanu Darmowego dali w Formule 4w1 2 GB zamiast 1 GB.

   • Jemu chodziło o to żeby za 1 zł na rok mieć darmo do wszystkich i 5gb neta miesięcznie najlepiej po lte

  • dokładnie. HSPA również słabiutko. Niedługo chcę się pozbyć neostrady, więc technicy pracujcie byle szybko :P

   • Jeśli zarabiasz przy użyciu internetu – to nie rób tego. Gdybym miał zaufać w pracy tylko 3G/4G – już dawno bym nie zarabiał- do biznesu tylko kabel.

  • Właśnie ze względu na pobliską granicę.
   Z większością sąsiadujących krajów mamy porozumienia, dzielące pomiędzy kraje kanały GSM i DCS na terenach przygranicznych (zwykle są to porozumienia pomiędzy UKE i innymi regulatorami).
   Nowsza technologia LTE korzysta z pasma wcześniej zarezerwowanego na DCS, ale nie jak DCS w małych kanałach (0,2 MHz) ale całych szerokich blokach (5,10 lub 20MHz). Play swoje LTE uruchamia na bloku 10MHz. Jeśli w bloku 10MHz którego używa Play są jakieś pojedyncze kanały które na mocy porozumienia przysługują operatorom niemieckim – to UKE nie wyda Play pozwolenia na uruchomienie przy niemieckiej granicy nadajnika LTE.
   Dla uruchomienia LTE konieczne jest zatem zawarcie nowego porozumienia, uwzględniającego tę technologię – ale to niestety nie zależy już od operatora, tylko sprawnego działania UKE.

 3. Czy play zamierza odpalić „Fast Dormancy”, usługę którą sporo oszczędziłaby baterii w naszych telefonach przy włączonej transmisji ? Chodzą pogłoski że niektórym usługa działa.
  Bo jak na razie, bardziej opłaca się być na roamingu gdy chodzi o baterię niż na macierzystej sieci play.

  • podobnież ostatnio w kilku miejscach w Polsce pojawiła się taka opcja tak więc może zostanie to wprowadzone wszędzie.

 4. Co z tego, ze jest zasieg w mojej miejscowosci (Kobyłka 05-230) skoro chodzi gorzej od 3g, a wieczorami zawsze predkosc jest w okolicach 1.5Mb/s

  • Na Facebooku możesz łatwo znaleźć profil protestujących przeciwko budowie kolejnego nadajnika Play w Kobyłce. Grupa działa więc jest szansa, że uda im się zablokować próbę poprawienia jakości serwisu w Twojej miejscowości :-(

 5. A co z Bemowem Piskim Warmińsko-mazurskie ? Tu wasz Net działa tylko w roamingu T-Mobile Mobile . Macierzystego sygnału brak, nawet komórki hulają tylko na roamingu krajowym . Ludzie zróbcie coś , bo zmienię operatora . I kilka nr i

  • Zmiana na Plus-a brana pod uwagę , rabat dają i zamiast 130 zł wychodzi 100 płn :) Ale wolę zostać w Play . zawiescie swoją antenę tu, są wszyscy tylko nie wy :(

 6. Mieszkam w mniejszej miejscowości ok 7 tyś – ale za to jest to zagłębie produkcyjne – jest tu bardzo dużo firm, zakładów pracy. Sam mam firmę i 12 telefon komórkowych, teraz zakładam kolejna i chętnie bym wszystko przeniósł do PLAY ale nie ma nadajnika !! Internet LTE tez jest bardzo potrzebny gdyż konkurencja na kablu się „zapchała” Proszę o sprawdzenie i wciągnięcie nas na listę ;-) 68-320 Jasień woj. Lubuskie

 7. PROSZE O NADAJNIK W MIEJSCOWOSCI RADZIECHOWY KOD 34-381;) Miejscowosc ponizej 10 tys a nadajnika brak… Cos planujecie?

 8. A z mazowieckiego nic :/
  jest chociaż w planach polepszenie zasięgu LTE albo chociaż na HSPA+ w Żebrówce 05-310?

 9. Witam serdecznie kiedy LTE w miejscowości Tylmanowa (34-451)woj.małopolskim dodam że pobliskich miejscowciach LTE jest tylko u nas brak sygnału bardzo proszę o informację czy będzie to w tym roku pozdrawiam

 10. Zasieg na tej trasie dziurawy jak Szwajcarski ser a wystarczy 3-4 Bts i by wszystko grało jak należy warto moze by to przemyslec?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości