SMS charytatywne

Dostałem ciekawe pytanie od klienta, za jego zgodą publikuję pytanie:
Czy i kiedy będzie można w Play aktywnie używać numerów Premium w celu wspierania akcji organizacji pozarządowych – fundacji charytatywnych itp.?
W zasadzie kazdego dnia podpisujemy umowy z fundacjami. Jest już TVN, jest „A kogo?,  jest swiąteczna akcja Św. Mikołaja, jest Bank Żywnosci, w tym tygodniu mamy spotkanie z Jurkiem Owsiakiem, bedzie Polsat itd…
Czy i kiedy będzie można wykonywać takie operacje korzystając z pakietów złotówek (który nomen omen jest zachwalany za uniwersalność rozwiązania) – rozumiem sytuację gdy korzysta się z konkursów smsowych – ale w przypadku takich akcji jak choćby smsy na WOŚP, akcje Pajacyk i wiele wiele innych nie chodzi o zbijanie kasy tylko pomoc potrzebującym?
Tak rozumiem, Twój punkt widzenia. Trzea na to spojerzec troszke z boku. Generalnie zawsze tego typu usługi nawet te szczytne, naliczane sa ekstra. Pakiet złotówek to mechanizm billingowy, który ma bardzo jasną i prosta konstrukcję. To w pewnym sensie wirtualne pieniądze, które jednak kilkenci wykorzystuja na konkretne usługi. Umozliwiwanie naliczanania w ramach tego pakietu wybranej grupy usług jak smsy charytatywne może byc skomplikowane. Pamietajcie jeszcze o konstrukcji roamingu krajowego. My zobowiązujemy się przekazywać na rzecz fundacji cala kwote netto, ponoszac kazdorazowo tego koszt.
Zapytam, może czegos sie dowiem. Tymczasem wysyłajcie smsy – kazda złotówka, wspiera ważny projekt.
Dziekuję za pytania. Temu własnie służy ten blog ;-)

Komentarze

  1. aneta pisze:

    no ja mam podobne wątpliwości, mam pakiet złotówek ważny do 31.01.2014 (który dostałam w ramach reklamacji) i nie moge go wykorzystać gdyż rozmowy i smsy mam za darmo :( dlatego wysłałam trzy smy-y na wośp i ku mojemu zaskoczeniu ich koszt pomniejszył wartość mojego konta a nie pakietu złotówek. czuje się co najmniej rozczarowana jestem klientem playa od ponad czterech lat, przeszłam na kartę (co jak sie okazało nie było takie proste :/) ponieważ przedłużenie oferty na abonament było na gorszych warunkach niż miałam dotychczas – ale widzę że telefon na kartę i zgromadzone w nim środki są wirtualne – niby są ale nie można ich wykorzystać – a szkoda zwłaszcza że miały zostać przekazane na akcje charytatywneRaportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty