Rejestracja karty, dlaczego naprawdę warto

Udostępnij

Jeżeli ktoś nie widział streamu, albo nie ma czasu wrzucam najważniejsze slajdy na ten temat.

Chcecie czy nie chcecie musicie prędzej, czy później zarejestrować swoją kartę prepaid. To nie jest nasz pomysł, ale w Europie to coś normalnego, dlatego nie ma co marudzić i zrobić to na spokojnie, a nie w ostatnim  momencie, bo z tym różnie może być. Oczywiście robimy wszystko, żeby proces był ultra prosty i wygodny… a do tego coś Wam ekstra dawał za to, ze decydujecie się na rejestrację!

Rzućmy okiem na slajdy:

Wieczorkiem zapraszam na pół godzinki z Jankiem kilka minut po 20, gdzie przegadamy szczegóły i odpowiemy na pytania o ile takie się pojawią. Do wygrania m.in. super numer do zarejestrowania ;-)

Zobacz więcej

101 KOMENTARZE

 1. Jeszcze ustawa nie przeszła i nie zdziwię się jeśli będzie bojkot i to nie przejdzie w sejmie. Więc tejket izi :D

 2. Czytając ten Wasz wpis na blogu odnoszę wrażenie, jakby możliwość wprowadzenia obowiązkowej rejestracji kart SIM była Wam na rękę. Nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak wielu ludzi może całkowicie zrezygnować z kart pre-paid i wcale nie przejdą oni na abonament, nie! Istnieje cała masa bezpłatnych komunikatorów internetowych i duża część młodych ludzi na pewno się nimi zainteresuje. Przyzwyczajenie do anonimowości, jaką zapewniają karty pre-paid jest silniejsze, niż może się Wam wydawać, a Polacy mają to do siebie, że lubią kombinować i na pewno nie każdy zarejestruje SIMa na własne nazwisko. Nie wiem, jakie poglądy polityczne mają osoby, decydujące w zarządzie Playa, ale niezależnie od tego mogę Was zapewnić, że ta „dobra zmiana” nie wyjdzie nikomu na dobre – ani firmie, ani jej klientom.

  • Część numerów może faktycznie zostanie usunięta z powodu ich zbędności dla użytkowników. Natomiast na pewno ludzie przyzwyczajeni do telefonu komórkowego z niego nie zrezygnują tylko z powodu rejestracji. Poza tym uważasz, że mając np. smartfon podłączony do internetu jesteś anonimowy ? Uważasz, że w sieci jesteś anonimowy ?

   • Puki co jeszcze nikt w rządzie nie wspominał o przymusie rejestracji starterów do internetu na kartę, a nawet, gdyby i do tego doszli, to są jeszcze inne sposoby na dostęp do sieci. Chociażby publiczne hot-spoty, dostępne w prawie wszystkich średnich i dużych miastach. Dobre apki szyfrują wiadomości i połączenia – jeśli ludziom będzie zależało na zachowaniu anonimowości, to zawsze znajdą na to rozwiązanie.

    • A odnośnie przyzwyczajenia do telefonu komórkowego – myślisz, że na nim nie można uruchomić tego typu aplikacji?

    • Ponieważ ustawowych terminów (lipiec 2017 dla nowych) i skutków nie zarejestrowania starszych kart pre -na razie nie ma, to sądzę że jest to akcja na wyrywkę Play-a.

  • kolejny poprawny politycznie….. bardzo dobrze że są rejestrowane bo terroryzm se szerzy, przed śdm w Krakowie musi byc juz wszysko zabezpieczone i wg mnie słusznie. Nie uważam tego za inwigilacje, to obowiazek przy tej samowolce jaka była w PL chcesz drugiej Nicei czy Paryża???

   • o czy ty czlowieku mowisz, jak widac terrorysci kradna samoloty, ciezarowki, to jak beda chcieli to i z 5 telefonow aktywnych i zarejestrowanych też ukradna, SMIECHU WARTE ze ktos wierzy w to, ze ustwa taka ograniczy terroryzm

 3. Czy jak mam jeden numer w abonamencie oraz trzy numery na kartę i są one wpisane na moim koncie w play24 to są już zarejestrowane jako moje? Nie będe musiał ich już rejstrować?

  • Podpięcie do play24 nie powoduje automatycznej rejestracji karty na Twoje dane w systemie Play. Jeśli w zakładce moje dane w play24 pokazuje się informacja, że dane nie zostały zarejestrowane to należy podejść do salonu Play z dowodem osobistym i numerem PUK aby taki numer zarejestrować. Jak abonent w Play zastosowana zostanie procedura uproszczona.

 4. Sprawdź, czy Twój numer jest zarejestrowany.
  Wpisz kod *111*49*1#

  jak będzie że zarejestrowany to nic nie robicie :)

  • Wpisałem ten kod i wyskoczyło mi że numer jest niezarejestrowany, a przeniosłem go z plusa 4 lata temu ;)

   • Jeśli zarejestrowałeś numer w Plusie to będzie taki w każdej innej śieci. Numer jest rejestrowany w systemie ogólnokrajowym a nie u konkretnego operatora. Jęsli nie wytłomaczył ci tego nikt z obsługi to maja tam matołów albo blodyńki co dały dupy za maturę/magistrat.

 5. JAKA jest ilość numerów jaką można zarejestrować aby otrzymać bonus? Polak kombinuje i tak na przykład. Idę i biorę starter internetu na kartę za 5 PLN, od razu rejestruję. Dostaję 100 GB. Limit wyczerpuję i kartę wrzucam do kosza. Za 2 dni idę po następny starter za 5 PLN i znów rejestruję i znów 100 GB? I tak w kołko? Super sprawa teoretycznie. Kilka TB w miesiącu za grosze :) Jak z tym jest ?

 6. A to moja pula pytań:
  1 Zabezpieczenia przed fraudami?
  2. Czy jest jakaś określona ilość numerów które można zarejestrować na siebie, i czynie byłoby sensownie wprowadzić jakiś ogranicznik numerów z dodanym bonusem.
  3. Czy klient przeniesiony z innej sieci jest zarejestrowany czy nie bo z tym to podobno różnie bywa.
  4. Czy potwierdzeniem jest sam sim w telefonie, (niezarejestrowany klient, karta już aktywna) bo np puk etc zagubiony.
  5. Czy będziecie jakoś reagować na podejrzewam pojawiające się „słupy” do rejestracji kart?

 7. I jeszcze jedno.
  Założenie: mam kartę RBM dla gracza. Czy mogę ją zarejestrować NIEAKTYWNĄ, co więcej jak liczony jest bonus 10 gb, od daty aktywacji numeru czy od daty rejestracji numeru? Czy bonusy tego typu sumują się?

 8. Dobra na część pytań odpowiedział mi regulamin. 10 ,ofert promocyjnych na „twarz” czyli użytkownika.
  Aktywację bonusa można przeprowadzić samemu ale nie ma opisanego czasu w jakim można tego dokonać. Do odwołania jest troszkę nieprecyzyjne.

 9. Lepiej było dać dla rejestrujących numery po zestawie koszulek PLAY albo po innym gadżecie to by był darmowa reklama Firmy :)

  • To zawsze mogą Dać przy rejestracji dodatkowo.. i rzeczywiście koszulka Play wzbudza zaciekawienie hehe wiem co piszę bo mam :D uczucie Bezcenne :D

 10. Marcin i dodatkowe EXTRA, SUPER, WAŻNE pytanie. Macie zamiar dokonywać jakiś zmian-Startery Internet na kartę? Bo w tej promocji powiedzieć że oferta jest ŚWIETNA w mojej ocenie, to użyć dużego niedopowiedzenia.
  19 pln i pierwszy miesiąc 109 GB plus przez 11 miesięcy po 0,5 GB ot tak za free nie licząc doładowań. Tak to wygląda, zgadza się?

 11. Dlaczego na tych slajdach w sprawie bonusu nigdzie nie ma, że WAŻNE 30 DNI? Sugeruje to jakoby otrzymany bonus miał ROK WAŻNOŚCI? (bo nie ma tez ROK WAŻNOŚCI KONTA)

 12. Jak to jest, że numery przeniesione z innej sieci ponad sześć lat temu mogą skorzystać z promocji po wpisaniu kodu *111*300*1#, a numer przeniesiony kilka dni temu już nie? W Play24 dla każdego numeru są jednakowe dane osoby na którą są zarejestrowane. Po wpisaniu *111*49*1# na numerach z czasów Play Fresh jest informacja, iż numer jest zarejestrowany, a na numerze będącym w sieci od dwóch tygodni brak rejestracji. Jakim cudem, jeśli były weryfikowane dane przy zmianie operatora? To są zwykłe kpiny. Jedziemy dalej, co z darmowym LTE w RBM na kartę? Promocja zakończona po cichu? Jak ma się sprawa Play Internet na kartę i 100 GB po rejestracji. Czy przypadkiem nie będzie nadużyć typu wykorzystać i do klo.a? Macie zamiar dogonić konkurencję w wielkości oferowanych pakietów internetu? Kiedy wreszcie pojawi się roaming krajowy LTE, Hd Voice w roamingu i między operatorami, do tego wifi calling i VoLTE? Co z zasięgiem czterech sieci i koniecznością ponownego włączenia zasięgu Orange? Kiedy koniec DCS i LTE 1800 MHz na 15 MHz, bo obecnie w miastach jest słabo nawet z agregacją. LTE 800 przy tych 5 MHz jest zapchane, dodatkowo „przetiltowane” anteny siejące na ok 10 do 15 km od stacji. Po co to, jeśli sygnał jest słaby i odbierany przez masę terminali co przy tych zasobach jest absurdem. Może na któreś pytanie padnie odpowiedź?

 13. Numer rejestrowałem w 2010r., moje dane są widoczne w P24, a po sprawdzeniu kodem – dostaję info, że NIE jestem zarejestrowany. Od czasu rejestracji numeru kilka razy wymieniałem kartę SIM (cały czas ten sam numer telefonu) – czy to ma znaczenie?
  Moje pytanie: Czy rejestracja, o której mowa dotyczy numeru czy karty SIM?

 14. Ktoś pytał, czy to dobrze czy źle, że jest wprowadzana rejestracja prepaidów. Pytanie raczej z kategorii retorycznych. Cóż, mi to coraz bardziej przypomina państwo policyjne. Wszystko jest coraz tłumaczone naszym dobrem, w rzeczywistości jesteśmy tylko wpisami w bazach danych, które wedle woli można kontrolować. W polskich realiach nie ma żadnego powodu, żeby taki zapis wprowadzać, bo w zagrożenie terrorystyczne we właściwym tego słowa znaczeniu, na naszej przedniej Białorusi raczej nikt nie wierzy.

  • Myślę iż niedługo w naszym policyjnym państwie.. czyli systemie.. będą nas podsłuchiwać i nagrywać w imię naszego Dobra… wracamy powoli do Komuny…

 15. Jeśli te bonusy są ważne tylko 30 dni to dlaczego Play nie dał np: 1000zł za rejestrację?, zawsze to wizerunkowo lepiej brzmi a 100zł czy 10000zł na rozmowy to i tak to samo, bo nikt tego nie wykorzysta, chyba że na jakiś przekręt.

 16. 80-90% SIM jest niezarejestrowanych, czy w Play nie ma od tej sredniej jakiegoś znaczącego odchylenia? Czyli więcej jest zarejestrowanych SIM niż przypuszczalnie u konkurencji?

 17. Pytanie: Po przeniesieniu numeru do PLAY, dostajemy bonus 60zł ważny 90 dni. Czy ten bonus 100zł jest na tym samym „koncie bonusowym” co to 60zł? Czyli wtedy będzie się miało 160zł ważne 90 dni? + rok ważności konta.

 18. Jak przewidujecie teraz sprzedaż kart prepaid? Spadnie? Zwiększy się MNP?
  Czy rejestracja kart oznacza koniec rozdawnictwa SIM?
  Co jeśli ustawa nie przejdzie? :)

  • A wiecie po co te „pseudo” bonusy (30 dniowe)? Bo w dzisiejszych czasach liczą się słupki.. i nie ważne że dany film na YT oglądają dzieci poniżej 5 roku życia które mają zerowe pojęcie o marce samochodów reklamowanych w trakcie filmu.. Tak samo jest z ilością zarejestowanych w tym przypadku kart sim.. nie ważne na kogo i czy aktywne na dłużej niż 30 dni..

 19. I jeszcze jedno moim zdaniem w play24 powinna być możliwość sprawdzenia jakie inne numery są na nas zarejestrowane w PLAY. Bo wiecie różnie bywa, a nieuczciwi ludzie są wszędzie niestety.

 20. 2.Marcin pamiętasz jak jakiś czas temu pytałem o powrót złotych numerów w prepaid za 25zl?chcę zatem ten 1 który jest do wygrania teraz :)

 21. To na jak długo w czasie są przyznawane ww. bonusy?
  Czy we wszystkich taryfach?
  Na jakim koncie są te pieniądze?
  Jaki kod jest do włączenia darmowego 1Gb miesięcznie i w których taryfach?

  • Nie, bo nigdy go nie miał. Grał tylko w reklamie i pewnie nawet nie wie w jakiej sieci ma telefon ewentualnie odpowiedziałby że w iphonie :-D

 22. „To nie jest nasz pomysł”

  Kłamstwo. Od kilku już lat wymuszacie rejestracje karty przy wymianie karty SIM na micro lub nano.

 23. Hmmm, włączyłem pakiet na karcie Ojca który ma konto jakieś 6 lat dostał 100 zł a obiecywane było 500?? czy nawet 600… ktoś coś wie?? Dodam, że Karta rejestrowana była od razu.

   • Ale wciaz unikacie odpowiedzi jaki jest sens tego bonusu skoro nie da sie go wykorzystac. 100,200..500zl na 30dni – wyscig na cyferki trwa. Do tego nie jest „FAIR PLAY” sklejenie tego z informacja, ze jest rok waznosci konta.

 24. czy jest możliwe przedłużenie tego bonusowego pakietu złotówek na koncie promocyjnym i to samo dotyczy pakietu internetowego 10GB korzystając z taryfy Play Fresh Darmowe rozmowy i smsy w play?

   • numer mam zarejestrowany i staż w sieci 7 lat to jak aktywuje to dostanę 10 GB i 100 zł + 400 zł na konto promocyjne a RWK to i tak posiadam we Freshu to nie ma żadnego znaczenia.Panie Krzysztofie czyli jak rozumiem da radę przedłużać te środki promocyjne np.pakietem 10 za 5 lub zasilenie konta przez Stręfę doładowań na FB?

  • Tak. Wystarczy, że co miesiąc będziesz uruchamiał np. pakiet 10 za 5. Tylko najpierw aktywuj usługę stażu, a potem dopiero pilnuj 10 za 5.

 25. Jeśli macie numer zarejestrowany już w wcześniej w Play sprawdźcie to kodem podawanym na stronie operatora *111*49*1#
  Otrzymacie wiadomość, że Wasz numer jest niezarejestrowany. Oczywiście o bonusie, którym chwali się Play zapomnijcie. Przy próbie aktywacji na Play24 dostaniecie informację żeby wcześniej zarejestrować numer (!)
  Play rozdaje bonusy, których nie można odebrać. Sprawdźcie to i zgłaszajcie reklamacje w BOK. Może wtedy operator to poprawi

 26. Z całym szacunkiem, ale Szanowny Rzecznik nieźle zbagatelizował problem kolejnego etapu odzierania obywateli z resztek prywatności. Nie spodziewałem się większego sprzeciwu po telekomach, bo w końcu nie sprzeciwią się grupie, która daje im przywileje, dzięki którym mają klawe życie.

  Jednak, żeby pisać takie bzdury jak w pierwszym akapicie? Fakt istnienia przymusu rejestracji prepaidów w krajach europejskich nie implikuje żadnej normalności. Mało tego, żaden przymus nie jest normalny – czy dotyczy używania żarówek, utrzymywania służb dbających o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, czy zażywania środków przeróżnych. Nawet w imię naszego dobrobytu.

  Widzę jednak, że wszyscy czytelnicy bloga są zadowoleni rozprawiając o różnego rodzaju bonusach. Tylko pierwszy komentarz rzeczywiście ma sens.

  Oczywiście ja nie jestem anonimowy, brałem udział w kilku konkursach (mam fajne koszulki, zwłaszcza rowerową którą najczęściej noszę), nie dotarłem na jeden z weekendów. Zawszę mogłem jednak kupić sobie starter w rozlatującym się kiosku.

 27. „dlatego nie ma co marudzić i zrobić to na spokojnie” – podoba mi się to stwierdzenie jakby robiono nam łaskę – wierzyć się nie chce. Gdyby nie pre-paidy w ogóle nie miałbym telefonu teraz korzystam z 3 sim – wszystko w PLAY,ciekawi mnie ilu ludzi da sobie spokój. To był jeden z lepszych pomysłów telefonii komórkowej,który z pewnością przysporzył operatorom klientów,było idealnie. Zanim ktoś znowu zrobi łaskę niech pomyśli,bo tak jak mówili przedmówcy – przestępcy są na tym skupieni,by nie dać się złapać,więc zakombinują by nadal tak było.Tutaj PIS się nie popisał.

 28. Przecież nowa ustawa zakłada OBOWIĄZEK rejestracji kart prepaid. No to po co dajecie ludziom nagrody za rejestracje? Przecież jak i ustawa wejdzie to i tak wszyscy zarejestrują bo będą MUSIELI. A jeśli nie zarejestrują to nie będą mieć działającego telefonu.

  Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co tu tak na prawdę chodzi?

  • @Zenek: wszystkie salony w UE w ramach umowy antyterrorystycznej pozyskują prowizję dzięki temu właściciel sieci dzieli się zyskiem z np. Organami ścigania, twórcą ustawy może być nawet to sam prezydent RP.

 29. Czy ten darmowy pakiet internetowy oraz kwota na rozmowy przyznawane w zamian za rejestracje pre-paida obowiązują także w roamingu zagranicą? Niedługo wyjeżdżam na wakacje w podróż po kilku krajach UE więc przydałby się taki bonus…

 30. Pytanie: Mam niezarejestrowany numer. Mam PUK, ale „kartonik” od SIM zaginął przy którejś przeprowadzce. Chciałem zarejestrować kartę już dawno, żeby w razie zgubienia/kradzieży móc odzyskać numer. W trzech salonach w Poznaniu poinformowano mnie, że bez „kartonika” nic nie zrobię. Jeśli tak jest naprawdę, to kiedy będzie obowiązek rejestracji, to stracę numer, bo nie mam możliwości jej zarejestrować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości