Nie bądź głupi, nie sprzedawaj zarejestrowanych kart

Powoli temat rejestracji znika z radaru i wszystko na to wskazuje, że obeszło się bez ofiar i dramatów w ostatnich dniach.

Przypomnę tylko, że cały ten proces nie był naszym pomysłem, ale prawo jest prawo i nic z tym nie można zrobić. Widuję tu i tam obawy o inwigilację. Moim zdaniem te głosy są mocno przesadzone a Ci, którzy potrzebują obejść przepisy pewnie z łatwością znajdą na to sposób. I w ten sposób dochodzimy do tematu tego wpisu. Do cwaniaków, którzy sprzedają takie zarejestrowane już karty. Ja rozumiem, że ktoś chce przyciąć trochę kasy. Ja rozumiem, że są osoby, którym wszystko jedno i rejestrują karty jak im wnuczek każe czy miły Pan proponuje za winko pod sklepem. Panowie handlarze rozumiem, że ludzie są naiwni, ale aż tak bardzo? Oko Saurona patrzy na Was.

Ludzie nie do końca rozumieją jak to będzie działać. Potrafię sobie wyobrazić sytuację gdzie jakiś „artysta” dzwoni z fałszywym alarmem do swojej szkoły. Oczywiście jego numer jest szybko namierzony. I do mieszkania osoby, na którą zarejestrowany jest numer szybko zapuka Policja. I nawet jeżeli ta osoba nie ma z tym nic wspólnego to w najlepszym wypadku będzie musiała partycypować w sporych kosztach operacji ratunkowej, która zawsze jest uruchomiana w takich sytuacjach. Grube tysiące monet…

Obym był fałszywymy prorokiem, ale lepiej dmuchać na zimne. Więc jeżeli ktoś Wam proponuje takie „deal” to nie bądżcie frajerami bo nigdy nie wiadomo co z tego wyniknie.

Już nie będziemy męczyć rejestracją, tylko jutro wybierzemy osobę, lub osoby, które dostaną SONY XPERIA E5.

 

Komentarze

 1. atqa pisze:

  Osoby ( ? ) dostaną Sony Xperia E5.
  ..toż to rozpusta ta liczba mnoga :) super.Raportuj

 2. Marcin pisze:

  Kogoś tu wyobraźnia ponosi..
  Nie aktywowałem pakietu za rejestrację ile mam czasu na to?Raportuj

  • mike278 pisze:

   Wg mnie do 17.02.2017 ale na 100% pewien nie jestem.Pinokio potwierdzisz? ;) Proszę. :)Raportuj

   • PINOKIO pisze:

    A Dobry Wieczór :)
    Według mnie nie. To znaczy nie do 17.022016.
    Tym bardziej, że ten tłusty BONUS za przeniesienie to kiedy się chce. Byle 30 dni od pierwszego połączenia po aktywacji. A RedBullMobile to już w ogóle czary.:) Ciekawe czy łączy się ten za przeniesienie z tym za rejestrację. Bo jak przenoszę to przenoszę, ale przy okazji rejestruję. Czyli co ? 100+200 i 10+20. SUTO.:)
    A a propos kupić -sprzedać –
    Ja swoich na pewno nie sprzedam – mam za duży sentyment do tej skromnej kolekcji. Przeciwnie, jeszcze ją powiększę. Fajne numery mi się potrafiały. A gdyby tak się jeszcze trafił taki stary lub nowy, niezarejestrowany starter zasięgowy internetu, gdzieś tam, w tym waszym magazynku. Albo jakiś inny. Tak gdyby…
    Bo już mi niezarejestrowane zostały tylko takie dwa z TIDALEM (tych mi w sumie żal – trudny wybór – MILION czy TIDAL – fajne na prezent i to jest pomysł ! ) i trzy takie bez numeru z e-shopu. Jeszcze jest pomysł na powrotną migrację z Pomarańczy właściwej. Żeby zdążyć na loterię Karta MILION warta. W sumie te rejestracje to taka moja zaliczka na koszulkę albo bluzę z 15 czy 16.:) Bo to już zaraz.:)
    Dziwne czasy idą.:)
    Pozdrawiam.:)
    Fioletowy Troll:)Raportuj

    • PINOKIO pisze:

     Powrotna migracja fajnego numeru z Pomarańczy do Czerwonego Byka rozpoczęta. Mam już kartę 7 MNP – taki extra Bonusik 7 zł, jest 1 SMS.
     Widać status na http://www.play.pl/status-mnp/
     Wziąłem cukierki.
     Polecam
     To takie proste. :)
     Pozdrawiam.:)
     Fioletowy Troll:)Raportuj

    • mike278 pisze:

     EEE, na pewno? Bo choć pytanie padło w temacie bonusu za przeniesienie to jednak sformułowane jako pytanie o bonus za rejestrację, atenże zdaje się przedłużono do 17.02 właśnie.Raportuj

     • PINOKIO pisze:

      Jakoś tak sobie wykombinowałem, pewnie źle, że ten za rejestrację to mogę sobie odpalić kiedy chcę – nawet w grudniu. Chyba, że wcześniej niż odpalę to PLAY odwoła promocję. Ale to taka trochę ryzykowna wycieczka. Bo regulamin jakoś tak wprost nie wskazuje daty końcowej uruchomienia Bonusu. Choć precyzyjnie określa datę do jakiej należy zarejestrować numer, żeby uzyskać prawo do otrzymania BONUSU. Ale bez wskazania ram czasowych jego aktywacji. Takie trochę czytanie od dołu, żeby nie powiedzieć od tyłu. Ale to takie moje mędzenie. Wyjdzie w praniu. Może warto zapytać jakiegoś Autorytetu. Według mnie nie do 17.02. a dłużej. Nadinterpretacja – pewnie tak.:) I to, że się należą oba za rejestrację i przeniesienie pewnie też. Ale czemu nie spróbować. Tym bardziej jak się ma jakieś „puste” karty w innej sieci. Po przeniesieniu Bonus za przeniesienie to pewniak, a ten drugi jak nie pyknie to trudno. Ja i tak ich nie wykorzystam. Ale jest jeszcze LOTERIA – może chociaż 1000 :) A numery niektóre mam bardzo fajne.:) Przez rok coś się dla nich wymyśli.:)
      Pozdrawiam.:)
      Fioletowy Troll:)Raportuj

     • PINOKIO pisze:

      Chociaż cała aktualna promocja Bonus za rejestrację ma ramy czasowe od 2.02 do 17.02. a opisany w niej BONUS dostępny dla 3 numerów to jej element – więc lepiej nie ryzykować i jak komuś zależy na BONUSIE, odpalić do 17.02, a ponieważ jest ta uwaga , że aktywacja nastąpi w ciągu 24 godzin od (….) to 16.02. I musi zadziałać – niestety tylko dla 3 numerów zarejestrowanych w ramach tej promocji, od 2.02 A to tylko 3 losy. Bo jak pytanie dotyczyło numeru zarejestrowanego przed 2.02 to już nie jest ta odpowiedź. Bo te trzy zarejestrowane od 2.02 to do 16.02 na pewno. Dlatego najlepiej przenosić numery z innych sieci i rejestrować do loterii, jak komuś zależy na loterii, a i Bonusy większe i nie ma limitu numerów objętych promocją za przeniesienie , a jak komuś nie zależy to w zestawie jest 5 zł na 10 dni – może leżeć i 3 lata i czekać na swój czas . Tym bardziej jak w innej sieci numer leży nieużywany – bo był taki BONUSOWY.
      Ale odpowiedzi na pytanie Marcina nie da się udzielić wprost – pytanie jest niepełne, bo nie wiadomo kiedy Marcin rejestrował numer. Może 1.02. Ja nie wiem.
      Dlatego odpowiedź brzmi – Nie. Nie do 17.02. I tu zabrakło: bo być może Marcin zarejestrował numer przed 2.02, a być może to już 4 numer zarejestrowany od 2.02. A być może w innej sieci. Ale to już wie tylko Marcin. I play24.
      Pozdrawiam.:)
      Fioletowy Troll:)Raportuj

    • Dżonki pisze:

     Pinokio vel Andrzeju I-AP Pinokio vel Fioletowy Trollu – faktycznie cierpisz na rozdwojenie jaźni, ale żeby aż tyle potrzebować kart sim. Rozumiem, iż sam z sobą prowadzisz konferencyjne czy jak?Raportuj

     • PINOKIO pisze:

      Na początku był Andrzej, potem SKARPETY, jednostkowo coś tam, a dopiero potem PINOKIO, AP the I-st, no i Troll – Fioletowy. To nie może być rozdwojenie jaźni.
      Zła interpretacja – głosowe – to głównie darmowe startery., sporo z fajnymi numerami, do tego trochę netu z BONUSÓW. Internetowe – główna atrakcja – rok ważności konta. W różnych ofertach – mają one swoje różne plusy. Jakieś nocki, weekendy – dni bez limitu. Trochę zabawy – ale mi wystarcza tego netu. Numery fajne to coś się wymyśli. Przez rok ważności.
      Numerów na stałe używam dwóch komórkowych – jeden jakieś lat dwadzieścia drugi ze dwa i pół.Raportuj

     • PINOKIO pisze:

      Coś tam się moderuje to piszę dalej – Dwa komórkowe i dwa stacjonarne w Play powiedzmy na stałe. Miała być kolekcja starterów ale pojawiła się loteria. Każdy numer to szansa – no to Let’s PLAY. – bo czemu nie. Przy tym coś tam z tych BONUSÓW się wykorzysta. A że przy okazji uda się czegoś nowego dowiedzieć – szkoda żadna. I jeszcze fajne wygrane w konkursie.
      Nie rozmowy konferencyjne nie, rozdwojenie jaźni nie. Trochę zabawy, innej wiedzy trochę łamigłówka, raczej fun. A telefon – tak naprawdę to wystarczy Nokia e52 tylko gównianie mały ten wyświetlacz i symbian to już zamierzchłość. No i nie jest dual sim. Dla mnie telefon komórkowy musi mieć zasadniczo jedną cechę, no dwie – żebym mógł go użyć – zadzwonić lub odebrać, kiedy chcę i skąd chcę. Choć dodatki w smartfonach w niczym nie przeszkadzają – tylko ten czas pracy na jednym ładowaniu i uszkadzające się wyświetlacze.. Ja wiem czy to rozdwojenie jaźni – no chyba raczej nie.
      Zaspokajając ciekawość. :)
      A czy to prawda czy kłamstwo .:)
      Cóż jestem PINOKIEM :)
      Pozdrawiam:)Raportuj

      • PINOKIO pisze:

       O przeniósł mi się numer z Orange do RBM. I mam dylemat : aktywować i do Loterii – czy niech te 7 zł leży i czeka . Nawet i trzy lata. Ciekawe jaka nagroda będzie dla tego kto aktywuje 16 milionowy numer w Play. A nawet jak nie będzie nagrody to jaka wyjątkowość zdarzenia.:)
       Pozdrawiam:)
       Fioletowy Troll:)Raportuj

 3. mike278 pisze:

  Marcin a jesteś pewny tej interpretacji że osoba która „zbyła” kartę odpowiada za to co ktoś inny zrobił? Bo (nie jestem specjalistą) wydaje mi się że to nie do końca tak jest. Jak zgubię, ukradną mi i ktoś narozrabia to też mam odpowiadać bo numer zarejestrowany na mnie? Zgodnie z ustawą zgłaszać nie muszę a wyrejestrować nie mam możliwości. To jak?
  Oczywistym jest że sprzedawanie jest hmmm ujmę to „małointeligentne”. Ale kupowanie też chyba genialne nie jest. Z prostej przyczyny numer na mnie to spisuje puk i po 1-2 miesiącach gdy klient ładnie konto podładuje idę wyrobić duplikat „bo zgubiłem” I nikt nie będzie mi w stanie nic zrobić. Numer mój? Mój. I wszystko w temacie nieprawdaż? Może ten aspekt sprawy powinniście nagłaśniać?
  I też zwrócę uwagę. Osoby? Więcej wygranych? Na bogato, oj bogato.Raportuj

 4. sdf pisze:

  > I nawet jeżeli ta osoba nie ma z tym nic wspólnego to w najlepszym wypadku będzie musiała partycypować w sporych kosztach operacji ratunkowej, która zawsze jest uruchomiana w takich sytuacjach.

  He, he, he! Jaka bzdura! A jak zamordują kogoś moim nożem, to będę rodzinie ofiary płacił odszkodowanie?Raportuj

  • PINOKIO pisze:

   Zależy jaki nóż. Bo jak masz w domu broń i pozwolenie, to musisz tą broń zabezpieczyć. Bo jak nie zabezpieczysz to nawet jak Ci ją ukradną i coś nią zrobią, to coś tam dostaniesz. Nie w nagrodę. Po prostu może się zdarzyć, że dostaniesz. Kominiarze to kominiarze. I potem jeszcze coś. Może w zawiasach. A że ta ustawa to ustawa antyterrorystyczna to nie taka he, he, he bzdura. Ktoś tu kiedyś radził, chyba Krzysztof Sylwerski, że jak karta już niepotrzebna to najlepiej ją przeciąć. Najlepiej. :)
   W sumie jakoś mi umknęło czy Francuzom udało się wymusić na Apple’u rozkodowanie tych iPhone’ów z zamachu w Paryżu. Ale gdzie Francja gdzie Apple. Ciekawe jak to jest w Huawei’u Pro z rozkodowywaniem tych trzech sejfów. W końcu to Android. Ale to już zupełnie inna historia. Chyba.:)
   Pozdrawiam :)
   Fioletowy Troll :)Raportuj

 5. Gie Gie pisze:

  Jako że kilka razy rzucałem tutaj pomysłrejestracji kart u listonosza to tak z ciekawości zapytam czy są już jakieś dane ile numerów zostało w ten sposób zarejestrowanych? :)Raportuj

 6. Voster pisze:

  Problem w tym, że teraz normalny człowiek (nie cwaniak), który ma jakieś środki na koncie karty a nie chce z niej już korzystać nie może już jej normalnie odsprzedać jak kiedyś (jak każdą używaną rzecz) by odzyskać środki bo zaraz go straszą, że kupiec będzie przestępcą. Oczywiście można iść do salonu z kupcem i przerejestrować ale to ogranicza zainteresowanych do lokalnych znajomych. Może więc pora na zasady, które obowiązują w innych krajach UE (sprawę miał też zbadać UOKiK) i umożliwić odzyskanie niewykorzystanych środków z karty. W końcu niewykorzystane złotówki to nie jest darowizna dla operatora tylko pieniądze, które nie zostały wydane na jego usługi, więc za co (za jaką usługę) z ich tytułu jest ten przychód? ;)Raportuj

 7. Ludwik pisze:

  Państwo z Play – zamawiam dzisiaj starter z Waszej strony internetowej i jedyna opcja płatności to przy odbiorze – wtf? Może za faktury też chcecie, żeby płacić przy odbiorze? :)

  Naprawdę nie róbcie jaj i naprawcie ten błąd, bo to lekka żenada, że nie można z góry zapłacić za zamówienie.Raportuj

 8. Radziuuu pisze:

  ja znam takiego agenta co się mocno cieszy ba nawet jest dumny, że obszedł wymysły naszego obecnego rządu nie tylko z uwagi na wymaganą przez prawo rejestrację karty. Dorosły facet, a cieszy się jak dziecko, że nie robi tak jak wymyślił sobie obecny rząd.
  A kupowanie zarejestrowanej na kogoś karty to też głupota z uwagi na to, że gdyby chciało się taką kartę przenieść do innej sieci to trzeba podać dane na jakie jest zarejestrowana karta. Czy takie dane dostaję się przy kupnie karty już zarejestrowanej?Raportuj

  • xtr pisze:

   Poważnie piszesz? Takich kart nie kupuje się po to żeby je przenosić dla bonusów czy lepszej oferty.Raportuj

   • Radziuuu pisze:

    Nie wiadomo, niektórzy mogą chcieć przenieść i nie mieć pojęcia, że będzie problem z przeniesieniem. To co napisałem nie jest dziwne tak jak to przedstawiasz.Raportuj

 9. jack be pisze:

  co tu dużo mówić,każdy ma swój rozum.
  cieszę się,że temat rejestracji znika z tapety,fajnie jak zniknie jeszcze ze środków przekazu.
  ustawę stworzył rząd,operatorzy dostali po kieszeni,a prepaidowcy dostali trochę all inclusive.
  co poniektórzy przypomnieli w jakim kraju żyjemy i mogliśmy na tym blogu zobaczyć wiele ciekawych komentarzy odnośnie całej akcji.
  nie powiem,ludzie z Play też nie popisali się wyliczeniami.mogło być od początku mniej,a jednolicie przez cały okres,jeden sztywny regulamin.
  ale biznes is biznes.
  czasy są takie,że stajemy się coraz bardziej widoczni dla reszty.wszystko za sprawą telefonu.sami się wystawiamy.portale społecznościowe,aplikacje.wszystko połączone pod nasz numer,email.rejestracja to wisienka na torcie.
  myślę,że szybko o tym zapomnimy,bo czas leci dalej i czekają nas po drodze nowe rzeczy.
  dobrej nocyRaportuj

 10. C'est la vie pisze:

  A cóż to się stało? Czyżbyście jednak zaczęli się martwić tym, że zbyt wielu klientów zarejestrowało swój numer na słupa i że przez to teraz nie będziecie mogli ich atakować tzw. marketingiem bezpośrednim i ofertami przejścia na abonament?
  No co zrobić? Takie życie…Raportuj

  • PINOKIO pisze:

   No. Słupa. Zycie takie…:)
   Niewiele można zrobić. :)
   Dobrze, że PLAY ostrzega. Ale słupy chyba tego nie czytają. Życie takie…
   Pozdrawiam :)
   Fioletowy Troll :)Raportuj

 11. xtr pisze:

  Z dużą dozą pewności można przypuszczać że osobom, na które są te karty rejestrowane (zresztą nie tylko w Play) to można… mówiąc kolokwialnie… naskoczyć ;). Raczej swoje dane i ewentualne konsekwencje z ich nielegalnym wykorzystaniem mało ich interesują.Raportuj

 12. sylwekZolkusza pisze:

  Wszystko pięknie i ładnie wygląda, jeśli zarejestrowane numery są widoczne na 24.play.pl, co w przypadku nie uprawnionej rejestracji na moje dane, indzie mogę sprawdzić co w waszym systemie jest zarejestrowane na moje dane, problem dotyczy wszystkich operatorów.Raportuj

  • Krzysiek Sylwerski pisze:

   Prosisz w salonie o sprawdzenie podając swój PESEL i weryfikując się dowodem osobistym.Raportuj

   • rejestrator pisze:

    A nie można by zrobić w Play24, w sekcji „Moje dane”, „klikalnego” numeru PESEL, aby po jego wciśnięciu wyświetlała się lista przypisanych do niego numerów?Raportuj

    • xtr pisze:

     Dziwne. Bardziej interesuje was kto zarejestrował kartę niż skąd uzyskał wasz pesel.Raportuj

    • jack be pisze:

     właśnie.powinniśmy mieć większy wachlarz możliwości na swoim własnym koncie.będzie obu stronom lżej jeśli więcej spraw będziemy mogli ogarnąć przez Play24.
     W dobie zarejestrowanych kart takie konto powinno wymagać logowania przez pesel użytkownika,a nie numer telefonu.tam powinno być wszystko-każda usługa zarejestrowana na nas,w abonamencie lub na kartę.
     jeden pesel-jedno konto.
     bo dotychczas zdarza się,że powstaje nowe konto pod każdą nową usługę.
     to taka sugestia,by ułatwić nam wszystkim życieRaportuj

 13. Marcin pisze:

  A można bonus 100gb za rejestrację przedłużyć jakoś?Raportuj

 14. Marek Mazury pisze:

  Dla mnie kupowanie kart zarejestrowanych na kogoś innego to bezsens. Przecież w razie potrzeby nawet nie ma możliwości wyrobienia duplikatu w salonie bo potrzebne są dane daje przykład 1) w przypadku abonenta będącego osobą fizyczną:
  a) imię i nazwisko,
  b) numer PESEL, jeżeli go posiada, albo nazwę, serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość, a w przypadku cudzoziemca, który nie jest obywatelem państwa członkowskiego albo Konfederacji Szwajcarskiej – numer paszportu lub karty pobytu;
  2) w przypadku abonenta niebędącego osobą fizyczną:
  a) nazwę,
  b) numer identyfikacyjny REGON lub NIP lub numer w Krajowym Rejestrze Sądowym albo ewidencji działalności gospodarczej, lub innym właściwym rejestrze.I jeszcze nie wiem czy się śmiać czy płakać nie którzy
  Rozważają tu używanie karty zarejestrowanej na słupa jako normalnej karty.
  To nie jest normalna karta tylko tzw operacyjna lub specjalna ( przy czym nie mówię tu o celach niezgodnych z prawem) bardziej szara strefa ( gdzie ryzyko jest już na wejściu ) PozdrawiamRaportuj

  • xtr pisze:

   Ale z czym masz problem. Przecież ci którzy kupują te karty dobrze wiedzą co mogą z nimi zrobić a co nie. Ktoś kto się pakuje w takie micyje to na pewno się nie będzie przejmował tym o czym napisałeś.Raportuj

   • kot pisze:

    Ja zarejestrowałem na czyjeś dane kartę do Internetu. Nie planuję jej przenosić czy odsprzedawać. Nie planuję też mieć problemów z tytułu treści przeglądanych czy ściąganych z Internetu.Raportuj

 15. lukaszbiel pisze:

  Na Wegrzech zwracaja pieniadze na konto i problemu nie ma.Nie chcesz korzystac idziesz do salonu karte wyrejestruja i srodki pozostale przelewaja na konto bankoweRaportuj

  • PINOKIO pisze:

   Ciekawe ile na Węgrzech można nabić na taką kartę bo to niezły sposób na pranie kasy.:)
   Taka karta 72134978 HUF warta to by było coś.:)
   Pozdrawiam:)
   Fioletowy Troll:)Raportuj

 16. Adam pisze:

  Autor ewidentnie nie rozumie że to są karty zarejestrowane na fikcyjne dane.

  Nikt normalny nie handlowałby zarejestrowanymi na swoje prawdziwe.Raportuj

  • Radziuuu pisze:

   Jak rejestruje się kartę w Play na fikcyjne dane? Jak byłem zarejestrować numer w play to poprosili o mój dowód osobisty, spisali imię i nazwisko i pesel.Raportuj

   • Adam pisze:

    Poszedłem na pocztę i bez problemu zarejestrowałem 10 kart na fikcyjne dane.

    Nikt mnie o dowód nawet nie pytał.

    Do każdej z nich podpiąłem jeszcze po 2 i mam w sumie 30 kart.Raportuj

  • PINOKIO pisze:

   Normalność to dość elastycznie pojęcie. Rynek dyktuje warunki i czasem to kwestia ceny.
   Najgorsze jest to, że rejestracja numerów uprawdopodabnia ich autentyczność. Ułatwia przekręty na „wnuczka” i podobne. Bo jak ktoś dzwoni i widać numer to jest on już teraz czyjś, po rejestracji. Łatwiej zaufać. Za 25 zł. Stawiam, że ceny pójdą w górę.:)
   Ale zarejestrowanych na siebie numerów tym bardziej nie polecałbym sprzedawać.:)
   A jak ma się w innej sieci – to przenieść do PLAY i zagrać w Loterii polecałbym.:)
   Pozdrawiam:)
   Fioletowy Troll:)Raportuj

 17. Voster pisze:

  rzecznik praktykuje zakrzywienie czasoprzestrzeni – „jutro” trwa już 3 dni :pRaportuj

 18. Jan pisze:

  Rejestracja poprzez Play24 to jest jakaś porażka. Nie wiem czy komukolwiek udało się w ten sposób zarejestrować numer (mając już jeden zarejstrowany wcześniej), ale u mnie nie dało się, a po tym nie mogę nawet zrobić tego przez infolinię, bo ten cudowny system zgłasza, że jest przetwarzane aktywne zamówienie dla tego numeru i nie można nic zrobić.Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty