Rozjaśniamy „Roam Like At Home” – FAQ

Udostępnij

Kwestie roamingu wciąż nie cichną, streaming z Dorotą wyjaśnił kilka kwestii, ale wciąż widzę w komentarzach Wasze pytania. Zebraliśmy te najczęściej zadawane, najbardziej nurtujące i powtarzające się, czyli mega ważne dla Was:

 

1. Mam nielimitowane połączenia głosowe oraz SMS-y w kraju. Czy będę mógł korzystać z nielimitowanych połączeń oraz SMS-ów w roamingu UE?

Tak. Korzystasz z roamingu w UE tak, jak w kraju.

2. Czy zmiany w roamingu w UE dotyczą także ofert na kartę?

Tak. Użytkownicy ofert na kartę korzystają w roamingu UE tak, jak w kraju.

3. Mam Stan Darmowy – czy mogę go wykorzystać w roamingu UE?

Nie, Stan Darmowy to usługa bezpłatna i działa na terenie kraju. Aby korzystać z pakietów w roamingu UE muszą to być płatne lub zawarte w ramach abonamentu pakiety minut lub SMSów do wszystkich sieci.

4. Czy przez to są też bezpłatne połączenia międzynarodowe w ramach UE, wykonywane z Polski do krajów UE?

Nie, ponieważ to nie są połączenia w roamingu. Ceny połączeń telefonicznych wykonywanych z kraju za granicę pozostają bez zmian.

5. Czy mając 10 GB w abonamencie będę miał też 10 GB w UE?

Nie, do wyznaczania pakietów w UE stosowany jest wyznaczony przez UE przelicznik. Najprościej można przyjąć, że każde 5 zł brutto opłaty abonamentowej czy za pakiet to 257 MB do wykorzystania w UE.

6. Mam pakiet nielimitowane GB, czy będzie on taki sam w UE?

Nie, będziemy wyznaczać wielkość pakietu GB w UE na podstawie opłaty za pakiet lub cały abonament (patrz punkt 5).

7. Czy korzystanie z pakietu w UE wpływa na mój pakiet w kraju?

Tak, korzystanie z pakietu GB w UE pomniejsza pakiet krajowy. Poinformujemy przy 80% zużycia pakietu oraz po całkowitym wykorzystaniu. SMSem prześlemy też informację, że dalsze korzystanie odbywać się będzie po stawce 0,04 zł za MB.

8. Co się dzieje z ofertami, w których dostępne są dni roamingowe lub pakiety minut w roamingu UE?

Jeżeli masz w ramach opłaty abonamentowej pakiet minut/SMS/MB, to nadal możesz z tych usług korzystać. Po ich wykorzystaniu, usługi rozliczane będą zgodnie z warunkami krajowymi.

9. W tabeli cennika mam większy limit GB niż realnie został przyznany. Dlaczego?

Jest tam podany maksymalny dostępny limit w ramach danej oferty. Każde 5 zł rabatu pomniejsza przyznany limit o 257 MB. Jeśli posiadasz rabat z tytułu MNP, za zgody marketingowe, e-fakturę czy inny to docelowy limit może różnić się od tego, który umieszczony jest w dokumencie (patrz punkt 5).

10. Gdzie mogę sprawdzić, ile w mojej taryfie kosztują połączenia w roamingu?

Najłatwiej wysłać SMS o treści R na numer 115.

11. Czy przez zmiany mogę zerwać umowę?

Tak, ale jest to zmiana podyktowana zmianą prawa, więc za rozwiązanie umowy przed czasem naliczymy proporcjonalną karę umowną.

12. Jakie pakiety mogę wykorzystać w UE?

Dla usług na kartę TUTAJ a przy usługach MIX i abonamentowych TUTAJ.

13. Mam Formułę Rodzina i według tabeli i SMSa mam tylko 30 MB do wykorzystania?

Nie, masz kilka GB na numerze głównym, które są współdzielone na wszystkie numery w grupie.

14. Korzystam z Formuły Play na Kartę. Ile będę płacić za połączenia w UE?

Korzystając z Formuły bez pakietów obowiązuje Cię 0,29 zł/minutę, 0,09 zł/SMS i 0,09 zł/MB. Posiadając aktywny pakiet Formuła Unlimited dzwonisz, SMSujesz za darmo i masz 1,25 GB internetu.

15. Mam darmową transmisję danych w ramach Tidala. Czy w roamingu UE także mogę słuchać muzyki za darmo?

Darmowa transmisja danych w Tidalu działa tylko w kraju. W roamingu UE pobieranie muzyki przez Tidal zmniejsza dostępny pakiet GB w UE. Pamiętajcie, że z Tidala możecie też korzystać w trybie offline, dzięki czemu nie będzie ściągał żadnych danych z pakietu.

16. Czy w roamingu UE mogę korzystać z PLAY NOW?

Nie, z powodu licencyjnych z PLAY NOW możecie korzystać tylko w Polsce.

17. Czym jest Fair Usage Policy (FUP)?

To polityka uczciwego korzystania. W przypadku jej złamania operatorzy mogą naliczać dodatkowe opłaty za korzystanie z połączeń w roamingu UE. Dokładne zasady prezentują się tak:

1. Gdy w okresie co najmniej 4 miesięcy dana karta SIM/USIM była zalogowana do sieci partnerów roamingowych w Unii Europejskiej przez ponad połowę tego okresu i użycie usług w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskiej było większe niż na terytorium Polski, przy czym przed naliczeniem opłat dodatkowych Operator poinformuje o tym fakcie Abonenta za pośrednictwem wiadomości SMS, telefonicznie lub w inny dopuszczalny sposób, dając dwutygodniowy termin na zmianę schematu korzystania;
2. Podczas korzystania kolejno z wielu Kart SIM/USIM albo długiej nieaktywności Karty SIM/USIM, użytkowanej głównie, a nawet wyłącznie w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskiej;
3. Gdy Karty SIM/USIM były przedmiotem zorganizowanej odsprzedaży na rzecz osób niezamieszkujących Polski oraz nieposiadających z nią stałych powiązań, wiążących się z częstą obecnością na jej terytorium przez dłuższy czas w celu umożliwienia korzystania z usług w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskiej do celów innych niż okresowe podróże poza Polską.

18. Jeżeli naruszę FUP jak będziecie mnie rozliczać?

Korzystanie z usług będzie na dotychczasowych zasadach, ale do każdej aktywności będziemy naliczać dopłatę.

19. Czy jak naruszę FUP przepadnie mi pakiet GB?

Nie, pakiet pozostanie w obecnym kształcie, jednak oprócz transmisji danych doliczone zostanie 0,04 zł za każdy MB transmisji danych.

20. Mam bezpłatne minuty do Play w ramach Formuły Play na Kartę 3w1/4w1. Dlaczego płacę za połączenie do Play 29 gr/9 gr?

Takie połączenia przez to, że są wykonywane w roamingu międzynarodowym rozliczane są jako wykonywane do innej sieci i taryfikowane zgodnie z cennikiem.

 

To z grubsza byłoby na tyle. Gdybyście szukali więcej informacji zapraszam Was na play.pl/roaming oraz do komentarzy ;)

Zobacz więcej

97 KOMENTARZE

 1. Punkt 4. Czyli jeżeli wyjadę do Niemiec to zadzwonię tak do Polski, jak i do Francji za 0,29 groszy lub za darmo jeżeli mam pakiet darmowych minut, ale z Polski do Niemiec jak i do Francji to policzycie mi jak za połączenie międzynarodowe?

  • Tak. Połączenia wewnątrz EOG traktowane są jak do kraju, natomiast połączeń z Polski zmiany nie dotyczą.

   • Śmieszne to że mogę dzwonić z Francji do Niemiec i vice versa i to niby NIE jest traktowane jako połączenie międzynarodowe, ale już z Polski do Francji czy też Niemiec nie mogę. SŁABE TO PANOWIE. Polska przecież jest w EOG, a tak jak napisaliście: połączenia wewnątrz EOG traktowane są jak do kraju

 2. Stan Darmowy nie działa w roamingu hahahahahahahaha :-) pozamiatane, teraz wszystkie blogi technologiczne muszą wprowadzić korektę bo ostatnio was wychwalali ale teraz to pewnie pojadą. Mi tam rybka bo już dawno przeniosłem nr gdzie indziej.

 3. Trochę mało wyjasniony jest temat prepaid. Co jeśli ktoś posiada Fresh’a lub Play Kartę? MiniMax to co? Formuła SMS również ciekawie, bo w kraju tylko 100 MB, a poza 0,25 GB czy jak?

   • To jeszcze o FUP. Przykładowo nielimitowane SMS’y lub rozmowy i SMS’y. Jak ma się do tego możliwość pobierania oplat i liczenia czasu poza krajem przez operatora, gdy co jakiś czas wyslemy wiadomości z bramki na Play24 lub korzystając z WiFi Calling? Czy te dwie opcje są traktowane jak pobyt w kraju i oddalają widmo naliczania opłat?

 4. Kupujta pakiet 100min do play i stacjonarne. Płatny pakiet więc powinien działać w roamingu i minuta wychodzi po 5 groszy.

 5. Jak można sprawdzić stan pakietu GB do wykorzystania w roamingu ?

  Czy korzystanie z pakietu krajowego pomniejsza pakiet GB w ramach roamingu?

  • „Najłatwiej wysłać SMS o treści R na numer 115.”

   „7. Czy korzystanie z pakietu w UE wpływa na mój pakiet w kraju?
   Tak, korzystanie z pakietu GB w UE pomniejsza pakiet krajowy.”

 6. Jak to się ma do oferty OdNowa. Jeżeli dziś aktywuję pakiet 6GB i wykorzystam np.4GB a na wakacje pojadę dopiero w sierpniu to ile mogę wykorzystać w UE?? Czy może muszę w danym miesiącu wykupić kolejny??

 7. Jesli mam bonusowy pakiet 2gb, ktory dostałem po doladowaniu za 50zł w RB mobile na karte to jest on ważny (lub jego część) w roamingu?

 8. Czy pakiet w RB mobile na karte mozna wlaczac wielokrotnie? Np. ten za 7zł 350Mb z no limit rozmów/sms/mms?

 9. Nadal nic nie wyjasnione. To wszystko to metoda zdartej płyty. Panowie konkrety.
  Wielokrotnie pytałem jak karciarze są traktowani w roamingu. Przykład:
  Play na kartę Lubię To!
  Doładowuje konto 50zl. Dodatkowo otrzymuje 1,5 GB. Konto i dane otrzymują 100 dni. Ile mam danych w roamingu?

  Kolejna rzecz. Aktywowałem pakiet 600 MB przed 14. 06 , majac kilkadziesiąt GB już na koncie tak by ich nie stracić przez najbliższe 30 dni. W dniu 14.06 SMS pod 115 pokazuje mi 2,01 GB w roamingu , natomiast 15.06 już 0. Inaczej nie pokazuje zera tylko nawet o tym nie wspomina.
  Wiem na trudne pytania się nie odpowiada. Natomiast zgłoszenie od 3 dni nie rozwiązane konsultant szuka nadal odpowiedzi.

 10. W taryfie Formuła Unlimited na Kartę na 30 dni mam niewykorzystane 60 GB internetu. Czy i ile z tych danych mogę wykorzystać w UE?

  • Jeżeli płacisz regularnie za Formułę Unlimited co miesiąc 25 zł to masz na wykorzystanie 1,25GB bo każde 5 zł z pieniędzy, które im płacisz oznacza 257MB, więc 25 zł ~ 1,25 GB. Zebrane GB nie mają tutaj znaczenia, są one do wykorzystania w kraju.

   • A czy te 1,25 GB są odciągane oddzielnie od 6GB krajowych czy tak jakby były częścią krajowych danych? Np. jeśli aktywuje Formułe Unlimited na Kartę, wyjeżdzam wewnątrz UE na pare dni i zużyje 1 GB, czy przy powrocie będą na mnie nadal czekać 6 GB czy tylko 5 GB?

    • 7. Czy korzystanie z pakietu w UE wpływa na mój pakiet w kraju?

     Tak, korzystanie z pakietu GB w UE pomniejsza pakiet krajowy. Poinformujemy przy 80% zużycia pakietu oraz po całkowitym wykorzystaniu. SMSem prześlemy też informację, że dalsze korzystanie odbywać się będzie po stawce 0,04 zł za MB.

 11. Odnośnie punktu 8.
  Przecież mam zaszyte w abo te dni w roamingu. Pewnie oplata za korzystanie z tego pakietu zawsrta jest w opłacie miesięcznej. Dla mnie warunki zmieniają się na gorsze, a przynajmniej do czasu, gdy wykorzystam pakiet. Jest to.podstawa do zmiany warunków umowy bądź jej wypowiedzenie, bo płacę za coś, co w świetle prawa jest juz darmowe.

 12. W tzw taryfie na kartę PLAY NA KARTĘ już rozumiemy jak działają pakiety w UE z transmisją danych ale nie bardzo objaśnione zostało co z połączeniami z UE do polski na numery Play.
  W taryfie krajowej min i sms do Play 0zł ale już testowałem po 15 czerwca na razie b.krótkim połączeniem z nr Play do Polskii naliczyło mi opłatę kilka groszy.
  Proszę Wyjaśnić dokładnie czy w tej taryfie powinno być w UE tak jak w kraju czyli 0zł czy może jednak 29gr/min ???
  nr tel na pewno w Play

  • Prawdopodobnie masz włączony STAN DARMOWY który NIE DZIAŁA W ROAMINGU i płacisz standardową stawkę 29 gr tak jak wszyscy. Cwane zagranie Playa, niby wszystko za darmo a jednak tylko odbieranie :)

 13. Odpowiem na pytania z komentarzy, bo niektórzy je zadają i nie doczekali się jeszcze odpowiedzi. Pakiety po doładowaniu nie obejmują roamingu, czyli jeżeli dostaniesz pakiet po doładowaniu 50 zł, a nie aktywujesz sobie normalnego pakietu za pieniądze to w roamingu nie ma żadnych danych. Jeżeli Skumulowane masz 60 GB to w roamingu masz tylko ten internet z ostatniego pakietu w danym okresie rozliczeniowym.

  • @m-a-t
   Jeden szczegół.
   Taryfa Play na kartę Lubię To! To z definicji taryfa internetowa. Pakiet danych nie jest żadnym bonusem ekstra. Po prostu w tej taryfie po doładowaniu dostajesz pakiety danych po wykorzystaniu ich możesz dalej korzystać z zawrotną prędkością 32 kbs .

   Więc się pytam czy użytkownicy taryfy Play na kartę Lubię To ! Nic nie dostają za to że płacą 50 czy 100 zł ? W czym są gorsi od abonamentowych? Po doładowaniu 50 zł mają 100 dni na kolejne doładowanie. Więc nie są to taryfy jak np odNowa.

   • Zgadza się powiny być traktowne jako pakiety płatne bo takie de facto są. Taka sama systuacja jest w taryfach z def. internetowych np Internet NK w Play. Po doładowaniu otrzmujesz pakiet GBajt którego nie da się wykorzystać za granicą.
    Po prostu w Play są taryfy nie objęte RLAH i nadają się do korzystania tylko w kraju.

   • Jeden z numerów, który przenoszę z Play-a to właśnie Play na kartę Lubię to. Nie mam żadnych atlpiowści co do słuszności decyzji opuszczenia Play-a.

 14. Tyle wyjaśnień i dalej nieprecyzyjnie.
  Pkt 4. połączenia wykonywane z Polski do krajów UE ?
  Trzeba wyjaśnić że chodzi o połączenia na numer zagranicznej sieci bo na polski numer rozliczane są tak jak w kraju,
  Pkt. 12 jakie pakiety mogę wykorzystać ?
  Podane są tabele na pakiety GB a co z pakietami minut i sms ? Na przykład 100 min do innych sieci za 10 albo rozmowy do Play za 5 ? Obowiązują za granicą czy nie ?
  Trzeba też dodać że RL@H to nie tylko połączenia z UE do Polski ale też połączenia pomiędzy krajami Unii, jeżeli obydwa numery należą do polskich sieci. Zasady powinny być te same.

 15. Połączenia międzynarodowe pozostają płatne, a jak rozliczane są połączenia kiedy np. w Niemczech dzwonie na niemieckie numery, albo z Hiszpanii dzwonie do Francji, czy to nadal połączenia roamingowe czy międzynarodowe?

 16. Chciałem wykupić pakiet 500mb. Na głównej stronie w Play24 pisze ze kosztuje 19 zł ,jak czytam w środku to jest co innego .To która cena jest prawidłowa?

  Paczka roaming internet UE 500 MB 19,00 zł

  Paczka roaming internet UE 500 MB Pakiet Internetu 500 MB do wykorzystania w krajach Unii Europejskiej. Opłata za pakiet jednorazowy 69 zł. Usługa aktywna jest przez 14 dni. Sprawdzenie stanu konta *575#

   • Super odpowiedz Krzysztof tylko nie wiesz o czym pisze Roy.
    Gdy wejdzie się głębiej jest zupełnie INNA cena.
    Jest to blad na stronie który powoduje że nie wiesz de facto ile zapłacisz.
    Nie dziwi mnie to skoro od 15.06 nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć jak wygląda roaming w taryfie Play na kartę Lubię To!
    Dziękuję za zainteresowanie .

 17. Pytałem parę dni temu i nie dostałem odpowiedzi. Czy zagraniczny roaming internetu play-a ma ogranicznenia prędkości tak jak to jest w roamingu krajowym?

 18. A co jak mam Usługę Zbieraj Minuty w Play Fresh?
  Czy w roamingu te minuty schodzą przed kontem głównym tak jak w kraju?

  • A ja znalazłem odpowiedź na Forumplay. Pl tego typu: Dzięki usłudze „Zbieraj minuty w Play Fresh” zgodnie z Regulaminem otrzymujesz jedną pełną minutę na połączenia głosowe wychodzące do wszystkich krajowych sieci komórkowych oraz na krajowe numery stacjonarne. W związku z tym można z nich korzystać w roamingu zgodnie z nowymi zasadami – czyli z dopłatami wprowadzonymi 1 marca 2018.
   Pomoc Play

 19. Mam taryfę Formuła Play na Kartę + aktywny pakiet Formuła Unlimited (za 25 zł).
  SMS R, E pod 115 zwraca stawki z tarfyy podstawowej, nie uwzględnia pakietu Unlimited. Czy zostanie to poprawione?

  Druga sprawa, nad jaką się zastanawiam:
  W tej taryfie z w/w aktywną usługą dostaję 1,25GB danych/miesięcznie w roamingu.
  Załóżmy sytuację, jadę zagranicę, korzystam z netu, dostaję od Was SMS, że wykorzystałem 80% danych i stwierdzam, że chcę więcej.
  opcja 1) opłacam kartę kwotą 20 zł – równoznaczność 500 MB po wykorzystaniu pakietu z RLAH. (i czy wtedy pomniejsza się pakiet krajowy, mimo dopłat?)
  opcja 2) opłacam kartę kwotą 19 zł i włączam sobie roamingowy pakiet 500 MB na 14 dni – opcja uważam wygodniejsza, niż 1, bo mogę wygodnie sprawdzić, ile pakietu zostało (i jeśli odpowiedź na pytanie z nawiasu z opcji 1 się potwierdzi to dodatkowo nie pomniejszam sobie limitu krajowego)… ale zastanawiam się, czy istnieje opcja 3, która byłaby najkorzystniejsza… mianowicie – włączenie pakietu krajowego 6GB za 20 zł na 30 dni – w teorii powinno to powiększyć moją pulę GB krajowych o 6GB i limit RLAH o 1GB (wg. wzoru, że każde 5 zł = 257 MB).
  Czy to zadziała? ;) Jeśli tak, to wówczas opcja 3 byłaby korzystniejsza, niż 1 i 2, bo: powiększam limit GB w kraju, mam za te same pieniądze więcej za granicą, niż w opcji 1 i 2 – 1GB vs 500MB…
  Z góry dzięki za odpowiedź. :) Oferta oczywiście super. :)

 20. W ofercie zbieraj minuty i darmowe sms-y do wykorzystania w Polsce tak samo GB przyznane w roznych promocjach tylko w kraju.Play ponownie obnizyl predkosc z 1,5Mbps na ok.0,5Mbps.Jest globalna awaria tego operatora.Dobrze ze przenioslem numer do kluczmobile bo tam polaczenie z Polski do UE wynosi 0,15gr.Ostatnio bylem w Czechach i dzwonilem na Niemiecki numer i zaplacilem tez 0,15gr.Ostatnio pakiet 10GB za 10zl i 100GB za 50zl dali co bardzo cieszy.Bo w Play z tego korzystac sie nie da.W salonie bylem i nikt nie jest w stanie pomoc.W calym Krakowie zasieg Play kuleje.Tylko roaming T-mobile.Zasieg macierzysty szczatkowy.

 21. Witam,
  kilka pytań:
  posiadam ofertę play na kartę unlimited za 25 zł m-c
  1. będąc w kraju UE (romaing) dzwoniąc na numery lokalne komórkowe oraz stacjonarne (np. Niemieckie) rozumiem że te połączenia są darmowe zgodnie z taryfą?

  2. w tej ofercie przysługuje mi 1,25 GB internetu W UE. Jeżeli dodatkowo wykupie pakiet 6GB za 20 zł to czy w Roamingu będę mieć do wykorzystania 2,5GB?

  3. mam zarejestrowane na siebie dwa numery w PLAY z taką samą ofertą, rozumiem że zarówno z jednego jak i drugiego numeru przysługuje mi po 1,25GB w internetu UE?

   • ad 1. nie

    To sa połączenia międzynarodowe, i tutaj nic sie nie zmienia. Jeśli jesteś gdziekolwiek i dzwonisz na numer z prefiksem innego operatora to wykonujesz połączenie międzynarodowe.

    • ad1. Pytałam na infolinii i w salonie. Połączenie międzynarodowe jest wtedy kiedy ze swojej macierzystej sieci czyli z Polski dzwoni się na np. niemiecki numer. Wtedy koszt takiego połączenia wynosi koło 2 zł /min. Jeżeli jestem w roamingu i dzwonie na inny prefiks niż polski jest to trakotwane jako połączenie roamingowe i w tej ofercie jest za darmo.

     • ad1. nie jestem już tego taka pewna teraz. Konsultanci playa różnie odpowiadają. Ponownie skontaktowałam się z infolinią playa i znów otrzymałam sprzeczną informację, że jest to jednak połączenie międzynarodowe. Przepraszam za zamieszanie, nie chce nikogo w błąd wprowadzać, sama już teraz nic nie wiem. Pozdrawiam

      • według mnie będzie to połączenie międzynarodowe w roamingu. Czyli i tak płatne wg tabeli w cenniku danej oferty (ze strefy EURO do strefy EURO).
       Patrząc na to z jeszcze innej strony, ok – roaming jak w domu – tyle, że w domu za takie połączenie płacisz bo nie masz go w pakiecie, chyba, że masz pakiet na rozmowy międzynarodowe. Pakiet to wg mniejedyna opcja, by taka rozmowa była zrealizowana bez dodatkowych opłat.

   • Ad 2 – ciekawe po jakim czasie będą dostępne GB w UE po wykupieniu pakietu 6GB za 20 zł (swoją drogą po co kupować pakiet 500 MB w UE za 19 zł skoro można kupić pakiet 6 GB (w kraju) za 20 zł i dostać 1 GB w UE)

 22. Krzysiek jestes pewny. Jesli mamy no limit w kraju a w roamingu mam miec jak w domu to jak wyjade do anglii i bede dzownic na niemieckie nr to bedzie to za darmo?

 23. według mnie jest to połączenie międzynarodowe wykonane w roamingu międzynarodowym. Na jakiej podstawie uważasz, że powinno ono być darmowe?

  • Mylisz połączenia międzynarodowe z roamingiem UE. Połączenia międzynarodowe nie są regulowane przez dyrektywę UE.

   • Nie mylę. Widać nie zajrzałeś do ich własnej tabelki. Wiem, jakie kraje są w Uni, wiem co to roaming. Wcześniej Strefa Euro, to były kraje europejskie (i kilka innych, jak Gujana Francuska). Teraz Strefa Euro, to kraje Unii. Dyrektywa reguluje tylko kraje Unii (+Islandię, Liechtenstein i Norwegię). Ktoś może to pomylić ze strefą Schengen i się wtedy zdziwi.

 24. Pytanko, SMS pod 115 pokazuje aktualny stan pakietu GB czy wyliczenie dla mojej oferty? I jeszcze jak sprawa wyglada z nielimitowanym netem w kraju? Mam 10 GB na pełnej prędkości, potem 1 Mb/s. Jesli wykorzystam 10 GB w kraju i ograniczycie mi neta to dalej mam pakiet na roaming czy muszę płacić?

 25. https://www.play.pl/resources/pdf/2017/Cennik-Oferty-Formula-Play-na-Karte_15062017.pdf
  cennik oferty formuła play na karte / strona 11 i 12. Str 11 połączenie międzynarodowe – pan w salonie wytłumaczył mi że występuje wtedy kiedy dzwoni się z macierzystej sieci czyli polski na numer zagraniczny. Strona 12 opisuje roaming międzynarodowy – gdzie korzysta się z roamingu i wyk. połączeń na numery zagraniczne dalej pozostaje w ramach roamingu. Na stronie 12 opisana jest stawka do strefy euro 0,29 gr oraz niżej wyjaśnione jest że „w roamingu międzynarodowym w Strefie euro można korzystać z aktywowanych w ramach Ofert promocyjnych /usług w tym krajowych pakietów minut, sms, MMS” .
  i co wy na to ?:)

 26. Wygląda na to że faktycznie w Play na kartę Lubię To, jest 0 GB w UE.
  Dziś doładowałem konto za 50 zł otrzymałem 1,5 GB za doładowanie.
  SMS R pod 115 = 0 GB

 27. Mam taryfę RedBull i włączony stan darmowy. Próbuję kupić rozmowy do PLAY na 15 dni, żeby móc korzystać w roamingu. System stwierdza, że nie może włączyć tej usługi bo mam stan darmowy. Stanu darmowego nie mogę wyłączyć bo nie ma takiej opcji.Sytuacja patowa. Zna ktoś kod wyłączający stan darmowy? Na drugim numerze w formule mam uruchomione stan darmowy za 25zł i próbuję dowiedzieć się ile mam internetu w roamingu. wysyłam SMS R na 115 i otrzymuję informację,że rozmowy jak w kraju a internet kosztuje 0,04 zł/MB. Gdzie ten limit 1.25MB?

  • Jakie masz dokładnie taryfy?
   Stan Darmowy jest (jak sama nazwa wskazuje) darmowy.
   Połączenia wykonane w roamingu traktowane są jako wykonane do innych sieci (niezależnie do której dzwonisz), więc jak chcesz korzystać to musisz mieć aktywny pakiet do wszystkich. https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy/
   Jeśli masz na drugiej karcie Formułę Unlimited (no-limit i 6 GB) to w UE masz 1,25 GB danych.

 28. Wszystko jasne, wszystko zgodnie z prawem… teraz. Ale kto wytłumaczy, co to, kurdę, była za próba ustalić ofertę nie zgodną z regulacją, dlaczego pierwsza oferta rowmingowa od maja była taka? Dlaczego druga zmiana regulaminu była ogłoszona tylko kilka dni przed 15. czerwca? to nie jest zgodne z prawem.

 29. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób play naliczy transfer danych w abonamencie jeśli będę przebywać za granica, na terenie UE, więcej niż 4 msce (wyjeżdżam na rok). Czy pakiety zostaną mi odebrane lub czy jest jakas stawka taryfowa plus opłaty dodatkowe dyrektywy, czy tylko abonament + opłata dodatkowa z dyrektywy? I czy pakiet danych zostanie zabrany po przekroczeniu FUP?

 30. mam pytanie odnośnie:
  13. Mam Formułę Rodzina i według tabeli i SMSa mam tylko 30 MB do wykorzystania?

  Nie, masz kilka GB na numerze głównym, które są współdzielone na wszystkie numery w grupie.

  Czy w posiadanej przeze mnie Formuła Komfort Unlimited dla Firm ten pakiet również powinien być wspólny dla wszystkich numerów? W kraju mam 100 GB wspólnego internetu a na EU wyliczono mi 6,79 GB.

 31. Byłem w Niemczech ostatnie 2 tyg. Okres rozliczeniowy mam 25 każdego miesiąca. Zgodnie z taryfa pakietów w UE i sms który otrzymałem wynikało że mam 4,42GB. Po wykorzystaniu 2,5GB okazało się, że muszę dopłacić do następnej faktury ok 50zl. Czy dostałem niepełny pakiet do wykorzystania? Dodam, że w Polsce wykorzystałem w tym miesiącu jedynie niecałe 500MB transmisji danych.

 32. Wielka sciema !!!
  za granica play nie dziala – tak jak w kraju !!!!
  w abonamencie internet jest ograniczony polaczenia tez
  a w play na karte caly czas zabierane sa mi srodki mimo, ze dzwonie do play a w kraju mam bezplatne polaczenie.
  czekam tylko jak dostanie ta firma kare od rzecznika konsumenta za wprowadzanie klientow w blad i okradanie ich z kasy

 33. Byłem w Słowenii i pobrałem omyłkowo 240 mb. Nauczyło mi 850 zł. Na mniejszy transfer danych mi nie pobierało opłaty.
  O co chodzi z tymi cenami w Unii?

 34. Byłem we Włoszech i Francji (wrzesień 2017) 2 tyg. Okres rozliczeniowy mam 25 każdego miesiąca. Zgodnie z taryfa pakietów w UE i sms który otrzymałem wynikało że mam 4,42GB. Po wykorzystaniu 2,5GB okazało się, że muszę dopłacić do następnej faktury ok 30zl. Czy dostałem niepełny pakiet do wykorzystania? Oczywiście sprawdzałem na 115 moj pakiet i taka była odpowiedż „Korzystaj w strefie Euro z telefonu bez dodatkowych oplat! Rozmowy, SMS, MMS rozliczane tak jak w ofercie krajowej, transmisja danych – tak jak w ofercie krajowej do limitu 4,42 GB, potem doplata 4 gr./1 MB. Wiecej: play.pl/roaming” Co Pan na to?

 35. Mam pytanie,
  Z dniem dzisiejszym UKE wydał zgodę dla PLAY na przywrócenie stawek za roaming. Jako, iż jest to zmiana w trakcie trwania umowy, na która nie wyrażam zgody, czy mogę odstąpić od niej bez kar? Przypominam, że w prawo nie działa wstecz, a więc nie powinno to tyczyć mojego abonamentu.

 36. Mam RBM na kartę i doładowuje za 50zl. Nie korzystam z dodatkowych pakietów. Jaki mam Limit GB w UE? W aplikacji pokazuje mi 0gb. Czy zmieni się on jak wyjadę za granicę czy zostanie 0?

  • Jeśli nie korzystasz z żadnych pakietów to obowiązują Cię we wszystkich ofertach ceny krajowe + odpowiednia dopłata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości