Tako rzecze rzecznik Play

Wyłączamy prenumeraty SMS

Na pewno zdarzyło Wam się kiedyś natknąć na niewinne SMSy z horoskopem czy słówkiem dnia, w których płaci się za każdą otrzymaną wiadomość. Są świadomi i zadowoleni użytkownicy tej usługi. Widzimy jednak, że duży odsetek stanowią osoby, które wyraziły zgodę przez przypadek, nie były świadome zasad działania takiego serwisu lub nie wiedziały jak z niego zrezygnować.

Dla tej drugiej grupy mam dobrą wiadomość – od 1 kwietnia w PLAY nie będzie możliwości uruchomienia prenumeraty SMS. Oznacza to większe poczucie bezpieczeństwa dla klientów i brak niespodzianek w związku z płatnymi przychodzącymi SMSami.

Klienci, którzy korzystają z takich usług do tej pory nie muszą się o nic martwić – nie wyłączamy aktywnych prenumerat. Więcej info w filmie poniżej:

Komentarze

 1. Emil pisze:

  Dobry krok. Wesołych Świąt.Raportuj

 2. macq pisze:

  Zawsze to jakaś ochrona mniej świadomych abonentów…
  Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!!!Raportuj

 3. surfer pisze:

  A co w przypadku osób, które np. wykupują SMS-ami pakiety danych w serwisach hostingowych jak Chomikuj? Czy nie będzie już możliwości płacenia SMSem za tego typu usługi?Raportuj

 4. piotrekbb pisze:

  Xtra numer również wyłączycie? To prenumerata.Raportuj

 5. Barto pisze:

  żart na 1 kwietnia? :DRaportuj

 6. Ale pisze:

  Prima Aprylis z tym 1 kwiecieńRaportuj

 7. Gie Gie pisze:

  Zróbcie jakiś odcinek bloga o eCall. Weźcie jakiegoś fachowca od siebie i niech poopowiada. Bo to ma się łączyć przez sieci komórkowe ale będzie działać bez karty SIM. I tak się zastanawiam czy będzie można śledzić taki samochód z eCall tak jak można śledzić telefon komórkowy? Bo wtedy moglibyście wprowadzić usługę namierzania skradzionego samochodu. :)Raportuj

 8. KRYNIA pisze:

  DOSTAJĘ SMS OD NUMERU 73705 I 73033 mam pytanie jak je zablokować.Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty