Seniorze #ZostańWDomu i korzystaj z nowych technologii

W czasie, gdy wielu seniorów dotyka nie tylko izolacja społeczna, ale i wykluczenie cyfrowe ruszamy z pomocą! Chcemy im przybliżyć nowe technologie, zwłaszcza te związane ze smartfonami. Wiemy, że brak wiedzy na ten temat może utrudnić kontakt z bliskimi.

Od dzisiaj zaczynamy publikować serię poradników z udziałem duetu Marii Winiarskiej i Zosi Zborowskiej-Wrony. Będziemy w nich uczyć jak korzystać z podstawowych aplikacji, doładować konto lub zapłacić fakturę online, czy też obsługiwać komunikatory. Oto pierwszy z nich:

Kolejne filmy będą publikowane na naszym kanale YouTube oraz na dedykowanej stronie.

W ramach naszych działań będziemy też prowadzić inne działania aktywizujące osoby starsze w Internecie. Zostaną one przygotowane we współpracy z Dancingiem Międzypokoleniowym – to projekt, którego ideą jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek, a także łączenie pokoleń.

Cała akcja zakończy się konkursem, w którym seniorzy będą mogli pochwalić się nowymi umiejętnościami. Partnerem technologicznym i fundatorem nagród jest Samsung. Jestem wielkim fanem ich specjalnego Trybu Ułatwienia, dzięki któremu wejście w świat smartfonów i nauczenie się ich obsługi jest o wiele prostsze. Zbędne, bardziej zaawansowane ustawienia są ukrywane, ikony i czcionki stają się większe a ekran główny otrzymuje dedykowany tryb z najważniejszymi funkcjami. Wielkie brawa za takie rozwiązanie!

Poza poradnikiem w formie wideo, mamy także bardziej „tekstowy” poradnik w formie pdf podzielony na poszczególne rozdziały. Napisałem tekstowy, ale jest on także odpowiednio ilustrowany tak, by w jak najprostszy sposób wytłumaczyć obsługę smartfona. Znajdziecie go na tej stronie.

Komentarze

  1. e-SIM. pisze:

    Kiedy będzie dostępna usługa eSIM?Raportuj

  2. gm_k pisze:

    Play, czy planujecie jakieś zmiany w (chyba zapomnianej już) usłudze „PLAY NEXT”? Orange Flex Was mocno wyprzedził w kwestii oferty digitalowej / subskrypcji.Raportuj

Dodaj komentarz

Przed napisaniem komentarza zapoznaj się z Regulaminem korzystania z bloga jeśli Twój komentarz nie wyświetli się od razu, poczekaj cierpliwie na jego publikację.

Przypięte posty