Mocny początek roku w zakresie rozwoju sieci mobilnej  

Udostępnij

Początek roku jest dla nas bardzo udany. Tylko w styczniu uruchomiliśmy 60 nowych stacji w całej Polsce!

Jeszcze lepszy zasięg od Play zyskali m.in. mieszkańcy Tczewa (woj. pomorskie), Strzelec Opolskich (woj. opolskie), Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie) czy Trzebnicy (woj. dolnośląskie). Nowe nadajniki uruchomiliśmy też w miastach, z którymi bardzo związani są nasi dobrzy znajomi:

 • Olkusz (woj. małopolskie) – gorąco pozdrawiam Mobzillę,
 • Zamość (woj. lubelskie) – gorąco pozdrawiam Redaktora Naczelnego Telepolis,
 • Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie) – gorąco pozdrawiam swoje rodzinne miasto 😉

Ale i w końcu mogliśmy też oddać do użytku nadajnik, który doskonale znacie z filmu o stawianiu stacji bazowej, który nagrywałem dla Was z Wyszkowa (woj. mazowieckie):

W styczniu, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, udało nam się też uruchomić naszą najwyżej położoną stację bazową nad poziomem morza – na Kasprowym Wierchu.

Na początku roku udało nam się oddać też kilka nowych stacji bazowych w pasie nadmorskim, z których z pewnością będą zadowoleni turyści wybierający się na wakacje – nowe stacje powstały m.in. w Pucku, Wejherowie, Mielnie czy Braniewie.

5G na nowych częstotliwościach

Od ostatniego tygodnia stycznia, klienci Play mogą już korzystać z sieci 5G na nowych częstotliwościach z tzw. pasma C. Lista lokalizacji obejmuje zarówno nadajniki w miastach takich jak m.in. Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Warszawa i Łódź, ale też w mniejszych miejscowościach, np. we Władysławowie czy Rykach.

Będziemy sukcesywnie rozszerzać dostępność sieci nowej generacji wraz z pozyskiwaniem kolejnych pozwoleń. Dzięki temu jeszcze w pierwszym kwartale br. prawie 25% populacji Polski znajdzie się w zasięgu usług 5G z wykorzystaniem pasma C od Play.

Zobacz więcej

37 KOMENTARZE

  • Informowaliśmy o zmianach w ofertach na kartę klientów, których te zmiany dotyczą. Jednocześnie mają oni wiele możliwości dopasowania oferty do swoich potrzeb. Większość korzysta z paczek minut, danych oraz pakietów bez limitu, które w praktyce zdecydowanie obniżają koszty usług. Obecnie oferujemy m.in. Pakiet S za 30 zł miesięcznie, który zawiera nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS i MMS oraz aż 30 GB internetu.

  • Na chwilę obecną na pewno ponad 11 600 – dokładną liczbę (stan na koniec 2023 roku) podamy razem z wynikami za cały rok.

 1. Dalej czekam na odpowiedź kiedy zaczną dzialać trzy nowe przekaźniki w gminie Nowy Żmigród powiat jasielski woj..podkarpackie. pół roku zbliża się i dalej nie działają

 2. Czy są jakieś plany nowych BTSów w Wierzchosławicach Tarnowskich? Teren jest gęsto zamieszkały, ale w wielu miejscach zasięg jest dramatycznie słaby, oczywiście na zewnątrz budynków, bo wewnątrz zasięgu często brak. Najbliższy BTS znajduje się na Strunbecie, a z powodu ukształtowania terenu i autostrady z ekranami sygnał w samej miejscowości jest bardzo słaby, zwłaszcza w centrum Wierzchosławic i pobliskich miejscowościach, jak Dwudniaki. BTS w Radłowie jest za daleko, nie daje rady. Przydałby się jeden lub dwa BTSy w okolicach Dwudniaków i/lub Niwki.

 3. 4 lata temu kupiłem internet mobilny w play, konsultantka obiecała ze w tychach 130tys. Mieszkańców pod moim adresem jest 5g, 4 lata później dalej nie ma xD

 4. Swietnie, ze Play sie rozwija. Jako abonent od praktycznie samego poczatku naprawde widze roznice. Nadajniki powstaja, pojemnosc sieci rosnie – pewnie, ze zawsze sie znajda miejsca gdzie zasieg jest gorszy albo komus cos nie dziala – czasami wina sprzetu, czasami zapewne sieci, ale wszystko idzie do przodu. Ponad 11 tys nadajnikow….naprawde ogromny progres…..ja nie narzekam, problemow z zasiegiem od dawien dawna nie mam czy to w miescie czy na przyslowiowym zadu**u. Dziwne tylko, ze czytam ze nadajniki stoja latami nieuzytkowane bo nie ma pradu…na ch je budowac w takich miejscach, nie lepiej poczekac az bedzie prad i wtedy postawic a moce wykorzystac gdzie idziej? Dzieki

 5. KRA8017 stoi i milczy już 10 miesiąc. A jeśli dobrze pamiętam to fundamenty zostały wylane i maszt przywieziony na miejsce z 2 lata temu. Najpierw chyba ludzie protestowali a teraz prawdopodobnie jest problem z doprowadzeniem prądu. Ktoś odpowiedzialny za lokalizację chyba się nie przyłożył.

 6. Czy planujecie uruchomienie c-band w Okunince na nadajniku ID: WLD4401? W sezonie letnim sektory skierowane w stronę jeziora leżą…. Zero internetu i trudności z połączeniami. Trzeba było kupić starter Orange i ratować się tą siecią, aczkolwiek w play jest mi dobrze. Pozdrawiam

 7. Krzysztof pytał kiedyś o klucz włączania 5G pasmo C czy nadal trzymasz się twej odpowiedzi że włącza się tam gdzie dostaje się zezwolenie ? pytam o Grodzisk Wlkp bo obawiam się że takie miejscowości jak Grodzisk Wlkp około 18 tys będzie gdzieś na szarym końcu , pytał o włączenie i to już 5 nadajnika w Grodzisku i jak pisałem stało się to i rewelacyjnie jako sieć jesteście z zasięgiem numer 1 ale chce się więcej

 8. Krzysztofie, czy nadajnik KRA 7012A w Woli Radziszowskiej kiedykolwiek ruszy? Jest na to choć cień szansy? Od prawie 2 lat maszt stoi bezczynnie i w dalszym ciągu nie ma przyłącza energetycznego. Sytuacja jest na tyle uciążliwa, że nie mamy możliwości dodzwonienia się nigdzie przez brak zasięgu. A konkurencja nie śpi, swój maszt w tej lokalizacji również wybudowała i wkrótce ma być aktywny.

  • Podobna sytuacja z WAD7010 Izdebnik – Stoi już rok bezczynnie z zawieszonymi antenami i w dalszym ciągu brak zasilania. Jaki jest sens budować stacje do której jest problem dociągnąć prąd ??

   • Czasem dopiero po postawieniu stacji wychodzą wyzwania z doprowadzeniem prądu. Uwierz, że robimy co w naszej mocy, aby uruchomić stację – bo dopiero wtedy ma ona dla nas biznesowe uzasadnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości