PLAY nie oszukuje klientów!!!

Udostępnij

Zapewne czytaliście ostatnie teksty na temat problemów klientów, których smartfon w bliżej nieokreślonych okolicznościach, często w środku nocy, połączył się z netem. Jak pokazują poniższe teksty taka sytuacja dotyczy wszystkich operatorów.
Rachunki na ponad 1000 zł za ściąganie danych?

Ciemna strona smartfona: nawet 1 tys. zł za korzystanie z internetu

Nabici w smartfony

Jestem raczej pewny, że czytelnicy mojego bloga nie mają takich problemów, co podważa sens hipotezy, którą widziałem w komentarzach na portalach mniej technologicznych, że to operatorzy popełniają błąd i źle naliczają takie połączenia lub co gorsze robią to celowo.

Nie chcę teraz wdawać się w dyskusje czy ktoś potrafi czy nie obsługiwać smartfona. To nie ma żadnego sensu.

Nie wiem dlaczego nie wszysycy kupują opcje All Inclusive gdzie absolutnie nie ma żadnego ryzyka, nie wiem dlaczego klienci starszych taryf używajacy smartfonów nie migrują na nowe taryfy, nie wiem dlaczego nie wszyscy smartfonowcy nie używają nowych bezpiecznych pakietów, które po ich wyczerpaniu zwalniają, ale zabezpieczają nas przed podobnymi sytuacjami. Nie możemy ich do tego zmusić. A może powinnismy każdego klienta, który chce kupić fajny telefon straszyć, specjalnie ostrzegać jak sugerował jeden dziennikarz?

Opisane tu sytuacje pokazują jednak, że bardzo dużo pracy przed nami, pracy edukacyjnej, pracy naszych sprzedawców. Jutro rusza program testujsmartfona.pl i mam wielką nadzieję, że siegną po niego również Ci, którzy boją się smartfonów, Ci którzy czytają te teksty i myślą, że spotyka to każdego użytkownika smartfona. Macie wątpliowości – koniecznie zapiszcie się do testów!

A teraz najważniejsze. Nasz system pokazuje transmisję, nikt sobie tego nie wymyśla, nikt nikogo nie wprowadza w błąd. Potrafię jednak sobie wyobrazić szok osoby, która budzi się a jej rachunek jest o 1200 zł wyższy. My w PLAY mamy bardzo prostę strategię. Weszliśmy na rynek po to aby ludzie płacili mniej, po to żeby to co do tej pory było luksusem było dostępne dla każdego. To właśnie dzięki PLAY ceny spadły o kilkadziesiąt procent a mobilny internet wszedł pod przysłowiowe strzechy. Mobilny internet w smartfonie nie jest drogi!

Nie mamy sobie nic do zarzucenia, nie popełniliśmy błędu i nie będziemy nikogo za nic przepraszać, ale naszym celem zawsze jest zadowolony klient. Dlatego zdecydowaliśmy umorzyć te kosmiczne rachunki. Mamy jednak jeden istotny warunek. Klient musi przejść na nową taryfę All Inlcusive, która gwarantuje sprawne działanie smartfona oraz pełne bezpieczeństwo klienta. To gest dobrej woli i troski o satysfakcję klienta i mam nadzieję, że takie rozstrzygnięcie ucieszy wszystkich, którzy muszą zapłacić 700/1000/1200 zł.

Zobacz więcej

327 KOMENTARZE

 1. Widzę (zwłaszcza po 4 akapicie Pana tekstu), że klienci zdecydowanie działają Panu na nerwy. Może powinien Pan zmienić pracę ze względów zdrowotnych?

  • Też by cię nosiło, gdybyś był zasypywany pretensjami klientów. Taka dola Rzecznika, wystawia się na front szerokiego kontaktu, z (głównie) nie zadowolonym klientem. Rzecznika poniosło nie pierwszy raz (pamiętam to miotanie się przy okazji (c)notki SMS), ale w tym wypadku – pełna kultura i jasny przekaz, choć nacechowany emocjonalnie.

  • "Nie wiem dlaczego nie wszysycy kupują opcje All Inclusive" – Panie Marcinie, przecież Pan doskonale wie, że spora część tych przypadków jest sprzed kilkunastu miesięcy, kiedy nie było taryfy All Inclusive.

   • Mam umowę play od dwóch lat, taryfę zmieniałam już co najmniej dwukrotnie bez żadnych problemów. Teraz używam all inclusive max i jestem zadowolona. Nigdy nie miałam zawyżonych rachunków.

    • Mam umowę play od prawie 4 lat. Aneks podpisywałem dwukrotnie. Nie przejdę na AI Max, bo płacę 49 zł za abo 69 zł (umowa jak dla współpracowników play) i mam za darmo stan darmowy na cały okres. Dokupiłem pakiet 100 mb, mam Samsunga z Badą, a mimo to w ciągu pół godziny telefon pobrał mi prawie 30 mb bez mojej wiedzy. Okazało się, że był to prawdopodobnie błąd oprogramowania. Ponieważ widziałem co się dzieje, wyłączyłem go. Nie zawsze pobranie danych musi być związane z niewiedzą. A na AI nie przejdę, bo jest droższy.

     • A w Samsungu z platformą bada jest coś takiego, co się nazywa "Dane pakietowe". Wchodzimy w ustawienia -> komunikacja -> i odznaczamy korzystanie z danych pakietowych.. Po takim zabiegu telefon połączy się z internetem tylko jeśli będzie w zasięgu WiFi.

      Może czasem jednak warto czytać instrukcje obsługi, albo choćby zarejestrować się na pierwszym lepszym forum?

      • Bez sensu. To najlepiej wyłączyć wszystkie funkcje, żeby nie narazić się na jakiekolwiek koszty. Chodzi o to, żeby korzystać ze wszystkich dobrodziejstw smartfona bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów generowanych bez naszej wiedzy/zgody.

     • …prawdopodobnie błąd oprogramowania… << IMHO Największym Błędem Oprogramowania są Użyszkodnicy. A inną taryfę niż AI powinno się dostawać po zdaniu testu IQ i otrzymaniu wysokiego wyniku : ))

   • Raz chcialam zmienic taryfe, ale przemila Pani z obslugi klienta napisala, ze niestety podpisalam juz taka umowe, jaka podpisalam, i niestety, ze mnie to zobowiazuje. Dodam, ze w Polsce nie mieszkalam, a Play z brakiem pakietu na polaczenia miedzynarodowe kosztowal mnie 50 zl mmiesiecznie, przez prawie 2 lata. Pewnego dnia przyjechalam do PL, wlaczylam tel., system android, 2.5h – 600 zl. Warunkiem zmniejszenia obiciazenia jest teraz przejscie na nowa taryfe – to jednak mozna??? A, stalo sie to w ostatnim dniu kontraktu, wiec Play mowi – nalezy podpisac nowy kontrakt. A w Polsce dalej nie mieszkam…Nie mowiac juz o tym, ze aplikacja monitorujaca zuzycie danych naliczyla 80Mb, play ok 500..

 2. Ciekawe, ilu klientow i tak bedzie sie czulo 'pokrzywdzonych', ze ten 'niedobry Play' umorzy mu fakture ale w zamian zmusi do 'placenia wiecej' za nowe taryfy :D

  Bardzo pozytywny gest z Waszej strony :) GRATULACJE :)

 3. Wow. No to ładnie – nie sądziłem, że tak szybko będzie decyzja w tej sprawie (i to aż tak korzystna dla klientów)…
  Pojawia się pytanie – trzeba będzie zmigrować na AI na ogólnych zasadach migracji?

 4. Cyt:
  "Nie wiem dlaczego nie wszysycy kupują opcje All Inclusive gdzie absolutnie nie ma żadnego ryzyka, nie wiem dlaczego klienci starszych taryf używajacy smartfonów nie migrują na nowe taryfy"

  Odp. Bo wasze taryfy są zwyczajnie drogie i bardzo źle skonstruowane. W zeszłym roku zastanawiałem się jeszcze czy z Fresha nie przejść na abonament. W tej chwili nie zrobiłbym tego na pewno.

  Cyt:
  "A może powinniśmy każdego klienta, który chce kupić fajny telefon straszyć?"
  Straszyć, nie po co straszyć biednych ludzi?
  Wystarczy wyjaśnić co to jest android a nie wciskać na siłę ludziom telefon w absurdalnie drogim abonamencie, bo do tego się sprowadza praca tzw. konsultantów (dla uczuciowości dodam, że dotyczy to Sychowskich sieci nie tylko Was)

 5. Ja raz zapłaciłem 1200 PLN rachunek za internet w Play, korzystałem z netu tak jak zawsze, zazwyczaj nie wykorzystuję 1/3 pakietu w ciągu miesiąca, a tu nagle pewnego wieczoru w ciągu paru godzin zjadło mi ni stąd nic z owąd cały pakiet + nadmiar za 1000 PLN. Jestem mocno techniczną osobą, dokładnie sprawdzałem telefon, historię stron, maile, nie było NIC co by miało prawo zjeść tyle danych. Oczywiście BOK nie był w stanie mi nic powiedzieć, oprócz przeklejenia billingu który i tak widzę w Play24, co tylko bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu o poziomie ludzi tam pracujących.

  Tak więc grzecznie zapłaciłem nie drążąc tematu, bo szkoda życia.

  • Zapewne nie byłeś jedynym, który tak uczynił. Za te pieniądze Play zakupił używane HUAWEI IDEOS U8500 z Kenii, gdzie huawejki robią furorę.

   • Bardzo konstruktywne.

    Ja też miałem taki przypadek, że nie wiedziałem, dlaczego mój iPhone raptem ściągnął sobie kilkaset megabajtów i to w nocy. A powinienem to jednak wiedzieć. Okazało się, że w tamtym czasie były jakieś aktualizacje ustawień GPS, które iPhone ściągał przez sieć operatora, mimo, iż wtedy był zalogowany do WiFi. To dopiero kuriozum!

    • Na szczęście mam Androida, tam nie ma opcji, żeby telefon sam ściągał po 3G kilkaset mega aktualizacji bez pytania usera. Duży update systemu zajmuje ok 100MB, a mi zniknął ponad 1GB. W dodatku to były czasy jak był limit transferu 1mbit, i z billingu wynikało, że musiałbym ściagać non-stop z max prędkością przez ten czas, a jeździłem sobie w tym czasie po mieście i na bank nie miałem cały czas perfect zasiągu. Wtedy przeciętnie miałem download w okolicach 300-400kbit/s. Problem w tym, że po stronie Play nie ma nikogo na tyle ogarniętego, żeby przynajmniej ogarnąć logi i zobaczyć co ten ruch generowało :(

 6. Na początku zaznaczę, że nie jestem jednym z "oszukanych". Jako klient uważam, że telefon kupiony od operatora (po jego konfiguracji i/lub testach) , nie powinien mieć włączonych opcji automatycznych aktualizacji. Powyższe załatwienie sprawy (migracja na All Inlcusive), uważam za rozsądne załatwienie reklamacji ale nie problemu telefonów/smartfonów/tabletów z Androidem.

  • Witam,
   równie dobrze moglibyśmy sprzedawać telefony z zablokowaną transmisją. Tylko po co? Przecież to nie byłby już smartfon – wszak można by było tylko dzwonić i smsować.

   Nasze testy pokazują, że to nie fabrycznie skonfigurowany telefon (poza przypadkami błędów do policzenia na palcach jednej ręki, za które odpowiedzialność wzięli producenci telefonów) powoduje np. nocne wysyłanie wielkich ilości danych bez kontroli użytkownika. Wiecie co je powoduje? To przede wszystkim aplikacje, którzy Klienci sobie sami ściągają (mapy, gry, encyklopedie, bilbioteki, poradniki, itd.), a czasami potrzebują się zaktualizować. Każda z tych aplikacji zachowuje się jak w przypadku normalnego komputera – bez ograniczeń. To znaczy, że w ustawieniach zawsze standardowo są aktualizacje włączone.

   Możemy odpowiadać za telefony, które sprzedajemy, ale nie możemy wziąć odpowiedzialności za to, co instaluje na nich Klient. Nie twierdzę, że to rozwiązuje 100% problemów, ale sprawdzając przykładowe reklamacje naprawdę nie znaleźliśmy nic, co wskazywałoby na błędy i nieprawidłowe naliczenie opłat. Mało tego: wszystko w zgodzie z regulaminami i instrukcjami telefonów, które Klienci mają w domu, ale… ich zwyczajnie nie czytają…

   Użytkownicy smartfonów muszą się nauczyć, że działają one jak komputery. Gdybyśmy do dziś mieli oferty mobilnego i stacjonarnego internetu płatne per megabajt, to czy myślicie, że byłby on popularny tak jak jest to dzisiaj? Nie. Byłby w powijakach, bo ludzie boją się niekontrolowanych opłat. Badaliście ostatnio, ile w miesiącu przesłaliście danych przez Wasz komputer?

   To samo robimy w przypadku ofert internetu w komórce. Nauczyliśmy się wiele i dlatego wprowadziliśmy taryfy All Inclusive. Oferujemy je jako najlepsze do smartfonów. Pracujemy także nad tym, by Ci, którzy kupili smartfony wcześniej, przeszli na All Inclusive. Jeśli za kilka (9) lub kilkanaście (15) złotych miesięcznie więcej mam kupiony spokój – ja to kupuje. Dlaczego? Dlatego, że nie mam obaw przed otwarciem rachunku od Play.

   Dlatego zachęcamy: migrujcie do All Inclusive. Ja sam mam na swoim telefonie komercyjny All Inclusive. I nie jestem zaskoczony rachunkiem za transmisję danych. A przed wyjazdem za granicę wyłączam w telefonie opcję 'nie korzystaj z transmisji w roamingu'. To takie proste.

   • "A przed wyjazdem za granicę wyłączam w telefonie opcję 'nie korzystaj z transmisji w roamingu'. To takie proste." – na pewno???

   • Ja bym proponował wymianić na tydzien te smartfony na zwykłe telefony sprzed 10 lat, gdzie nie było tyle bajerów, tylko rozmowy i smsy, gdzie nagrywanie filmów było chyba wtedy wypasem :) i niech mi wtedy ktoś powie że aplikacja mi coś nalicza.

 7. Ładny gest w stronę tych osób od pozwu. Play zachował się bardzo honorowo, ciekawe czy inni operatorzy zachowaliby się podobnie. Operatorzy nie są skorzy do takich gestów, osobiście nie spodziewałem się umorzenia, co najwyżej obniżenia rachunku lub rozłożenia na raty.

 8. Ja mam All Incl Max – używam dodatkowo 3G Wachdog w moim Galaxy S i będę teraz musiał dopłacić ponad 300 zł mimo, że telefon uważał, że nie przekroczyłem abonamentu :/

  Odpowiedź na reklamację standardowa czyli dziękujemy, wszystko może zobaczyć Pan na Play24.pl – nie zostałem powiadomiony o tym, że przekroczyłem 2 gigowy pakiet a wierzyłem programowi, który poleca Play :/

  • Wskazania 3G watchdog-a w domyślnej konfiguracji bardzo różnią się od faktycznego zużycia. Ale jeśli poświeci się kilka minut na konfigurację, otrzymamy "licznik" zgadzający się w ok 95% (u mnie) ze stanem faktycznym. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zliczanie także uploadu oraz na włączenie obsługi pakietów po 100KB…

   A co do głównego tematu to:
   Na plus dla operatora zaliczyć trzeba rozłożenie opłat na raty (bo tymże jest zamiana na abonament – i to bardziej opłacalna niż jednorazowe wpływy :))
   Na minus, to jak już tu zauważono, w smartfonie brandowanych przez sieć, nie powinno być mowy o ukrytych (bo nikt w salonie nie informuje o tym) ustawieniach pozwalających na niekontrolowane połączenia z internetem. (a pozostawienie domyślnie włączonej opcji – w Hero z Play tak było – transmisji w roamingu może skutkować wielokrotnie droższymi połączeniami niż przytaczane tutaj…)

 9. A to wy nie wiecie z czym telefon łączył się w nocy że taka kwota? Może większość zaczęła pornole ściągać twierdząc iż maja w nocy darmowy transfer hehehe :P nie no żart… ale nigdzie nie widzę wyjaśnienia z czym ten fon się łączył?? No chyba że się nie da tego zobaczyć. Dziwne to takie.

  • normalnie bieda z nędzą, kto o zdrowych zmysłach nie przełącza z 3g na wifi w domu? chyba, że się szlajacie po imprezkach i ktoś wam ściąga te "pornole" podczas zgonu :-P

 10. "nie popełniliśmy błędy", oj Panie Rzeczniku, mniej emocji – więcej poprawności językowej w pół-formlanym piśmie, który pewnie będzie cytowany na portalach.
  Co do decyzji – brawo, o to chodzi, ale nikt nie przekona mnie, że tutaj zadziałało dobre serduszko Play (który wcześniej wybranym umarzał 50% + raty), a nie strach przed czarnym PR i pozwem zbiorowym. Pozwem, który w moim zdaniu skończyłby się niczym, ale zagwarantowałby obecność Play w mediach przez długi czas (co przecież przeżywało takie BRE) w negatywnym świetle.
  Aha, jestem pewien, że i tak ludzie będą się "pluli" przy przejściu na AI, jeżeli będą płacili wyższą bazę abonamentu. Chodzi mi o to, że jak nowy ma np. 39, w starym 35 (nie było chyba takiego), w każdym razie chyba wiecie o co mi chodzi.

  • już pisałem – jeśli mam gwarancję, że za 9 złotych nie zapłacę nic wiecej za transmisję, to czy to nie jest lepsze? Skoro niektórzy otrzymali rachunki na ponad 1000 złotych, a 9 złotych x 24 miesiace umowy to 231 złotych, to kalkuluje się już w ciagu jednego miesiąca.
   Każdy Klient może sobie zablokować transmisję na telefonie i na swojej karcie SIM. Ale czy wtedy warto mieć smartfona?

 11. Myślę, że z tym nie będzie problemów, ponieważ wyraźnie widać to na fakturze. Ja miałem wykorzystane 1200 zł w jedną noc. Z hisotrii mojego rachunku wyraźnie wydać, że kontroluje koszty transmisji danych, a to co się stało to jakiś kosmos.

  Jestem trochę zszokowany więc wyłączyłem internet we wszystkich telefonach i dołączyłem do protestu, ponieważ bezsilność sytuacji była dla mnie szokująca. Rano rachunek 1200 zł, całe szczęście był jakikolwiek limit i się zatrzymało. W systemie operatora niby jest wszystko ok, czyli takie naliczenie za transmiję, ale jak się z tym pogodzić skoro telefon leżał w domu nieużywany przez całą noc? Dodam, że jestem świadomym użytkownikiem i mam wyłączone wszystkie automatyczne aktualizacje od ponad roku (co jest czasami uciążliwe), ale od zawsze nie podobało mi się, że w historii rachunku, że mam 10 stron z jednego dnia, bo co 15 minut mam 50 kb transmisji, ale to inna historia ;).

   • wyłączenie aktualizacji to błąd. Ja mam zawsze włączone, i się ściągają przez wifi w domu, poza domem używam apndroid żeby nie używać pakietu jak nie potrzebuję, który nota bene kosztuje 15 zł czy jakoś tak w plusie. Poza tym możecie się śmiać, ale trzymanie telefonu z działającym 3g w spodniach przy jajkach nie jest najlepsze, jak się chce mieć dzieci.

 12. A co to za słowo "roztszygnięcie", bo w żadnym słowniku tego nie ma ? ;) Coraz więcej ortografów w tych wpisach Rzecznika. Urlop, zabieganie, okres wakacyjny ?

 13. PR vs. Pozew….wykorzystaliście moim zdaniem to mądrze. Prawda jest taka, że w każdej opcji POWINNA być opcja lejka. O sms-ie przypominającym o kończącym się limicie nie wspomnę. Edukacja, że jak dzieci kupują blackberry to nie wszystko na nim jest no limit bo nie wszystko leci po bis. A co za tym idzie jest w ramach abonamentu. I do czego służy przeglądarka PLAYNET , że kosztuje. Ja z tym nie mam problemów. Większość osób też nie, ale są osoby dla której jeżynka jest czarną magią na początku.

  • A od czego masz w abonamentach dedykowanych dla BB 100 MB z lejkiem? Po to, że jak jesteś np nieświadomy to przynajmniej nie narazisz się na koszty.

 14. Grubbbbo ! Niezle rozwiazanie ! Zamkniecie tamtego salda i przejscie na bezpieczna ale tez o ile wygodniejsza taryfe ! Cos pieknego ! Znowu pionierskie podejscie. Jestem dumny ze polecam wszystkim PLAY ostatnio black berry i desire z. Przygotujcie wiecej hjułich bo 150 tys nie wystarczy ! Aha ciekawe czy teraz napisza sprostowania hieny ktore tylko zle newsy potrafia siac. pZdr PLAY !

 15. " nie wiem dlaczego klienci starszych taryf używajacy smartfonów nie migrują na nowe taryfy, nie wiem dlaczego nie wszyscy smartfonowcy nie używają nowych bezpiecznych pakietów, które po ich wyczerpaniu zwalniają," – bo są nieopłacalne. Jaki sens ma zmiana LongPlay Internet z pakietem 2GB na taryfę z pakietem 1GB tylko, że z "lejkiem"? A przy kupowaniu nowych taryf nie ma wyjścia. Dlatego sam planuję za około 11 miesięcy zmienić swój jeden abonament LP Internet na nowy PlayOnLine, ale przez rok wiele się jeszcze może zmienić.
  Co do Pana wpisu, Play pokazał klasę, jest to bardzo medialny a jednocześnie uczciwy gest, wyciągnięcię ręki z pełną dobra wolą do klienta a nie wygrażanie mu zaciśniętą pięścią "Krukami" i innymi tego typu firmami, to nie podlega najmniejszej wątpliwości.
  Nigdy nie miałem problemów z naliczaniem transferu w abonamencie, ale w początkach Play jakoś w okolicach 2008 roku w Play na kartę było tak, że przy wysyłce mms naliczało i kasowało z konta spore ilości danych po APN internet przy okazji, ja to pamiętam Pani Rzeczniku i proszę mi wierzyć, że to na pewno nie był mój błąd;)

 16. a co w przypadku klientów ktorzy sa w taryfie z 2 gb danych ale tylko w sieci, a maja naliczone za transmisje poza siec?

 17. jasne

  tylko tak robicie swoich klientów aby ich do siebie zrazić.

  Ja pozwolę sobie tu opisać tez swoją sytuacje jako klienta play.
  Mam u was dwa abonamenty i jeden prepaid.
  Jeden abonament mam z pakietem 1gb -85zł
  Drugi mam za 59zł.
  no i jeszcze dziecko ma komórkę ale na kartę.
  Kupiłem dla siebie na allegro SGS2 i zonie oddałem mojego kamyka. Zona się ucieszyła i zachciała do tego abonamentu za 59zł dokupić taki pakiet 500mb za 15zł miesięcznie. Poprzez stronę aktywowałem jej to ale to był duży błąd. bo zamiast 500 MB jak się później okazało było tylko z 50MB i zamiast 15zł do rachunku było ponad 60zł więcej. Pieniądze zapłaciliśmy bo płace swoje rachunki ale niesmak pozostał.

  Teraz w tym Milestonie jest karta z orange bo tam za 46zł mam 2,5GB internetu na 150dni i do wygadania 50zł.
  Zona ma teraz co prawda dwa telefony jeden do dzwonienia a 2gi do internetu a play nie ma nic.

  żadne tłumaczenia, ba nawet pisania do Pana gruszki nic nie pomogły.
  Bo play woli zrażać ludzi a nie budować zaufanie.

  • zaq, nie zrozum mnie źle, jeśli się mylę to przepraszam, ale jesteś właśnie jednym z klientów którzy usiłują przerzucić własną niefrasobliwość na kogoś innego. Czytałeś regulamin promocji? Wiesz, że pakiety, jak i opłata za pakiety jest proporcjonalna do liczby dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego?

   • tak

    a jak aktywujesz ten pakiet to masz możliwość wglądu do tego regulaminu?
    nie
    on jest tak skonstruowany aby to operator był na +

    nawet jak by był ważny tylko do końca okresu abonamentowego to lepiej było by stracić 500MB niż płacić ponad 1zł za 1MB.

    to ze w moim 2gim telefonie przepadają setki niewykorzystanych megabajtów to tez jest bez znaczenia.
    I napisze, że się wygłupiłem z tymi abonamentami bo dużo mi przepada MB i złotówek bo te abonamenty są nie dla mnie.

    a poza tym jak derbixxx pisał nie da się zmienić taryfy na inną z internetem do końca trwania umowy.

    • Masz możliwość do wglądu w regulaminy przez stronę Playa, zapewne o jedno kliknięcie myszki. Nie bronię tu Playa, ale podejrzewam, że nawet gdyby regulamin był dostępny i tak przeczytałoby go 1% klientów, być może Ty byś był pośród nich. To żadne wytłumaczenie, że go tam akurat nie było.
     Zasada proporcjonalności mówi raczej, że nie został on skonstruowany by operator był na plus, tylko by klient zapłacił uczciwie za ilość dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego? Czy opłata np. 25zł za 1GB na dwa dni przed końcem okresu rozliczeniowego byłaby dla Ciebie bardziej uczciwa? Zapewnie nie.
     Nie wiem jak jest ze zmianami taryf, a może innaczej – nie jestem pewny. Ale zmienić chyba można, ale na wyższą. I to właśnie taką z "lejkiem". Jeśli się mylę niech mnie ktos poprawi.

     • Nie mylisz się. Zawsze można zmienić taryfę na tą z netem lejkowym. Kiedyś wziąłem sobie PS3 w taryfie LP Telefon za 59zł. PS3 było tanie, ale minut 170 i 6 m-cy za darmo do Play. Jak weszły taryfy All Inclusiv zmieniłem abo na taki z pakietem smartfon 250 MB i teraz jestem mega zadowolony bo mam od cholery minut, za free do Play na zawsze i neta z lejkiem. Aha no i płacę całe 10 zł więcej :)

 18. A ja wkleję tu treść reklamacji z numeru żony którą wysłaliśmy do Urzędu Ochrony Konsumenta lecz nam nie pomogli bo telefon był na firmę. Nadmienię , że wysłałem kilka @ na adres Rzecznika Play ale ani razu nie odpisał a szkoda bo to on wprowadził nas w błąd wpisem na swoim blogu o smsie. Zresztą sami oceńcie skończyło się na opłaceniu faktury i wyrobieniu właściwej opinii o Play.

  "Witam
  Jestem użytkownikiem sieci Play. Dnia 09.01.2011r. o godz. 10.25 otrzymałam SMSa od operatora o treści "Twoje saldo do zapłaty z faktur i polaczeń biezacych: 1200 zl. Zeby sprawdzić limit wybierz bezpłatnie nr: *110# i nacisnij "sluchawke." Wiecej na: +48790600600" (załącznik "sms od operatora") Postanowiłam zadzwonić do operatora w celu wyjaśnienia tak wysokiej kwoty na moim koncie. Jak się okazało tak wysoka kwota była spowodowana przekroczeniem wykupionego pakietu megabajtów (250MB) o 350MB. Przekroczenie limitu było dla mnie zaskoczeniem ponieważ zgodnie z wpisem na blogu rzecznika Play ( https://blogplay.pl/2010/12/surfuj-ale-zawsze-smar… ) powinnam otrzymać SMSa specjalnego z informacją o kończącym się pakiecie, SMSa takiego nie otrzymałam, w biurze powiedziano mi ,że to dlatego ponieważ podczas podpisywania umowy nie wyraziłam zgody na przetwarzanie informacji. Dziwne bo o przekroczeniu salda otrzymałam SMSa i tu operator nie miał problemu z przekazaniem informacji. Kolejny problem to taki że sprawdzam zawsze na stronie http://www.playmobile.pl w zakładce Play 24 stan swoich pakietów i w dniu 09.01.2011r była wyświetlana informacja , że posiadam jeszcze 3MB (informacja w załączniku "Zrzut ekranu 2011-01-09 (godz. 14.16.57).png" oraz "Play24" Pobrałam wyciąg połączeń który załączam jako załącznik "historia_polaczen_20101220-20110109.xls" i z niego wynika że mój pakiet 250 MB został przekroczony dnia 07.01.2011r o godzinie 11.52.13. Więc dlaczego na stronie Play 24 ciągle widniała informacja , że posiadam jeszcze 3 MB?
  Skargę swoją składam ponieważ uważam ,że winę za to zdarzenie ponosi operator sieci Play dlatego że: nie wysłał do mnie smsa informującego mnie o kończącym się pakiecie oraz za wyświetlanie na stronie błędnych informacji które przekonały mnie , że posiadam jeszcze 3 MB. Gdy składałam reklamację i zapytałam dlaczego u mnie na stronie Play 24 jest informacja o tym , że posiadam jeszcze 3 MB odpowiedziano mi że u nich w systemie widoczna jest informacja że posiadam "-3 MB" (minus trzy MB) więc ewidentnie posiadałam inne informacje niż system.
  Prosiłam operatora o zmniejszenie limitu kredytowego z 1200zł na 100zł aby unikną ponownie takich informacji i odmówiono mi twierdząc , że limit można tylko zwiększyć. Są to nieuczciwe praktyki stosowane przez tego operatora ponieważ nie mam możliwości w stu procentach zabezpieczyć się przed taką sytuacją, nie ma też możliwości automatycznego zablokowania Internetu po przekroczeniu pakietów.
  W odpowiedzi na reklamację numer 26098222 otrzymałam informację że to że na blogu Play jest informacja o tym że wysyłany jest sms ostrzegawczy to nie znaczy że musi być wysyłany bo nie ma tego w regulaminie.
  Po tym wydarzeniu włączyłam sobie kolejny pakiet 500 MB o którym jest mowa w odpowiedzi reklamacyjnej.
  Proszę o pomoc w anulowaniu kwoty 1228,30 zł która została według mnie naliczona w nieuczciwy sposób."

  • Też bym chciał swój limit 1000zł zmniejszyć do tak 10zł-20zł ponad abonament powinniście wprowadzić możliwość zmiany to by była na plus zmiana :D

  • Dziwny zbieg okoliczności, bo u mnie nietypowo wysokie zużycie pojawiło się w identycznym czasie – pomiędzy 6 a 9 Stycznia, sms o zablokowaniu telefonu i rachunku na 800zł przyszła po 7 rano 9 Stycznia. Ciekawe czy godziny transferów też by się zgadzały…

  • Możesz pisać ile chcesz i tak banda przygłupów Cię przekrzyczy, że nie umiesz korzystać ze smartfonu. Tak się składa, że mam podpisaną klauzulę, że nie chce otrzymywać sms'ów z sieci ale widze, że PLAY traktuje tą klauzulę wybiórczo. Tzn sms'y mniej znaczące dotyczące Twojego konta przychodzą mimo, że zaznaczałem, że nie nie chcę ale jak się pakiet kończy, lub wchodzi nowa taryfa w życie czy jakaś zmiana na koncie to już nie, bo przecież jest szansa naciągnąć 1000 ludzi a wywalczyć swojego nie będą mieli szans.
   Piszesz też o tym, że ci zostało 3 MB. Mnie zostało 50 MB – liczniki w trakcie pobierania transferu się nie aktualizowały dopóki ręcznie nie rozłączyłeś telefonu od internetu. I tak mając 50 MB na stronie Play i w kodach USSD już byłem w plecy 1300 PLN. Durny konsultant mówi, że on mają 50 MB już by nie korzystał z internetu. to ja się pytam czy jak kupuje coś za 80 PLN to resztę ze 100 PLN zostawia w sklepie ? I to powinno UKE sprawdzić a nie rżnąć głupa i przywalić karę operatorowi za system narażający klientów korzystających z pakietów internetowych na straty finansowe. Bo przecież za 10 PLN mozna było się ratować więc operator na transferze stratny nie jest tylko tak ustawił temat, żeby golić kasę na nieścisłościach.

 19. Play to naprawdę uczciwa firma sam mam 9 aktywacji abonamentowych i nic nigdy mi nie dopisaliu. Jestem zadowolony z tej firmy. Polecam!!!!!!!!!!!!!

 20. Chce Pan wiedzieć czemu Klienci nie przechodzą na inne, lepsze taryfy?? Bo BOK mówi, że nie można! Sam chciałem zmienić z LongPlay 69 (bez telefonu – upust 50% na abonament) na All Inclusive, nawet mogłem zrezygnować z 50% rabatu, ale dowiedziałem się, że nie można i już.
  Nie wiedziałem wcześniej o co ta nagonka na BOK Play'a, ale 2 tygodnie temu się przekonałem – po przejściu na Fresha z Abonamentu dzwoni do mnie miła Pani i chce mi coś zaoferować, po chwili "o, Pan już na Fresha przeszedł, nie zauważyłam, dziękuje" i bach słuchawką. Ogólnie to słabo z ofertą dla chcących przedłużyć :(

 21. Mam PLAY od początku … i nie miałem nigdy żadnego problemu.
  Po pierwsze : LUDZIE NIE CZYTAJĄ ŻADNYCH INSTRUKCJI , wiem to gdyż pracuję jako osoba techniczna, i mam multum zapytań – a wszystko jest przejrzyście napisane w INSTRUKCJI.
  Po drugie: Jeśli ktoś nie zna się na nowinkach technicznych to nie powinien kupować urządzeń, które są bardziej rozbudowane – SMARTPHONE to nie CELLPHONE.
  Po trzecie: Teraz ważna uwaga, jeśli nie mamy w SP zaptaszkowane DANE W ROAMINGU to naliczane dane nie idą z pakietu internetowego.
  Po czwarte: CZYTAJCIE UMOWY, REGULAMINY, INSTRUKCJE – to nic nie boli … a pomoże

   • Widzisz, takiś mądry, a ci się zdarzy. Co mają powiedzieć mniej mądrzy, którzy chcą być mądrzejsi przez czytanie wikipedii na smartfonie?

  • Adam, masz w pełni rację, ale przejrzyj sobie dane o czytelnictwie w Polsce: .

   Jak sam widzisz – czytanie jednak boli.

   • To wynika z lenistwa, dostępu do elektronicznej informacji itd, itp. Ale nawet w INTERNECIE są instrukcje, "manuale" itd. I jak w tym kraju ma być dobrze?? Na dobrą sprawę to niektórzy podpiszą karę śmierci bo co tam – wierzymy PANI za ladą. aj szkoda gadać. Fakt, w zachodnich krajach MOBILE INTERNET jest za free, ale tam też są lepsze zarobki, autostrady, stadiony, inna mentalność, każdy ma prawnika. A my jesteśmy w POLSCE i na tym rynku PLAY oferuje najlepszą ofertę. Niestety trzeba czytać , ale proponuję zaklikać na strony konkurencyjnych sieci i sprawdzić stawki.

    • Nie, nie – to nie wynika z dostępu do informacji elektronicznej.
     Ci, którzy maja dostęp do informacji elektronicznej na ogół czytają także teksty papierowe.
     To o czym mówimy wynika z – coraz powszechniejszego – analfabetyzmu wtórnego.

 22. Ty chyba to robisz specjalnie – specjalnie rzucasz wyzwiskami, ja kasuje Twoj komentarz a pozniej krzyczysz, placzesz i tupiesz nóżkami, ze niby cenzura, ze nieprzychylne komentarze sa kasowane itd…

  Po co to robisz?

  • a co jest w moim poście wyzwiskami ?

   idiota to nie wyzwisko tylko od dawna powszechnie przyjęta nazwa waszych pracowników z BOK i działu reklamacji. nie moja wina ze takich a nie innych ludzi zatrudniacie.

   Mogliście nie odrzucać zasadnej reklamacji i robić ze mnie idioty i obrażać mnie w odpowiedzi na reklamacje sugestią ze nie znam cennika nowej oferty PO na kartę. co znam i to dobrze cennik a inteligentny pracownik ma jakiś inny i reklamacja bezzasadna
   Nie wspominając ze nie umie mnożyć i dzielić przez 300 nawet na kalkulatorze
   Zostałem okradziony przez play i będę walczył

   • Aha.. juz wiem – robisz to specjalnie.

    Na blogu nie pozwole nikogo wyzywac od idiotow – ani innych uzytkownikow bloga, ani pracownikow Play, ani nikogo innego.

    "Powszechnie przyjeta nazwa" ?? – byc moze wsrod ludzi, ktorzy cechuja sie niska kultura osobista.. wyzywac zawsze jest latwo. Z kolei Twoja kultura osobista jest na tak niskim poziomie, ze znalazloby sie na Ciebie wiele przezwisk, wyzwisk i okreslen, ale jakos inni potrafia sie powstrzymac.

    Kazdy obrazliwy post z Twojej strony bedzie kasowany, tylko prosze.. nie mow pozniej, ze nie ostrzegalem.

    Koniec dyskusji

    • jesli ktokolwiek Cie obraza mozesz zglosic komentarz do moderacji. Twoje komentarze rownie czesto sa zglaszane. Ale nie dziw sie, ze ktos Cie wyzywa od idiotow, skoro Ty sam tez to robisz. Nie badz hipokrytą ;-)

     Nie ma czegos takiego, jak powszechnie przyjete zasady moderacji. Kazdy serwis, blog robi to wg wlasnego uznania. Jest regulamin i trzeba go przestrzegac.

     • @ ktos mógłbyś mi wyjaśnić skad bierzesz wykaz wulgaryzmów ? czy z widzi mi sie, czy z jakiegoś dostepnego słownika bo raz idiota to wulgaryzm według ciebie a raz już nie jak ktoś inny napisze to słowo. nie raz pisali inni ze w bok pracuja … dostał odp od ……… z działu reklamcji i post nie został usuniety.czyzby byli równi i równiejsi ?

    • Ależ to jest całkiem prawdziwy synonim pracowników BOK w Play. Wystarczy poczytać forma. Domyślnie hasło "ci idioci zrobili kopiuj wklej standardową formułkę i nie czytają tego co się pisze" jest równoznaczne z "BOK zrobił to i tamto".

   • @odchodzi4:
    a ja dodam od siebie, cytując klasyka

    "Kto się przezywa
    Sam się tak nazywa!
    Kto palcem w bucie kiwa
    Podrze mu się but!
    Przecież oliwa bywa sprawiedliwa
    Więc radzę Ci oliwy ciut "

  • JAKIE K…a oszustwo? Pytam się "odchodzi4"?
   Daję 1000 procent gwarancji, że posiadając taryfę ALL INCLUSIVE nie zapłacisz nic DODATKOWO za transmisję danych.
   Przepraszam za emocje ale na głupotę nie mam siły.

   • ja mówie o oszustwie w w ofercie nowy PO na kartę . tam operator okrada klientów na poborze danych kasuje kienta za nocny transfer mimo wykupienia za 10zł nocek za free.
    Zaokrągla dane w górę dodając kilka paczek po 300KB .
    Klient składa reklamacje a operator odpisuje sugerując ci ze nie znasz cennika i regulaminu i reklamacja bezzasadna

    • wiesz co ? Zaczynam cię rozumieć. Ja się musiałem kłócić o to że za bis mi pobiera opłaty – jakieś 3 reklamacje. Gdzie za każdym razem informowano mnie że 1. Bis nie działa na plusie, 2. W apn chyba nie mam wpisane – blackberry.net (gdzie to do jasnej ciasnej wpisuje się samo w rejestrów uslug, a apn : internet mam wyłączony). 3. Darmowy tylko bbm i serwisy spolecznosciowe. Za 4 razem oddzwoniono do mnie żebym sobie sprawdził za co to mi pobrali kasę – kurde czy ja pamiętam jaka aplikacje akurat urucjomilem w danej sekundzie ? Teraz rozpatruja ponad 40 dni i cisza, jeszcze dopisana jest 1 bo znów sobie cały dzień poszło poza bis.

 23. Buahaha i Play się wypiął na Odchodzi4. Teraz wmówią tobie, że masz smartfona i nie potrafisz go obsługiwać, chociaż nieprawidłowe naliczanie transferu i jego obrazowanie w billingu online nie ma z tym nic wspólnego. I widać to w pakietach we Freshu a nie w jakiś abonamentach.

  • no wiesz mam smartfona bo przecież wygrałem go w uczciwym konkursie na tym blogu, a tak na powaznie to nie mam smartfona bo nie lubie dotykowców i wcale nie dziwie sie ludziom ze walcża bo załozę sie ze wiekszosć rachunków za transfer danych jest wzietych z sufitu i nigdy nie było zainicjowanego transferu danych

 24. Z Play jestem od początku istnienia tej sieci. Doświadczenia a operatorem miałem różne, złe i dobre. Uważam że postępują uczciwie, choć brak im pewnej elastyczności w działaniu. Wykupiłem pakiet Mix All Inlcusive aby mieć luksus bezpiecznego korzystania z internetu. Jak na razie nie mam powodów do narzekań, choć dużo korzystam z mobilnego internetu. Mam nadzieję iż to się nie zmieni. Nie zamierzam kadzić Play. Jestem wobec nich krytyczny i wymagający, choć jednocześnie dający tu uczciwe opinie, również te krytyczne.
  Czytając zapis p. Gruszki, powiem krótko: Brawo za tę decyzję o umorzeniu kosztów! Jednocześnie: oby mój operator zawsze tak postępował samorzutnie a nie pod pręgierzem krytyki.

 25. To jak wyjasnicie to że dalej czekam (40dni) na odpowiedź z 2 reklamacji ? Za bok płaci się że się dzwoni i powiedzieli że przepraszają i tylko ponaglenie wyślą. Paranoja. I dziwne jest to że moi kumple również coraz częściej narzekają na różne machloje np. Bok gdzie pani mówi że w pakiecie internetowym darmowy jest tylko fb i nk. I czemu nie informują że jak przeniesie się numer i wybierze profil to nie dostaje się bonusa? W salonie firmowym w klodku zdziwieni. W dodatku 4 razy numer od wirualnego operatora mi przenosili. Potem się dopiero slapneli że nie da się. Pozatym od dawna coś inwestycje w większy zasięg nie idą. Co się dzieje ?

 26. Tak powinno być fajnie to wymyśliliście, nie chcesz opłaty 1000zł włącz nową taryfę dzięki której nie dostaniesz 2 raz takiego rachunku :P

 27. Ja tam Playa nie bronię ale uważam że to agenci W3 zgotowali tę akcję – to jest prowokacyjna akcja – odpowiedź na akcję testujsmartfona.

  Co do przeprosin to Play niestety powinien zacząć używać słowa "Przepraszam" w reklamacjach rozpatrzonych na korzyść klienta.

 28. i tak sie koncza alfa befa cyjanogeny oxygeny mody bootloadery apps2sd podkrecanie i Rom’y sciagane skad popadnie bo ktos dal linka na forum ;) a potem jeszcze pisza z wielkim zalem – jaki to ja zaawansowany uzytkownik jestem, a telefon sam w nocy ! , powinni placic i beczec.

 29. Na swoją obronę, powiem, że było na głównej GW :-). Eh, niepotrzebnie się pchacie w serwis randkowy, to się skończy spamem po wszystkich, którzy zapomnieli nie wyrazić zgody marketingowej (lub jej nie wyrazili, ale Play "zapomniał" – sam tak miałem dwa razy – zgłoszenie i złątawione). Trochę głupio, jeżeli z tą udającą dziewczyną-dziewczynę to prawda. JEżeli dodać do tego serwis randkowy mamy udawaną miłość :-)
  Najnowsze "Show" podało informację, że nowa partnerka Kuby ma na imię Kasia i jest pracownicą firmy produkującej show Wojewódzkiego. My mamy jednak inne informacje. Dziewczyna z którą fotografuje się Kuba Wojewódzki przypomina nam Justynę Strzelecką, która jest statystką w agencji "Gudejko".

  Ustawka?! Jak się dowiedzieliśmy, firma Play, której Wojewódzki jest od niedawna twarzą, ma zamiar wprowadzić serwis randkowy na smartfony. Dokładnie takie, jakie reklamuje Wojewódzki. Mało tego. Dowiedzieliśmy się, że niedługa ma ruszyć promocja tej usługi.

  Nasz informator jest pewny, że to ustawka pod tę usługę Playa. Ponoć Justyna jest wzięta z castingów właśnie do roli dziewczyny Kuby. Wszystkie ich romantyczne zdjęcia (z Kazimierza, koncertu Eriki Badu oraz Sopotu) to ustawki.
  Kuba Wojewódzki jej nawet dobrze nie zna a wszystko wpisane jest w kontrakt – donosi nasze źródło. https://www.plotek.pl/plotek/1,111483,10126327,Now

 30. Nawet wczoraj sprawdzałem możliwość przejścia z Long Play 69 na nowe taryfy i nie ma takiej możliwości. Jedyna szansa to przedłużyć umowę o 12 miesięcy i wtedy można wziąć nową taryfę ale to nie to samo co migracja. Mam Play Online 10GB za 45 zł i czekałem na zwiększenie prędkości, którą prezes PLAY obiecywał cały zeszły rok i zamiast zwiększenia prędkości doczekałem się nowych taryf na które już mogę przejść ale tracąc upust, czyli znowu w plecy. Mam tez numer w Play Fresh na którym z korzystałem z promocji 30zł za 10 zł- zadziałało ale system pokazał na koncie – 24zł i zablokował połączenia wychodzące.Reklamacja nic nie dała. Kazali mi nie używać telefonu do końca miesiąca to może system sam naprawi. Sami nie mogą nic zrobić i ewentualnie mogą mi dać 10 min. w ramach przeprosin. Na następnym numerze nic nie robię i on działa prawidłowo. Może to jedyna metoda by nie mieć z PLAY kłopotów?

 31. Osobom nie posiadającym taryf z pakietem internetowym radzę kupić smartfona z DualSIM na przykład taniego Alcatela OT890D

 32. "Dlatego zdecydowaliśmy umorzyć te kosmiczne rachunki."

  PLAY, na prawdę jest taka sieć, tacy ludzie, którzy nie tylko mówią ale i udowadniają na każdym kroku w czynach, że KLIENT jest dla Nich najważniejszy.

  Ja nie mam takiego zadłużenia (mniej więcej wiem jak obsługiwać smartfon), ALE DZIĘKI WIELKIE za to co robicie. Za Wasz stosunek do nas, klientów. THX

    • Bo RIM upada. Może nie bankrutuje, ale na pewno upada, tak jak skostniała Nokia. Chodzą słuchy, że Nokia wróci do starego biznesu produkcji kaloszy, by nie zostać z ręką w nocniku.
     Natomiast RIM wymyśla nowe drogie telefony, które poza zegarami procesorów niczym się nie różnią od starych. Co prawda wpadli na ciekawy pomysł użycia systemu QNX w jednym modelu, jednak sporo wody w oczyszczalni ścieków upłynie, nim będzie on w pełni działał z usługami BB.

     • Nie musisz kupować BB jak ci się nie podoba i jeśli uważasz że upada (co jest BEZEDURĄ), jeśli chodzi o mnie korzystam z BB od dłuższego czasu a od nie dawna jestem w play i po mimo tego ze nie ma fajowych gierek jak na IP4 czy tyle syfu a android markecie to blokuje APN opka i nie ma opcji żebym zapłacił za neta więcej niż 10zł miesięcznie, dziękuję.

  • Przed przejściem do Play byłem w Orange i tam nie było takich problemów bo po przekroczeniu pakietu internetu nastąpiło zmniejszenie prędkości transmisji danych i była jasność a w Play trzeba było ciąglw sprawdzać bo smsy o stanie nie dochodziły a w dodatku na stornie Play 24 dane były mocno nieaktualne bo z dwudniowym opóźnieniem na co mam dowody w postaci zrzutu ekranowego a mimo to Play tego nie uznał.

 33. "Weszliśmy na rynek po to aby ludzie płacili mniej, po to żeby to co do tej pory było luksusem było dostępne dla każdego. To właśnie dzięki PLAY ceny spadły o kilkadziesiąt procent a mobilny internet wszedł pod przysłowiowe strzechy."
  Marketingowy bełkot. Weszliście na rynek, by zarobić na asymetrii MTR, zgromadzić bazę klientów i po zrównaniu MTR zrównać dotowaną dotychczas ofertę z innymi, ewentualnie sprzedać zadłużoną sieć. To właśnie dzięki PLAY klienci innych sieci muszą dotować Waszych klientów, a mobilny internet wszedł pod przysłowiowe strzechy dzięki Erze i pionierskiej usłudze Blue Connect, która pojawiła się zanim ktokolwiek pomyślał o utworzeniu PLAY.
  Dziękuję, dobranoc…

  • Tak szybko znikasz, bo ci się limit w Blueconnect kończy, czy co?
   Masz _trochę_ racji, ale u gruntu masz złe założenia, no, ale skoro znikasz – co będę się produkował:-).

  • Blue Connect jest najbardziej niekorzystną usługą mobilnego Internetu wśród operatorów komórkowych. Droga aktywacja, hiperwysokie ceny za zerwanie umowy, umowy na 2 lata albo i dłużej, przestarzałe ceny i wielki burdel na stronie internetowej (obecnie tylko na stronach Orange i Play względnie szybko można znaleźć wszystkie potrzebne informacje i regulaminy).

   • Do tego ofertę netu na kartę mają lipną,dostajesz dodatkowy pakiet danych który jest ważny 30 dni !!

 34. Napiszę jeszcze raz bo jakiś chochlik (pozdrawiam :P ) wykasował odpowiedź do jednego z postów :)

  Wskazania 3G watchdog-a w domyślnej konfiguracji bardzo różnią się od faktycznego zużycia. Ale jeśli poświeci się kilka minut na konfigurację, otrzymamy "licznik" zgadzający się w ok 95% (u mnie) ze stanem faktycznym. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zliczanie także uploadu oraz na włączenie obsługi pakietów po 100KB…

  A co do głównego tematu to:
  Na plus dla operatora zaliczyć trzeba rozłożenie opłat na raty (bo tymże jest zamiana na abonament – i to bardziej opłacalna niż jednorazowe wpływy :))
  Na minus, to jak już tu zauważono, w smartfonie brandowanych przez sieć, nie powinno być mowy o ukrytych (bo nikt w salonie nie informuje o tym) ustawieniach pozwalających na niekontrolowane połączenia z internetem. (a pozostawienie domyślnie włączonej opcji – w Hero z Play tak było – transmisji w roamingu może skutkować wielokrotnie droższymi połączeniami niż przytaczane tutaj…)

 35. Posiadam LongPlay69+2Gb pakiet. Przez 12 miesięcy trwania umowy jeszcze tak nie miałem. Nagle mam do zapłacenia 700zł. BOK powiedział że to przez transmisje danych. Nowy okres rozliczeniowy już trwa, faktura już wystawiona. I co? Wystarczy że przejdę na AI i mi fakturę albo jej część umorzycie?

 36. Glupota nie boli. Gdyby bolala wszyscy ci ktorzy maja tak wysokie rachunki za transmisje danych wydaliby majatek na srodki przeciwbolowe. Jestem w Play od samego poczatku, mam swoja opinie co do Biura Obslugi Abonenta ale NIGDY nie kwestionowalem rachunkow naliczonych przez Operatora. Teraz korzystam z roamingu, smartfon online i po tygodniu rachunek 19 pln. Niestety dajac malpie brzytwe mamy duze prawdopodobienstwo wypadku :) osobiscie jestem zdania ze Play nie powinien umarzac rachunkow i egzekwowac kazda zlotowke.

 37. Ja przed zakupem smartfona też miałem obawy przed wysokimi rachunkami dlatego wziąłem taryfę z paczką danych 2 Gb. Sprawdziłem najpierw telefon w ofercie na karte zainstalowałem odpowiednie oprogramowanie apn droida i 3g watchdoga oraz blokadę w zasięgu plusa i nigdy w tej kwestii nie miałem problemów. Po aktualizacjii do froyo i zmianie taryfy na all inclusive już mogę swobodnie korzystać ze smartfona. Dobrze że Play umorzył te kary jestem bardzo zadowolony z tego że tak się zachowaliście. Brawo Play.

 38. a ja się pytam Marcinie Gruszko rzeczniku P4
  kiedy PLAY odpowie na moją reklamację złożona 12 LIPCA !!

  Inna reklamacja dotycząca że konsultant do mnie dzwonił ( w połowie zasadna )

  ,,,,, Dane te będą przetwarzane w okresie obowiązywania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych”. Jednakże w naszym systemie mamy mozliwość kontaktowania się z Panem telefoniczne bo taka zgoda w naszym systemie jest widoczna. Bardzo przepraszam za zaistniałe niedogodności .Majac na uwadze Pana dyspozycje 17 sierpnia 2011roku "Zgoda na komunikacje marketingowa prze telefon "zostanie dezaktywowana

  I z tym się nie zgadzam

  • Jakiś czas temu była taka taryfa w Erze Biznes, nie wiem czy w T-Mbl też jest. Wybierało się pakiet kwotowy, np. 500 zł i były widełki- bodajże od 1-4 kart sim. Im wyższe zobowiązanie tym więcej kart sim- to oczywiste.I wszyscy nabijali się na jeden abonament.

 39. Dlaczego na stronie play z telefonami . nie mogę sprawdzić ceny telefonu bez kontraktu?
  Czy muszę za każdym razem sięgać do cennika w pdf?
  Dlaczego Play nie chce ułatwić życia klientowi?

 40. ja rowniez musialem zaplacic ponad 1000 zl za 4 godzinne korzystanie z internetu jadac pociagiem relacji gdansk-warszawa w listopadzie zeszlego roku.

  obecnie posiadam all inclusive max i abonament vip dla firm.

  czy rowniez anulujecie mi fakture za 4 godzinne korzystanie z netu poza nadajnikami play?

 41. A ja mam pytanie? czy kupując taryfę Taryfy All Inclusive czy jak będę korzystał z internetu w Androdzie na zasięgu Plusa? czy będzie szło z tego pakietu np 250mega? sorki za głupie pytanie ale się kompletnie pogubiłem, a nie chce wydawać poza abonament!

  • W taryfach all inclusive masz 250 Mb do wykorzystania w zasięgu plusa i play po jego przekroczeniu zostaje obniżona prędkość do 32 kbps i opłata nie jest naliczana prędkość można zwiększyć wykupując pakiet.

 42. play oszukuje . wlaczylem usluge naliczyli oplate na fakturze ale nie dodali minut przypisanych do uslugi. wydalem 6 zl juz na rozmowy w tej sprawie . teraz pisza ze faktur korygujaca wystawili a w systemie play 24 i u konsultantow nie jest ona widoczna. Fakture wystawikli zekomo 2 dni temu.

 43. Widzę że od jakiegoś roku od innej głośnej sprawy z PLAY odrobiło lekcje i teraz ma dyżurnych „pochwalaczy” czekających na skinienie aby szybko dewaluowąć wszelkie próby krytyki sieci.
  Widać to już na kilku portalach, ale my nie jesteśmy głupi już zbieramy logi z połączeń zobaczymy co będzie jak je przejrzymy…
  Metody komunistycznie już nie przejdą!

 44. Marcin,
  t–mobile zręcznie wykorzystuje ten fakt strasząc klientów, którzy w ramach przedłużania umowy w T wspominają coś o ofercie playa. Wtedy konsultant zręcznie mówi, że abonenci play są okradani na rachunki rzędu nawet 1000zł, których play nie chce zwracać…

 45. Pod koniec zeszłego roku miałem dokładnie taka samą sytuację – wg bilingu w ciągu godziny telefon sam ściągnął kilkaset megabajtów danych (dodaję – jest to iPhone, który nie aktualizuje się przez sieć i przez cały czas trwania umowy łącznie zużywa jakieś kilka – kilkadziesiąt MB miesięcznie), za co zostałem obciążony kwotą ponad 200 zł. Złożyłem reklamację (24865028) dodając przeliczenie ile telefon musiałby ściągać (3,5 MB/minutę) wraz z prośbą o wyjaśnienie z jakiego IP został dokonany tak duży transfer, skoro Play twierdzi że zaistniał. Sens odpowiedzi, ubrany w ładne ozdobniki był taki "Nie wiemy co Pan ściągał, proszę sprawdzić w historii przeglądarki. Pomimo tego, że nie wiemy to sprawdziliśmy dokładnie i jesteśmy pewni, że mamy rację, w związku z tym reklamację odrzucamy". Wtedy zapłaciłem z mocnym przekonaniem, że Playa będę znajomym odradzał, a sam odejdęm gdy tylko zakończy się umowa.

  Dzisiejsza deklaracja może to zmienić – choć gdy zadzwoniłem na infolinię, konsultantka nic nie wiedziała o takiej możliwości, prosząc bym spróbował napisać w sprawie na ok@.

  Napiszę i dam tutaj znać, czy rzeczywiście obietnica pana Marcina ma pokrycie w rzeczywistości. Bo ja chętnie przejdę do All Inclusive, mimo że (o czym pan Marcin nie pisze), przejście wiąże się z utratą wszystkich korzyści związanych z byciem stałym abonentem i używaniem zniżek za staż z oferty Replay. W chwii gdy zaistniał mój problem tych taryf zwyczajnie nie było.

  Pozdrawiam
  L.

 46. Marcinie bardzo chętnie ziguje na nową taryfę ale jak już wiele razy pisłąem a ty olałeś ten temat piszę ponownie to po kiego grzyba do 01.08.2011 sprzedawaliście taryfę FIRMOWA w BIZNES MAX!!!!!!!! po to żeby klient reraz zmieniał na taryfę bez żadnej promocji po cenie cennikowej !!!! olaliście totalnie wszystkich klientów z taryfą FIRMOWĄ zobacz sobie jakie tam są ceny za pakiety w podziale na play plus nowe promocje na roaming nas nie dotyczą i taki właśnie jest play nałapać naiwniaków a potem martw się sam nie mogę doczekać sie końca umowy i pi…. tą sieć zresztą tak jak wielu znajomych z zaprzyjaźnionych firm która ma taryfę firmową bo nas olaliście z góry na dól ciepłym … doadam że kupując tą taryfę mieliśmy rabat ale tel kosztował nas więcej niż w obecnych a teraz mówicie migrować na nowe po cenie cennikowej zobaczymy jaki będzie procent odejść za rok …. oczywiście dalej nie dostanę odpowiedzi czy coś zrobicie dla firmowej bo po co ….

 47. Teraz zróbcie jeszcze bezpieczne taryfy dla BlackBerry w prepaid, bo niestety telefon nie robiąc nic potrafi sobie dziennie 50-100 kB po sieci operatora pobrać i cenne złotówki uciekają, a BIS mam cały czas aktywny.

  • Dlatego wolę abonamenty, tam w dedykowanej ofercie All Inclusive Blackberry mam usługę BIS i 100MB do wykorzystania poza BIS z bezpiecznym internetem, po przekroczeniu nic nie nabija tylko spada prędkość.

  • Nie jesteś sam :p mi ostatnio cały dzień szło po zwykłych danych a robiłem to co zawsze :p w boku powiedzieli że pewnie na plusie korzystałem i pewnie dlatego. Dziwne, ale to już 3 rozpatrywana reklamacja w tej sprawie :p

  • zablokuj APN operatora! Jeśli nie wiesz jak to zrobić wejdź na bbforum.pl i poszukaj, a nie narzekaj!

 48. ja korzystam z usług play tylko do 30 sierpnia a potem mogą mnie pocałować w pompon. dziękuje za takie usługi rozłaczanie co 100MB i do tego dziwne zaginiecie zasiegu. Napisałem jedno zgłoszenie czekam na odpowiedz do dziś jeśli nie sprawa sie oprze o uokik nie bede sie pierd***ł

 49. Powiem jedno: Pan bezczelnie kłamie i tyle. W Samsung I5700 Spica nie da sie całkowicie wyłączyć transmisji danych za pomoca instrukcji i dostępnych fabrycznie programów. Aby zablokować trzeba użyć programu zewnętrznego jak np APNdroid. I twierdzę publicznie iż oszukujecie.

  • Da sie. Sam korzystam z tego telefonu. W ustawieniach sieci zwykłych i bezprzewodowych -> sieci komórkowe -> punkty dostępu -> znajduje apn Internet i albo go usuwasz (całkowite rozłączenie neta i brak możliwości ponownego włączenia bez dodania punktu APN) albo zmieniasz nazwe APN (wtedy możesz ręcznie w każdej chwili zmienic nazwe na "Internet" i internet ruszy).

  • Tu masz rację program musi być w Galaxy S na Androidzie 2.1 też musiałem instalować APNdroida. Po wgraniu froyo już nie musiałem tego robić ma już taką opcję wbudowaną.

 50. Siedzą i po nocach nie wiadomo co robią zamiast spać ;], i później zaskoczeni że takie rachunki i zaraz lecą z donosem. To jest bardzo nie w porządku z waszej strony;P dobrze że Marcin Gruszka jest tak wyrozumiały w stosunku do was. U konkurenci nie było by skrupuł albo płacisz albo komornik

  • nie pierd*l gosciu są na to inne sposoby. ale mi łaska zmień taryfe albo zapłac zastanów sie chłopieco piszesz

   • Jak się nie wie jaki się bierze telefon,do czego się go będzie używać tylko chce się szpanować to się potem płaci 100% rachunku tak jest w W3.Jak nie chcesz nowej taryfy to bierz kredyt i spłacaj rachunek i rozwiąż umowę idź tam gdzie będzie ci lepiej tylko nie płacz jak w innej sieci też będziesz mieć rachunek ponad normę…

 51. aha jeszcze na zgłoszenie działania play online fachura z play odpisał ze kliencu play jesli nie ma zasiegu 3g maja mozliwosc korzystac z zasiegu plusa łehehehehehehe specjalista sie nazywa konrad waręcki goodluck

 52. Ja mam proste pytanie, czy są jakieś zasady tego umarzania, terminy itd. Ja dostałem taką fakturę w kwietniu (1350 PLN), jak tylko weszła allinclusive dla firm to zmieniłem na allinclusive. Czy mnie też taka dobroczynność będzie obejmowała ? Czy mogę sobie pomarzyć ? Mam nadzieję, że ktoś udzieli mi odpowiedzi. A i jeszcze jedno – mam pojęcie jak działa smartfon, Ale wiem też że do dziś w play na bieżąco liczniki transferu się nie aktualizują. Dopiero po rozłączeniu sesji jest aktualizacja po kilku minutach co akurat mnie zgubiło, więc poszę po mnie nie jechać (mowa do krzykaczy cwaniaczków).

   • nie domagam się zwrotu żywej kasy, tylko niech zrobią promocję na abo przez 24 miesiące na dwa telefony, które u nich mam. Poza tym jak miałem nie zapłacić, pewnie większość zapłaciła, bo już przecież bylibyśmy bez działających telefonów i u komornika. Jest tylko pytanko – czy jak już bez ich zachęty przeszedłem na nową taryfę to coś mnie obejmie czy nie. Mało tego pewnie nawet i zostane z telefonami w play dalsze 24 miesiące, bo na razie nie ma konkurencji z takimi cenami. Więc takim gestem mogliby sobie zapewnić moje dalsze przedłużanie umów w play. To tak jak z produktami Logi…..ch. Podejście ich do gwarancji powoduje raczej moje podejście takie, że wole zapłacić więcej, ale jestem pewny, że mam takie warunki jakich nikt więcej nie oferuje i zawsze już będe wybierał ich produkty. Więc sądzę, że warto dla obu stron ….

 53. "Jestem raczej pewny, że czytelnicy mojego bloga nie mają takich problemów" Jestes raczej pewny czyli nie do końca… chłopie czy tylko młodzi ludzie biorą u was telefony czy tylko czytelnicy bloga?? Otóż zapewniam cie że NIE. bierze kto może młodzi starzy emeryci renciści bo miało być taniej a tu wał większy niż w zeszycie z liceum. Wexcie sie w garść i przestańcie zatrudniach pseudosprzedawców pseudofachowców i pseudorzeczników. stawiam dolary przeciwko orzechom że 2/3 klientów nie wie o istnieniu tego bloga.

  • Gdy mowisz klientowi, żeby dopłacił 10 zł miesięcznie i wziął abo AI zamiast Stan Darmowy to klient wyskakuje z krzykiem, że on wie czego chce, że ma w domu neostrade i że nie będzie płacił za internet. Najfajniejsze jest to, że klient ma w domu wifi i on wie, że telefon będzie mu się łaczył tylko po wifi. Klientowi, gdy nie chce, nie przetłumaczysz. MA swoje racje i to własnie najczęściej ludzie starsi maja jeszcze pretensje, że chce im wcisnąć droższe o 10 zł abo a oni i tak z internetu korzystać nie będą. Mówie, że bez pakietu rachunek będzie wręcz zabójczy – częsta odpowiedź Klienta – nie będzie bo z internetu nie korzystam. Tyle. Wina leży po stronie sprzedawcy i po stronie klienta.

  • Bo emeryt namówiony przez wnuczka bierze dotykowy z bajerami ale że ten dotykowy ma system nie wie już ani wnuczek ani dziadek,i to jak działają systemy….

 54. Fajny gest umożycie komus rachunek np.1000zł ale przywiażecie tą osobe na kolejne 24 miesiace do taryfy (znajac zycie) kwotowo tej samej lub wyższej niż ktos posiada,ale jesli komus np.zostało 3,4miesiace do konca umowy to taki "gest" jest naprawde chyba tylko WAM na reke.. bo macie kogos kto bedzie bulił przez kolejne 2lata! I jesli chcielibyscie to naprawde zrobic dla nieswiadomego klienta któremu sprzedaliscie smartfona i nie przekazaliscie w salonie ze taki telefon łączy sie z netem to powinniscie bez dyskusyjnie umożyc lub z redukowac rachunek za połączenia z netem,nie kazdy starszy człowiek jest na tyle rozgarnięty ze wie jak działa smartfon.. Wciskacie w salonach ludziom co popadnie z taryfą stan darmowy ze bedą mieli za darmo w Play a nic nie mówicie o tym ze telefony potrzebuja do zycia neta,ludzie nie swiadomi sie łapią a teraz mydlicie oczy ze za zmiane taryfy czyli aneks do umowy czyli jej przedłuzenie umozycie ludzom rachunki.. Zal..

  • Przejście na all inclusive nie wiąże się z podpisaniem nowej umowy wystarczy że klient złoży deklarację zmiany telefonicznie lub przez Play24 do Bok można też złożyć taką dyspozycję w salonie i od nowego okresu rozliczeniowego mamy już taryfę all inclusive ot cała filozofia.

   • No ja wczoraj złożyłem właśnie taką deklarację, dziś patrze na play 24 a tam tylko 100 zł więcej, nie wiem z jakiej paki w ogóle a tego że uaktywniłem All Inclusive nigdzie nie ma. WTF?

  • A tak naprawde to wiedzac ze smarfony sie same lacza do netu i i tak zycza sobie za to zaplaty od klientow to jest zwyczajne oszukanstwo!Czemu ludzie maja placic za cos czego nie pobrali ? to ich smartfon powinien za to placic lol! albo niech sobie Play zyczy od smartfona naprawy smarfonow i pokrycia kosztow tych faktur ,poniewaz to jest zwyczajna wada !

 55. Jeszcze takiego szoku nie przeżyłem czytają newsa.
  Gest fajny tylko szkoda, że wyszło to już do mediów. Można było to jakoś rozwiązać podobnie ale wcześniej.

  Mimo wszystko fajnie zrobiliście :)

  • Nie można nie zauważyć zwiększonego rachunku chyba że się nie ma mózgu w głowie…ale to też jest oczywiście wina play…

   • ojej ojej ojej jak nie mozna nie mozna nie zauwazyc zwiekszonego rachunku jak mozna. przykładowy pan X płaci play co miesiac 1200 bo gada duuuuużo a tu nagle wpada rachunek 1900 i co pan x mysli nie zagłebiajac sie w fakture?? ' No ładnie pogadałem'. a pogadał tyle co zwykle tylko dowaliłoza transfer.

  • Fajnie że nikt nie każe brać abo w Play i niezadowoleni mogą sobie gadać i łączyć się z netem z kart tak wspaniałych, niedrogich i niezawodnych operatorów jak Orange, Plus czy T-Mobile ;)

   Tak na poważnie to mi się już rzygać chce jak czytam takie wpisy. NIE PODOBA SIĘ? TO WYP…LAĆ!
   Co za naród…

 56. BLA BLA BLA
  Dajcie klientowi szansę na ograniczenie swojego limitu zadłużeniowego a nie automatycznie wszystkim 1000 zł.
  To jest totalną głupotą aby nie było opcji zmiany swojego limitu.
  Chyba że operator liczy że komuś coś się włączy przypadkiem jakaś aplikacja megabajtowo-żerna i będziemy do przodu bo umowa abonamenta trzyma

 57. Kurcze, jestem trochę załamany, bo przeszedłem do Play pochopnie. Jakoś mi się to uroiło w głowie, że to uczciwa firma, gdzie wiesz za co płacisz. Po podpisaniu umowy dowiedziałem się, że mam albo sieć Play albo Plusa (jak nie ma zasięgu Play – czyli bardzo często poza miastami) i jak się połączy z Plusem to jest to traktowane jako roaming i naliczane są opłaty. Jedna wielka kaszanka. Do tego teraz ten problem z naliczaniem za internet i EWIDENTNA ZŁA WOLA PLAY, które nie chce wprowadzić DOWOLNEGO LIMITU OPŁAT MIESIĘCZNYCH, np. 150 zł, po którym DODATKOWO PŁATNE USŁUGI ZOSTANĄ ZABLOKOWANE. Znów czuję się oszukany. Żałuję, że przeszedłem do Play, trzeba było trzymać się poprzedniego diabła :(((

  • Zastanów się co ty piszesz, albo czytaj regulaminy ze zrozumienie.Za roaming w plus nie ma żadnych dodatkowych opłat a pakiety internetowe w taryfach all inclusive nie kosztują 150 zł !
   Być może drogi Łukaszu śmierdzisz Orange i to jest przyczyna Twojego bełkotu. Problemem sa tacy ludzie jak ty, zero zrozumienia, zero czytania, zero dowiedzenia się więcej, tylko wszystko wina play. Wszystko jak u kaczyńskiego czy deszcz czy wysoki kurs franka – to wszystko wina donalda.

  • Nie rozumiem idziesz do sieci(Play) i nie znasz zasad jakie tam s i obowizuj?A do tego mo|e jeszcze nie wiesz jak taryf masz ?

  • A kolega zastanawiał się kiedyś dlaczego Play tak ochoczo przyznaje wysokie limity kredytowe (nawet chętnie zwiększa jesli klient ładnie poprosi) a nigdy nie chce zmniejszyć?Bo właśnie liczy na tego typu sytuacje. Że ktoś zgubi telefon i zostanie on wykorzystany przez niepowołaną osobę która na stuka mu na koncie do wysokości limitu kredytowego. Albo ze dziecko się konkretnie pobawi . Albo ze ktoś przez własną nieuwagę tak nabije sobie rachunki. I to są dodatkowe wpływy dla firmy. Kilkaset osób w ciągu miesiąca po 1000 czy 2000zł i jest juz trochę kasy! Nieprawdaż? Temu to służy. Bo dlaczego w innych sieciach ( z tego co sie orientowałem) limit kredytowy jest w wysokości 200-300zł? Dlaczego Play bez problemu podniesie limit (jest to w ogóle możliwe) natomiast nigdy nie obniży? Zna ktoś odpowiedzi na te pytania? Ta firma z tego żyje i na tym zarabia. Oni tylko ci wciskają ze robią dla ciebie wszystko a jednocześnie tylko czekają aż ci sie noga powinie i będziesz bulił!

  • Taki limit jest wszędzie, ale w innych sieciach bez wymieniania z nazwy limit taki jest 10cio krotnie niższy i na starcie nowemu klientowi jest ustalany na 100 zł max 200.

 58. Zarąbiście, a ja musiałem zapłacić prawie 3 stówy jak mi Huawei, który nie ma żadnego Androida tylko zwykły system, łączył się z netem co pół godziny ot tak żeby się połączyć. Tego to mi nawet na raty nie chcieliście rozłożyć, a rzecznik maila w tej sprawie olał! Sprawiedliwość godna pochwały… Byleby tylko zrobić z siebie takich ofiarnych i łaskawych, a jak nikt nie słyszy to dopieprzyć rachunek aż klient się osiusia.

  • Coś kręcisz telefon bez systemu z netem sam się nigdy nie połączy,chyba ze masz specjalny klawisz do neta ale zawsze można zablokować klawiaturę,no ale jak się tego nie potrafi…

 59. Ludzie wezcie sie zastanowcie troche co wy piszecie.Play idzie WAM calkowicie na reke chociaz jestescie baranami i to przez WASZA glupote nabiliscie sobie sami takie rachunki.Bralo sie te smartfony z Androidem to teraz mozecie wsadzic sobie te Wasze zale gleboko.Operator ma Was ostrzegac, ze telefon z androidem laczy sie automatycznie z netem?Zwariowaliscie bo to nie Play produkuje te telefony i nie jest tworca systemu android.Oni maja to w d*** i slusznie.Jak ludzie naucza sie czytac troche o telefonach w sieci i przede wszystkim czytac instrukcje obslugi smartfonow z Androidem (Tak, na pewno w instrukcji jest ostrzezenie, ze system automatycznie potrafi laczyc sie z internetem.Dodatkowo tez znajdziecie w onstrukcji jak zablokowac internet, aby nie nabijac transferu kiedy nie korzystamy z telefonu), to wtedy nie bedzie jaj z takimi rachunkami.
  Ciemny ten narod nie milosiernie.:P

  Ktos tutaj zastanawial sie czy inni operatorzy tez by wykonali takie cos co Play zrobil, oczywiscie, ze tak, pospieszyliby firme windykacyjna, zeby odebrali kase na rachunek za telefon.:D:D:D

  • Hmmm,to prosze mi wytlumaczyc dlaczego od kiedy pszenioslam 2 telefony do Play to co jestem pare razy rozlaczana w trakcie rozmow? hmmm,oh..juz wiem..Bo za kazdy raz musze znowu zadzwonic i zaplacic za polaczenie! , i tak jest u wileu osob kturzy maja Play! nie tszeba byc baranem zeby to pojac .I prosze zaoszczedzic czasu na komentowanie mojego pisania,Polski jest muj 2 jezyk.

 60. Ludzie jesteście jacyś dziwni – ciągle narzekacie!
  po pierwsze:
  Każdy z was który teraz czuje się wielce "pokrzywdzony" bo przeszedł do play i nie ma zasięgu albo to albo tamto… Można pójść do salonu lub zamówić przez internet bezpłatny starter testowy i polatać sobie kilka dni z telefonem po terenie i sprawdzić czy wszystkie usługi będą działać jak należy w waszej lokalizacji. Jest ok to się decyduje nie to nie … a jeśli lubicie kupować kota w worku to wasza sprawa.
  Po drugie:
  W wielu sytuacjach zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że prawo nie działa wstecz, nie narzekajmy , że nam przyszło płacić 300zł wcześniej. Na błędach trzeba się uczyć.

  Sam wykorzystywałem telefon jako modem i nie wiem kiedy przekroczyłem swój pakiet siedząc na YouTubie , dostałem 350zł za neta zacisnąłem zęby i przyznałem się do winy…. a nie twierdziłem że PLAY sobie wymyślił. Korzystajmy z nowinek elektronicznych świadomie !

  PLAY szacunek dla Waszego całego zespołu!

  • a ja byłem świadkiem gdy dziewczyna w salonie przed podpisaniem umowy prosiła klienta o przetestowanie zasięgu na karcie prepaid. tak powinni robić wszyscy sprzedawcy, jeśli klient nie jest pewny zasiegu w miejscu zamieszkania.

 61. Skoro potrafią informować o granicy osiągniętego limitu (u mnie 1300pln) do dlaczego nie potrafią wysłać prostego smsa że skończył sie pakiet internetowy?
  to jest probem!

  mam niezapłaconą fakturę na 1300 za 2h internetu ) . W jaki sposób mogę skorzystać z tego "ułaskawienia"?
  Gdzie mam się zgłosić, jakie kroki poczynić?

 62. Mam pytanie: czy "przyczyny techniczne" zostały już pokonane i istnieje możliwość migracji z Play MIXtura II na Play MIXtura III ?

 63. ok a czy ktoś wie, jaka jest procedura załatwienia tej sprawy? otrzymałam rachunek na kwotę 1000 zł… jakie podjac kolejne kroki, żeby tego nie płacić???

 64. Ja Androida nigdy nie miałem ale wiem dobrze jaki jest bałagan w BOK Play Na moje wiadomości email do nich często odpisuje nawet 3 konsultantów w zależności od tego gdzie mail skierują I problem jest taki że 1 konsultant przyznaje mi rację w interpretacji regulaminu a inny w tej samej sprawie reklamacji mi nie uznaje Tzw. konsultanci to zbieranina różnych niedoszkolonych ludzi i każdy robi co chce Nie chciałem się z nimi dłużej użerać i jestem na fresh NIGDY WIĘCEJ ABONAMENTU W PLAY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Bo w Polsce nikt sie nie liczy z klientem! porostu obsluga klienta nie istnieje , a szkoda,bo mozna by bylo tym sposobem ulatwic troche zycie ludzom juz tak zestresowanym pszez te tutejsze urzedy =(,bo nie ma nikogo kto by za takie postepowanie odpowiadal, i tu ten problem!

 65. Ja w PIE….. T-Mobilu zapłaciłem też ponad 1000zł za to że mój "genialny" samsung galaxy pobrał sobie aktualizacje. Nie było gadania o jakimś umożeniu czy coś w tym stylu. Żałuję teraz że poszedłem do T a nie do Playa. Nie narzekajcie tak bo przynajmniej coś robią jak jest problem.

 66. Byłem kilka razy w salonie Play. Pani sprzedająca telefony, często informowała (ten telefon wymaga pakietu na Internet). Osoba kupująca – nie korzystam z Internetu lub nigdy nie używałem. Za jakąś chwilę decyduje się na telefon. Sprzedawca proponuje All Inclusive. Osoba kupująca nie chce i zostaje przy Stanie Darmowym.

 67. Współczuję Play, tyle reklamacji, pracy, tłumaczenia itp. a wszystko (w 99% przypadków) przez lekkomyślność klientów.
  Rozumiem, że nowoczesne telefony wymagają pracy nad ich poprawną konfiguracją by działały oszczędnie – ale można schować dumę do kieszeni i poprosić konsultanta o pomoc.
  Ale jak czytam, że ktoś ma pretensje o to że nowoczesny smartphon z Androidem działa niepoprawnie bo łączy się z internetem to "witki opadają"!!!
  Ja przede wszystkim od roku jestem w Play i już 2 razy zmieniałem plan taryfowy, bo pojawiały się nowe oferty z większą liczbą minut, lepszymi usługami i pakietami na Internet.
  Raz na dwa dni loguję się do internetowego BOK i sprawdzam wykorzystanie pakietu danych (mimo że mam widget z kontolą transferu danych)
  Śledzę na bieżąco blogplay i analizuję nowe oferty – a wszystko nie zajmuje mi więcej niż średnio 2-3h tygodniowo.
  Staram się być świadomym klientem i nie oczekuję od Play, że będzie mnie traktował jak księżniczkę i raz na dzień dzwonił i pytał czy aby nie za dużo korzystam z internetu.
  Rozwiązanie jakie zaproponował Play jest bardzo pobłażliwy.

 68. Zastanawiam się, ile prawdy jest w tych podlinkowanych we wpisie artykułach. Większość tego typu sytuacji jest wynikiem nie czytania umów, regulaminów taryf, bądź nieumiejętnej obsługi sprzętu. A potem płacz i do… mediów. Ze smartfonami jest jak z komputerami. Są osoby, które powinny się trzymać z daleka od tego typu sprzętów.

  Za każdym razem powtarzam do znudzenia, że ani propaganda masowych mediów, ani decyzje urzędnicze nie powinny zwalniać z myślenia ani z podejmowania świadomych wyborów :/

 69. "Nie wiem dlaczego nie wszysycy kupują opcje All Inclusive gdzie absolutnie nie ma żadnego ryzyka, nie wiem dlaczego klienci starszych taryf używajacy smartfonów nie migrują na nowe taryfy […]"

  To ja zapytam jak mozna nierozumiec, ze kogos moze nie byc stac na migracje.
  Nie jestm prorokiem jak autor tego newsa wiec bede pisal o sobie. Mam smartfona, synchronizuje go przez domowa siec i nie potrzebuje dodatkowych pakietow na internet bo 70% czasu spedzam w zasiegu sieci wi-fi, a 10zl do abonamentu to dla mnie duzo. I stwierdzenie, ze pakiety sa nie drogie… skoro ludzie ich nie kupuja to jednak sa. Bo to rynek ostatecznie weryfikuje cene -.-

  Co do tajemniczych polaczen z internetem to osobiscie mam z tym problem od kolo miesiaca, telefon sam zaczal laczyc sie z internetem tyle, ze mam wylaczone wszelkie opcje transferu poza wi-fi.

  • Weź się zastanów co piszesz!!!! 10zł to strasznie dużo za pakiet – zrezygnuj z telefonu będzie jeszcze taniej…

   • Dla studenta bez dochodow jest roznica miedzy abonamentem za 59zl, a 69zl.
    Moze jeszcze tak pakiet z muzyka… 2zl, jakis pakiecik minut za e-fakturke kolejne 3zl, i moze z dwa pakieciki po 5zl. Wszystko tanio, ladnie i bez problemu, a pozniej na rachunku stowka.
    Bo tanio…

 70. Pakiety All Inc. NIE SĄ drogie, a jak kogoś nie stać na taki abonament, to nie powinien mieć smartfona.
  Brawa dla Playa za gest, chociaż uważam, że za głupotę powinni płacić.

 71. Witam, to skoro już mowa o problemach z PLAY i internetem to ja mam problem z usługą PlayOnline. Mam modem Huawei E173u-2 i mimo, że modem leży odłączony od komputera i nie jest podłączony do sieci w Play widać, że następują połączenia z internetem i aktywacja pakietów dodatkowych mimo jego nie używania. Panie Marcinie czy mógłbym prosić o pomoc w tej sprawie ?? OK niestety odrzuciła moje reklamacje uznając je za niezasadne, mam już przygotowany wniosek o interwencję do UKE jednak zanim go przekażę to jeszcze chciałbym tą sprawę załatwić polubownie.

  kontakt do mnie: [email protected]

  • nie ma fizycznej możliwości żeby odłączony modem łączył Ci się z netem… przypadkiem ktoś Ci się na kompa nie włamał? nie masz routera? albo "życzliwego" sąsiada?

 72. Bzdurny Artykul!! sam zostalem oszukany! tylko ze udowodnic tego sie nie dalo nawet facet w sklepie zajal sie moaj sprawa ale tez nie dalo sie przebic gory!! byly to czasy kiedy jeszcze nie bylo allinclusive mialem pakiet w longplayu w ktorym widnialo sobie wolne 90mb;) wiec sobie uruchomilem internet (zawsze uzywajac licznika danych) wyszlo mi jakies 60 mb po polaczeni mowie git jeszcze 30 mb mi zostanie. przy fakturze patrze a mam przekroczone 40mb!! placilem wtedy za darmo bodajze 100 zł tylko dlatego ze play mial blad i wyswietlal wiecej mb niz mialem!! wyswietlil 90 a mialem tak na prawde 20!! przez blad systemu play placilem ja! wiec nie piszmy takich otwartych artykulow bo lubie playa ale tez sie na nim przejechalem…

 73. Problem pojawia się wtedy, gdy posiadając Pakiet Internet, opłata za dane doliczana są poza abonament…

 74. tak więc będzie możliwość zmniejszenia limitu kredytowego poniżej 1000 zł, czy też Play ma to w nosie i dalej będzie zgrywało wariata?

 75. moja sytuacja w takim razie jest tragiczna <tak w skrócie>jakiś czas temu otrzymałam drogą telfoniczną oferte abonamentową z play po wysłuchaniu opreratora zgodziłam sie po czym nasępnego dnia otrzymałam przesyłką kurierską paczke zawierającą telefon umowe itp. jednakże po przekalkulowaniu wszytkich kosztów stwierdziłam że rezygnuje po czym odesłałam przesyłke wraz z odmową umowy i nie podipsaną umową < zaznaczyć też musze że karta abonamentowa nie została aktywowana> pocztą polską na adres z pod którego paczka została do mnie wysłana , po czym przesyłka po kilku dniach bląkania się po Polsce do mnie wróciła więc podjełam kolejną probe odesłania paczki po konsultacji tel z biurem obsługi play otrzymałam adres na jaki powinnam wysłać paczke po czym tak uczyniłam , nie otrzymałam aż do dziś żadnej odpowiedzi od sieci play na temat anulowania umowy jednak w dniu dzisiejszym dostałam kolejny rachunek za abonament pierwszy w zeszłym miesiący przekroczył 140zł dzisiejszy natomiast wynosi nie cae 70zł jedankże postanowiłam zadziałać i podjełam decyzje telefonicznego ponownego kontaktu z biurem obsługi ….i tu najlepsze pani konsultantka poinformowała mnie iż pocztą polską przesyłki do nich nie dochodzą przez co nie otrzymali żadnej przesyłki na moje dane < co nawet jest zawarte w regulamnie play ze przesyłki do nich można wysyłać tylko za pomocą kuriera> ale jaoś nikt z centrali nie ponformował mnie podając mi właściwy adres pod jaki mam wysłać paczke a jednak zapytał mnie w jaki sposób chce ją odesłać …. co dalej :/

 76. problem z wysokimi rachunkami nie wynika z niewiedzy tylko ignorancji Play.
  Skoro potrafią informować o granicy osiągniętego limitu (u mnie 1300pln) do dlaczego nie potrafią wysłać prostego smsa że skończył sie pakiet internetowy? mógłbym kupić sobie kolejny.
  to jest probem!

  internet poza pakietem kosztuje 5zł za MB. taką stawkę Play nazywa "Tani Internet".
  I można to porównac do sytuacji kiedy na stacji paliw benzyna kosztowałaby 500 zł za litr czyba ze w czasie tankowania bedziesz wciskal co jakiś czas magiczny przycisk który sprawi ze kosztuje 5zł.

 77. Panie Marcinie, chyba najwyższa pora na drastyczne zmiany w cennikach i usunięcie telefonów z Androidem, Badą, W7 i iOSem z taryf Stan Darmowy.

 78. co do komentarza do mojej prośby z 19.08.2011 @ 11:48:40.

  Modem jest odłączony, leży na biurku obok laptopa, zamknięty na klucz, ja siedzę w pracy więc nic i nikt nie mają to tego dostępu. więc w tym cały sęk bo wiem, że modem sam nie powinien się łączyć i z moimi dwoma innymi modemami takiego problemu nie ma. Wszystko zaczęło się po tym jak skończył się rabat na abonament (przez 3msc był za 1zł)

 79. Dlaczego PLAY płaci za głupotę swoich klientów?! Dlaczego inni klienci świadomi z produktu który posiadają nie dostają takich "gratisów"? Według mnie to nie sprawiedliwe i osoby które otrzymały tak duże rachunki powinni zapłacić.

  • Zgadzam się – ludzie powinni odpowiadać osobiście za swoją głupotę. Sytuacja przypomina dawną aferę z opcjami po której wiele firm zbankrutowało a potem próbowało wyciągnąć od państwa rekompensatę. Całe szczęście nikt im wtedy nie umorzył długów i zadziałało prawo ewolucji – ryzykanci zbankrutowali, mądrzejsi przetrwali.
   Jest wiele sposobów na uniknięcie nieskończonych rachunków:
   – abonament z all inclusive i bezpiecznym internetem
   – darmowe aplikacje (dla Androidów) monitorujące transmisje danych i odłączające internet po jej przekroczeniu
   – wyłączenie internetu i korzystanie tylko z wifi

   Jedyna wina play to że wciska smartfony ludziom którzy ich nie potrzebują i nie rozumieją – potrzeba lat pracy u podstaw :)

 80. Jasne, Play wcale nie oszukuje klientów… Zgłosiłem niezgodność towaru z umową prawie 3 miesiące temu, oddając telefon. Nowy miałem mieć po dwóch tygodniach. Nie mam po dzień dzisiejszy… Może i nie oszukaliście na pakietach internetowych, ale w innych sprawach działacie fatalnie. Cóż, niech sąd rozsądzi.

 81. Odnieście się jakoś do informacji o tym, że zatrudniliście dziewczynę dla wojewódzkiego by wykorzystać to dla waszego powstającego serwisu randkowego. Jeśli taka jest prawda to zaczynacie mnie dziwić. Czuję niesmak i tyle. Dla szukających można coś znaleźć w serwisach plotkarskich jak np. Teleszoł o tym.

 82. Polecam APNDroid plus 3G Watchdog i nigdy mi Play nie „ukradł” nawet złotówki. Wystarczy czytać i byś świadomym swoich decyzji i konsekwencji z nich wynikających. I mogę się założyć że sprzedawca w Play proponował taryfy All Inclusive ale żal było 10zł …”bo ja z internetu nie korzystam….”

 83. no ładnie, Play z własnej woli umorzył rachunki ludzi, którzy nabili takie kwoty z własnej winy, nie Playa, a i tak znajdują się malkontenci. Brawo Play, świetna robota :)

 84. Oszukuje! Podziele się moją historią…..

  PLAY OSZUKUJE. Może przed wyborem nowego operatora zainteresuje was moja historia. 3 miesiace temu zastanawialem sie nad przedluzeniem oferty. Jednak po rozmowie z konsultantem zrezygnowalem z tego (nie podpisałem aneksu który do mnie przysłali itp. – mogę – mam 10 dni na podjecie decyzji). Pomimo tego, że nie podpisałem aneksu wystawili mi nową fakturę na nowy abonament!!!! natychmiast zgłosiłem tą pomyłkę do BOK. Powiedzieli, żebym naturalnie nie płacił tej faktury. Konsultant zglosił sprawę do działku faktur i płatności i sprawa narazie obrosła kurzem. W kolejnym miesiacu rozliczeniowym dostałem już standardową, poprawna fakturę, która naturalnie zapłaciłem. Po jakimś czasie dostałem sms'a żebym uregulował płatności. Chodziło o tą bezpodstawnie wystawioną fakturę na nowy abonament. Zadzwoniłem do nich. POWIEDZIELI ZE WYŁĄCZĄ MI TELEFON ZA 2 TYGODNIE JEŚLI NIE ZAPŁACĘ ZA BŁĘDNĄ FAKTURĘ!!! BO oni o niczym nie wiedzą. Byli zdziwieni, że nie mam nowego abonamentu!!?? MAJĄ NIEZŁY BURDEL! w końcu wyłączyli mi telefon – w trakcie trwania postępowania reklamacyjnego tej faktury – to chyba niezgodne z prawem. Nie będę przecież płacił za coś czego nie zamawiałem , było by to równoznaczne z przyznaniem im racji. Po 2 miesiacach, kiedy termin 30 dni na rozpatrzenie reklamacji już minął, przyznali mi racje i powiedzieli, że mogą mi obniżyć abonament o 50% przez nastepne 6 miesiecy JEŻELI zapłacę ZA FAKTURĘ KTÓREJ NIE POWINIENEM MIEĆ. Wyniosło by mnie to prawie tyle samo, co ta cała obniżka abonamentu była by warta. Dodatkowo, nie zaproponowali mi żadnego odszkodowania za ich bląd, w końcu ZABLOKOALI MI POŁĄCZENIA WYCHODZĄCE. FINAŁ SPRAWY JESZCZE NIE ZNANY. Rozważam zgłoszenie sprawy do Rzecznika Praw Konsumenta i mediacja przez nich w moim imieniu. Zastanówcie się, czy wam się opłaca z oszustami takimi jak PLAY. Jesteście niegodni!

 85. A według mnie play nabija w butelkę klientów.

  Mają spierdolony licznik od danych mb i przez to idzie im w górę.

  Byłem na samym początku play i na szczęśnie nie miałem rachunku takiego bo były wtedy telefony tylko na javie. Przeszłem do T-M mam LG GT540 i ani złotówki z internetem poblokowany oczywiście. A u cioci to ciągle rchuny po 200-300 zł.

  • Widać, że ciocia potrafi korzystać z internetu. Jeżeli chodzi o rozliczenie transmisji to platforma bilingowa jest daleko od tej w PLAY. Tam robią korektę STANU MB kilka razy w ciągu dnia bo sami nie są pewni ile ty tych danych pobrałeś…

 86. Witam,
  dziś dzwoniłem do biura o.a. – mam taryfę longplay 69 – i sądząc po tym wpisie Pana Rzecznika jak i informacjach na stronie play – myślałem, że mogę przejść na jakąś niewiele droższą taryfę All Inclusive, zyskując trochę MB. Otóż Pani konsultantka powiedziała że NIE mogę. Mogę tylko na wyższą w ramach Longplay – co jest o wiele droższe, patrząc na analogiczne koszty internetu.

  Generalnie jestem zadowolony z sieci, z możliwości play24 – i czekam aż tam będą dostępne oferty zmiany abonamentu, tak by się przekonać co naprawdę jest dostępne…. bo muszę przyznać, że jestem skołowany w tej kwestii….
  Jeśli ktoś wie jak to wygląda, proszę o info.

 87. To ze ludzie nie potrafią korzystać ze smartphone'ow w cale mnie nie dziwi, przeskok z symbiana albo softowego "OSa" nie dla wszystkich jest dobrym rozwiązaniem. Nie mniej jednak, NIE WIEM DLACZEGO!? Wasi Konsultanci nie informują ze paczka danych którą abonent ma do wykorzystania działa tylko w rzeczywistym zasięgu Play w tym przypadku żadna taryfa typu SuperExtraHiperMega Inclusive nic nie daje! Tak samo jak nie wiem dlaczego Wasi Konsultanci nie informują o tym że jest coś takiego jak roaming krajowy i wtedy, tak jak wyżej napisałem paczkę danych można sobie wsadzić nie powiem gdzie. Także wszystko fajnie, pięknie ze wzięliście te rachunki na siebie (w co mi się wieżyc trochę nie chce, ale zobaczymy), ale jak zwalacie na użytkowników, ze nie potrafią korzystać z Androida to zacznijcie zatrudniać albo edukować swój personel. Bo prawda jest taka ze jakby kowalski przy podpisywaniu umowy wiedział na czym naprawdę stoi, to dwa razy by się zastanowił nad kupnem takiego telefonu albo z miejsca poprosił by o zablokowanie niektórych usług.

  • Gdybyś zadał sobie nieco trudu i przeczytał regulamin taryf All Inclusive, może zauważyłbyś, że paczka danych obowiązuje również w roamingu krajowym a tak, to się tylko ośmieszyłeś. Fail!

   • Fail to mozesz sobie napisac na czole, a zanim ocenisz najpierw zapytaj, w kwietniu 2010 roku nie bylo taryf AllInclusive i paczki danych (ja miałem 2GB) nie dzialaly w roamingu krajowym w taryfach Stan Darmowy. Uwierz mi ze ja jestem swiadomym uzytkownikiem i wiem za co mam placic a za co nie. I mnie problem ponadto dotyczył tego, że dzwoniłem i zlecałem wyłączenie usług dodatkowych związanych z internetem aby nie ponosic dodatkowych kosztów a konsultanci Play tego nie robili! to jest FAIL!

 88. Myślę, że PLAY powinno niestety odciąć "grubą kreską" dotychczasową firmę, czy grupę ludzi odpowiedzialnych i organizujących pracę BOK i konsultantów. BOK PLAY to porażka. Powinni popracować kilka miesięcy i stworzyć naprawdę profesjonalnie działający BOK, przynajmniej działający na poziomie W3 lub jeszcze lepszy. Wówczas W3 nie miałoby argumentu przeciw PLAY o słabej obsłudze klienta, niedoinformowanych klientach… Nie rozumiem, dlaczego do tej pory nie chcą tego zrobić.

 89. Problem z Play-em polega na ich tragicznym zasięgu i jakości. Sam się o tym przekonałem. Moja reklamacja nie została uznana.__"Mam w Play pakiet taniego internetu (2Gb).W telefonie mam zaznaczone żeby nie pobierać danych w roamingu. Poza tym gdy podłączam telefon do komputera (laptopa) i wykorzystuje jako modem zawsze sprawdzam kodem*140# czy jestem w zasięgu taniego internetu. Reszta w zgłoszeniach poprzez Play 24. Nikt mi nie zaproponował umożenia kwoty i wręcz uniemożliwiali mi przejść na inną taryfę.

 90. Zawsze przy próbie pobierania danych w roamigu wyświetla się komunikat, że pobranie danych w roamigu może wiązać się z dodatkową opłatą. 31.01.2011 o godz 15:07 pobierałem plik 605600kB i nie było problemów. Tel podłączony jako modem, dostępność taniego internetu sprawdzona kodem *140#.
  Dzisiaj tj. 28.02.2011 o godz 18:30 sprawdziłem czy jestem w zasięgu taniego internetu(oczywiście byłem) i podłączyłem tel do komputera jako modem. Ściągnąłem plik 372400Kb. Chcąc sprawdzić ile zostało mi z pakietu złotówek wybrałem kod *101# i przeżyłem szok. Saldo kwoty wydanej poza abonamentem wynosiła 450 zł.Zalogowałem się na Play 24 i okazało się że pakiet taniego internetu pozoatał bez zmian a ja widocznie pobierałem dane w roamigu. Przy pobieraniu danych żadna inforamcja wczesniej się nie pokazała że korzystam z pobierania danych w roamingu.

 91. 31.01.2011 pobierałem dane ponad 605000Kb z tego samego miejsca i korzystałem z taniego internetu. Jak to mozliwe że sprawdzając wcześniej czy jestem w zasięgu taniego internetu (oczywiście byłem) i mieszkając we Wrocławiu blisko centrum gdzie ponoć Play ma super zasięg jestem łączony z inną siecia i narażony na kilkusetzłotowe rachunki."
  Opowiedź:
  "W odpowiedzi na zgłoszenie uprzejmie informuję, iż dnia 28 lutego 2011 o godzinie 18:30 połączył się Pan z internetem w strefie Plus, dlatego też została pobrana opłata zgodnie z cennikiem usługi a nie z pakietu który posiada Pan na swoim koncie. Proponuję Panu założenie blokady aby telefon nie łączył się w innej strefie niż w której telefon korzysta z nadajników Play. Aby włączyć taką blokadę może Pan włączyć poprzez Play 24, składając w biurze obsługi klienta dyspozycje o włączenie blokady lub poprzez wpisanie w klawiaturze telefonu kodu *111*51*1# oraz zatwierdzeniem go zielona słuchawką."

 92. Blokada może i jest rozwiązaniem. Ale wyjężdzając poza Wrocław i chcąc ściągnąć pocztę muszę tę blokadę wyłączyć. I zostanie wyłączona w ciągu 24 godzin. Nie mam czasu czekać doby aby ściągnąć poczte,

  No i reklamcji nie uznano. Przeszedłem na LongPlayII 69, 1Gb internetu (nie w strefie Play) i bezpieczeństwo że jak nie ma zasięgu Play lub skończy mi się transfer połynę z kasą.

 93. Play nie oszukuje klientów?

  Przytoczę Panu odpowiedź jednej z waszych konsultantek (zgłoszenie numer 31671581), w odpowiedzi na skargę dotyczącą zachowania konsultanta przy przedłużaniu umowy, gdzie dzięki „kreatywności” konsultanta będę płacić przez dwa lata co miesiąc 20 zł wiecej. Pomijam już fakt, że z zapisów umowy ciężko wywnioskować jaki będzie rzeczywisty koszt abonamentu – zapisy aneksu przedłużającego umowę to jeden wielki burdel i syf.

  „Nadmienię, że rozmowa z konsultantem została odsłuchana w zgłoszeniu 31335346. Wynika z niej, że konsultant popełnił omyłkę (sic!) podczas prezentowania Pani oferty promocyjnej, łącząc dwie różne promocje. Przedstawiona przez konsultanta oferta w rzeczywistości nie obowiązuje w naszej sieci”.

  To będą ostatnie dwa lata w Play, dwa miesiące temu skończyła mi się umowa na Play Online, której nie mam zamiaru przedłużyć i z czystym sumieniem odradzam się pakowanie w ten syf, który gotujecie swoim abonentom – niekompetentnych ludzi na infolinii, problemy z zasięgiem, itd. Podejrzewam, że również jest coś nie tak z naliczaniem danych w ramach pakietu 1gb, ale to już będzie kwestia osobnej reklamacji.

 94. Na pewno nie macie sobie nic do zarzucenia. W końcu kto przyzna się do błędu i do skubania klientów? W orange 80MB wystarczyło mi na cały miesiąc (pogoda maile i czasami www) w play 80MB wystarcza na kilka dni. I proszę mi nie wciskać że nie czytam instrukcji !!!! Macie błąd w systemie !!! Co z klientami którzy zastraszenie waszymi listami wpłacili po kilka tysięcy zł?? Oddacie kasę ??

 95. Nie rozumiem jak ludzie w XXI wieku, kiedy smartfony są bardzo popularne, bowiem w telewizji, internecie, gazetach o nich pełno, nie potrafią dobrze zabezpieczyć się przed kosztami. Czy społeczeństwo jest aż tak zacofane? Kupując tego typu telefon powinniśmy mieć świadomość, że aby móc wykorzystać jego wszelkie funkcje musi on mieć dostęp do internetu (aktualizacje, itp.). W tym celu play oferuje wiele ciekawych ofert, aby nie "nabić" sobie rachunku na 1000 zł. Ja sama korzystam z Mixtury All Inclusive i mimo intensywnej eksploatacji smartfona nigdy nie "zjadło" mi pieniędzy z konta. Po wykorzystaniu pakietu 250 mb internet mam ZA DARMO (wolniejszy, ale całkowicie darmowy). Poza tym włączona została przeze mnie opcja automatycznego wyłączania dostępu do internetu poza strefą taniego internetu play (można to zrobić w Play24) oraz wyłaczone przesyłanie danych w roamingu (do wyłączenia w opcjach telefonu). Takim oto sposobem jestem szczęśliwą posiadaczką smartfona z pełną świadomością, że nigdy nie zostaną mi doliczone dodatkowe koszty, aczkolwiek mam dostęp do wszelkich funkcji telefonu. Niestety większość ludzi kupując taki telefon nie ma zielonego pojęcia o jego funkcjach (z większości owych funkcji nawet nie potrafi korzystać…) przez co wychodzą takie sytuacje jak obecna. Jest to przykre, bowiem wystarczy poczytać trochę na internecie co to jest smartfon, aby ustrzec się przed kosztami. Uważam, że play zachowało się świetnie, mimo że nie musieli tego robić. Koszty za internet to tylko i wyłącznie wina niedoinformowanego użytkownika smartfona, a nie operatora.

 96. Ja tylko dodam, że gdyby pracownicy w play potrafili przedstawić klientowi w co się pakują takich historii by nie było. Wam przede wszystkim zależy na podpisaniu umowy z nie zawsze dobrze poinformowanym klientem.
  A tak poza tematem. Jak wytłumaczyć Pani w salonie, że migrując z fresha do mixa nie ma opłaty aktywacyjnej? Ta upiera się, że zawsze, była, jest i będzie.

 97. To jest niesamowite. Mnóstwo ludzi pisze o tym, że system w PLAY działa kijowo bo nie można określić dokładnie ile zostało danych, liczniki się nie aktualizują na bieżąco, błędy pracowników, bo brak informacji, że nowa taryfa będzie obowiązywać od dnia xy itd itp ale jak widać większość jełopów dalej pisze o tym, że ktoś nie umie korzystać ze smartfonów. To jest właśnie super zarąbisty kraj z wykształconymi ludźmi. A najlepsze jest to, że prawo jest tak skonstruowane, że nie można play poprosić o liste IP i czas z datą połączenia a co za tym idzie mogą robić sobie co chcą. Ale dalej piszcie bzdury na temat wielkich umiejętności korzystania ze smartfonu. Sam mam koleżankę, która przy przedłużaniu umowy dostała telefon jaki proponował konsultant/sprzedawca (bo był za 1 PLN i piękny i nowoczesny) a o pobieraniu danych czy propozycji dodatkowego pakietu MB mowy nie było w ogóle i laska miała szczęście, że w dniu umowy zaglądnąłem do niej i poblokowałem wszystkie transfery w telefonie bo by się wyrobiła z kasy od samego leżenia telefonu na stole, bo oczywiście aktualizacje już szykowały się do pobierania. Większości osłów tutaj powinno się poblokować, żeby się nie wypowiadali bo nie mają bladego pojęcie co się dzieje dookoła nich. Jak już cieciu jeden z drugim tak żeś jest mądry i potrafisz wgrać/wyłączyć pobieranie danych to wiedz, że konsultanci wpychają klientom telefony jakie im pasuje i wcale bym się nie zdziwił jakby mieli wypłacaną prowizję od takich naciągniętych w megabajty klientów. W większości przypadków ludzie przychodzą i pytają jaki telefon Pan proponuje, więc nie piszcie farmazonów, bo to są aparaty świadomie wciśnięte przez sprzedawców bez jakiejkolwiek wzmianki o dodatkowych możliwych kosztach. Tacy wspaniali sprzedawcy mają tylko piękne gadki na temat wspaniałej pogody i tym mamią ludzi. Małolaty – szkoła się zbliża pora przestawić zegarki na czas szkolny.

  • Jedno przychodzi mi na myśl: Hahaha! Pisząc te swoje wypociny – gubisz się w nich. Zdecyduj się w końcu czy to wina niedoinformowanych ludzi, którym nie chce się przed zakupem dowiedzieć co to jest smartfon, czy jednak obsługi play! Najpierw piszesz "Ale dalej piszcie bzdury na temat wielkich umiejętności korzystania ze smartfonu.", a następnie, że masz koleżankę, która nie potrafi zablokować transferu danych w swoim smartfonie. Przepraszam bardzo, ale skoro nie posiada takich umiejętności powinna zapytać w salonie/znajomych/poczytać na internecie, a nie brać telefon, bo "jest piękny i nowoczesny"! Obsługa w play domyśla się, że skoro ktoś kupuje smartfon – wie jak się go używa. Jeśli zaś użytkownik nie ma wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii – powinien zapytać sprzedawcę w salonie! Gdyby nie przypadek Twoja znajoma byłaby kolejnym płaczącym i leniwym posiadaczem smartfona, który "ma 1000 zł rachunku przez play", a nie ze swojej winy. Ludzie myślcie, to nie boli…

   • na Twój komentarz za to można zareagować nie hahaha tylko buhahahaha. Tyle w temacie a głupoty nawet nie chce mi się komentować. Grunt, że ty jesteś uświadomiony. Zobaczymy jak będziesz miał 50+ lat i gówniarze będą cię rolować jak chcą a z ciebie będą darli łacha jak ty dziś z innych. Jeszcze 5 lat temu wcale nie było takie normalne nawet biorąc smartfona, że straci się kasę na transfer. Dopiero jak się pojawił ios i android stało się to całkiem możliwe i prawdopodobne. Druga sprawa – to boli cię, że komuś anulują a tobie nie ? To raczej im zazdrościsz i jesteś złośliwą kreaturką.

    • Sam obrażasz ludzi 50+, twierdzisz, że to oni są rolowani – czyli innymi słowy głupi i naiwni. Ja nie stwierdziłam, że to starsi ludzie są leniwi i nie czytają o smartfonach, bo to tyczy się również młodych osób. Nie rozumiem dlaczego wywnioskowałeś, że pisałam o ludziach starszych – kompleksy?
     Czy mnie boli? Znów nie czytasz uważnie, może jakiś kurs czytania ze zrozumieniem? Stwierdziłam tylko: "Uważam, że play zachowało się świetnie, mimo że nie musieli tego robić." Czy widzisz tu gdzieś fakt, że mnie to "boli"? Jest to jedynie zdanie stwierdzające klasę play, a nie zazdrość i złośliwość.

 98. Prawda jest taka, że brak wiedzy (a właściwie lenistwo) nie usprawiedliwia. Jak wspomniano wcześniej, większość użytkowników kupuje smartphony, bo to modne nie mając zielonego pojęcia o tym, że funkcja telefonu jest już jakby dodatkiem. To nic innego jak przenośne terminale – terminal potrzebuje połączenia z siecią niemal non stop. Wodotryski, którymi raczą na dzień dobry czy android czy windows od 6.5 w górę czy tez iOS – to wszystko wymaga połączenia z internetem, czy tego chcesz czy nie użytkowniku. Pomijam sprawę funkcjonalności szpiegujących (tak, tak – szpiegujących, google wiedzie prym póki co), którymi naszpikowany jest choćby android (reszta też). Wszystko to wymaga transferu – aczkolwiek ciężko jest mi sobie wyobrazić transfery rzędu 1GB na godzinę, którym czytałem w artykułach.
  Jako wieloletni użytkownik telefonów, smartphonów, który zmienił taryfę longplay na odpowiednik all inclusive max chciałbym OBALIĆ wszelkie brednie jakie krążą po sieci. Rozliczanie pakietów jest zgodne z rzeczywistością. Sam aktywnie korzystam z transmisji danych (iPhone4) zarówno na BTSach Play jak i Plusa. To, że operator umarza rachunek za należne mu usługi to ukłon w jego stronę, ponieważ jest to działanie na szkodę firmy dla dobra klienta, który defacto jest głąbem, bo nie zapoznał się z instrukcją telefonu, który zakupił.
  Kilka "rad":
  – jak nie masz pakietu max (strefy) WYŁĄCZ ROAMING DANYCH!
  – korzystaj z "blokady transmisji danych" w play24 – zapoznaj się!
  – po przekroczeniu granicy Polski wyłącz "dane sieci komórkowej" jeżeli nie masz zamiaru korzystać z internetu
  – w przypadku zamieszkiwania w terenach przygranicznych ustaw manualnie operatora – zaoszczędzisz na 'przypadkowym' roamingu głosowym i danych
  Instrukcje jak dla dziecka. Miejmy nadzieje, że aktualna akcja nieco rozjaśni w głowach na temat smartphonów części beztroskich użytkowników. Co do sprawiedliwości umarzania części kwoty rachunku – temat dyskusyjny, bo uderza to w aktywnych użytkowników, którzy sumiennie regulują rachunki za wykorzystane usługi (ile by ten rachunek nie wynosił). Ale z poziomu relacji firma<->klient, działanie jest uzasadnione (niekoniecznie ekonomicznie).

  • Jeśli Play chce kasować klientów 5zł/1MB (mnie skasował na 1300zł) poza pakietem to powinien rzetelnie liczyć kilobajty i dać możliwość kontroli. Oni nie wysyłają nawet jednego smsa który powiadomiłby o kończącym się pakiecie. Natomiast sms o tym że w wysmażyłem w 2h 1300zł przyszedł bezproblemowo.
   Na zgłoszoną reklamację wytłuszczonym drukiem napisano ze jak wpłacę kaucję to podwyższą mi limit.

   Zgłosiłem prośbę o anulowanie rachunku, jednak sprawa jest rozpatrywana i zapewne jak wszystkie poprzednie skończą się negatywnie dla mnie. Znowu odpowie jakiś automat, który czyta wybiórczo.

   Mimo cienia nadziei zmuszony jestem wejść na drogę sądową bo wątpię by słowa Rzecznika Play miały jakąś wartość. Moją jedyną linią obrony jest brak kontroli nad pakietem. Play nie udostępnia żadnych narzędzi które zapewniają kontrolę nad ilością wysłanych/odebranych bajtów. Strona nie pokazuje aktualnych danych, często jest niedostępna i ma przerwy w działaniu.
   Natomiast zliczanie "kasy nabitej" 5pln za 1mb opanowali do perfekcji.

   Aby pomóc sobie i innym polecam
   .

   mamy przynajmniej tanio dostęp do najważniejszych informacji o naszym koncie. Bo wchodząc ostatnio na stronę play zapłaciłem 7.5pln.. tyle kosztowało mnie sprawdzenie konta, bez pakietu.

 99. Czytałem część postów, jednak nie zauważyłem ( może te których nie przeczytałem ) jednej kwestii, Play nie jest święty, ponieważ wg regulaminu jest włączony dopiero 24 – 01 , wiec idac do salonu kupując trzeba czekać na korzystanie z telefonu jeden dzień , ponieważ trzeba czekać aż Wielmożna Sieć Play włączy pakiety minut itd , ponieważ wszystko do 24 jest naliczane do rachunku, zwykły śmiertelnik, który nie korzystał z Androida i ten się zaktualizuje, 2.1 nie ma możliwości wyłączenia trzeba app android, 2.2 juz to umozliwia jednak czy tępa obsługa w salonie, która nie wie co sprzedaje w tym pomoże ? Nie sądze, byłem w 4 salonach we Wrocławiu i nikt mi nie pomógł ( wiedziałem co zrobić , chciałem sprawdzić obsługę ) więc nie róbcie się na takich świętych, bo A macie niekompetentnych ludzi już w salonie, nie wspominając o BOK , B sami nabijacie rachunki i z łaską je chcecie anulować. Nie będę skanował pisma z Orange , które po takim samym przypadku anulowało rachunek z 800zł i dorzuciło 5GB internetu co miesiąc przez rok, chyba, że Pan Marci chce proszę napisać maila, oczywiście domślam się, ze mój post zostanie usunięty z tego względu iżpowiedziałem prawdę o śmierdzących zagrywkach Play

 100. Panie Gruszka nie ośmieszaj się Pan!
  5 gr za 10 kB (dziesięć kilobajtów!!!!!) To co najmniej 10 razy drożej od Waszej konkurencji! Ja też, kupując swojego pierwszego smartfona wykupiłem jedynie pakiet 5 MB bo w domu mam WiFi, w pracy WiFi, a zwyczaju przeglądania stron www podczas jazdy samochodem nie posiadam. Więc pewny byłem że mi to wystarczy. Do czasu gdy przyszedł rachunek na 870 zł. Mój telefon w magiczny sposób pobrał sobie z sieci niemal 200 MB! Powinieneś Pan iść na kolanach do częstochowy i błagać o wybaczenie za te kłamstwa co wypisujesz. 5 gr za 10 kB to rozbój w biały dzień! I to nie w roamingu, co jeszcze bym zrozumiał ale we własnej sieci! Jesteście zwykłymi oszustami i tak konstruujecie swoje taryfy żeby z ludzi idiotów zrobić. Na szczęście mam jeszcze tylko 2 miesiące umowy. Przykro mi też że konsultanci którzy do mnie dzwonią z propozycją przedłużenia umowy proponują mi droższą ofertę niż miałem do tej pory. Cieszy mnie jednak jak czytam wypowiedzi innych Waszych klientów że ludzie otworzyli oczy i widzą że Play poza nędznym zasięgiem, drogimi usługami i super szybkim internetem "4G" z prędkością limitowaną do 512 Kb/s nie oferuje absolutnie NIC!

  • Brawo za ten tekst,zgadzam się całkowicie,Play to oszusci ,sam mam 4 numery w tej firmie,i tylko czekam kiedy skończy się mi umowa,a Bok i reklamacje to totalna porażka

  • ja Cię kręcę ale ludzie nie myślą. 5 MB? Przecież to nic….!!!!!
   Skoro tel Twój pobrał 200 mb to podejrzewam, że masz smartfona. Tak się składa że urządzenia te pobierają automatycznie przeróżne aktualizacje. Jak widzę w trakcie testów Huaweia szczególnie te z androidem.
   Jak już chcesz mieć tak zaawansowane urządzenie to naucz się z niego korzystać. Za nie wiedzę się płaci.
   p.s.
   Nie sądzę żebyś miał zwykły telefon po tym co piszesz.

  • OMG.. nastepny, ktory nie potrafi czytac.. w regulaminie jest jak byk napisane, ze raz w miesiacu miedzy poloca a pierwsza pakiety nie dzialaja.. Badz swiadomym konsumentem i nie zachowuj sie jak bydlo dookola – czytaj regulaminy

  • Color: To że w umowie jest taki zapis jeszcze nie oznacza, że jest zgodny z prawem.
   A gdyby był zapis, że jeśli skorzystasz o tej porze z neta to tracisz cały swój majątek, żonę i psa?

   To, że pakiet nie działa w tych godzinach jest co najmniej śmieszne.
   Taką klauzulę powinno zgłosić się do urzędu antymonopolowego aby wpisał do rejestru klauzul zabronionych.
   Zamiast szukać pieniędzy na skraju zasad moralnych powinni zwyczajnie wyłączyc dostęp do Internetu. Ciekawe ile kasy Play zarobił na tej jednej godzinie w miesiącu. Zapewne satrczyło na limuzynę dla Prezesa ;)… kto wie czy nie lepiej.

 101. Jeśli Play chce kasować klientów 5zł/1MB (mnie skasował na 1300zł) poza pakietem to powinien rzetelnie liczyć kilobajty i dać możliwość kontroli. Oni nie wysyłają nawet jednego smsa który powiadomiłby o kończącym się pakiecie. Natomiast sms o tym że w wysmażyłem w 2h 1300zł przyszedł bezproblemowo.
  Na zgłoszoną reklamację wytłuszczonym drukiem napisano ze jak wpłacę kaucję to podwyższą mi limit.

  Zgłosiłem prośbę o anulowanie rachunku, jednak sprawa jest rozpatrywana i zapewne jak wszystkie poprzednie skończą się negatywnie dla mnie. Znowu odpowie jakiś automat, który czyta wybiórczo.

  Mimo cienia nadziei zmuszony jestem wejść na drogę sądową bo wątpię by słowa Rzecznika Play miały jakąś wartość. Moją jedyną linią obrony jest brak kontroli nad pakietem. Play nie udostępnia żadnych narzędzi które zapewniają kontrolę nad ilością wysłanych/odebranych bajtów. Strona nie pokazuje aktualnych danych, często jest niedostępna i ma przerwy w działaniu.
  Natomiast zliczanie "kasy nabitej" 5pln za 1mb opanowali do perfekcji.

  Aby pomóc sobie i innym polecam .

  mamy przynajmniej tanio dostęp do najważniejszych informacji o naszym koncie. Bo wchodząc ostatnio na stronę play zapłaciłem 7.5pln.. tyle kosztowało mnie sprawdzenie konta, bez pakietu.

 102. Ja tam mam PLAY na kartę i jestem bardzo zadowolony. A w abonament nie wejdę z powyższych powodów. Jednak co prepaid to prepaid.

 103. gdyby sieć tak naprawdę dbała o nas, to umożliwiliby nam posiadaczom LP69 bezproblemowe przejście na AI.
  chętnie bym migrował, bo i tak płacę 75 zł co miesiąc.
  ale ani myślę podpisywać nowej umowy, gdy do końca obecnej mam niecałe 10 miesięcy.

 104. Ależ można przejść. Sam przeszedłem.
  Fragment regulaminu:
  "Oferta Promocyjna „Migracja na Ofertę LongPlay Plan Cenowy II” („Oferta Promocyjna”)
  skierowana jest do Abonentów Sieci Telekomunikacyjnej P4 korzystających z Oferty Play
  Abonament, Oferty Promocyjnej „Play Abonament 40”, Oferty Promocyjnej „Play Lajt”, Oferty
  Nowy Play Abonament, Oferty Rozmawiaj i pisz, Oferty Rozmawiaj bez końca, Oferty One Play,
  Oferty Promocyjnej „One Play PRO”, Oferty LongPlay, którzy zmienią swoją dotychczasową
  ofertę na ofertę LongPlay Plan Cenowy II” zgodnie z niniejszym regulaminem."
  https://www.play.pl/resources/pdf/Migracja_na_Ofer

  LongPlay Plan Cenowy II to są oczywiście oferty All Inclusive.
  .

 105. Dlaczego Play w slonie i Play w internecie to dla abonenta dwa różne Pleye?Podpisując umowę w salonie nie można skożystać z oferty w internecie bo można narobić sobie kłopotu. Ja z braku czasu tak zrobilam i mam dwa abonamenty, a nie o to mi chodzilo…

 106. CENZURA< CENZURA< CENZURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zniknął mój wpis z wczoraj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 107. Mam All Inclusive MAX, czyli 1GB i złego słowa powiedzieć nie mogę. Ściągam programy z marketu, oglądam YouTube (zawsze w HQ), czytam wiadomości, zasysają mi się tam jakieś rzeczy do nawigacji na bieżąco i jak dotąd max co wykorzystałem to 100mb z tego gigabajta…
  Poza tym zaorałem sobie oficjalną apkę Play24 i w każdej chwili mogę sprawdzić ile mi jeszcze zostało transferu w pakiecie, o ile przekroczyłem abonament itd itp…

 108. wow… jestem zaskoczony ze siec az w takim stopniu idzie na reke klientom – ktorzy z wlasnej "madrosci" nabily rachunki o_O

 109. czytał tego i tak już nikt nie będzie,ale mimo to napisze kilka słów.. Marcinie, mylisz się mówiąc że Wasz system sie nie myli… Udowodniłem to już nie jeden raz. mi pobrało danych za ZALEDWIE (około) 5 setek.. Problem polegał na tym, że nie byliście w stanie podać mi więcej informacji poza jedną.. że tak pokazał system.. Więcej nie posiadaliście nic!! Skoro nie wiecie z im się łączyłem, skoro prowadziłem rozmowe w zasięgu nadajnika naście kilometrów od tego do którego wg Was byłem zalogowany, a Wy odpowiadacie że telefony utrzymują połączenia nawet do 70km… przy czym po drodze było ileś tam nadajników… Telefon łącznie (in i out) zarejestrował mniej więcej połowe ilości MB niż te które niby pobrałem, na dodatek były to dane z kilku miesięcy.. Takich argumentów mam więcej, ale Wy nie chcieliście ich słuchać.. Śmiem twierdzić, że wymyślenie oferty ALL….i późniejsze umorzenie należności jest rozwiązaniem ratującym Was, i Wasze tyłki przed masowymi pozwami, bo nie jesteście w stanie wykryć gdzie leży problem, a to rozwiązanie jest proste, skuteczne, a przede wszystkim tańsze niż szarpanie się po sądach.. Mnie zmusiliście (poprzez wyłączenie telefonów) do zgody na umorzenie spornego rachunku, ale nadal niesmak pozostaje, bo albo jestem głąbem który dorwał się do czegoś z czego korzystać nagle przestał potrafić, albo oszustem i cwaniaczkiem, który narozrabiał, a potem nie chce płacić.. Umorzyliście mi, ale powiedz jak byś się czuł, gdybym oświadczył że nie musisz już oddawać mi tego tysiąca…?

 110. Marcin, wychodze z pytaniem do Ciebie, jesli limity kredytowe w play sa ustalane srednio na ok 1000zl to jakim cudem nabito rachunki ponad?
  I czy nie prosciej obnizyc te limity? Niejednokrotnie rodzice prosili pisali pisma do BOK o obnizenie llimitu, odpisuja nie da sie i juz. Przeciez polowa spraw nie miala by wogole miejsca! Czy to naprawde takie trudne?

  Pozdrawiam z nad morza :)

 111. witam,
  sprawa nie dotyczy wszytstkich operatorow mam telefon na androidzie (samsung galaxy s) w T-mobile co miesiac mam 2GB do wykorzystania. nigdy limitu nie przekroczylam nie zostaly mi nigdy doliczone koszty za pakietowa transmije danych. a gdy zbliza sie koniec limitu jestem informowana o tym sms. poza tym w T-mobile jest ryczalt wiec nawet jesli przekroczylabym moj pakiet to nie mam doliczanych zadnych kosztow.
  Pozdrawiam

 112. Posiadam Motorolę Defy i taryfę All Inclusive z pakietem 250mb, zainstalowałem APNDroid, w domu korzystam z Wi-Fi, na mieście z neta od operatora, zaznaczyłem w opcjach telefonu aby po 15 minutach od wygaszenia ekranu rozłączył połączenie z netem i jakoś kosmicznego rachunku ani razu nie dostałem.
  Uważam, że jak się kupuje smartfona to najpierw trzeba o nim co nieco poczytać aby się nie wpakować na minę.

 113. Konsultanci Play kłamią na każdym kroku i mogę to udowodnić,ponieważ posiadam ponad 25 min. rozmowy z ich infolinią w której za każdym połączeniem podają inne informacje.Te informacje są tak rozbieżne,że ręce opadają.

 114. To chyba jakaś pomyłka z PLAY.Brak jakich kolwiek kompetentnych osób w salonach PLAY,którzy mogliby w sposób kompetentny wyjaśnić problemy związane z łącznością,A więc po kolei.Przniosłem swój numer z ORANGE.Skusiły mnie do tego niższe ceny w roamingu.Sieć w PLAY zacząłem używać od grudnia ubiegłego roku trakcie pobytu za granicą,w połowie stycznia roaming został wyłączony.Na pytanie,"dlaczego",poinformowano mnie,że przekroczony został limit czasowy.Cos z tego nie rozumiem,skoro rozmawiam,to i płacę.Doradzili wpłacenie kaucji w wysokości 350 PLZ.Ależeby było śmiesznie,roaming aktywowali dopiero po moim powrocie do kraju.Po trzech reklamacjach,PLAY rozliczył się z kaucji dopiro po trzech miesiącach!!! Po ponownym wyjeżdzie,PLAY wyłączyl ponownie zarówno roaming jak i sieć PLAY bez kichkolwiek informacji!!!.Telefon jest od czerwca całkowicie bezużyteczny i za co tu płacić abonament?!!!!!! Zamieżam w tym przpadku uzyskać poradę z FEDERACJI KONSUMENTÓW jak skutecznie zerwać umowę z przyczyn nie związanych z moją osobą a niekompetencją PLAY.Zamierzam również zadzialaż w tej sparawie poprzez bardzo dociekliwego redaktora z pewnej stacji radiowej.W końcu,rozmawiam to i płace,a umowie nic takiego nie maże PLAY może sobie w trakcie rozmowy roamingowej przerwać łączność.

 115. PLAY OSZUKUJE KLIENTÓW
  Od początku swojego istnienia. Kilka lat temu przeszedłem do Play. Wtedy okazało się , że telefon który wybrałem i jest dostępny na stronie internetowej ….w rzeczywistości dostępny nie jest. Był to samsung soul. Skończyła się umowa. Ponownie korzystając ze strony internetowej Play wybrałem telefon. W rzeczywistości nie był dostępny. W tym roku kolejny raz kończy mi się umowa. Za miesiąc kończy się mojej żonie . Żona chciała nokię E72 . Na stronie Play od kilku miesięcy przy tym telefonie jest informacja – chwilowo niedostępny ! Chwilowo od kilku miesięcy !? Noki E6 nie było w ofercie – i jestem pewien , że w rzeczywistości nadal jej nie ma. Żona zdecydowała się na galaxy S2. Objechaliśmy wszystkie salony play w okolicy – telefonu nie ma. W końcu w którymś salonie miły Pan sprawdził w …."centralnym magazynie " – telefonu nie Ma !!! Moja umowa kończy sie w grudniu , syn ma telefon na karte w PLAY. Powiem tak. mam dość ! Żebrania o wybrany telefon przy każdym przedłużaniu umowy. Mam dość braku zasięgu , niskiej jakości połączeń i przerywania rozmów. To wszystko to nic innego jak niewywiązywanie się z umowy. Play oszukuje . Stać mnie na kilkadziesiąt zł więcej wydanych na abonament u droższego operatora . Ale pozbędę się tych wszystkich wyżej opisanych frustrujących problemów. Koniec z Play . Tak jak nie robię zakupów w Kauflandzie tylko w Almie i Delimie , tak przenoszę się. Może do droższego operatora , ale JAKOŚĆ ….połaczeń , dostępność wszystkich obecnych na rynku telefonów…. Chcę mieć wybór. To nie PRL , że trzeba brać co dają

 116. Odrazu upszedzam o bledach ,wiec prosze nie marnowac czasu na kometowanie mojego pisma (mieszkam w PL nieclae 5 lat). Play ma klientow gdzies,wyraznie widac ze jezeli chca umozyc te wysokie rachunki za internet kture i tak nie byly wina klienta tylko ich jesli sie pszejdzie na all inclusive pakiet,to jest zwyczajne oszukanstwo! Jezeli ich smarfony same sobie pobieraja wiec ich wina! i powinni umozyc bez zadnych jakis tam pulapek ze tak zrobia jak sie na inna umowe pszejdzie! co to ,jakas mafia? lol.Brak slow na Polskie firmy kture tylko czychaj jak by to zrobic klienta w konia! totalny wstyd!,Juz nawet nie muwie o tym jak to Play rozlacza rozmowy aby sie polaczyc jescze raz i znowu placic za polaczenie! co to jest? co to za firma?w zadnym innym cywilizowanym kraju jest to nie do pojecia! ,ludzie nie dajcie sie robic w idiotow i zapisujcei kiedy bylo rozlaczenie za kazda rozmowe to dopiero zobaczycie ile sie nazbiera polaczen kture nie powinny miec miejsca!

 117. zgadzam sie. play nie oszukuje klientow..
  BO ICH NIE CHCE! PROSIC SIE TRZEBA O PRZENIESIENIE NUMERU I DOPROSIC SIE NIE MOZNA.
  PLAY=PRL.

 118. Nie wiem czy oszukują z rachunkami ale wiem z własnego doświadczenia że PLAY TO OSZUŚCI. brałem udział w promocji z playstation. OD MAJA jestem uprawniony do odbioru konsoli i nikt się nie kontaktuje ze mną w tej sprawie. wysławiam masę zgłoszeń na które dostaje odpowiedź :przepraszamy za zwłokę prosimy o cierpliwość ktoś na pewno się z panem skontaktuje. I TAK OD MAJA! OSZUŚCI i tyle. ja już nie wiem co robić!!

 119. W większości przypadków to bywa tak:
  klient kupi sobie smartphon / tablet sam do końca nie wie co to jest i jak się go używa a później ma za złe że nie wyłączył sobie automatycznych aktualizacji pogody / programów itd.
  Operator nie ma wpływu na system który jest w danym smartfonie i nie płaczcie, każdy płaci za niewiedzę i swoje błędy.

 120. Play robi w balona! Niby jest 60 zł za przeniesienie numeru do play – tylko ze nie mozna wczeniej nic włanczac i zmieniac taryfy! Ja zmienilem tryfe i 60 zł przeszlo koło nosa! Wiec czuje się oszukany, bo w salonie takiej informacji nie dostałem! Numer zmienilem wczoraj – wiec jak tak dalej pojdzie to jeszcze wróce do starej sieci!

 121. "Nie wiem dlaczego nie wszysycy kupują opcje All Inclusive gdzie absolutnie nie ma żadnego ryzyka, nie wiem dlaczego klienci starszych taryf używajacy smartfonów nie migrują na nowe taryfy."
  Dlatego, że nie ma takiego obowizku. Jeżeli ktoś wykupł pakiet na 3 lata, a jakiś plastuś z playa zmienia zasady to dlaczego właściciel telefonu powinien ponosić koszta zmmian? W umowach nic na ten temat nie pisze. Nie ma obowiązku migrowania przy nowych wymysłach pleya. Wręcz pisze, że operator dołoży wszelkich starań aby zabezpieczyć bezpieczństwo połączeń.

 122. Mamy 20 października, czekam od 24 września na umorzenie kwoty 1260 zł za internet. (24.09 zmieniłem taryfę na All Inclusive Firma 75). Mimo zapewnień na infolinii, właśnie dostałem fakturę na 1260 zł, która (sic!) zawiera już zmianę abonamentu (opłata z górę za następny okres rozliczeniowy). Zgodnie z informacją z wczoraj, sprawa jest rozpatrywana (już 3 tygodnie) i jak powiedział Pan na infolinii "osoba która powiedziała Panu że opłata za internet zostanie anulowana na pewno (czyli konsultant w rozmowie z 24.09 dot. zmiany abonamentu i umorzenia kwoty), wprowadził Pana w błąd ponieważ nie ma takiej gwarancji. Jest to jedynie wysoce prawdopodobne." Więc jak to w końcu jest z tym umarzaniem?

 123. dzwonilam przed chwila do obslugi klijenta z pytaniem czy umowa jest zakonczona i jak mnie poinformowano to tak zostala zakonczona i niema nic do oplacenia. po 5 minutach znowu zadzwonilam zeby wyslali mi na moj nowy adres pismo o zakonczeniu umowy i o dziwo nagle mam niezaplacona kare w wysokosci 500 zl za to ze play zerwal ze mna umowe. a to ja wysylalam pismo o zerwaniu umowy w punkcie sprzedazy i minal miesiac i nie dostalam odpowiedzi. wyslalam ponownie pismo osobiscie i tez byl brak odpowiedzi. a teraz konsultantka mi mowi ze niedostali zadnego pisma i ze to play zerwal umowe i za to ta kara. jak to mozliwe ze dzwoniac 2 razy dowiaduje sie tylu sprzecznych rzeczy???

 124. Sam jestem w sieci Play już ok 4 lat i posiadam "transfer nocny". _Najważniejsze jest aby zacząć tzw. sesje po 24-ej a zakończyć ją o 9-ej. _Posiadam router wifi i włączyłem kompa o ok. 22-iej a wyłączyłem przed 9-tą. _Według regulaminu taryfa nocna "…na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i za pośrednictwem Sieci Telekomunikacyjnej P4 w godzinach 00:00-09:00…" _Czyli na prosty rozum jeżeli serfuje od godz 22.00 do 9.00 to powinienem miec policzone tylko 2h z głównego transferu a nie 11h. _A najlepsze jest to iż nawet gdy zaczniesz sesje po 24-ej a skończysz o 10-ej to nie zabiorą Ci z transferu głównego 1h lecz policzą za 10h. _To jest chore! _Daną sytuacje przedstawiam na swoim przykładzie, _pilnujcie sie…

 125. Słuchajcie jestem klientem play juz przez parę lat i jeszcze nigdy nie zostalem tak oszukany . Bowiem zamówiłem telefon Sony Xperia S. Telefon był juz „WySŁANY” , ale gdy zadzoniłem się zapytać kiedy mój telefon dotrze do mnie powiadomiono mnie , że telefon musiał się wrócic do salony poniewarz nie został przyjęty . Zadzwoniłem juz 2 raz i się zapytałem czy telefon został wysłany. Pan z którym rozmiawiałem powiedział ze telefon został wysłany i dotrze do mnie w środę . Gdy już była środa po telefonie ani znaku . Za niedłługo będzie miesiąc od mojego zamówienia. Uważam że PAN z którym rozmawiałem zrobił mnie w konia bo telefonu nie mam . Dzisiaj przyszedł mi e-mail o treści że moje zamówienie zostało anulowane na moje życzenie co jest kłamstwem . Krótko mówiąc Play zrobił sobie jaja.KONIEC Z PLAYEM!!!!!!!!!!!!!!

 126. I’ll immediately grab your rss feed as I can’t in finding your
  email subscription hyperlink or e-newsletter service.
  Do you’ve any? Kindly permit me know in order that I could subscribe.

  Thanks.

  Here is my web blog – Shapeshifter Yoga (www.Shapeshifteryogareview.org)

 127. I have an excited synthetic eyesight regarding detail and may foresee problems before they will happen.

  Here is my website – %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23163%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23179%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23179%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23179%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23179%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23179%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23179%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23168%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23179%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23216%3B%26%23185%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23129%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23178%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23178%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23216%3B%26%23178%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23172%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23161%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23164%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23216%3B%26%23166%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23168%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23352%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23217%3B%26%23710%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23173%3B%26%23217%3B%26%238224%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23174%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23174%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%238225%3B%26%23217%3B%26%238230%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23174%3B%26%23216%3B%26%23168%3B%26%23217%3B%26%23352%3B%26%23217%3B%26%238222%3B%26%23216%3B%26%23167%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23174%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238230%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23174%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3B%26%23217%3B%26%23402%3B%26%23217%3B%26%238224%3B
  %26%23216%3B%26%23163%3B%26%23216%3B%26%23177%3B%26%23216%3B%26%23174%3B%26%23216%3B%26%23170%3B%26%23216%3B%26%23167%3

 128. Бързи заеми и всички видове
  бързи кредити
  Сайт за бързи заеми и потребителски кредити в България
  Пари назаем до 24 часа с бърз кредит
  В този уеб сайт ще намерите списък на фирми предлагащи бърз
  заем, в които получавате парите до 24 часа,
  предложения за бърз потребителски
  кредит над 399 лв, както и актуални промоции , списък с офисите на компаниите по градове, микрокредити за малкия бизнес, удобен
  филтър за бързо намиране на най-добрата оферта, калкулатор, услуги с изцяло онлайн процес за кандидатстване и взимане на парите, полезна информация.

  my website – кредит от райфайзенбанк

 129. kto w usłudze 2 GB Play LTE za 19 PLN
  doładowanie za 125 PLN

  nie otrzymał 14 + 6 GB = 20 GB łącznie
  na 150 dni aktywne konto
  proszę aby
  zgłosił do UKE UOKIK
  gdzie rozpocząłem prośbę o interwencję

  niezgodność otrzymanego produktu usługi z oferowanym w tabelce w starterze

 130. PLAY to oszuści. Konsultant wcisnął mi numer stacjonarny za 1zł miesięcznie, zapewniał. Trzy faktury pod rząd wyniosły ponad 16zł każda (bez wykonywania połączeń, sam abonament). Jak chciałem unieważnić umowę ponieważ konsultant mnie oszukał, to każą mi teraz płacić 1837zł kary. Unieważnienie umowy jest nie to samo co zerwanie umowy. Taka to ich promocja. Tamte zawyżone faktury oczywiście zapłaciłem. Do tego szereg kłamstw i niekompetencji z ich strony. Wszystkie numery przenoszę do Plusa. Sprawę z Play kieruję do sądu. PLAY to nieporozumienie. Odradzam! Oni się ślizgają na innych sieciach a sami nie posiadają BTS-ów!

  Art.286.$1. „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzania własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

 131. Podpisałem umowę w kwietniu tegoż roku(telefon abonamentowy na firmę) i cóż stwierdzić mogę….Oszukujecie!Miała być kwota (abonamentu) X a dostaję faktury powiększone!Przenoszę numer do operatora u którego mam wszystkie ,,zabawki”.Kpina i tyle!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Reszta wiadomości