Data Center Grupy Play z nowymi certyfikatami ISO

Udostępnij

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy o nowej stronie Play Rozwiązania dla Biznesu. To gałąź naszej firmy, która zajmuje się potrzebami dużych firm czy instytucji i jest w stanie przygotować szeroki wachlarz usług „szytych na miarę”, co zaspokoi potrzeby ICT nawet największych przedsiębiorstw.

Nasze propozycje dla dużych firm obejmują wiele usług między innymi telefonię mobilną, stacjonarną, wirtualne centrale, usługi telekomunikacyjne jak transmisja danych, MPLS, SD-WAN, internet światłowodowy czy telewizję dla biznesu w hotelach i lokalach usługowych.

Część usług dla naszych najbardziej wymagających Partnerów Biznesowych oparta jest o profesjonalne Centra Przetwarzania Danych tzw. CPD, zwane potocznie Data Center. Na ich bazie jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom maksymalne bezpieczeństwo IT w postaci enterprise’owych usług Backupu, Replikacji, czy tworzenia Ekosystemów Chmurowych, którego elementami są wysoko dostępne klastry obliczeniowe serwerów wirtualnych Virtual Data Center oraz środowiska Disaster Recovery.

A co może być potwierdzeniem jakości naszych usług? Także to, że…

nasze Data Center we wszystkich lokalizacjach
mają obecnie certyfikację
ISO 27001:2013

ISO 27017:2019
oraz ISO 27018:2019

Dlaczego jest to ważne?

Po pierwsze – to dowód na to, jak profesjonalne i bezpieczne są nasze rozwiązania. To potwierdzenie, że jesteśmy rzetelnym partnerem do współpracy świadczącym usługi na najwyższym poziomie.

Po drugie – nasze certyfikaty zostały wydane przez niezależną, międzynarodową jednostkę SGS, a audyty przeprowadzane są corocznie i trwają kilka tygodni. Oznacza to, że uzyskanie ich nie jest przypadkiem. To efekt ciężkiej pracy wszystkich zespołów dbających o najwyższe standardy usług świadczonych przez Play Rozwiązania dla Biznesu.

A o czym dokładnie mówią te konkretne certyfikaty? Dotyczą one kolokacji oraz usług chmurowych. ISO 27001:2013 potwierdza odpowiednie zarządzanie bezpieczeństwem informacji, określanie norm, wprowadzenie polityki i procedur oraz ich przestrzeganie. Z kolei ISO 27017:2019 oraz ISO 27018:2019 w dużym skrócie potwierdzają najwyższe standardy przy komunikacji i przetwarzaniu danych osobowych w chmurze.

Naszym koleżankom i kolegom odpowiadającym za certyfikację serdecznie gratuluję 👏 Jednocześnie jestem dumny, że możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie, również dla największych firm. A co więcej – na poparcie tego zdania mamy konkretne dokumenty 👌

Po więcej informacji na temat usług dla dużych firm zapraszam gorąco na stronę Play Rozwiązania dla Biznesu 👍

LINK do podstrony, gdzie pokazujemy informacje nt. naszych obiektów oraz udostępniamy certyfikaty w formacie pdf.

Zobacz więcej

Reszta wiadomości