Polska premiera Google Pixel – w abonamencie TYLKO w Play

Udostępnij

Stało się! Do Polski oficjalnie trafiły smartfony Google Pixel – znane już Pixel 8 i Pixel 8 Pro, a także premierowy Pixel 8a. Play przez najbliższe pół roku będzie jedynym operatorem, w którego ofercie dostępne będą te inteligentne urządzenia.

Możliwości smartfonów opracowanych przez Google testowaliśmy wczoraj na premierze Pikseli na warszawskiej Pradze. Co je wyróżnia, poza atrakcyjnym designem i dostępem do „czystej” wersji Androida? Przede wszystkim rozwiązania AI od Google. Są one wykorzystywane na wielu polach w smartfonach Pixel – od edycji zdjęć i filmów po codzienne czynności i realizację zadań. Co to w praktyce oznacza?

Robisz zdjęcie grupowe, ale na każdym z nich ktoś akurat spojrzał w złą stronę… Z pomocą przyjdzie funkcja „Najlepsze ujęcie”, dzięki której algorytm działający w urządzaniu połączy serię zdjęć, by wszystkie osoby na zdjęciu wyglądały jak najlepiej. Na marginesie, Piksele zostały wyposażone w wysokiej jakości aparaty. Pixel 8a ma świetną cenę oraz obiektyw główny o rozdzielczości 64 megapikseli i wszechstronny obiektyw ultraszerokokątny. Z kolei aparat w Pixel 8 z obiektywem ultraszerokokątnym i ostrością w trybie makro podnosi jakość codziennych zdjęć. Wreszcie potrójny tylny aparat w Pixel 8 Pro zapewnia doskonałą jakość zdjęć przy słabym oświetleniu, ulepszoną funkcję ostrości w trybie makro, zaawansowany teleobiektyw oraz możliwość zrobienia najlepszego jak dotąd selfie.

Wracając do tego, w czym pomaga AI w urządzeniach Google. Majówka nad Bałtykiem. Ciepło, świeci słońce, ale wieje… Wystarczy skorzystać z „Magicznej gumki” do dźwięków, bazującej na zaawansowanych modelach uczenia maszynowego, by wyciąć niechciany szum.

Idźmy dalej. Twoją skrzynkę mailową zalewa duża liczba maili… Niech Gemini się tym zajmie. Asystent podsumuje, co na Ciebie czeka. A do tego napisze tekst, zaplanuje podróż… Słowem zrobi to, do czego dziś coraz chętniej wykorzystujemy rozwiązania sztucznej inteligencji.

Wszystko to jest możliwe, ponieważ telefony Pixel z serii 8 wykorzystują procesor nowej generacji Google Tensor G3. Przez siedem lat wszystkie te urządzenia będą objęte aktualizacją oprogramowania, w tym aktualizacjami systemu operacyjnego Android i aktualizacjami zabezpieczeń, a także regularnie będą otrzymywać pakiety nowych funkcji. Google Tensor G3 współpracuje z układem zabezpieczającym Titan M2, aby chronić dane osobowe i uczynić Pixela bardziej odpornym na zaawansowane ataki. Przekłada się to chociażby na jakość zabezpieczeń biometrycznych (rozpoznawanie twarzy i linii papilarnych).

Smartfony już dziś znajdziecie w naszej ofercie na Play.pl i w salonach. Pixel 8a jest jeszcze w przedsprzedaży. Wyślemy go do Was tuż przed premierą, 13. maja.

Warto śledzić nasze oferty. Znacie Play i wiecie, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa 😊

Zobacz więcej

Reszta wiadomości